PALUBA
April 28, 2024, 12:13:30 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 55   Go Down
  Print  
Author Topic: Offtopic  (Read 227286 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #360 on: January 12, 2014, 03:16:05 pm »

Ko garantuje vrednost bitcoina?
Logged
Mr.ZeKa
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 41



« Reply #361 on: January 12, 2014, 03:25:58 pm »

U tome je i problem ....NIKO.

Izmislili lopovi jos jedan nacin da ukradu PRAVE PARE ...a da ne rade nista!! Zamisli taj video koji na engl. objasnjava ...kaze "moras malo da radis" .... da "kopas" (engl. mining) za bitcoin ....sto izgleda znaci da kupis tu kompjutersku skalameriju ...i da "kopas" 24 sata da bi "zaradio" bitcoin.

Mislim ....KAKVE NEBULOZE se mogu prodati glupom narodu na zemaljskoj kugli .... a ti koji prodaju nisu glupi ....samo su LOPOVI!!!!  
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 027


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #362 on: January 12, 2014, 03:57:55 pm »

Mr.ZeKa, ti si baš siguran da su svi pokradeni koji su se bavili miniranjem?
Ja imam nešto drugačija saznanja, doduše iz druge ruke, gde su neki poznanici uzimali na mesečnom nivou, kada se svi troškovi odbiju, pristojnu platu. Uglavnom kažu da sada ne može da se zaradi kao što je to moglo ranije zbog velike ekspanzije miniranja.
I šta vredi i da znaš imenom i prezimenom ko odgovara recimo za vrednost srpskog dinara kada nema nikakvu odgovornost i stalno ga obezvređuje (takođe i sama činjenica da država granatuje za vrednost dinara je apstraktan pojam, šta ili ko je to država). I na kraju krajeva, rizik svuda postoji, kao i na svakoj berzi.
U svemu je najbolje što ti sem da uložiš za hardver (koji posle možeš opet da prodaš) i nemaš nekog posla, sem da vršiš povremen monitoring komponenti

Mr.ZeKa, ako imaš konkretne primere da je neko pokraden ili bilo kako oštećen, bio bih ti zahvalan da to podeliš sa nama. Naročito što se o ovom vidu poslovanja ne zna još dovoljno.
Recimo koje proračune vrši hardver je nešto što se nagađa. Neki kažu da su ti proračuni za agencije poput NASE i sličnih naučnih ustanova.
Logged
someone9871
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 91


« Reply #363 on: January 12, 2014, 05:21:48 pm »

Mr.ZeKa, ti si baš siguran da su svi pokradeni koji su se bavili miniranjem?
Ja imam nešto drugačija saznanja, doduše iz druge ruke, gde su neki poznanici uzimali na mesečnom nivou, kada se svi troškovi odbiju, pristojnu platu. Uglavnom kažu da sada ne može da se zaradi kao što je to moglo ranije zbog velike ekspanzije miniranja.
Kao i kod svakog financijskog inžinjeringa, piramidalne sheme ili kako već tko naziva te igrarije, uz glavne organizatore, uvijek postoji dio prvih "ulagača" koji "zarade" novce kako bi se šire mase upecale. I nekim čudom ta zarada uvijek dolazi od uloženih novaca onih naivaca (da ne kažem idiota) koji kao najveći zagovaratelji šire radosnu vijest o njima ne baš shvatljivom brzom bogaćenju, a koji se poslije čudom čude gdje su nestali njihovi novci. I kojima je uvijek netko drugi kriv kad se kula od karata sruši.
Kako je ono u Srbiji bilo 90tih, 25+% kamate kod Gazda Jazde ili ?
I šta vredi i da znaš imenom i prezimenom ko odgovara recimo za vrednost srpskog dinara kada nema nikakvu odgovornost i stalno ga obezvređuje (takođe i sama činjenica da država granatuje za vrednost dinara je apstraktan pojam, šta ili ko je to država). I na kraju krajeva, rizik svuda postoji, kao i na svakoj berzi.
U svemu je najbolje što ti sem da uložiš za hardver (koji posle možeš opet da prodaš) i nemaš nekog posla, sem da vršiš povremen monitoring komponenti
I zato većina građana Srbije drži novce i računa cijene u dinarima? Ili ono bješe marka, euro, dolar kombinacija?
I koliko ono vrijedi 5 godina staro računalo, grafička kartica ili digitron?
Naročito što se o ovom vidu poslovanja ne zna još dovoljno.
Recimo koje proračune vrši hardver je nešto što se nagađa. Neki kažu da su ti proračuni za agencije poput NASE i sličnih naučnih ustanova.
Zna se sve jer je riječ o dobrom, starom, "trulom kapitalizmu". Ponuda i potražnja, sve kao u klasičnoj piramidalnoj shemi. Cijena raste dok ima ovaca za šišanje koje kupuju "nešto", kad u kritičnom trenutku ponuda nadmaši potražnju dolazi do kolapsa.

