PALUBA
April 27, 2024, 02:04:26 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55   Go Down
  Print  
Author Topic: Offtopic  (Read 227252 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #660 on: November 27, 2015, 05:24:13 pm »

Hvala Kile, nadam se da nece bitri problema tokom zime i da ce na prolece biti u top formi za novu sezonu.

Borise, medovacu nikad nisam ni probao tako da o tome ne mogu nista da kazem. A sto se slika tice evo par komada posto nisam nesto puno fotografisao

Ovo su prve dve kosnice koje sam nabavio
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

A ovo je sa bagremove pase

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

I prvi med koji sam dobio, posto su pcele bile na samo jednom bagremu od dve kosnice bese 25 kg meda.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

 Da objasnim ovo na ``jednom bagremu```. Na razlicitim nadmorskim visinama cveta u razlicito vreme pa u mom kraju imamo mogucnosti da idemo na 3 bagrema plus cetvrti na Rudniku. Sve je to u nekih 30-ak kilometara.
Medjutim ove godine prvi i drugi bagrem su se nekako poklopili pa su cvetali u gotovo isti dan. Na naredni bagrem na obroncima Bukulje (brdo VAGAN) nisam hteo da vozim posto je tamo preterana guzva a u toj guzvi se radi svasta (kradje, trovanje pcela, paljenje kosnica....). Rudnik kao naredna opcija bi mozda bio pozeljan ali nismo obezbedili lokacuju. I sreca je sto to nismo uradili posto je narednog dana po cvetanja pocela kisa i ko god je odvezao pcele na Rudnik imao je samo rashod.


Sta god da si radio xvaka cast med koji sam probao kod tebe je vrhunski.
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #661 on: November 27, 2015, 05:56:09 pm »

Onda jedino osaje da zamolim javno G.dina Kileta da obnovi navedenu recepturu.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #662 on: November 27, 2015, 06:25:45 pm »

Hvala Motorista. Jedini si od Palubaraca koji je za sada degustirao med mojih pcela. Nadam se da ce jos neko biti u prilici. Bilo bi mi zadovoljstvo u svakom slucaju.
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #663 on: November 28, 2015, 04:19:23 pm »


 https://www.youtube.com/watch?v=bEdVyh8mGIY&feature=share

  Srećno svima - koji se sećaju i osećaju ovo!
Logged
NAVIGATOR_SLO
desetar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 102


kapetan bojnog broda


« Reply #664 on: November 29, 2015, 10:17:33 am »

SREČNO SVIMA - 29 NOVEMBAR

 marinero

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 29 NOVEMBER.jpg (53.72 KB, 631x400 - viewed 54 times.)
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #665 on: November 29, 2015, 11:51:45 am »

Hvala, i vračam čestitke!
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #666 on: November 29, 2015, 01:13:55 pm »

Hvala i tebi čestitam dan Republike!
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #667 on: November 30, 2015, 07:22:40 am »

Hvala.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #668 on: December 02, 2015, 02:35:34 pm »

„КЛАУСТРОФОБИЧНА КОМЕДИЈА“ – ДУШАН КОВАЧЕВИЋ

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


Сава вади из џепа испресавијан, гарав лист папира. Вуле скида шапку, брише марамицом врат и потиљак.

САВА: Не знам да ли је најбоље написана. Ти види па ако нешто треба да се дода… или одузме. Ево.
„Поштовани другови Суповци,

Обраћам вам се пријатељском молбом да мене и моју жену Косу ухапсите с почетка новембра и у затвору задржите до краја марта или априла, ако зима буде дуга и хладна. Ја сам превремено пензионисан због болести кичме, плућа, срца, вена, бубрега и очију, па ми је пензија тек толика ако је има. Ми смо старији људи, не би правили никакве гупости да нас хапсите због превара или крађа, јер смо одувек поштено живели што нас је у овај положај и довело. Размишљали смо шта носи шест месеци зимског затвора али да буде људски и честито. Ја сам се питао са неким људима који су ме одмах посаветовали да на јавном месту извређам наше највеће и најисторискије људе који су нам и омогућили да имамо све ово што немамо…“
МИЛИЦИОНЕР: Стани… Наводи ли он неки конкретан разлог због чега упућују молбу?

