PALUBA
April 29, 2024, 12:48:07 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 167   Go Down
  Print  
Author Topic: Hrvatska Ratna Mornarica - novosti  (Read 951533 times)
 
0 Members and 3 Guests are viewing this topic.
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #390 on: June 18, 2011, 08:53:44 pm »

Vala stvarno odosmo u debeli off topic.
Ma evo ,Druže, odma se vraćamo temi. Za par dana NATO će nas obavjestiti da je Jadran čist i da možemo da nastavimo sa pecanjem ali sa obale. Crviće će nam također obezbediti Alijansa i to besplatno. Biće upozorenje da se ne iznenadimo ako se nađe i po koji crni crvić.
Logged
dadomir73
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 21



« Reply #391 on: June 18, 2011, 09:19:54 pm »

hehe,dobar crtić  
Slažem se MOTORISTA,ali nekako mi smrdi da ćemo mi sa ovih prostora platiti veliku cijenu,opet ćemo mi morati spašavati Evropu.Ne znam koje si godište,jesi li ikad vidio umproforca(takve smo mi maltretirali u osnovnoj školi),to ti je ta NATO vojska!Dosta je bilo da vidu Hrvatskog ili Srpskog vojnika na ulici i da premru od straha,to govorim iz vlastitog iskustva  
unproforci nemaju apsolutno nikakve veze za NATO-m.
Mene sad zanima gdje si ti vidio reakcije njih  kada vide hrvatskog ili srpskog vojnika i u kojoj to ulici.
Jeste jadna Europa ako će spasti na to da ju brane sa ovih prostora.
Uostalom ko je to neprijatelj te Europe i Hrvatske ili NATO-a?
Evropa nema neprijatelje nego krive prijatelje.Ovo što je SAD okupirala Irak i Afganistan sigurno nije policijska akcija radi 11.rujna.Irak je krcat nafte,a Afganistan se,strateški gledano nalazi na idealnom mjestu za kontrolu cijele Azije.Uostalom pogledaj kartu i sve će ti biti jasno.Iz Afganistana SAD ima Kinu kao serviranu na pladnju (nisu Kinezi počeli sa izgradnjom nosača zrakoplova iz zabave),a i tko drži Afganistan predstavlja stalnu pretnju Rusiji,a onda su tu i Arapi koji dan-danas prepričavaju zločine nas "VELIKIH BIJELIH LJUDI" koje smo počinili u križarskim pohodima,a za kraj,tu je i Izrael koji od SAD dobiva vojnu opremu u vrijednosti 30milijardi $ godišnje.Ja bih volio da nisam u pravu,da je sve crno-bijeli svijet,ali ta globalna partija šaha traje još od Grčko-Perzijskih ratova.Propadaju imperiji i carstva,ali čovjekova priroda je ista danas kao i prije 3000g
A to za umproforce što sam rekao,ne samo da sam vidio reakciju,nego sam mogao i nanjušiti njihov strah svaki put kad bih u Pločama čekao autobus,bilo da sam uredan išao na bojište ili da sam se vraćao kući umoran od svega,poludivlji.U pločama je bilo stacionirano 1600 umproforaca,a vjeruj mi,znam prepoznat respekt u nečijim očima,a nečiji strah mogu osjetiti i bez pogleda.To i nije nešto čime se ponosim,volio bih da rata nije bilo,ali da sam poslje mature pobjegao iz Hrvatske,ostatak života bih se stidio samog sebe!
Logged
dadomir73
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 21



« Reply #392 on: June 18, 2011, 09:21:47 pm »

heh,ovo zadnje je trebala biti osobna poruka,pardon Smiley
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #393 on: June 18, 2011, 09:34:28 pm »


Evropa nema neprijatelje nego krive prijatelje.Ovo što je SAD okupirala Irak i Afganistan sigurno nije policijska akcija radi 11.rujna.Irak je krcat nafte,a Afganistan se,strateški gledano nalazi na idealnom mjestu za kontrolu cijele Azije.Uostalom pogledaj kartu i sve će ti biti jasno.Iz Afganistana SAD ima Kinu kao serviranu na pladnju (nisu Kinezi počeli sa izgradnjom nosača zrakoplova iz zabave),a i tko drži Afganistan predstavlja stalnu pretnju Rusiji,a onda su tu i Arapi koji dan-danas prepričavaju zločine nas "VELIKIH BIJELIH LJUDI" koje smo počinili u križarskim pohodima,a za kraj,tu je i Izrael koji od SAD dobiva vojnu opremu u vrijednosti 30milijardi $ godišnje.Ja bih volio da nisam u pravu,da je sve crno-bijeli svijet,ali ta globalna partija šaha traje još od Grčko-Perzijskih ratova.Propadaju imperiji i carstva,ali čovjekova priroda je ista danas kao i prije 3000g
A to za umproforce što sam rekao,ne samo da sam vidio reakciju,nego sam mogao i nanjušiti njihov strah svaki put kad bih u Pločama čekao autobus,bilo da sam uredan išao na bojište ili da sam se vraćao kući umoran od svega,poludivlji.U pločama je bilo stacionirano 1600 umproforaca,a vjeruj mi,znam prepoznat respekt u nečijim očima,a nečiji strah mogu osjetiti i bez pogleda.To i nije nešto čime se ponosim,volio bih da rata nije bilo,ali da sam poslje mature pobjegao iz Hrvatske,ostatak života bih se stidio samog sebe!
Lijepo rečeno "dadomire...", boga mi, svaka čast. Cijenim iskrenost.
Logged
dadomir73
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 21