A pojam i koncept kripovalute su, na internetu i konferencijama, spomenute/uvedene prije barem 15tak, ako ne i više, godina. Jedan od onih koji je radio na takvim stvarima na faksu je i onaj koji je, gle čuda, započeo priču o bitcoinu i koji je slučajno "izrudario" polovicu svih bitcoina koje je moguće plasirati i koji je to sve napravio pod lažnim imenom -> ma nije to prevara.
Računanje nema veze s nasom i ostalim ustanovama - to je samo dodatak kako bi se navukao što veći broj ljudi u prevaru, jer treba zamaskirat prevaru koja je već mnogo puta odrađena.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 027


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #364 on: January 12, 2014, 07:08:53 pm »

Jel' moze pojasnjenje (samo bez tih epiteta "idioti" i slicno, svako od nas je barem jednom bio prevaren u zivotu pa ipak nije idiot) o kakvim proracunima je rec.
Sta radi graficka karta ili USB ASIC uredjaj, sta proracunava?

Evo sta kaze FAMAS (clan sa MC-a sa linka iz gornjeg posta, njega poznajem nekoliko godina i posten je momak). On aktivno radi miniranje, postavio je sliku masine sa koje minira, i na postavljeno pitanje, ni on ne zna sta se tacno proracunava, ali kaze da pare stizu.
Quote from: FAMAS
Quote from: Peca
a jel može neko da mi objasni šta te grafičke računaju, i ko ima korist od tog računanja? Cheesy

Ni meni nije 100% jasno, ali vazno da dolaze pare od toga.

Dodatak, FAMAS-a znam sada vec punih pet i sesta godina (ala vreme ide...), znaci ne znamo se bas od juce.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 415


« Reply #365 on: January 12, 2014, 10:44:49 pm »

Ма ово је као и коцка. Заразно а само неко (врло мали проценат) добија, остали губе. Друго, у чему је друштвена корисност тог "рударења" и "минирања"?. Развијају се нови корисни софтвери, праве нови роботи, људи брже долазе до хране, прави се више аутомобила за мање паре...?
Logged
Mr.ZeKa
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 41



« Reply #366 on: January 12, 2014, 10:50:32 pm »

Svima se izvinjavam ako sam bio verbalno grub ....cisto frustracija kad vidim sta se desava. Setim se vremena "Gazda Jezde" i Gazdarice Dafine" kada je svima obecavano nekoliko vise puta vece kamatne stope od onih u Z. Evropi ili drugim stabilnim i razvijenim drzavama. Secam se da sam savetovao rodjaka da bezi sto dalje od Jezde, Dafine i slicnim ...jer bas kao sto kolega @someone9871 zbori ...to je pyramid scheme .... Zna se ko je bio iza Jezde i Dafine - zar ne? Slican primer pyramid scheme je Gdin. Bernard Mejdof (Bernard Madoff)   http://www.vreme.com/cms/view.php?id=786722  koji je od svojim investitorima "pozajmio" 60 milijardi USD! I godinama sve je bilo lepo ...milina.

