PALUBA
April 28, 2024, 08:58:52 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 54   Go Down
  Print  
Author Topic: Mornaričko-tehnička raketna baza i Operativni centar Komande VPO Žrnovnica  (Read 387398 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
KapoST
razvodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 84


strojar zauvijek.....


« Reply #210 on: April 20, 2011, 11:03:47 pm »

ORICAREB....ono sta si zaokruzio na slici su dijelovi za koje predpostavljam da je STINA-C......
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #211 on: April 21, 2011, 08:27:30 am »

ORICAREB....ono sta si zaokruzio na slici su dijelovi za koje predpostavljam da je STINA-C......
Da upravo to. To je ostatak jedne od konzola Stine-C. Trebalo bi vidjeti imali toga još po prostorijama jer je takvih potpuno
identičnih bilo osam komada.
Logged
KapoST
razvodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 84


strojar zauvijek.....


« Reply #212 on: April 21, 2011, 08:29:56 am »

samo ovaj jedan komad je ostao.....obisao sam cilu "rupu" i nigdje nema nista slicno.....Vise-manje je sve izneseno, ukradeno, samo su ostali ormari sa tel. centralama i upravljacki ormari od RR-a... marinero
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #213 on: April 21, 2011, 08:57:27 am »

Rezervni dijelovi nekakvi.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ovo deluje kao da su delovi za telefonsku centralu elektro-mehaničkog tipa. Verovatno je Iskra u pitanju.


* delovi za telefoniju.jpg (190.26 KB, 1027x769 - viewed 590 times.)
Logged
Jure Stefanovski
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 474



« Reply #214 on: April 21, 2011, 09:17:45 am »

Iskra, Končar, Siemens, neka firma kojoj u produžetku piše Zagreb itd., su najčešće viđana imena firmi unutra.
Možda ima još nekakvih, ali za telefoniju i ono područje oko agregata na onim crnim pločicama su ta imena...

Ovdje gdje su djelovi u onim ormarićima ima i po 6-7-8 ovećih transformatora (trafo motori) od 24 volta, neki su uništeni tako što im je izvađen bakar, a neki su u OK stanju.
Logged
Jure Stefanovski
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 474



« Reply #215 on: April 21, 2011, 07:48:30 pm »

Evo ekipa, dobio sam u inbox jedan znatno vrijedan dokumenat od jednog suradnika. U ovom dokumentu o IV. gardijskoj (splitskoj) brigadi i njenom djelovanju na području veza, ima i jedan podosta vrijedan odjeljak. Možete vi dapače pročitati sve, tko vam brani, ali usredotočite se na 5. stranicu i onaj sam početak gdje se spominje Žrnovnica, KIS "Stina", "Sova" i druge... .
I jedno automatski pitanje vezano za ovo. Spominje se kabelski bunar kod osnovne škole gdje su se koncentrirale veze po koaksijalnom kabelu "Central".
Znate li gdje je to područje, da se provam došuljati do tu, mada znam da je tu navodno minirano, al eto. Tu me posebno strah, jer ih je bivša JNA, najviše sijala oko ulaza/izlaza, kraj ograda, osmatračnica, putova itd.. okolo je i bilo glupo trošiti mine:?
Jel to možda kraj "Putoxa" :?

http://docs.google.com/viewer?a=v&q=cache:dG5_dh4MmnYJ:domovinskirat.xtreemhost.com/dokumenti/08_veza_u_4_brigadi.pdf+samostalna+satnija+NEPTUN&hl=hr&gl=hr&pid=bl&srcid=ADGEESjpVabx-udSkWzZEumyGbL5eBdmueIJubcA4dU3cgb3U1ozfilZPSk7spfoD1Py-qMAEqMnuDFZ6ADnfZ5FpKg_fg_TBRwRZp7MwZAKnd-_V1VfRLyoTyaVI89fVNYme1WpQB3D&sig=AHIEtbQaZvDB_SmSS-tW-QmXBPJBHJc5-Q
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #216 on: April 21, 2011, 08:09:45 pm »

Jure u vezi ovog tvog prethodnog posta, pogledaj moj post 110. Nije ti morao niko slati poverljivi dokument, to je sve na
internetu. Samo ti to radiš lukavije, svaka čast. Kad sam ja počeo analizu javnu toga, krenulo je preko posta 162 pa su me
braća ovde sasjekla ko glavicu kupusa, našto sam ja reagovao postom 172. Da vidimo šta će sad biti. Ipak zaključujem i čini mi se
da ti uopšte i ne čitaš na ovom topiku šta drugi pišu, jesam li u pravu? 
Logged
Jure Stefanovski
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 474



« Reply #217 on: April 21, 2011, 08:21:13 pm »

Tko kaže da je povjerljiv?? To nitko nije rekao, a u ostalom, sve što je na Internetu dopušteno je i pristupačnome svakome, pa i Kinezu i Hrvatu, i ditetu i starcu.
Kažeš da mi nitko nije morao slati; al eto poslao mi je, pa što sad, ja prenio vama. Otkrivanje identiteta člana neću, što i nije uredu; a smatrao to lukavijim ili ne to je tvoja stvar.
Također se sijećam toga, bez da sam evo sad pogledao, kad sam te ja upitao "ZAŠTO???".
Ja čitam i pamtim ono što me zanima.
A sada tko je što pisao (200 i nešto postova...) i o čemu je točno pisao, nemogu, ipak je prošlo par miseci od provog posta ovdje... .
Trudim se zapamtiti, al mene, bez ljutnje i ne zanima ta "STINA", dok vas je, što ja poštujem tako da o njoj i ne pišem i mučim. Sada kad sam išao "pomoći" tako što sam dao link (usput i prvi put spomenuo nju da vama možda nešto bude bar malo lakše) ovaj ti se jedini javljaš i odma me spuštaš.

