PALUBA
April 28, 2024, 10:27:42 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 54   Go Down
  Print  
Author Topic: Mornaričko-tehnička raketna baza i Operativni centar Komande VPO Žrnovnica  (Read 387419 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
kanader41
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 065


" Use, nase,podase"


« Reply #315 on: June 05, 2011, 02:18:09 pm »

hmmm.... sta da vam kazem svima...... Bio sam kod jednog gospodina, visoko rangiranog u vojsci koji mi je rekao da baza nije napustena!!! dakle, jos uvik je u vlasnistvu MORH-a, i svaki i najmanji ulaz je ilegalan i podlijeze kaznenom progonu. Dakle, nedaj Boze da te uhvati policija, vojna ili civilna, ne gine ti ista vreca sa kradljivcima bakra.... U samom objektu nema vise dima, cak se osjeti lagani povjetarac u najgornjim prostorija
ma, zato sta su svi izlazi otvoreni. Unutra je sve, ali ama bas sve u devastiranom stanju...totalno unisteno, a unistava se jos vise iz dana u dan.... Ne hodaj po brdima jer je jos uvijek MINIRANO!!!! nisam ni sam bio siguran dok nisam vidio kartu sa upozorenjem.....Jure-ima si srice sta nisi aktivira koju od mina.... pilot
Točno navedeno,KapoST,objekt je što se tiče personala napušten,ali i dalje je pod vlasništvom MORH-a.
Logged
kanader41
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 065


" Use, nase,podase"


« Reply #316 on: June 05, 2011, 02:26:29 pm »

Inače MORH je 1996. ili 1997. god. ustupila dio zemljišta objekta za izgradnju sportske dvorane za OŠ. [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* žrn1.jpg (69.67 KB, 728x662 - viewed 612 times.)
Logged
Ballota
mornar
*
Offline Offline

Posts: 30



« Reply #317 on: June 05, 2011, 03:02:52 pm »

Dakle, ako te uvati, ravno u zatvor, a? 
Triba in odma dat link na ovi forum, pa da priko IP-a love Juru i ekipu.  Grin

Ma ništa. Neću se ja s ovin zajebavat.
Jedino ako skinu vrata, onda možda prošetan unutra. Samo mi fali da nas zaključaju. Nebi nas bog spasija..  Roll Eyes
Logged
Jure Stefanovski
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 474



« Reply #318 on: June 05, 2011, 04:07:39 pm »

@Ballota. Da ćeš izravno u zatvor normalno da nećeš, sve je stvar dogovora i priče tvoje s njima. Stvar je što od opreme nosiš isto tako.
"Triba in ODMA dat link na ovi forum, pa da priko IP-a love Juru i ekipu." MA ŠTO GOD TO ZNAČILO, MOŽEŠ LI MI OVO MALO POJASNITI??!!
Prvo govoriš da se nebi zajebava, a onda govoriš da ako neko rumba vrata da bi uša, što ukazuje da bi isto uša unutra i da ćeš opet činit đireve tu da vidiš jesu li vrata čitava ili ne.
@Kanader41. Da, sjećam se kad su je gradili, skupa s onim mostom, a onda s vremenom uređivali fasadu...
Zanimljiva je i podosta bitna ta informacija! Kad malo bolje pogledaš ograda bodljikva koja se dosta dobro može pratiti dalekozorom ima čudan oblik završetka i cik-cak je prošarana preko brda. Na tom dijelu prema tama je nema?! Je li ikad išta vojno bilo na točno tom dijelu gdje je napravljena dvorana, znaš li možda:? Nevjerujem da su ikakvi evakuacijski putevi vodili u smjeru škole, tj. prema južnom potezu, evakuacijski znam da je na vrhu brda i onaj odma do glavnoga. Uvijek me je zanimalo je li postoji još evakuacijskih puteva u ovoj bazi i jesmo li sva 4 moguća ulaza u bazu i naveli? Mi ovdje možemo i pretpostavljat sve dok se ne pojavi neki čovjek od 50 i kusur godina koji je tu ima malo veći čin i reče nam detaljnije o tome, al do toga čemo se i načekat, a tko to zna očemo li iti i dočekat:?
Logged
Ballota
mornar
*
Offline Offline

Posts: 30



« Reply #319 on: June 05, 2011, 04:11:53 pm »

@Ballota.
"Triba in ODMA dat link na ovi forum, pa da priko IP-a love Juru i ekipu." MA ŠTO GOD TO ZNAČILO, MOŽEŠ LI MI OVO MALO POJASNITI??!!


http://hr.wikipedia.org/wiki/Ironija

 Tongue
Logged
Jure Stefanovski
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 474



« Reply #320 on: June 05, 2011, 04:34:36 pm »

U šali uvik pola istine! police
 angel

P.S. Evo usput da ne zagađujem temu sa kratkim rečenicama koje ništa ne znače, volio bih napomenuti da je opet požar u Žrnovnici, samo neznam na kojem točno dijelu, o tome bih mogao reći kanader41, koji ipak tu živi.
Evo link: http://www.index.hr/vijesti/clanak/pozar-prijeti-zrnovnici-vatra-izbila-nakon-puknuca-dalekovoda/555258.aspx .