Aj da se pitamo zasto sve ove firme po svetu rade, ulazu pravi novac (!!) iza koga stoji neka drzava ... a ne "bitcoins" koje dobijes ..od koga? za sta? Kopanjem (mining)?Da li bi ti primio tvoju platu u "bitcoin virtualnoj valuti" - i koja banka (prava banka koja posluje po zakonima drzave u kojima vrsi posao) bi prihvatila tvoj "bitcoin" da platis svoje racune, itd. (osim mozda nekoliko onih koje su umesane u shemu ..vrsta Jezde i Dafine ...ali tih nema kod nas ...jos. Mozda sve te firme treba da se preorentisu na "kopanje" i da pokupuje neku skalameriju za kompjutere koja ce 24-sata da "kopa"!!!

Ko stvarno stoji iza ovog novog takozvanog "finansijskog platnog sistema" (ret.)? Pa oni koji ne zele dominaciju USD $ ili Euro kao svetska rezervna valuta. Ti se nikada nece videti jasno na suncu dana - kao i oni koji su u senci paravana Miskovica .... a to je posebna "tema". Kome u svetu ne stima da moraju da kupuju USD $ ili Euro da bi nabavljali sirovine koji su im neophodne ili da naplacuju svoj izvozni proizvod? Ko je najveci finansijer Americkog drzavnog duga? Ko je danas najveca ekonomija na svetu? Ko je pokupovao sve zlato sto moze - da je cak naterao da Nemci traze svoje zlato nazad - ono koje su im "cuvali" Francuzi i Ameri ..jer se boju da je nestalo ( a i jeste jedan deo!!!!)? Ko ima najvise zlata i prirodnih sirovina na svetu? Ko je vojna supersila u potpunisti sposobna da se suprostavi takozvanoj "jedinoj supersili na svetu - a tretira se kao propalitet ... i gura se iz Sredozemlja?

Pitajte se ko je stalni clan Saveta Bezbednosti UN - a da nije clan "kluba starih imperijalista"? Tu isto ima gomila drugih koji dele te zelje da se unisti nepravedna dominacija jedne svetske valute. Ta stvar i ima smisla - ali nacin na koji se to radi  - npr. da se "predje" na neku drugi "ne-drzavni" naplatni sistem ... a da se ne sponinje bilo koja druga VALIDNA valuta - to nije kako treba. Zasto? Zato sto kolateralna steta ce biti najvise po onima koji najmanje zasluzuje da plate za igre ovih belosvetskih "mozgova". Niko ne zeli da kaze " Da - mi smo tvorci toga ... to je nas projekat"!! To ti je prvi pokazatelj!! Da li znate ko se pominje kao "otac" Bitcoin-a? Gdin. Edvard Berneys (Edward Bernays) - pokojni (rodjen 22 Nov 1891!) i umro 1995 (dakle 103+ godina starosti). Covek koji se vodi kao "otac propagande i manipulacije javnosti"  - pogledaj  i malo "proguglaj".

Ako zvuci previse dobro i lepo - garantujem ti da nije istina - ili jednostavno prevara!! A prevaren nezna ni koga da juri - da mu sve po spisku!!! Dakle PERFEKTNA PREVARA ako gledas od strane lopova!

A ima mnogih koji ili su nezaposleni, ili bilo sta drugo, i probace svasta da "nesto izvuku". Kapital se stice samo radom - lopovlukom veci broj zavrsi u "corki" ...kad tad!!! I kad "krade po propisu" k'o sto kaze Sojic!


Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 027


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #367 on: January 13, 2014, 03:57:49 pm »

