PALUBA
April 28, 2024, 11:36:25 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 54   Go Down
  Print  
Author Topic: Mornaričko-tehnička raketna baza i Operativni centar Komande VPO Žrnovnica  (Read 387436 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Jure Stefanovski
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 474



« Reply #120 on: March 28, 2011, 06:55:26 pm »

Jedan mi prijatelj govori, neznaš šta je gore, da je bivša država ulagala u tunele, i općenito izgradnju i mrzili su je, a ovi naši političari pokrali sve živo, kradu naše novce iz proračuna i još nan ruše kuće uz obale, a „slijepi“ ljudi i dalje glasaju za njih Smiley.

@ORIĆAREB. Odakle ti taj tekst, vrlo je značajan za ovaj dio, svaka čast. Ima li još što bitnoga, ima li što o putoxu da si naišao na njega ili pak o ostalim tunelima na tom dijelu?

-Vjerujte mi, sve me ovo nagoni na to da ako su ovi tuneli i prostorije rasprostranjeni SJEVER-JUG (okomito od položaja brda) u brdu, da postoju još ostali tuneli ZAPAD-ISTOK (paralelno sa položajem brda), znači ili ispod ovih tunela ili poviše ovih tunela).
Al o tome možemo samo nagađati dok nedođe netko tko je tu bio i zna nešto više o tome.

@VP1159. A di si ti kralju, jebemu dinamo nema te nikako Smiley).
Ako je poviše škole, kao što vidiš slike, velik dio je oko škole bagerime očiščen, vjerojatno kad se radila škola, taj je putox i uništen i nema ga, vrlo vjerojatno, jer što je ulaz od škole udaljen, na google earthu sa opcijom daljinomjera piše 62 metra, ništa i to sam gledao od onog uvučenog lijevog dijela škole.

Kadader, orićareb i drugi, evo tek sad čujem i nemogu da virujen i očima ni ušima da su imali i ovce, svaka im čast na tome, ove današnje linčine od vojnika ne da nemaju, nego i nebi se s time bavili, al nije kad malo pogledaš puno daleko u povijesti to je bilo ima 20g..

Evo ostalih slika:
Ovu sliku povežite s prethodnom slikom iz prethodnog posta, slikano na istom mjestu, kapija i kućice napuštene iza.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

-II-
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

To je ta kuća sa retardiranin pason i kapija. Žutin točkicama je označen mali puteljak koji je tik uz ogradu bodljikavu i rasprostranjen je ovako kako je i označen. Plavin točkicama je označena bodljikava žica.
Ovo sam označia sada, da bi mogli povezati iduće slike koje budem stavio, slike puteljka i ograde (koja je i označena sa crvenim točkicama, koja se proteže od same ograde pa prema gore).
Crvena točka u šumi je mjesto odakle sam slikao te iduće slike koje ću postaviti.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* DSC00113.JPG (449.64 KB, 1728x1296 - viewed 443 times.)

* DSC00114.JPG (432.2 KB, 1728x1296 - viewed 470 times.)

* DSC00115.JPG (453.31 KB, 2160x1620 - viewed 471 times.)
Logged
Jure Stefanovski
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 474



« Reply #121 on: March 28, 2011, 08:37:25 pm »

Ovo je ograda bočno od mene slikano kad sam slikavao kapiju. Krugovi u šumi su te prostorije gdje su bile ovce, kako vi kažete, mada sam u njima naišao na te kartonske tube, sa metalnim vrhovima, al nebitno sad.
Bodljikava nije očuvana, već je presječena, jer se je tu i masovno prolazilo, prečacom Wink)
Ograda je samo ograda kao stup visine 1.50m.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