САВА: Наводи:
„Ово вам пишем зато што ме је уплашио случај мог пријатеља Стеве Чардака, пензионисаног оџачара, који је купио четири погребна сандука за себе, жену, оца и мајку, јер је чуо да ће сандуци поскупети 280 посто већ следећег месеца. Стева те паре нема па се боји да би могао остати несахрањен, што би правило озбиљне проблеме породици и друштву, а он не би био у могућности да помогне. Поштовани Другови Суповци, ако сандуци стварно поскупе 280 посто ја морам одвајати целу пензију до краја живота за мене и жену ми Косу, под условом да нам не буде много горе него што нам је већ сад. Ви, Другови, размислите па нас обавестите кад да дођемо на хапшење да не би слали кола и људе већ можемо пешице и знамо где сте. За узврат ја бих вам чистио фуруне, пећи, котларнице и оџаке, а Коса би кувала и прала. Не би седели бамбадава већ ко честити и поштени људи“…

МИЛИЦИОНЕР: Шта радиш то, Сава?
САВА: Скупљам стари хлеб. За свиње.

МИЛИЦИОНЕР: Држиш свиње?
САВА: Не држим, издржавам их. После продаје издржавају оне мене… Тако, издржавамо се.

МИЛИЦИОНЕР: Хм… Мала ти плата, Сава.
САВА: Мала… Помажем сина, кћерку, сестру, брата и мајку.

МИЛИЦИОНЕР: Пуно их је.
САВА: Није њих пуно, мој Вуле, него је мене мало. Да ме има више, било би ми лакше. А њих, хвала богу, никад превише.

МИЛИЦИОНЕР: Да… а ја мислио да бацаш ђубре, па се баш обрадовао што те видим.
САВА: Пре пола године сам престао да плаћам комунално. Кад су ме тужили, рекао сам судији: Нећу да плаћам, јер ја немам шта да бацим… А малопре се нешто мислим да сам, ипак, погрешио. Морао би да им плаћам, али не зато што не бацам, већ за оно што узимам… А теби је мало криво што видиш да скупљам хлеб?

МИЛИЦИОНЕР: Јесте… И да знаш, има да ти помогнем… Има да пређеш да радиш код мене. Нећеш ти мени да прекопаваш туђе ђубре.
САВА: Све зависи, мој Вуле, шта је ђубре… Један мој комшија, иначе баш господин човек, кренуо уочи Нове године да баци ђубре. Лифт се заглавио, а ови што га одглављују отишли на дочек. Кад су га ослободили после два дана, човек појео све што је понео да баци.

МИЛИЦИОНЕР: Ђубре?
САВА: Било ђубре док није огладнио. Сутрадан, по заглављивању, почео да пребира по кесама: ово још може да се једе, ово није ђубре, ово јесте, ово није… Први дан. Други дан све појео. Нашли га с празним кесама. Још се извикали на њега: Што си пошао да бациш кад није било за бацање! Возаш се из луксуза! Морао човек да се извињава што је два дана провео у лифту и јео ђубре.

МИЛИЦИОНЕР: Да… свега има.
САВА: А један мој комшија, песник, кад је чуо ово, рекао ми је: Знаш, Саво, неко једе ђубре у заглављеном лифту, а већина у заглављеној држави. Вели, док нам не одглаве државу, сити ћемо се најести ђубрета.


* 1458449_10152118920873377_1119036991_n.jpg (16.61 KB, 720x501 - viewed 66 times.)
Logged
Sokol
In memoriam
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 474



« Reply #669 on: December 23, 2015, 07:41:43 pm »

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/Zv_BzlvP4OA?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 409


« Reply #670 on: December 23, 2015, 08:03:10 pm »

Леп прилог Соколе!
Logged
Sokol
In memoriam
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 474



« Reply #671 on: December 23, 2015, 09:04:08 pm »

Хвала !  Smiley
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #672 on: January 31, 2016, 11:03:31 am »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* warrior.jpg (63.27 KB, 460x459 - viewed 78 times.)
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #673 on: February 20, 2016, 09:28:05 am »

Ode još jedan.

PUM Umberto Eko.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Umberto_Eco_04.jpg (60.75 KB, 362x462 - viewed 56 times.)

* Pendule_de_Foucault_au_musee_des_arts_et_metiers.jpg (39.57 KB, 640x480 - viewed 63 times.)
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #674 on: March 02, 2016, 09:00:16 pm »

Čuvena pesma " Naši dani " , napisao Vladislav Petković Dis davne 1910. godine . Govori o situaciji u Srbiji pred buduće ratove tog vremena a ops Srbije je vrlo blizak današnjoj situaciji u društvu.

Logged
Pages:  1 ... 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 [45] 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 22 queries.