Ta piramidalna šema je bila popularna i dok nije bilo interneta, i pre gazda Jezde i Dafine. Stariji će se setiti onih cirkularnih pisama sredinom 80-ih (možda i ranije, ja sam tu negde '85-e prvi put došao u kontakt sa njima).
Što se tiče "miniranja ili rudarenja" imam dvojicu poznanika, ovog drugog znam i iz real life (sreli smo se na jednoj IT konferenciji i držali zajedno radionicu, inače je iz Istočnog Sarajeva, nadaleko čuven haker u hakerskim vodama), i obojica su redovno isplaćivani.
Jedan od njih je već pomenuti FAMAS, evo na čemu on radi, mašina koju je sklopio samo za miniranje
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ovaj drugi iz Istočnog Sarejeva je dečko koji bukvalno živi u serveru Grin njemu nije bio problem da sklopi mašinu za miniranje.
Prevara sigurno da ima, a u kapitalizmu živimo ima već duže vreme.
Svojevremeno je hrvatska TV ekipa napravila jedan odličan dokumentarac o iskorišćavanju ljudi preko interneta. Između ostalog su posetili vlasnika verovatno najigranije online igre World of Warcraft, i pošto je vlasnik naveo da njegovi zaposleni koji igranjem igre WoW stvaraju virtuelni novac zarađuju oko 1.500 dolara mesečno, TV ekipa ne bude lenja i ode do Kine gde su uglavnom smešteni igrači koji igranjem (bolje reći teškim rintanjem, da neko ne posmisli da su još za "igranje" i plaćeni, kako je to otprilike hteo da prikaže vlasnik) zarađuju virtuelni novac za WoW, i utvrdili da primaju oko par stotina maraka (u to vreme su još bile nemačke marke), da žive kao u zatvoru, rade po 12 sati dnevno. Verujem da je neko gledao ovaj odličan hrvatski dokumentarac (ima u njemu i prilog sa Vidikovca iz Beograda o tome kako se iskorišćavaju fotografiji i foto modeli). Ako neko zna kako se zove ovaj dokumentarac bio bih mu zahvalan da postavi naslov.

Evo snimka sa predavanja (predavanje je loše tehnički spremljeno i loše izvedeno), uglavnom ova publika nisu neke face koje se baš lako daju prevariti (većinu ih poznajem), a i vidi se po pitanjima u drugom video prilogu. Nažalost nemam predavanje do samog kraja, jer me zanima odgovor na ovo zadnje pitanje.

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/R0MWprpE0Ik?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/BHZjvsjNcUo?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

Uglavnom, prevara sigurno da ima ali kod miniranja ja lično još nisam ubeđen da je reč čistoj prevari za krajnjeg korisnika "minera" ili "rudara". Da je sada malo plaćeno miniranje u odnosu na ranije, to stoji, pitanje kada se plati struja (predhodno odplati uloženi hardver), koliko se sve isplati, to je već dobro pitanje.


* racunar za miniranje.jpg (577.61 KB, 1800x2400 - viewed 132 times.)
Logged
Mr.ZeKa
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 41



« Reply #368 on: January 13, 2014, 04:28:51 pm »

Kolega,

To sto ti zboris i tvoji drugari rade je sitna stvar .... i kao sto kazes jedino onaj ko nema sta da radi za "pravi novac" ce da se da u "kopanje" za neki virtuelni "novac".... i ako uspe da od nekog "naplati" u pravom novcu barem da izvuce koliko ga kosta hardver/softver. Oni koji prodaju taj hardver su dobitnici!

Mislim ima gomila "virtuelnih shema" ...cak i moj sin od 13 god. meje nagovorio da uplatim pravi novac da bi on imao "virtualni" novac da u toj igrici "trguje" ....mislim objasnio sam mu sta je ...ali sam mu pruzio to za njegovu zabavu - kao da sam mu kupio kartu za bioskop! BTW ta igrica se zove "STEAM" ... e sad kad se to pomnozi sa stotine hiljada dece koja su obrlacena tom igricom .... skupi se lepa parica za vlasnike te igrice. U ovom slucaju roditelji "jedu Xovna" iskljucivo za svoju decu!!  Smiley

Ali ovo sa bitcoin je mnogo slozenije ..... i velike sile po mom misljenju stoje iza toga ... u senci ...i nikada ih sunce nece ogrejati!!! Ovo sa "kopanjem" (mining) je samo paravan da bi termin usao u narod i da bi se mogla prodati magla toliko dugo da se unisti ono sto "nekome" trenutno smeta - dominacija dve Zapadne valute u svetu.