To je taj rezervoar kako kanader govori, a o kojem smo i prije pričali. Dolje je podosta dubok i gore visok.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Sa istog mjesta odakle sam slikao ovaj betonski masiv, navodno rezervoar za vodu, od tu sam slikao pogled na kamenolom i na mjestima kamenoloma označio mjesta odakle sam slikao cijeli ovaj dio i cijelo brdo. Na tim mjestima se idealno vidi cijelo brdo s dalekozorom (dvogledom) a oni koji imaju malo bolji vid i potrefi ih lijepo vrijeme dadne se zapaziti i ono najbitnije poviše škole Wink
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Odmah ispod rezervoara je privatna garaža i kuće dvije i druga kapija koju sam označio u prvim postovima ove teme. Iza kapije se uredno vidi jedan vatrogasac koji slobodno korača, jer normalno sam zna koji je pretpostavljam zasigurno mještanin i član (D)VD Žrnovnica da tu nema ni „m“ od mina, al neću pot o tome započimati temu. Ja msilim kad bi cijelo brdo zapalio u 3 sata popodne na ljeto u 7-8 misec kad je sama temperatura u zraku 38 i + vatra nije sigurno manja od 80, da nebi bar jedna roknila, i to je još brdo (znači strmina i zemlje može jedino bit manje) i borova šuma. Al glupo je o tome i dalje pričati, jednom sam rekao svoje mišljenje, a ko oće tvrditi da ima, nek i dalje tvrdi, što ću mu ja, dokazivat mu neću, jedini pravi dokaz bi bio dovesti pirotehničare Smiley
-uredno se vidi i škole koja je ispod.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Pogled na brdo raketne baze.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* DSC00125.JPG (417.47 KB, 1944x1458 - viewed 492 times.)

* DSC00128.JPG (403.87 KB, 2117x1588 - viewed 436 times.)

* DSC00129.JPG (405 KB, 2160x1620 - viewed 167 times.)

* DSC00135.JPG (436.4 KB, 2160x1620 - viewed 181 times.)

* DSC00122.JPG (449.84 KB, 1728x1296 - viewed 170 times.)
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #122 on: March 28, 2011, 08:54:30 pm »

Kolega "Jure Stefanovski". Slike su odlične. Ali bilo bi dobro po mom onaj drugi objekat tj. kako ga zovu
raketna baza ostaviti na miru. On je aktivan pa da se netraži vraga, ostanimo na ovom napuštenom
kako se inače nekad zvao "objekt 182".

A evo zalutala i Mrčara, nekom će dobro doći, od viška glava ne boli.


* Mrcara.JPG (37.92 KB, 720x328 - viewed 230 times.)
Logged
VP1159
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 381


« Reply #123 on: March 28, 2011, 10:25:25 pm »

@ Jure Stefanovski:
Tu sam, samo nisam imao nista da dodam na sve sto ste postavili.

Pazi, meni skola kao orijentir ne igra, ja sam bio tamo 1984, skola je pravljena 1986.

Putox je samo jedan ozidani bazen, sa ventilacijom i kompresorom koji je sluzio za recikliranje otpadne vode.
Nema zgrade, nema objekta, sve je ukopano, i na samom izlazu is tunela ka jugu.
Nista posebno, zvucno ime je od imena proizvodjaca koji proizvodi opremu za preradu otpadnih voda.

Ako jednom uspes da se probijes tamo sa foto aparatom, na ventilacionoj cevi PUTOH-a, ima dosta imena upisanih bojom, medju njima i moje.
Snimi i okaci, pa da diskutujemo o prolaznosti vremena.

Hvala ti i za sve ovo sto si do sada okacio, delimicno je demistifikovana uloga i izged samog objekta.
Logged
Jure Stefanovski
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 474



« Reply #124 on: March 29, 2011, 09:02:51 am »

@ORIĆAREB. Čuj, ja sam ga iz daleka slikao i slikao brdo kao brdo, a i brdo kao raketnu bazu naglasio. Kada se popneš kod treće kapije i krećeš prema dolje sa istočne strane toga brda, pogled ti puca ravno prema njoj. Sreća nije mi nešto prejak digitalac pa se detalji toliko i nevide, al se tunel od raketne vidi s ceste…
„On je aktivan pa da se ne traži vraga, ostanimo na ovom napuštenom kako se inače nekad zvao "objekt 182".“-potpisujem, OK!
Ne bih ipak sad skrećao s teme i govorio o ovcama i otoku Lastovo, po mome, volio bih da moderator taj dio prebaci u neku drugu temu skupa s ostalim komentarima nedavno napisanima o tome na mjesto gdje spadaju, da previše ne zagađujemo temu o tome. (ovo napominjem samo da se taj dio zalutale teme ne produžuje; nek to rađe bude na drugom mjestu foruma).

