PALUBA
April 29, 2024, 12:06:00 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 54   Go Down
  Print  
Author Topic: Mornaričko-tehnička raketna baza i Operativni centar Komande VPO Žrnovnica  (Read 387454 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
kanader41
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 065


" Use, nase,podase"


« Reply #300 on: May 31, 2011, 11:26:10 am »

Da li si služio u objektu 181 ili 182?Kakve su vam aktivnosti bile poslje 14h,naročito ljeti,odlazak na more,provodi sa curama.Malo o vašim doživljajima.
Misliš sa curama iz Žrnovnice, a "Kanader" ? Sumnjam Undecided

Ima li koji slučaj da se Žrnovljanka udala za vojno lice ili vojnika sa strane.?
Mislim opčenito na cure.Moja prva susjeda se udala za momka koji je služio 80-tih god čini mi se u 182. ili 181.
Logged
TheMachine
mornar
*
Offline Offline

Posts: 3


« Reply #301 on: May 31, 2011, 08:09:19 pm »

Sluzio sam u Splitu, to mi je bila kasarana, niko nije sluzio bas direktno na 181, nego si po duznosti  dovozen na 181, kako vojska tako i oficiri. Iz nase kasarne (Visoko Split) je isla samo straza, kuvar, kerovodja i psi, a oficiri ko zna odakle, ali su redovno dovozeni na posao Smiley
Kada dodjemo na Zrnovnicu tu samo udaramo strazu po pravilu 7 dana ali si mogao da ostanes i jos jednu smenu, tako da ne moze da se izlazi iz kruga. Od fotki sa 181 nemam nista jer se o tome jako vodilo racuna. A u to vreme mi nije trebalo da me skinu sa tog objekta jer je bilo odlicno, a za kaznu mogu da te bace negde de ces se kajati do kraja vojnog roka. Kako smo se mi zezali kada neko napravi nesto da ce dobiti prekomandu na Jabuku Smiley , ali sam!
Posle 14h je ostajao samo jedan dezurni oficir, obicno kapetan, i menjali su se svaki dan, koji je naravno bio prisutan na svakoj smeni straze, pa mesta za zezanje ima samo ako je neki dobar. Psi su bili razvodjeni samo nocu. Bilo je tu i tamo nekih pokusaja muvanja preko zice, kada neka prodje pored kapije 2, koliko ja znam niko se nije ozenio nekom mestankom, makar dok sam ja tamo bio!
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #302 on: May 31, 2011, 10:06:59 pm »

Postavljam ovu sliku @Jure S. s ciljem da Vam odgovorim čemu služi ovaj kavez u rijeci ispred objekta 181.Ili da se malo igramo kviza.
Šta ćeš, nema čovjek posla oko raketa, a i prilično su već zastarele, pa se bacio na biznis. Valja misliti na budućnost.
Logged
Ballota
mornar
*
Offline Offline

Posts: 30



« Reply #303 on: June 03, 2011, 05:57:32 pm »

Pozdrav svima!  Smiley

Možda su neki već i naletili na mene na Skyscrapercity forumu, di sam najaktivniji.
Tamo postam puno slika Splita i uvik guštan kad nađem neko manje poznato misto.
Uglavnom, čitam vas već neko vrime i moram priznat da je entuzijazam pojedinaca, po pitanju podzemnih objekata u Splitu, za svaku pohvalu!
Inače, i mene jako zanimaju te stvari i puno ste mi nepoznanica rasvitlili.

Mene i moje prijatelje posebno interesira ova baza u Žrnovnici, stoga smo se danas i zaputili tamo.
Prošli smo sjevernu kapiju bez problema i pronašli jedan od ulaza u tunel, al nismo uspili uć. Zaključan je lokotom!   
To je onaj ulaz do kojeg se skrene malo prije onih nekih baraka.
Možete li mi reć di je drugi ulaz? Sve smo obišli i ništa nismo uspili nać. Prostor je puno zarasta u šikaru, pa je i to dio problema. Jedva smo se i do ovog prvog ulaza probili. Help!  Undecided
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #304 on: June 03, 2011, 06:15:48 pm »

Pozdrav svima!  Smiley

Možda su neki već i naletili na mene na Skyscrapercity forumu, di sam najaktivniji.
Tamo postam puno slika Splita i uvik guštan kad nađem neko manje poznato misto.
Uglavnom, čitam vas već neko vrime i moram priznat da je entuzijazam pojedinaca, po pitanju podzemnih objekata u Splitu, za svaku pohvalu!
Inače, i mene jako zanimaju te stvari i puno ste mi nepoznanica rasvitlili.