Ne bih da davim vise o tome ....samo opet mali savet ... AKO ZVUCI PREVISE LEPO I LAKO  ...NIJE!!!
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 415


« Reply #369 on: January 13, 2014, 06:17:22 pm »

Brok, hajde jednostvano objasni šta se tu "kopa" i šta se "minira", odnosno kako se to radi i koja je moguća vajda (korist) za "kopače" i "rudare"?
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #370 on: January 13, 2014, 07:46:18 pm »

Džumba mislim da bi mogao naći odgovor u ovom postu

Quote from: stankovic
Koliko sam ja shvatio, mineri služe kako bi se obavila određena transakcija sigurno. Ako osoba A plaća osobi B nešto u bitcoin-ima, ona plaća određenu proviziju, koja se raspodeli minerima i plus se generiše određena vrednost BTC za minere. Da bi se obavila određena transakcija, više minera mora da je potvrdi, a koriste se neki složeni matematički kriptografski algoritmi da bi se obezbedila sigurnost transakcije. Kako se ne bi desilo da pojedinac uključi neki svoj botnet, ili super računar u mining i na taj način lažira transakcije, osmišljeno je da se matematički problemi usložnjavaju vremenom, tako da je za verifikovanje jedne transakcije danas potrebno mnogo više računara nego pre par godina.
Ovo je neko šturo objašnjenje. Čak ni onaj članak na wikipediji ne objašnjava u potpunosti.

A sam BTC vredi onoliko kolika je potražnja. Namena mu je ništa drugo nego da bude jeftino sredstvo plaćanja, tačnije, provizija za trgovinu preko BTC-a je znatno niža od drugih oblika plaćanja.

Ukoliko mu raste popularnost, vrednost će biti veća.

Izvor: http://www.mycity.rs/Internet-servisi/Bitcoin-da-li-je-kasno-poceti_4.html#p1610466
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 415


« Reply #371 on: January 13, 2014, 10:50:19 pm »

Па какве су то трансакције? Шта се купује, продаје? Шта уствари рачунари траже?
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #372 on: January 14, 2014, 03:04:39 am »

Džumba ti ovim bitcoinima plaćaš kao kešom, kupuješ robu imaš internet stranice tipa Limundo, ebay, itd ne kojima kad nešto kupiš platiš ovim Bticoinima.

Najpoznatija stranica na kojoj se placalo bitcoinima je Silk Road koji je ugašen jesenas...

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

http://en.wikipedia.org/wiki/Silk_Road_(marketplace)



* Silk_Road_Security_Upgrade.jpg (81.38 KB, 620x349 - viewed 129 times.)
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 027


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #373 on: January 14, 2014, 01:55:05 pm »

Brok, hajde jednostvano objasni šta se tu "kopa" i šta se "minira", odnosno kako se to radi i koja je moguća vajda (korist) za "kopače" i "rudare"?
To izgleda niko ne zna pouzdano. Ovo objašnjenje da se "miniranjem" samo vrši obezbeđivanje novčanih transakcija korišćenjem komplikovanih kriptografskih algoritama kod mene "ne pije vodu".
Koliko računarskih operacija se izvrši u jednoj minuti, govorimo o svaremenom kućnom računaru, tako je najverovatnije da se "miniranjem" vrše neki proračuni koju su po mom mišljenju maskirani, i to najverovatnije je sve u službi onoga što inače rade superračunari. Ovako na svetskom nivou se dobija još gomila superračunara koji obavljaju razne proračune.

Po zadnjoj informaciji, sada momentalno se ne isplati "minirati". Zarada (ovo je inforamcija sa grafičkim kartama) je oko 100 američkih dolara mesečno, i na to treba odbiti troškove, tj. račun za struju.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 415


« Reply #374 on: January 14, 2014, 06:26:14 pm »

Kakva program se koristi. Ako se radi o komplikovanim matematičkim algoritmima, oni su pretvoreni (jer algoritam je dijagram neke radnje a ne program) u neke mašinske i izvršne programe? Ko ti da taj (ili te) program, odnosno kako ga nabaviš? Kako znaš kakav hardver treba da imaš ako ne znaš program po kome radi?
Logged
Pages:  1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... 55   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 22 queries.