PALUBA
April 27, 2024, 02:08:55 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 54   Go Down
  Print  
Author Topic: Mornaričko-tehnička raketna baza i Operativni centar Komande VPO Žrnovnica  (Read 387200 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 326



« Reply #525 on: August 13, 2012, 01:09:48 pm »

Da nadodam na mjestu gdje je sada Škola koliko se sjećam postojale su betonske konstrukcije vjerojatno otvori za ventilaciju no oni su srušeni prilikom nadogradnje Škole i izgradnje Školske Dvorane, cjeli taj prostor treba prenamjeniti no to je samo kap u moru onoga šta propada...
Logged
kanader41
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 065


" Use, nase,podase"


« Reply #526 on: August 13, 2012, 01:55:52 pm »

Da nadodam na mjestu gdje je sada Škola koliko se sjećam postojale su betonske konstrukcije vjerojatno otvori za ventilaciju no oni su srušeni prilikom nadogradnje Škole i izgradnje Školske Dvorane, cjeli taj prostor treba prenamjeniti no to je samo kap u moru onoga šta propada...
Nikakve betonske konstrukcije nisu bile na mjestu gdje je sada škola i dvorana.
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 326



« Reply #527 on: August 13, 2012, 01:59:57 pm »

Onda sam ja to sanjao Smiley
Logged
kanader41
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 065


" Use, nase,podase"


« Reply #528 on: August 13, 2012, 02:16:32 pm »

Onda sam ja to sanjao Smiley
Koliko je meni poznato ventilacijski otvori su poviše škole,uz samu blizinu objekta.Zašto znam ovo,jer sam radio na izgradnji 2.faze škole i nikakvih otvora nije bilo.Samo je nekakav prirodni kanal zatrpan zemljom.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #529 on: August 13, 2012, 02:17:48 pm »

Onda sam ja to sanjao Smiley

Jeb.. pravilo ga patak. Pa bar vas dvojica možete danima tu piljiti u brdo i napraviti procjenu.
Koliko se sjećam, a nisam loš u orijentaciji, Objejat 182 je puno viši po nadmorskoj visini od
škole i dvorane. Škola sa dvoranom je skoro na nivou rijeke Žrnovnice i odmah kraj nje.
Objekat je nešto viši iznad svega toga. Prema tome bilo kakvi otvori na nivou škole nisu mogli
biti povezani sa objektom. Jeli tako..... Roll Eyes
« Last Edit: August 13, 2012, 02:24:49 pm by ORIĆAREB » Logged
kanader41
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 065


" Use, nase,podase"


« Reply #530 on: August 13, 2012, 02:24:38 pm »

Onda sam ja to sanjao Smiley

Jeb.. pravilo ga patak. Pa bar vas dvojica možete danima tu piljiti u brdo i napraviti procjenu.
Koliko se sjećam, a nisam loš u orijentaciji, Objejat 182 je puno viši po nadmorskoj visini od
škole i dvorane. Škola sa dvoranom je skoro na nivou rijeke Žrnovnice i odmah kraj nje.
Objekat je nešto viši iznad svega toga. Prema tome bilo kakvi otvori vezani za objekat nisu mogli
biti povezani sa objektom. Jeli tako..... Roll Eyes
Malo sam se krivo izrazio,ventilacijski otvori su u samom objektu.
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 326



« Reply #531 on: August 13, 2012, 02:50:47 pm »

Ja se sjećam da su bili amo reći betonski blokovi/konstrukcije sa otvorom na području točno di je današnja dvorana ,i jedan iza škole sa sjeverne strane ,čemu su točno služili neman pojma no ne vjerujem da su bili povezani sa školom jedino ih mogu povezati s objektom kao možebitni otvor za ventilaciju ,crveno su označene pozicije a na drugoj slici je plavom bojom označen nadograđeni dio plus dvorana,vidi se i osmatračnica na drugoj slici, ti blokovi su se po slici vidimo nalazili točno ispod žicom ograđenog dijela
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* sskola 2.jpg (281.12 KB, 1024x768 - viewed 382 times.)