Mene i moje prijatelje posebno interesira ova baza u Žrnovnici, stoga smo se danas i zaputili tamo.
Prošli smo sjevernu kapiju bez problema i pronašli jedan od ulaza u tunel, al nismo uspili uć. Zaključan je lokotom!   
To je onaj ulaz do kojeg se skrene malo prije onih nekih baraka.
Možete li mi reć di je drugi ulaz? Sve smo obišli i ništa nismo uspili nać. Prostor je puno zarasta u šikaru, pa je i to dio problema. Jedva smo se i do ovog prvog ulaza probili. Help!  Undecided
Pročitaj ovaj kompletan topik pa će ti skoro sve biti jasno. Ima Vas Splićana por koji se vrtite oko Žrnovnice. Sve ćeš ih naći ovde.
"Kanader 41" je najupućeniji. Sretno istraživanje i priloži koju fotku interesantnu, ali se nemoj ponavljati..... Grin
Logged
Ballota
mornar
*
Offline Offline

Posts: 30



« Reply #305 on: June 03, 2011, 06:30:11 pm »

Evo, stavija san i par slika, da bude jasnije o čemu pričam.
Molin vas, recite mi da ovo nije jedini ulaz u bazu!  Grin

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* IMG_8167.jpg (116.77 KB, 720x489 - viewed 442 times.)

* IMG_8168.jpg (164.93 KB, 720x489 - viewed 439 times.)

* IMG_8169.jpg (145.8 KB, 720x489 - viewed 448 times.)

* IMG_8172.jpg (75.4 KB, 720x489 - viewed 434 times.)
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #306 on: June 03, 2011, 06:40:17 pm »

Evo, stavija san i par slika, da bude jasnije o čemu pričam.
Molin vas, recite mi da ovo nije jedini ulaz u bazu!  Grin
Fenomenalne slike najbolje dosad. Hvala u moje ime.
Da to je glavni ulaz. S druge strane brda iznad škole je drugi i to je sve.
Sve ostalo su priče bez veze.
Logged
KapoST
razvodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 84


strojar zauvijek.....


« Reply #307 on: June 03, 2011, 09:13:05 pm »

to sta si slikao je u biti glavni ulaz u bazu i jedini koji je "siguran"... Lokot su inace stavili ilegalni sakupljaci (kradljivci) bakra koji svaku vecer cerupaju bazu i tako mijenjaju njezin izgled iz dana u dan... Ja sam bio cetiri puta unutra, i svaki put kad sam usao bilo je drugacije-devastiranije... poslikao sam stotinjak slika i napravio mozda sat vremena filmskog zapisa, no nisam htio stavljati tu na forum, jer se baza jos uvijek vodi pod vlasnistvo MORH-a.... Eto toliko, ako te jos sta zanima, pitaj..pozz. marinero
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #308 on: June 03, 2011, 09:25:21 pm »

Vole ljudi bakar pa to ti je..... Wink
« Last Edit: June 03, 2011, 09:37:46 pm by ORIĆAREB » Logged
Jure Stefanovski
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 474



« Reply #309 on: June 04, 2011, 11:10:51 am »

