PALUBA
April 27, 2024, 12:14:59 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54   Go Down
  Print  
Author Topic: Mornaričko-tehnička raketna baza i Operativni centar Komande VPO Žrnovnica  (Read 387188 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
VP1159
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 381


« Reply #615 on: March 04, 2013, 08:27:42 pm »

Mimohod na Jarunu, 95.
levo, ispred S300.
Naravno, propagandni trik, nakicena busterima.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]



* Jarun 95.jpg (65.18 KB, 800x544 - viewed 274 times.)
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 492


« Reply #616 on: March 04, 2013, 08:39:12 pm »

Svrha mimohoda na Jarunu bila je da se zaplaši RSK i pripremi javnost za vojno-redarstvenu akciju "Oluja". Od S-300 Hrvatska je možda imala ono "S", tj., Hrvatska je imala pojedine delove sistema. To je isto "S", samo još manje, imala i SRJ, video ja u tablodima, polovinom 90-ih, naslov preko cele strane: "stigli su S-300". Nabudženi kanisteri na nekom KRAZu.
S-75 je moguće bilo dograditi u balističku raketu, ali bi efikasnost bila vrlo ... ne podaje se razumnom rečniku. A tek vođenje...
S druge strane, RBU-6000 Smerč II mogao je biti efikasno sredstvo plotunske vatre, da je neko poradio na novom upaljaču, kao što nije.
« Last Edit: March 04, 2013, 08:45:39 pm by kumbor » Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #617 on: March 18, 2013, 08:30:57 pm »

Ne bih da idemo dalje u off, ali kumbor je postavio neku pretpostavku za upaljač za PPd oružje RBU-6000 - pa da razjasnimo o čemu se radi.

Porjektili RGB-60, koji se koriste kao municija za RBU-6000, su imale hidrostatski i udarni upaljač i osim PPd borbe bile su namenjene i za gađanje ciljeva na kopnu, barem je tako pisalo u tehničkoj dokumentaciji.
Molim te kumbor objasni nam šta si konkretno mislio u svom prethodnom postu, kada si spomenuo modernizaciju upaljača tog sredstva.
Logged
Zoran-1991
mornar
*
Offline Offline

Posts: 2


« Reply #618 on: May 11, 2013, 07:32:13 pm »

Zdravo svima na ovaj forum. Procitao sam postove i mogu da kazem da su svi odlicni. Ja sam bio megju poslednjima od bivse JNA  sto su napustili objekat Mornaričko-tehnička raketna baza ili objekat 182, a u dokumentaciji ime mu je bio BOR 2. Ne znam za Operativni centar (BOR 1) nikad nisam bio tamo samo znam gde je. BOR 2 je predan HV na 15tog Septembra 1991 a kasarna na Visokoj u Splitu na 16tog Septembra u 10:30h. Imam i slike od tih dana ali veoma je tesko da mogu da ih postiram posto nisam ih poneo sa sobom. Ako ima neko sto je bio u to vreme neka pise, ja sam izgubio sve kontakte.
Pozdrav
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #619 on: May 11, 2013, 07:54:15 pm »

Zdravo svima na ovaj forum. Procitao sam postove i mogu da kazem da su svi odlicni. Ja sam bio megju poslednjima od bivse JNA  sto su napustili objekat Mornaričko-tehnička raketna baza ili objekat 182, a u dokumentaciji ime mu je bio BOR 2. Ne znam za Operativni centar (BOR 1) nikad nisam bio tamo samo znam gde je. BOR 2 je predan HV na 15tog Septembra 1991 a kasarna na Visokoj u Splitu na 16tog Septembra u 10:30h. Imam i slike od tih dana ali veoma je tesko da mogu da ih postiram posto nisam ih poneo sa sobom. Ako ima neko sto je bio u to vreme neka pise, ja sam izgubio sve kontakte.
Pozdrav
Pozdrav "Zorane". Drago nam je da si se javio. Ipak, ako iskopaš koju sliku, priloži.
Jedino si nešto pobrko.

Raketno mornarička tehnička baza je imala oznaku 181.
Komandni centar KVPO je imao oznaku 182.