* škola.jpg (307.33 KB, 800x600 - viewed 424 times.)
« Last Edit: August 13, 2012, 03:12:47 pm by Jester » Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #532 on: August 13, 2012, 04:21:26 pm »

Ja se sjećam da su bili amo reći betonski blokovi/konstrukcije sa otvorom na području točno di je današnja dvorana ,i jedan iza škole sa sjeverne strane ,čemu su točno služili neman pojma no ne vjerujem da su bili povezani sa školom jedino ih mogu povezati s objektom kao možebitni otvor za ventilaciju ,crveno su označene pozicije a na drugoj slici je plavom bojom označen nadograđeni dio plus dvorana,vidi se i osmatračnica na drugoj slici, ti blokovi su se po slici vidimo nalazili točno ispod žicom ograđenog dijela
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Odlične slike "Jester", čestitam. Moram priznati, odavde je ipak teško to procjeniti. Mislim da toliko nisko nije bilo nikakvi otvora
prema objektu. Možda je bilo nešto drugo. Sad i neznam odavde jeli taj deo gde je škola ikad i bio unutar ograde u ono vrijeme.
Nikakav otvor za objekt nije u ono doba mogao biti van ograde, to je elementarno.
Drugi važan orijentir je visina ulaza na strani Korešnice i izlaza s druge strane brda iznad Žrnovnice. Oni si spojeni i na istoj
nadmorskoj visini. Svi bilo kakvi ovori su bili u najmanju mjeru na nihovoj nadmorskoj visini ili viši. Nikakav otvor nije moga biti
niži od njih. Toliko.... Wink
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 326



« Reply #533 on: August 13, 2012, 05:02:12 pm »

Ma da razumjen što hoćete reći,ti otvori su uistinu izvan ograde,po mojoj gruboj procjeni sama Škola odnosno otvori su bili tu negdje što se tiče visine na kojoj se nalazi ulaz sa strane Korešnice ,no čemu su uistinu služili očito da ostaje nepoznanica  Roll Eyes
Logged
VP1159
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 381


« Reply #534 on: August 13, 2012, 05:06:53 pm »

Izlaz prema skoli je bar 50 metara iznad nivoa skole i nalazi se na kraju makadamskog puta koji spiralno  ide oko brda do same osmatracnice. Par puta sam  prosao tim putem do osmatracnice, trebalo je dvadesetak minuta hoda do vrha.  Put je usecen i na slikama koje ste postavili vidi se linija useka u brdu.

Sa pozicije izlaza se, dole, kroz sumu, videla reka Zrnovnica a tada (1984) skole nije bilo ( izgradjena 1986), mislim da je samo sportski teren postojao.  Pored samog izlaza , nalazila se i drvena montazna baraka  puna konzervi bitumena, farbi i lepila za podne obloge, preostala valjda jos od gradnje objekta.

Logged
kanader41
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 065


" Use, nase,podase"


« Reply #535 on: August 13, 2012, 07:10:03 pm »

Granice objekta prije (plavo) i nakon izgradnje škole(crveno). [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Magical Snap - 2012.08.13 19.46 - 001.png (297.81 KB, 885x468 - viewed 379 times.)
Logged
kanader41
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 065


" Use, nase,podase"


« Reply #536 on: August 13, 2012, 07:38:57 pm »

Ma da razumjen što hoćete reći,ti otvori su uistinu izvan ograde,po mojoj gruboj procjeni sama Škola odnosno otvori su bili tu negdje što se tiče visine na kojoj se nalazi ulaz sa strane Korešnice ,no čemu su uistinu služili očito da ostaje nepoznanica  Roll Eyes
Jedno pitanje,dali si te betonske blokove/konstrukcije vidio prije ili poslje iskapanja temelja za zgrade.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #537 on: August 13, 2012, 07:49:29 pm »

Orijentaciono objekat je ispod brda kako je prikazano na ovoj skici već ranije.


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Kako se vidi, zadnju djelovi potkopa su daleko iznad kasnije sagrađene škole.
Prema tome nemoguće je da su bili bilo kakvi otvori od škole do objekta.
Samo su mogli biti iznad objekta. Ako je nešto i bilo dolje na terenu škole to je
bilo sasvim nešto druge namjene .


* Zrnovnica-raspored 1.jpg (87.22 KB, 775x542 - viewed 383 times.)
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 326



« Reply #538 on: August 13, 2012, 09:06:10 pm »

Prije izgradnje novog dijela škole sam ih vidio ,no eto kako smo ustanovili očito je da su objekti bili nevezani za bazu no kako sam i naveo radilo se samo o pretpostavci ,tko će ga znati  Roll Eyes
Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #539 on: August 19, 2012, 02:10:58 am »

Kako javljaju lokalni mediji, na brdu Markovača (Sridivica) prije ponoći izbio je šumski požar. Širi se u smjeru raketne baze, a trenutno ga gasi 62 vatrogasca sa 18 vozila. Čim svane biti će angažirane i zračne snage. O svemu je obavješteno i Zapovjednišvo HRM.
Logged
Pages:  1 ... 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 [36] 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 ... 54   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 23 queries.