PALUBA
March 28, 2024, 11:25:50 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... 89   Go Down
  Print  
Author Topic: Patrolni čamci tipa 171, šifra gradnje Mirna  (Read 436595 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
MOTORISTA
Moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #900 on: December 14, 2013, 10:06:00 am »

Top je top. Stavite se u poziciju krijumčara, pa razmislite čime bi više voleli da vas gađaju, sa 12,7 ili sa 40 mm. Grin

177 je lepo odrao one italijanske ribare 1992 ili 93...jbg izdade me pamćenje...sa Hispanerom. Šta bi bilo da ih je gađao sa Boforsom. Roll Eyes
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 325



« Reply #901 on: December 14, 2013, 10:18:20 am »

Neka Boforsa , nek opali po Ribarici ,odma Tunu na fete slaže Smiley
<iframe width="780" height="455" src="//www.youtube.com/embed/SKwgYkzoVcQ?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
« Last Edit: December 14, 2013, 10:24:30 am by Bozo13, Reason: Ubačen Youtube tag » Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 174


« Reply #902 on: December 14, 2013, 10:37:31 am »

Top je top. Stavite se u poziciju krijumčara, pa razmislite čime bi više voleli da vas gađaju, sa 12,7 ili sa 40 mm. Grin

177 je lepo odrao one italijanske ribare 1992 ili 93...jbg izdade me pamćenje...sa Hispanerom. Šta bi bilo da ih je gađao sa Boforsom. Roll Eyes

Pucalo po jarbolu ribarice te 1992-3 i to sa PM 7,62.
Logged
Godra
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 990


P-34


« Reply #903 on: December 14, 2013, 05:11:48 pm »

01 BAR i 03 HERCEG NOVI


* 01-03.jpg (402.02 KB, 1200x800 - viewed 78 times.)
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #904 on: December 14, 2013, 05:13:51 pm »

Samo su promenili "mrtvi vez", tj. "Herceg Novi".
Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 174


« Reply #905 on: December 14, 2013, 05:36:51 pm »

Samo su promenili "mrtvi vez", tj. "Herceg Novi".

Najbolje bi bilo da ih CG pokloni Hr. Pozivili bi jos koju godinu
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #906 on: December 14, 2013, 05:47:02 pm »

Samo su promenili "mrtvi vez", tj. "Herceg Novi".

Najbolje bi bilo da ih CG pokloni Hr. Pozivili bi jos koju godinu

Čuo sam da su rashodovani i da se prodaju kao staro željezo i to bi bio kraj. Žalim za svakim brodom koji na kraju završi u rezalištu.
Nije mi jasno da ih ni Mornarica ni MUP Crne Gore nisu bili u stanju održavati i koristiti kao što to čini HRM. Uz neka dotjerivanja koja
su na njima izvedena brodovi se dobro pokazuju i čujem da su s njima zadovoljne i posade i "nadgradnja" HRM-a.

Možda je nedostajalo malo više volje za održavanjem, pa mogli su se na kraju održavati i u Hrvatskoj gdje za to postoje i kapaciteti
i znanje.
Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 174


« Reply #907 on: December 14, 2013, 05:55:59 pm »

Samo su promenili "mrtvi vez", tj. "Herceg Novi".

Najbolje bi bilo da ih CG pokloni Hr. Pozivili bi jos koju godinu

Čuo sam da su rashodovani i da se prodaju kao staro željezo i to bi bio kraj. Žalim za svakim brodom koji na kraju završi u rezalištu.
Nije mi jasno da ih ni Mornarica ni MUP Crne Gore nisu bili u stanju održavati i koristiti kao što to čini HRM. Uz neka dotjerivanja koja
su na njima izvedena brodovi se dobro pokazuju i čujem da su s njima zadovoljne i posade i "nadgradnja" HRM-a.

Možda je nedostajalo malo više volje za održavanjem, pa mogli su se na kraju održavati i u Hrvatskoj gdje za to postoje i kapaciteti
i znanje.
Zpetrov, ima CG i kapaciteta  i znanja za odrzavanje, 178 i 179 su isli na remont u MTRZ SA-KO Tivat, ima brodogradiliste Bijela. Moglo bi se, ali toliko "blijesti" od pomorske tradicije da se izgleda zaslijepljeni svi.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #908 on: December 14, 2013, 06:02:39 pm »

Zpetrov, ima CG i kapaciteta  i znanja za odrzavanje, 178 i 179 su isli na remont u MTRZ SA-KO Tivat, ima brodogradiliste Bijela. Moglo bi se, ali toliko "blijesti" od pomorske tradicije da se izgleda zaslijepljeni svi.
E, da su mogli sami da se pale, manevrišu i održavaju i sve ostalo, bez ljudske potrebe, kao u
crtanim filmovima, možda bi se koristili i dan danas.
Ovako, nisu imali šanse. Ko će dati ljubavi prema tradiciji kad je nije ni bilo. Da su se pitali Bokelji
i nekako, ali ko njih više išta pita.... :'(
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #909 on: December 14, 2013, 06:18:20 pm »

Samo su promenili "mrtvi vez", tj. "Herceg Novi".