Moje je pitanje bilo tek na kraju; gdje se taj bunar nalazi, je li kraj "Putox-a" možda?
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #218 on: April 21, 2011, 08:33:45 pm »

Tko kaže da je povjerljiv?? To nitko nije rekao, a u ostalom, sve što je na Internetu dopušteno je i pristupačnome svakome, pa i Kinezu i Hrvatu, i ditetu i starcu.
Kažeš da mi nitko nije morao slati; al eto poslao mi je, pa što sad, ja prenio vama. Otkrivanje identiteta člana neću, što i nije uredu; a smatrao to lukavijim ili ne to je tvoja stvar.
Također se sijećam toga, bez da sam evo sad pogledao, kad sam te ja upitao "ZAŠTO???".
Ja čitam i pamtim ono što me zanima.
A sada tko je što pisao (200 i nešto postova...) i o čemu je točno pisao, nemogu, ipak je prošlo par miseci od provog posta ovdje... .
Trudim se zapamtiti, al mene, bez ljutnje i ne zanima ta "STINA", dok vas je, što ja poštujem tako da o njoj i ne pišem i mučim. Sada kad sam išao "pomoći" tako što sam dao link (usput i prvi put spomenuo nju da vama možda nešto bude bar malo lakše) ovaj ti se jedini javljaš i odma me spuštaš.

Moje je pitanje bilo tek na kraju; gdje se taj bunar nalazi, je li kraj "Putox-a" možda?
Ma krivo si me razumio, Dapače drago mi je da si to stavio i cijenim. Jure, Jure, ne ljuti se. Ja sam samo hteo reći da to radiš
pametnije od mene jer sam ja zbog iste stvari nadrapo, je li sad u redu. A onaj ko bude čitao tekst sa tog linka i ako ima imalo
ćuka u glavi sve će mu biti jasno. A autora teksta ja odavno poznajem kao Dušana Vlastelicu davno umirovljenog ppuk JNA.
Logged
barbakan
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 085



« Reply #219 on: April 21, 2011, 08:50:17 pm »

Mislim da si u pravu Orićareb , nit po babu nit po stricevima bi trebalo biti pravilo vazi za sve valjda
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #220 on: April 21, 2011, 08:57:43 pm »

Ma dajte ljudi , pa ovo je ugodan forum , čemu vodi ovakvo pisanje .

lipo, ugodno ćakulat o svemu i to je to , a ljudi imaju dicu ,unuke, nema nikakve potrebe bespotrebno vuć imena po netu.

Poz.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 15 000


« Reply #221 on: April 21, 2011, 09:01:08 pm »

Solaris je u pravu. Ako se strasti ne smire, moraće tema da se smiri - zaključa na neko vreme.

Razgovarajmo civilizovano, bez ljutnje, prozivki, samo argumentima.

HVALA!
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #222 on: April 22, 2011, 07:08:18 pm »

Evo još jednog našeg Balkanskog bisera. Prilikom opremanja MTBR objekta kraj Žrnovnice
drugom polovinom 80-tih godina pored ostalih u jednom periodu učestvovali su i Švedski stručnjaci.
Ljudi su bili smješteni u luksuznom hotelu Lav na ulazu u Split kako i dolikuje i kako se to inače reguliše u
normalnom svijetu. Ali, avaj, nesretnici su se morali svaki dan truckati i maltretirati vozeći se u kombiju satima
svaki dan trasom, Split, Omiš, Tugari, Srinjine, Donje sitno, Žrnovnica (na karti crvena trasa), umjesto kratke
od hotela do Žrnovnice (plava ruta). Kažu radi maskiranja i zavaravnja i sličnih bisera......

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Voznja svedjana na posao.JPG (492.74 KB, 1843x1214 - viewed 447 times.)
Logged
Jure Stefanovski
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 474



« Reply #223 on: April 22, 2011, 08:01:25 pm »

Ahahahahahaa, da nije istinitno bilo bi žalosno Cheesy
Nemogu da virujen svojin zdravin očima! Vjerujem ti da je, al čoviče gore preko Zakućca gdje je ona cesta "ajmemeni", kroz onaj tunel ručno kopan ima 100 godina, gdje se jedna mimoiđu dva auta unutra, oni tu minibusen morali ić, bilo lito ili zima. UŽAS!
Znaš li da se ta cesta tek sada obnavlja? Poviri na portal Slobodne Dalmacije evo baš danas pa pročitaj, govore da će obnavljanje tek bit gotovo za 7. misec; čisto sumnjam, to je dosta zahtjevno ogromna je uzbrdica i nadmorska visina.
Logged
kanader41
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 065


" Use, nase,podase"


« Reply #224 on: April 23, 2011, 10:33:06 pm »

Možda će se netko tko je služio ex-JNA u OC VPO sjetiti da je prelazio preko ovog mosta u smb mini-busu marke TAM. [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* koresnica_70_.jpg (159.63 KB, 1156x806 - viewed 351 times.)

*  Korešnica 1.jpg (110.37 KB, 728x662 - viewed 360 times.)
Logged
Pages:  1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... 54   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.054 seconds with 24 queries.