To je već i objašnjeno tokom obrade teme na masu mjesta.... pilot
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 326



« Reply #620 on: May 31, 2013, 01:55:21 pm »

Pas od 80 ijada maraka ,pretpostavljam uz to što je znao govoriti kako naš tako i strane jezike te bio vrstan u kartanju bridža i sviranju klavira da je po potrebi ispaljivao maljutke iz neke stvari Smiley Sada napušteni centar se onda zvao BOR 1 .
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #621 on: May 31, 2013, 02:12:04 pm »

Pozdrav "ORIĆAREB", na ovaj link mozes da vidis kako nazivaju raketnu bazu oni sto su je preuzeli 15tog Septembra 1991 godine.

Hvala na pozdravu.
Da se reazumijemo, ja se držim naziva i dokumentacije koja se koristila u doba Jugoslavenske Ratne Mornarice.
I uopšte me ne zanima kako se to zvalo u periodu poslije njenog napuštanja tog područja. To šta je čuo Mate ili Šime
tamo nekog dana za vrijeme nn događaja to je za ulično raglabanje.

Još jednom,

Raketmna baza = 181
Rezervno komandno mjesto KVPO = 182.

Kraj rasprave.....
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #622 on: May 31, 2013, 04:10:27 pm »

Evo da se nadovežem na priču o pasu,još prije izbijanja rata po mistu se pričalo da se u RB nalazi pas sa pedigreom i da je vlasništvo admirala flote Branka Mamule. Možda i zato je vrijedio 80.000 DM.

 

E šta sve obična raja neće izmisliti....
Logged
kanader41
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 065


" Use, nase,podase"


« Reply #623 on: May 31, 2013, 04:34:40 pm »

Evo da se nadovežem na priču o pasu,još prije izbijanja rata po mistu se pričalo da se u RB nalazi pas sa pedigreom i da je vlasništvo admirala flote Branka Mamule. Možda i zato je vrijedio 80.000 DM.

 

E šta sve obična raja neće izmisliti....
Ćiro ,a šta ako je tu priču izmislia koji komesar i pričao je vojnicima.Valjda znaš i sam kakvih je bilo podoficira i oficira i kakve su znali priče pričat da bi ustrašile vojnike.Možda je to bila priča da vojska bolje skrbi o psima.Možda...
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #624 on: May 31, 2013, 05:30:01 pm »

Evo da se nadovežem na priču o pasu,još prije izbijanja rata po mistu se pričalo da se u RB nalazi pas sa pedigreom i da je vlasništvo admirala flote Branka Mamule. Možda i zato je vrijedio 80.000 DM.

 

E šta sve obična raja neće izmisliti....
Ćiro ,a šta ako je tu priču izmislia koji komesar i pričao je vojnicima.Valjda znaš i sam kakvih je bilo podoficira i oficira i kakve su znali priče pričat da bi ustrašile vojnike.Možda je to bila priča da vojska bolje skrbi o psima.Možda...
Ma da, ti nevaljalci. Ma svi koji su radili u JNA to je bio sve sam go lopuža. Lažov. I tako nisu imali nikakvi drugi načina i metoda
da upute vojnike, nego ih plašili sa baba rogama. I vezivali ih lancima i lisicama. Ma to su sve bili kulovi, pogotovu ti Komesari koji
su ukunuti još završetkom II svj. rata, ali su se infiltrirali među neuke vojnike i trovali ih... A tek podoficiri, koji su to primitivci
bili u JNA, neviđeno. A u novim vojskama, ma to je milina jedna služiti i narod ih prosto obožava, uživa.... Angry

Završio sam sa ovim prizemnim diskusijsma....katastrofa.  Angry
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 326



« Reply #625 on: May 31, 2013, 05:42:18 pm »

 Grin
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* ovčar.jpg (159.43 KB, 600x450 - viewed 133 times.)
Logged
Zoran-1991
mornar
*
Offline Offline

Posts: 2


« Reply #626 on: June 02, 2013, 05:37:25 am »