@VP1159. To sam i mislio, al glupo mi samo da ja postavljam slike, al kad vidim da nakon jednog seta mojih postavljenih slika i nečeg napisanog nema komentara i javljanja i tako prođu i dani i tjedni, onda sam odlučim nadodati još, pa se uvijek nađe netko.
Bio sam u malom izletu s biciklom i slikao sam oko 80-ak slika, al to je previše slika da stavim o samom brdu, pa sam smanjio na minimum, možda da nema ograničenja od 5 slika i da mi se dade čekati upload postavio i sve, al to ide dalje o ukusa i mjere svake, smatram da je previše, pa ovako 3-4 slike sa svake strane brda, je sasvim dovoljno.
Nisam znao da se je tako davno radila škola, mislio sam da je pravljena nakon rata:?

Sad kad spominješ taj ozidani bazen, sjetio sam se da sam takvi bazen naišao na brdu ispod satelita i ispod osmatračnice jedno 40 metara u laganom smjeru prema istoku desno od betonskih stepenica.
Crveni je krug veličine volana od nekog velikog kamiona, unutra je bijele boje, zasigurno bazen od 2-3.000 litara, mojon procjenon. Ventilacije i kompresore, primjerice kod gornje nisam vidio.
Nastojat ću se malo bolje usredotočiti na njega kad opet budem išao kod ulaza (samo zbog toga isključivo i slikavanja, ničeg drugog;), nadam se da ću sada naići na njega, čudi me što nisam ga ugledao kad sam bio taj jedan put ima ne baš davno. Ili nisam ni mislio na njega, nego na ulaz, ili je toliko zamaskiran (granjem i zaraslinama okolo što je tijek prirode i vremena /za/ostavio i /za/postavio).
Reci mi ta imena napisanima, gdje se nalaze; na njemu samome, na poklopcu, toj cijevi samo ili pak negdje kraj njega?
Nadam se da ću ti uspjeti uslišiti želju i da ću ti navriti osjećaje tom slikom koja ti zasigurno znači i koja te onako vrati u mladenačke dane, Probat ću učini sve od sebe.
A čuj, ja ako sam i učinio 30-40%, vi ste onaj zasigurno velik dio mimo polovice, jer bez vas i opisa moje slike su ništa, ono što je i more bez soli…

Pomiješala se je prva i zadnja slika u prijašnjem postu.

Evo ostalih slika:
Ovo je slika treće kapije na vrhu brda, udaljeno od osmatračnice zračne linije svega 100-tinjak metara.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

-II-
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Tabla koja je vjerojatno zabranjivala pristup.
Čudi me zašto kod ove kapije nije bilo stražarske kućice.
Od nekih sam čuo, a ne znam koliko ima istine u tome, da je na vrhu većinom bila vojna policija i da postoju nekakvi samo mali iskopi u ovom gornjem dijelu, samo za skrovište, vjerojatno i postoji, samo to treba istržiti, al pošto je to zaraslo, tko to zna gdje je to.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ovo je mjesto (označeno crvenom točkom u prošlim slikama) odakle sam slikao pogled na VPO.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

To je taj put i bodljikava žica uz nju od same kapije i kako sam označio točkama plavim kad bi je pratio da je prohodno, mogao preći na ovo prokopano brdo i sići kod škole gdje završava.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 1.JPG (394.03 KB, 1210x908 - viewed 186 times.)

* 2.JPG (263.4 KB, 1080x810 - viewed 232 times.)

* 3.JPG (372.41 KB, 1225x919 - viewed 218 times.)

* DSC00148.JPG (400.8 KB, 1525x1144 - viewed 147 times.)