@The Machine. Kada govoriš o raketnoj naglasi da govoriš o raketnoj ,a kad govoriš o ovoj napuštenoj naglasi je ili imenom 181 ili reci samo napuštena, jer nakon cilog posta tek na kraju posta shvatim o kojoj je riječ:?
Al svejedno hvala na proširenju teme Wink
@Ballota. Iskreno, nikad čua za taj forum. Ugledah; i jednostavno SVAKA ČAST, NEKE DJELOVE PRIBACI I OVDEN, bilo bi mi drago! Wink
Ne znam koliko godina imaš niti me puno interesira, al vidim da si otišao u sred bijela dana u nju i preskočio ogradu u kojoj je blizini jedna privatna kuća, pa reci mi, da znam za sebe, je li ti tko što dobaciva ili te gledao čudno kad si preskako ogradu?
Stara poslovica kaže;“tko priskače ogradu a ne ulazi kroz vrata, LOPOV JE!“, hahahaa malo šale nikog nije ubilo, al znaj u šali je uvik pola istine! Wink
Čuj, ako nisi imao nikojeg alata nepotrebnog za razgledavanje kod sebe nemaš se čega bojati.
Ako si naišao na taj prvi ulaz čitajući ovaj forum, čudi me zašto nisi nastavio čitati dalje i naići na mjesto gdje je toliko dobro opisan i drugi ulaz? Mogu slobodno reći da je kraj prvoga ulaza još jedan sigurnosni ulaz, al do nejga nećeš doći pogotovo sada u proljeće jer osim što ima zmija u Žrnovnici (šuma i rijeka u blizini), velika je drača i stabla velika na tom dijelu, a mine nebih htjeo po 10 puta komentirati. Mogu ti reći da postoji i ulaz u sam objekt preko vrha brda al doći do tog dijela gdje se ulazi s vrha brda (cca visine oko 100m) je bilo do koji dan zajebano, al sada je već manje, jer sam ga USPIO NAĆI ŠETAJUĆI PREKO BRDA KROZ OVAJ TJEDAN!! Uspio sam ga naći, dobro sam razgazio to područje i označavao ga kričavim sprejom po stablima. Al slike neću staviti na forum, već ako me uhvati volja otići sa nekim alatom pa pročistiti dobro dobro taj put i politi „Cidokorom“ tako da bar ostane trag nenarasle trave bar 1godinu. Al otom-potom… .
Sinko moj, ako ti je taj mali dio koji je zarasta stvara ti problem ulaza, kako meni cijelo brdo nije stvaralo problem, a 6 puta je gore nego taj dio koji je 1000 puta više ugaženiji nego onaj gore na vrhu. Očito si se nikako pripremio. Takve ekspedicije nisu za ljeto, već za zimu-proljeće na početku, kada su duge kače, većinom jeans zakon, čizme i duge jakete nepoderive sa rukavicama.
Slike:
Vidim na prvoj slici od prošlog puta ova vrata svijetlo plave boje su otvorena prva, a na drugima fali komad lima, čovječe iz dana u dan doslovno devastiraju ovo. SVAKAKO ĆU MORATI OTIĆI PONOVO DA DETALJNIJE OVO USLIKAM!!
Slika druga prikazuje tunel koji je sve više i više obrasta, kao da netko doslovno zalijeva tu travu da bolje raste. Vidim i ovaj bršljan, mediteransku biljku, koja će ga do dogodine nebude li je tko kidao cijeli tunel ispreplesti i teško da će ga više itko naći. Očito je nekome bilo u planu to posaditi tu, jer tu biljku nigdje drugo nisam ugledao na tom području u sred borove šume:??

Što se tiče obilaženja, samo bih ti volio napomenuti jednu stvar i tebi i svima koji planirate ići unutra. Od jednog momka sam doznao raznih priča vezano za nju. Tu ekipa pljačka zadnjih 10 godina neprestano, to je da se razumimo odma u startu. Događalo se svega unutra, ček su i „klanovi“ koji su išli unutra u pljačku stali i po 4-5 dana. Nosili su toliko dovoljno spize i pitke vode da bi mogli izdržati, a spavali su na krevetima koji se unutra nalaze. Unutra uvik moraš imat na umu taj koji ide u pljačku sigurno neće ići samo sa sikiron, skalpelom i drugim alatom koji mu je potriban, što ti znaš oće li on ponit i pištolj sa sobom? Moraš imat i to na umu, ne znaš na koga možeš naić unutra, gdje nitko nezna za tebe i di te niko možda više nebi ni naša da negdje zaglaviš. Ako si ti iša na ova vrata koja pokazuješ, što ti znaš je li netko ušao ili dan ili sat prije tebe na suprotnu stranu kod škole i da se susretnete unutra međusobno ili jedan drugome čujete korake? 100 filmova bi ti prošlo kroz glavu, koliko god bija jak, STRAH BI TE UVATIA! Naprid ne možeš, a nazad još manje. Zato pamet u glavu prije nego kreneš!