"VELIKI šumski požar od 13.30 sati bijesni na obroncima Mosora kod Žrnovnice. Čini se da je vatra izbila nakon puknuća dalekovoda. Iskre su zapalile travu, a požar se brzo proširio na borovu šumu. Gori nekoliko hektara.

Gase i kanaderi

Požar je u jednom trenutku priprijetio i kućama. Prema posljednjim informacijama sa požarišta, očekuje se da vatra uskoro bude stavljena pod kontrolu. uz pripadnike DVD-a Podstrana i Žrnovnice te Javne vatrogasne postrojbe iz Splita Od 14.40 sati požar gase i kanaderi."
Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #321 on: June 05, 2011, 04:43:07 pm »

Gorjelo je na predjelu Dvori, a dva kanadera su pred nekih sat vremena "otplovila" natrag put Zadra.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #322 on: June 12, 2011, 09:27:50 pm »

Slika izvađena iz videa , meni nepoznato ,pa ako ima netko da malo objasni sustave  Grin
Hm ,možda sam i promaši temu  Wink

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

https://www.paluba.info/smf/index.php?topic=1851.msg151964#msg151964

poz.



* BOC.jpg (372.8 KB, 1920x1080 - viewed 482 times.)
Logged
kanader41
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 065


" Use, nase,podase"


« Reply #323 on: June 12, 2011, 10:10:36 pm »

Evo objašnjenja za nedavni požar u Žrnovnici.Plavo-Žrnovnica-Dvori ,Crveno-trase dalekovoda koji tuda prolaze.Nasuprot Dvora je MTRB. [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Dvori.jpg (40.97 KB, 480x360 - viewed 422 times.)
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #324 on: June 13, 2011, 05:41:23 pm »

Evo objašnjenja za nedavni požar u Žrnovnici.Plavo-Žrnovnica-Dvori ,Crveno-trase dalekovoda koji tuda prolaze.Nasuprot Dvora je MTRB. [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Bogami, ovim u Bazi bilo je blizu. Ali i da ih je u'vatilo samo bi ih oprljilo, duboko i sve sam kamen. Grin
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #325 on: June 13, 2011, 05:54:51 pm »

Slika izvađena iz videa , meni nepoznato ,pa ako ima netko da malo objasni sustave  Grin
Hm ,možda sam i promaši temu  Wink
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
https://www.paluba.info/smf/index.php?topic=1851.msg151964#msg151964
poz.
Pokazivači iz "porodice" 9LV radara. Konkretno 9LV-239. Ima ga i jedna od Hrvackih RTOP.
Mogao se sa svojim podacima uklapati i u KIS Stina Jadran. Da nije bilo Balkanskog Cunamija
svi podaci prošlonedeljne vježbe u Južnom Jadranu slijevali bi se u objekat 182.
Ovako...
Logged
KapoST
razvodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 84


strojar zauvijek.....


« Reply #326 on: June 20, 2011, 08:58:02 am »

ORICAREB piše se pravilno Hrvatskih, a ne Hrvackih....eto...... marinero
Logged
pejada
mornar
*
Offline Offline

Posts: 1


« Reply #327 on: June 21, 2011, 02:45:41 am »

Pozdrav svima!
Ja sam sluzio vojni rok '89 - '90 u Puli i Splitu. U Splitu sam bio rasporedjen u KVPO na Rivi, gdje smo provodili vecinu vremena radeci svakojake poslove (pravljene karti, pracenje poste, spaljivanje dokumenata iz KVPO i Vojnog Tuzilastva).
Ili smo ostajali da spavamo u KVPO, ili smo vozeni autobusima se vracali u kasarnu na Dracevcu. Mornari i SMB-ci koji su radili u OSOJ-u su isto spavali na Dracevcu, kada nisu bili na Zrnovnici.
Ja licno sam isao na Zrnovnicu dva puta. Oba puta u pitanju je bilo prebacivanje naoruzanja i municije iz KVPO sa Rive, u neko vojno skladiste na Zrnovnici. Sjecam se nekog kamenog mosta preko potoka na kojem je vozacu iz kamion ispao pun sanduk bombi, jer je naglo uletio i zadnjim tockom spao sa mostica. Koji ludak!! Smiley)
Momak iz OSOJ-a, koji je bio junska klasa i bio iz istog grada kao i ja, mi je govorio o Zrnovnici kao nekom supertajnom objektu, o tunelima u kojima dva vojnika ne mogu da se mimoidju i slicne stvari.
Hvala vam svima na ovim predivnim informacijama.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #328 on: June 21, 2011, 07:28:23 am »

ORICAREB piše se pravilno Hrvatskih, a ne Hrvackih....eto...... marinero
Imaš pravo, omaška, niko nije savršen. Hvala drugar...
Logged
kanader41
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 065


" Use, nase,podase"


« Reply #329 on: July 13, 2011, 07:37:54 am »

Brdo Drognjuš gdje je smješten ex-objekt 182. [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* st.JPG (348.04 KB, 1024x768 - viewed 314 times.)
Logged
Pages:  1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 54   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 24 queries.