* DSC00151.JPG (413.22 KB, 1383x1037 - viewed 126 times.)
Logged
VP1159
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 381


« Reply #125 on: March 29, 2011, 10:03:30 am »

@ Jure Stefanovski

Thx za nove slike, a i za sledece koje ces poslikati.
Od tog famoznog Putox postrojenja je vidljiv samo mali betonirani plato, metalni poklopac sahta metar sa metar , konzola sa prekidacem i ventilaciona cevka .
Metar visoka cev, precnika 20-30cm, sa kupastim poklopcem  na vrhu, viri iz zemlje, ostalo je spakovano unutar sahta.
Postavljen je na strmini brda u neposrednoj blizini izlaza,(jug-skola) i od njega, niz brdo vodi strmi, betonirani odvod za visak vode, koji otice dole, prema skoli.
Levo od ulaza, na 20-30 metara bila je drvena montazna (vec polu razrusena)baraka u kojoj su , kad sam ja bio, jos uvek stajale kante boje od 10-20 kg, razni gradjevinski materijal zaostao jos od gradnje objekta.
Sta je od toga ostalo posle svih pozara i ratova, pojma nemam.
Tada je sve bilo zaraslo u visoku borovu sumu, tako da se iz izlaza jedva video kamenolom.
Makadamski put je vodio na desno, uzbrdo, ka osmatracnici na vrhu, ali se imalo penjati bar 15-20 minuta, oko celog brda.
Poz.
Logged
barbakan
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 085



« Reply #126 on: March 29, 2011, 11:41:23 am »

Svaka cast Jure na fotoreportazi , evo sad snimak brda Perun  vazduha [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]  


* Perun.jpg (179.61 KB, 683x1025 - viewed 155 times.)

* Perun i deo kamenoloma.jpg (54.14 KB, 674x450 - viewed 143 times.)

* reka Zrnovnica.jpg (19.71 KB, 300x450 - viewed 176 times.)
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #127 on: March 29, 2011, 12:08:43 pm »

Svaka cast Jure na fotoreportazi , evo sad snimak brda Perun  vazduha [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]  

Ma pusti "barbakan" na miru brdo Perun. Daj isti ovakav snimak brda ispod kojeg je objekat 182 (napusteni objekt), to bi bila fora.
Sta ce nam kamenolom. Neka se Jure popne na vrh tog Peruna i snimi susjedno ispod kog je objekat.
Usput snimak Peruna je fantastican.
Logged
MORNAR
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 642


« Reply #128 on: March 29, 2011, 12:12:55 pm »


 Na Mrčari je bila vojna ekonomija . Koliko sam čuo doneti su Mufloni sa  Briona. Verovatno će neko znati više od mene o tome.

Malo sam off ali...Ako je bilo samo vojno gospodarstvo, žašto se priča onda o mrtvoj straži na Mrčari pa i o onom pokolju ili po drugoj verziji koja kruži po Lastovu, da su komplet straža pobegli u Italiju.
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #129 on: March 29, 2011, 12:26:04 pm »

 
 Priče koje nisu za ovde! Držimo se posle kraćeg skretanja teme molim!
Logged
VP1159
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 381


« Reply #130 on: March 29, 2011, 12:42:04 pm »

Svaka cast Jure na fotoreportazi , evo sad snimak brda Perun  vazduha [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]  

Ma pusti "barbakan" na miru brdo Perun. Daj isti ovakav snimak brda ispod kojeg je objekat 182 (napusteni objekt), to bi bila fora.
Sta ce nam kamenolom. Neka se Jure popne na vrh tog Peruna i snimi susjedno ispod kog je objekat.
Usput snimak Peruna je fantastican.

Poz,
Pozivni broj tel. lokala  masinskog dela objekta bio je "Rudnik 282", ima li to veze sa tim 182 kodnim imenom objekta?
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #131 on: March 29, 2011, 12:45:23 pm »

Svaka cast Jure na fotoreportazi , evo sad snimak brda Perun  vazduha [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]  

Ma pusti "barbakan" na miru brdo Perun. Daj isti ovakav snimak brda ispod kojeg je objekat 182 (napusteni objekt), to bi bila fora.
Sta ce nam kamenolom. Neka se Jure popne na vrh tog Peruna i snimi susjedno ispod kog je objekat.
Usput snimak Peruna je fantastican.