@KapoST. A čuj unutra sam si vidio bakra ima za njih, a i hodaš tunelima gdje su podignute one betonske ploče po kojima hodaš i di gledaš da nezapneš na koju, i di se po četiri kabela zakopana u pijesku, nalaze ispod tih ploča i tvojih nogu kad hodaš. Ta slika ti se iz svakog puta kad uđeš mijenja, jer je jednom na tom dijelu kad si prvi put došao bilo skroz OK za hodati, a drugi put već nema ploča a ni kabela koji je presječen s obe strane i odnesen ća. JEDNOM RIJEČJU: STRAŠNO!!!
A ko je sad stavia katanac 90% sumnje pada na kradljivce bakra, a 10% na vojsku. Jer vojska ako i otiđe u jedan eventualno mjesečni obilazak i stravi ga taj dan, on je vjerojatno odmah navečer razvaljen i rumban i stavljen njihov. Da, dobro ste čuli, oni stave lipo svoj katanac i to je njihovo, oni tu redovno „operiraju“ i niko in ništa ne može do idućeg obilaska vojske i tako se to vrti u nedogled. Kažeš ilegalni sakupljači, još najbolje da su legalni Cheesy, a sam si vidia, ako su sakupljači onda bi to nazva one koji sakupljaju boce plastične po kantama za smeće, al ovo nema veze sa sakupljačima, ovo su *ebeni lopovi koji ne da samo kradu, već i razbijaju ono što i nije od bakra (staklene panele) jer je njima ljepše što je više razbijeno.
Bio si 4 puta a od nijenog puta nisi mene zovnia buuu Sad Cheesy
« Last Edit: June 04, 2011, 11:26:32 am by Boro Prodanic, Reason: Psovka » Logged
Ballota
mornar
*
Offline Offline

Posts: 30



« Reply #310 on: June 04, 2011, 11:48:22 am »

Fenomenalne slike najbolje dosad. Hvala u moje ime.

Fala lipa.  Wink
Jedan od razloga i zbog kojih san tija uć je da napravin malo bolje slike, jer iman dosta dobar aparat (Canon 500D), sa vrlo jakim blicem koji bi kompletno uspija iluminirat i najveće prostorije.

--------------------------------------------------------------

Jure, nije bilo nekih problema sa lokalcima. Samo su nas na izlazu neki glupi klinci skužili i zvali starce..da neko ide u minsko polje..lol.
Starci su došli, al nam se nisu obraćali. Mi smo već u međuvremenu ušli u auto i otišli ća.

Ovi put smo išli nepripremljeni jer nismo ni mislili ulazit unutra.
Išli smo samo vidit može li se lako zaobić ona kapija, bez nekih preskakanja bodljikave žice i tako dalje.

Kad bi iša unutra, ponija bi duge gaće i majicu, masku za zaštitu od aerosoli, šugamane i boce vode (da ih možemo namočit, ako naletimo na dim) i eventualno neki nož il nešto za samoobranu ako naletimo na kakvog manijaka (toga me najviše strah).  Undecided
Isto triba imat na umu da se na donjim etažama skupilo već jako puno ugljičnog monoxida i dioxida od paljenja kabela i da nije pametno opće zalazit tamo. A i gornje su pune dima i čađe. Sve u svemu, užas.  Roll Eyes

Btw. zamislite tek situaciju da uđete unutra, a da neko u međuvremenu stavi katanac i da nemoš izać. Haha.
Triba bi neko čuvat stražu isprid.

---------------------------------------

A sad vezano za ulaze.
Di je točno taj drugi ulaz na sjevernoj strani? Jel možda to kad se ide pored onih kontejnera, pa u produžetku?
Učinilo mi se da ima neka staza, ali toliko je zaraslo da se jedva išta kuži.