Druze porucnice ORIĆAREB, ono "Kraj rasprave....." mi zvuci nekako zapovednicki. Ovde smo svi isti po cinu i svi smo prijatelji ovog veoma dobrog foruma. Pre nego sto sam postirao moj prvi post procitao sam 42 stranice veoma dobre diskusije i pozdrav za sve entuzijaste sto su postirali veoma dobre fotografije sa objekta BOR I. Kako sto sam naglasio, nikad nisam bio u njemu samo znam da je bio "iza onog brda" i toliko a za BOR II (ili kako ga ti nazivas 181 ili 182) mogu da kazem i vise toga posto sam tamo imao 95 dana straze. Ako si ti bio deo raketne baze prilikom "primopredaje" onda sigurno se poznajemo, i cin porucnik si imao tada ili sada???
Pas se zvao Bild, rasa rotfajler. Bio je veoma veliki pas, bivse vlasnistvo Admirala Branka Mamule i kad je napravio incident u negovoj vili (ugrizao je njegovu unuku) odma su ga deportovali na objekat. Pas je bio sampion Evrope 1986/87 neznam u koju kategoriju. Samo kerovogja je smeo da ga hrani, NIKO od vojnika nije smeo ni da se priblizi kafezu zbog vlastite sigurnosti.
Pozdrav...
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #627 on: June 02, 2013, 08:52:56 am »

Evo da se nadovežem na priču o pasu,još prije izbijanja rata po mistu se pričalo da se u RB nalazi pas sa pedigreom i da je vlasništvo admirala flote Branka Mamule. Možda i zato je vrijedio 80.000 DM.

 

E šta sve obična raja neće izmisliti....
Ćiro ,a šta ako je tu priču izmislia koji komesar i pričao je vojnicima.Valjda znaš i sam kakvih je bilo podoficira i oficira i kakve su znali priče pričat da bi ustrašile vojnike.Možda je to bila priča da vojska bolje skrbi o psima.Možda...
Ma da, ti nevaljalci. Ma svi koji su radili u JNA to je bio sve sam go lopuža. Lažov. I tako nisu imali nikakvi drugi načina i metoda
da upute vojnike, nego ih plašili sa baba rogama. I vezivali ih lancima i lisicama. Ma to su sve bili kulovi, pogotovu ti Komesari koji
su ukunuti još završetkom II svj. rata, ali su se infiltrirali među neuke vojnike i trovali ih... A tek podoficiri, koji su to primitivci
bili u JNA, neviđeno. A u novim vojskama, ma to je milina jedna služiti i narod ih prosto obožava, uživa.... Angry

Završio sam sa ovim prizemnim diskusijsma....katastrofa.  Angry
Ćiro,
mlada vojska malo zna. Stara vojska sve zna.
Logged
kanader41
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 065


" Use, nase,podase"


« Reply #628 on: June 02, 2013, 11:48:01 am »

Druze porucnice ORIĆAREB, ono "Kraj rasprave....." mi zvuci nekako zapovednicki. Ovde smo svi isti po cinu i svi smo prijatelji ovog veoma dobrog foruma. Pre nego sto sam postirao moj prvi post procitao sam 42 stranice veoma dobre diskusije i pozdrav za sve entuzijaste sto su postirali veoma dobre fotografije sa objekta BOR I. Kako sto sam naglasio, nikad nisam bio u njemu samo znam da je bio "iza onog brda" i toliko a za BOR II (ili kako ga ti nazivas 181 ili 182) mogu da kazem i vise toga posto sam tamo imao 95 dana straze. Ako si ti bio deo raketne baze prilikom "primopredaje" onda sigurno se poznajemo, i cin porucnik si imao tada ili sada???
Pas se zvao Bild, rasa rotfajler. Bio je veoma veliki pas, bivse vlasnistvo Admirala Branka Mamule i kad je napravio incident u negovoj vili (ugrizao je njegovu unuku) odma su ga deportovali na objekat. Pas je bio sampion Evrope 1986/87 neznam u koju kategoriju. Samo kerovogja je smeo da ga hrani, NIKO od vojnika nije smeo ni da se priblizi kafezu zbog vlastite sigurnosti.
Pozdrav...
Raspitao sam se malo o ovom pasu,i prijatelj koji je služio u RB odmah nakon primopredaje objekta HV-u ispričao mi je doslovno isto što je napisao i Zoran-1991.
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 326



« Reply #629 on: June 02, 2013, 12:20:53 pm »

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=139902802868843&set=gm.10151669112205505&type=1&theater na ovoj slicu u komentarima bivši Vojni Policajci spominju i pasa po imenu "Lord" ,on se nalazio u Komandi VPO-a Smiley
Logged
Pages:  1 ... 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 23 queries.