Poz,
Pozivni broj tel. lokala  masinskog dela objekta bio je "Rudnik 282", ima li to veze sa tim 182 kodnim imenom objekta?

Ma jok
Logged
Jure Stefanovski
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 474



« Reply #132 on: March 29, 2011, 03:15:17 pm »

@VP1159. Slika još ima čini mi se jedna tura, slike su poslikane i evo sada objavljujem ovo.
To je nešto drugo i različito od ovog gore na vrhu brda, OK, o tome onda kad poslikam…
Te barake nema više, ili je na njenom mjestu škola, ili je izgorena u požaru…a i sam vidiš sa slika da toga nema.
Malo požari, malo ratovi, malo vrijeme, a malo nadobudni LOPOVI…
Tad je bila visoka borova šuma, sada je sam vidiš jako niska borova šuma, jer ju je požar dokrajčio, i ovaj sad nedavno, ne znam koliko će joj dugo trebati da se obnovi…
Ima jedno 6-7 godina je bio veliki požar i s južne strane raketne baze i tad je jakoo puno izgorjelo, skoro cijelo brdo, al i nismo tad imali kanadera toliko kao sada.
Makadamskog puta nema, ili ima al kroz njega sigurno sada raste borova šuma, koja je podosta viša od svog dijela brda, poput onoga sa sjeverne strane.

@barbakan. Hvala. A reci mi odakle ti ove slike, to su privatne ili sa Interneta? Ako se smije znati… .
Ali kad smo već kod toga, brdo Perun je pojašnjeno i ta je tema završena, ovaj put kad sam bio spomenuo, spomenuo sam ga tek tako, jer sam prolazio pored njega.
Od ove tri slike, ostavio bih samo ovu drugu u sredini, ove dvije su tako reći i beskorisne. Na ovoj drugoj se vidi samo dio raketne baze.
Ali, što kaže ORIĆAREB, ako imaš snimak ovog drugog brda, to bi bilo IDEALNO! Molio bih te ako imaš da i objaviš, to bi nam bilo od velike koristi!

@MORNAR. Nije da ja govorin bezveze da neskrećemo s teme, jer si i mene sad malo povukao za jezik da te upitam nešto, al na to mi slobodno odgovori u inbox, nemoj ovden da temu ne razvijamo dalje u drugom putu, moramo ostati na ovoj.
Mrtva straža se je držala i na jednom mjestu na Velebitu. Dva vojnika su samo držali stražu. Tu su bili ne baš tuneli, koliko veliki hangari /silosi/ u brdu na nekoj velikoj nadmorskoj visini. Rijetko tko je znao za to. U neposrednoj blizini su i bili kao nekakvi radari, ako vam je to što od pomoći:? Tu se je držalo i skladištilo oružje, a koliko imam saznanja, nakon rata je navodno TE MEGALOMANSKE KOLIČINE ORUŽJA ISPRAŽNJENE. Znate li gdje je to možda, jeste li čuli išta o tome.

Evo iduće slike:
Pogled na prokopano brdo. Dole je kapija ispod, a ovo je ograda koja okružuje cijeli gornji dio iza leđa vojarne.
Ovi stupovi se razlikuju od donjih kod ograde, jer su zavinuti i visoki su 2.10m.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

U prvome krugu s lijeva je osmatračnica, al je namjerno zamaskirana sa sjeverne strane kad se gleda i veliki bor debeli stoji kraj nje. Do nje je stup. Treći mali krug ispod je nešto zeleno meni je izgledalo kao top, na visini od metar ipo, pojma neman što je to:?
Četvrdi krug poviše ovog stupa ispod je u toj velikoj kockastoj uskoj prostoriji taj veliki ogrugli satelit. Imaju vrata urizana u taj kao nekakvi materijal rekao bi staklena vuna u koji se uđe.
Ono najviše sumnjivo tu su mi kabeli koji vode iza leđa satelita negdje dole u zidu, čudi me gdje vode, jer do dole tunela nemoguće da su išli, zato ja govorin da imaju i tu neki tuneli...
Šesti krug su kao nekakvi zeleni stupovi, pojma neman zašto služe i zašto su služili:?
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