A vezano za ulaz iznad škole, al on nije zatrpan?
Logged
Jure Stefanovski
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 474



« Reply #311 on: June 04, 2011, 06:16:46 pm »

Ja u početku nisan ni tia slikavat, dok me eto momci sa foruma nisu nagovorili da stare stavin a da ponovo napravin nove, fotoaparat sam nekakvi (dobro ikakvi) posudia. Žrnovnica ti je staro partizansko misto, ništa čudno što će te svaki špijat Cheesy.
Čovječe, imaš više muda od mene, da čovika probodeš nožen; svakako, svaka čast!
E da je samo na donjim je i na donjim i na srednjim i gornjim, dima nema di nema!
Pa ako i rumbaš vrata ako ti je to u planu, a vjerojatno je, ponesi katanac svoj i lanac pa zaključaj sam sebe, al pri izlaženju zaključaj ga, pa si bar nama što volimo to učio oslugu da otežaš posal onima koji planiraju pljačkat unutra! Ja da iman vrimena i da mi je skupit jedno 20 momaka volontera i da dobiven dozvolu od MORH-a, glavu ti meni otkini ako ja nebi uvatia lopatu i metlu i sve iša čistit što ne taj neko to razbija godinama!  plače mi se kad vidin sve ono… . A zamisli koliko udruga što nemaju svojih prostorija bi mogli raditi unutra, također napraviti disco unutra…EXTRA! Cheesy
Jedan da čuva stražu? To je malo ako bi ko i čuva stražu 3 čovika minimalno dvoje se sukobe sa pljačkašima, a jedan otiđe nać vas ostale Smiley.
Drugi ulaz ne možeš nać ni vidit golim okom, niti možeš doć blizu njega, on je od tebe udaljen zračne linije od tu jedno 30 metara. Do evakuacijskog tog drugog izlaza nije vodia nikakav put.
Vezano za ulaz kod škole, ponavljam drugi put, a za treći put ako bude tribalo ponoviti, onda nije problem u meni već u tebi što si lijen da pogledaš SLIKU, ne tribaš čitat, već ti je čoviče slikano, a vrati se jedno 5 stranica unazad, tako nešto…, nemoš ga falit.
Logged
Ballota
mornar
*
Offline Offline

Posts: 30



« Reply #312 on: June 04, 2011, 07:54:23 pm »

Ala tebe. Nebi sigurno nikoga proboa nožem.  Shocked Samo kažen da bi bilo dobro imat nekakav..bilo kakav oblik samoobrane, zlu ne tribalo.
Katanac ne mislin ić rumbavat. Toliko mi ipak nije stalo da uđen. Možda oden još koji put, pa ako se bude moglo uć, ući ću, a ako ne, onda ništa.

Sve u svemu, moran stvarno izrazit svoju rezigniranost činjenicom da je MORH ovako skup objekt prepustija na milost i nemilost te pljačkaške gamadi. Po njima je manja šteta ako neko to sve uništi, nego da se postave dva čuvara koji će to redovno čuvat. Nemam riječi...  Lips Sealed
Logged
Jure Stefanovski
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 474



« Reply #313 on: June 05, 2011, 10:06:11 am »

Nebi se čudia ako već kroz ovaj tjedan neće bit razbijen i da neće uć unutra neka druga skupina koja je za to ili čula od nas ili nekog drugog.
Čudi me što nisu otpilali i vrata i odnijeli u staro željezo, ali stvarno, kad vidim da stoju samo na jednoj šipki bez vodilica sastrana.
Njima je to skupo, to što si rekao. Da smo mi Švedska ili Njemačka ili neka druga zemlja, to bi se vjeruj mi čuvalo dobro, a ovako samo propada i vlaga ga jede pomalo, što se konstrukcije tiče.
Logged
KapoST
razvodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 84


strojar zauvijek.....


« Reply #314 on: June 05, 2011, 01:50:22 pm »

hmmm.... sta da vam kazem svima...... Bio sam kod jednog gospodina, visoko rangiranog u vojsci koji mi je rekao da baza nije napustena!!! dakle, jos uvik je u vlasnistvu MORH-a, i svaki i najmanji ulaz je ilegalan i podlijeze kaznenom progonu. Dakle, nedaj Boze da te uhvati policija, vojna ili civilna, ne gine ti ista vreca sa kradljivcima bakra.... U samom objektu nema vise dima, cak se osjeti lagani povjetarac u najgornjim prostorija
ma, zato sta su svi izlazi otvoreni. Unutra je sve, ali ama bas sve u devastiranom stanju...totalno unisteno, a unistava se jos vise iz dana u dan.... Ne hodaj po brdima jer je jos uvijek MINIRANO!!!! nisam ni sam bio siguran dok nisam vidio kartu sa upozorenjem.....Jure-ima si srice sta nisi aktivira koju od mina.... pilot
Logged
Pages:  1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 ... 54   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 24 queries.