Najbolje bi bilo da ih CG pokloni Hr. Pozivili bi jos koju godinu

Čuo sam da su rashodovani i da se prodaju kao staro željezo i to bi bio kraj. Žalim za svakim brodom koji na kraju završi u rezalištu.
Nije mi jasno da ih ni Mornarica ni MUP Crne Gore nisu bili u stanju održavati i koristiti kao što to čini HRM. Uz neka dotjerivanja koja
su na njima izvedena brodovi se dobro pokazuju i čujem da su s njima zadovoljne i posade i "nadgradnja" HRM-a.

Možda je nedostajalo malo više volje za održavanjem, pa mogli su se na kraju održavati i u Hrvatskoj gdje za to postoje i kapaciteti
i znanje.
MUP CG je rashodovao Mirne u scarp .Naslijedjeli su ih novogradnje.Jako retambilne,brze,i sa savremene.Očigledno ne poznaješ remontne kapacitete JBB u kojima radi 81 ižinjer,pa pričaš da u CG nema kapaciteta i znanja.Računica u eksplataciji i održavanju je pokazala da je bolje ići u kupovinu novogradnji zajedno sa Ipa fondovima.
Duh Mirni živi u Cg u novome ruhu kroz preinake u turstičke brodove Vesna.

Znam da se je za vrijeme Jugoslavije slalo brodove na remont u Tivat i znam da su tada imali i kapacitete i stručno osoblje. Ne znam
kako sada stoje i posluju. Jasno je da su novogradnje za neke zadaće bolje i eknomičnije (osobito policijske), ali kao brodovi za nadzor
granice i malo "teži" autoritet bi sigurno poslužili. Za održavanje cijelog broda ne bih mogao točno govoriti, međutim za održavanje
motora HRM ne troši neka prevelika sredstva ali se zato redovno održavaju. To sigurno znam jer mi te motore održavamo još od vremena
JRM pa i sada svih 22 godine od kada su u sastavu HRM-a.

Da li su bili kao takvi sa svim svojim performansama potrebni Mornarici Crne Gore ili ne to zaista ne znam pa ne mogu komentirati, ali
žalim za brodovima.
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #910 on: December 14, 2013, 06:39:38 pm »

Evo i jedne svježe fotografije jedne od naših Mirni, danas OB-01 "NOVIGRAD". Brod je kao i ostala mu "braća" u dobrom stanju i
ne opterečuje previše troškovima. Naravno zato treba imati i dobro obučenu posadu, osobito kapo makine i njegovi suradnici iz
tehničke struke. Kvalitetno tekuće i redovno servisno održavanje u ovlaštenim servisima garancija su smanjenih troškova i visoke
pouzdanosti. HRM je to prepoznao i mislim da zato mogu biti zadovoljni sa svojim Mirnama, a novi veći brodovi se grade jer su
potrebni za neki drugi tip zadaća koje preuzima Obalna Straža RH.


* OB-01 u plovidbi.jpg (195.21 KB, 1080x699 - viewed 99 times.)
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #911 on: December 14, 2013, 06:48:34 pm »

Brzina broda na slici bi mogla biti oko 20 čvorova?
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #912 on: December 15, 2013, 09:44:03 am »

Brzina broda na slici bi mogla biti oko 20 čvorova?

Moguće, ali za procjenu brzine ipak nisam stručan da to procjenim. Teško je naći se u položaju da ih se snimi kada su u plovidbi punom
brzinom, to su izuetni slučajevi kada nekog progone ili kada smo mi na brodu nakon remonta motora pa isprobavamo koliko možemo
izvuči kada "nagazimo" svih 2 x 3000 KS, iz motora. To je ipak u plovidbi dosta daleko od obale pa i nema tko da snimi.
Logged
Kaćo
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 914



« Reply #913 on: December 15, 2013, 11:39:43 am »

Hrvatska je svoje Mirne dobila u posjed prije više od 20 godina u odličnom stanju.Dok su Mirne u Cg mjenjale vojske,države vlasištva i državinu nad istim,a kasnije toliko derutne da ih vojska polonila graničnoj policiji.Kad je računica pokažala da je remont taman toliki da se učestvuje u Ipa fondovima za nove brodove,logično se krenulo u tu priču.
Ima na netu u pdf formatu sa sjednica Vlade CG informacije u kakvom su stanju preuzete Mirene,ali me težina sad to tražit.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #914 on: December 15, 2013, 11:44:50 am »

MUP RCG je dobila PČ-178 nakon izvršenog remonta pogona, PČ-174 sa ograničenjem u vožnji. PČ-175 je imao jedan GM ispravan, a za 179 se i ne sećam u kakvom je stanu bio. Zamena naoružanja je bila o trošku vojske. Predati su sa pogonskim materijalom.

Mirne MUP RCG nisu koštale ništa!!!

Vrlo brzo su prodale "peticu" i "devetku", tako da su već dobro ućarili na njima.
Logged
Pages:  1 ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 [61] 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 ... 89   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 24 queries.