U prijašnjin slikama sam označio mjesto slikavanja. Stojim točno na stupu bodljikave žice i slikajem... Od tu sam slikao kapiju, tu halu unutra od gore i označio put na mjesto tunela.
Kad malo bolje pogledate, vidite da se lagano penjete i dolazite na malo veću razinu.
I ovu razinu sam ja povezao s trećim katom unutra i onim otovrom velikim na drugoj kapiji, mislim i dalje da ima tu nešto...
Zaokružio sam vojnu policiju (auto) koje je bilo u tom trenutku dole kod kapije. Označio sam plavim točkicama ogradu i žutim točkicama put tik uz nju, a nadalje crnom debelom crtom napušteni stari mostić na kojeg sam se popeo kad sam slikavao kapiju s gornje strane.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Krug i točka označavaju ulaz u tunel, normalno zamaskirani, a ispred kao jednu metalnu "trafiku", koja neznam čemu je služila, vjerojatno još jedna kontrola:?
Ovo svijetlo plavo je jedan veliki betonski plato, također neznam čemu je služio:?
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Pogled na raketnu bazu aktivnu. Ovo sam označio gdje je probušena. Ovo sam nacrtao iz profila, a u google earthu ći iz visine.
Kako govore ljudi, prvi kat je najveći, jer brdo je toliko i takvog izgleda, drugi manji, treći još manji i tako sve do vrha do 12-tog kata koji je najmanji i koji se navodno i nesmatra katom jer je samo otvor. E sad koliko ima istine u tome valja samo nagađati, jer ni ja, ni vi, ni rijetko tko da zna o tome iša, ako i zna neće da govori, jer je aktivna dan-danas.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* DSC00152.JPG (421.54 KB, 1728x1296 - viewed 147 times.)

* DSC00155.JPG (419.52 KB, 2160x1620 - viewed 173 times.)

* DSC00160.JPG (442.51 KB, 1728x1296 - viewed 211 times.)

* DSC00161.JPG (445.74 KB, 2160x1620 - viewed 221 times.)

* DSC00169.JPG (435.11 KB, 2160x1620 - viewed 185 times.)
Logged
barbakan
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 085



« Reply #133 on: March 29, 2011, 03:23:00 pm »

@Jure , slike sam nasao na netu , trazio sam i to drugo brdo ali slaba vajda ako ubodem postavicu a ti samo nastavi tako , Pozdrav
Logged
Jure Stefanovski
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 474



« Reply #134 on: March 29, 2011, 04:35:07 pm »

Evo idućih zadnjih slika:
Ovo je pogled na raketnu bazu zoomiran.
Označena je kapija, kuća gdje stanuju vojnici, košarkaško igralište se baš i nevidi, al tu je, osmatračnica i položaj vidljivog tunela sa ceste odma tik uz osmatračnicu.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Stari most na rijeci žrnovnici prije ulaska u misto (jer ima još jedan u samom mistu kraj restorana jednog poznatog). Zasigurno je svima njima i to dobro poznat Wink
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ova slika je još od prije ostala negdje zakopana mi, pa sam je evo sad "izgulia".
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Također -II-
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

-II-
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 1.JPG (367.82 KB, 1512x1134 - viewed 201 times.)

* 2.JPG (374.28 KB, 1556x1167 - viewed 147 times.)

* 3.jpg (193.08 KB, 1844x1383 - viewed 127 times.)

* 4.jpg (166.91 KB, 1844x1383 - viewed 106 times.)

* 5.jpg (171.97 KB, 1383x1844 - viewed 234 times.)
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 54   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.049 seconds with 24 queries.