« Reply #394 on: June 18, 2011, 09:40:03 pm »

Ma u redu je ljudi,ali šta je,je,od mornaričkih maskirnih uniformi smo prešli na globalnu strategiju. Ajmo malo marinero Smiley
Logged
kopriva
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 285


« Reply #395 on: June 18, 2011, 11:23:15 pm »

O misijama UN-a i njihovoj uspješnosti ne vrijedi uopče raspravljati isto kao što je njihov mandat da nesmiju ni metka ispaliti tako da umjesto njih djeluje NATO ili USA.

Što se odore tiče izgleda da ju dobilo samo nekoliko njih ili je možda neko vidio da ju nose i mornari.

E da ko su ti krivi prijatelji Europe ili koji su to pravi prijatelji Europe.
U zadnjih 70 godina ipak su USA prijatelj Europe ili ja možda imam krive poglede ili neznanje?
Logged
dadomir73
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 21



« Reply #396 on: June 19, 2011, 12:29:54 am »

O misijama UN-a i njihovoj uspješnosti ne vrijedi uopče raspravljati isto kao što je njihov mandat da nesmiju ni metka ispaliti tako da umjesto njih djeluje NATO ili USA.

Što se odore tiče izgleda da ju dobilo samo nekoliko njih ili je možda neko vidio da ju nose i mornari.

E da ko su ti krivi prijatelji Europe ili koji su to pravi prijatelji Europe.
U zadnjih 70 godina ipak su USA prijatelj Europe ili ja možda imam krive poglede ili neznanje?

Najveći spor u zadnjih 70 godina evropske povjesti je finale Svjetskog nogometnog prvenstva 1968god.Jesu li Englezi dali taj gol Njemcima ili nisu!?!Mislim da se tu radi o neznanju!!!!!!!!   
Logged
barba
Prijatelj foruma
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 819



« Reply #397 on: June 19, 2011, 03:38:28 pm »

O misijama UN-a i njihovoj uspješnosti ne vrijedi uopče raspravljati isto kao što je njihov mandat da nesmiju ni metka ispaliti tako da umjesto njih djeluje NATO ili USA.

Što se odore tiče izgleda da ju dobilo samo nekoliko njih ili je možda neko vidio da ju nose i mornari.

E da ko su ti krivi prijatelji Europe ili koji su to pravi prijatelji Europe.
U zadnjih 70 godina ipak su USA prijatelj Europe ili ja možda imam krive poglede ili neznanje?

Najveći spor u zadnjih 70 godina evropske povjesti je finale Svjetskog nogometnog prvenstva 1968god.Jesu li Englezi dali taj gol Njemcima ili nisu!?!Mislim da se tu radi o neznanju!!!!!!!!   
1966. je to bilo
Logged
dadomir73
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 21



« Reply #398 on: June 19, 2011, 05:42:55 pm »

To je najmanja greška,cijela diskusija je krenila pogrešnim putem.Počeli smo o geopolitici na sajtu od HRM.Ni Kopriva ni ja nismo ispali fer prema ostalim članovima foruma svojim prepucavanjem.Svima se izvinjavam u svoje ime,a vjerujem da će i Kopriva postupiti isto. SORRY!!!
Logged
kopriva
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 285


« Reply #399 on: June 19, 2011, 06:53:46 pm »

Je tako je,ali kad sam takav Sorry.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #400 on: June 19, 2011, 07:19:40 pm »

Je tako je,ali kad sam takav Sorry.

Ma dobri ste Vi obadvojica. Šta vam fali.
Malo žešći Balkanski momci..... Wink
Logged
dadomir73
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 21



« Reply #401 on: June 20, 2011, 12:48:23 am »

hehe,ne mogu izdržati  Tongue Gol je bio,sučeva je zadnja  pilot
Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #402 on: July 04, 2011, 06:57:57 pm »

Ponedjeljak, 04. Srpanj 2011.

Načelnik GS OS Kraljevine Norveške posjetio HRM

U sklopu posjete Oružanim snagama RH, načelnik Glavnog stožera Oružanih snaga Kraljevine Norveške general zbora Harald Sunde posjetio je danas, 4. srpnja 2011. Zapovjedništvo Hrvatske ratne mornarice u Splitu.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Zapovjednik HRM-a kontraadmiral Ante Urlić izrazio je zadovoljstvo posjetom načelnika GS OS Kraljevine Norveške te je zahvalio Kraljevini Norveškoj za pomoć i podršku prilikom ustrojavanja Obalne straže RH. Tijekom sastanka razmatrane su mogućnosti daljnje suradnje ratnih mornarica dviju zemalja, te se razgovaralo o mogućnosti obnove Ronilačkog obučnog središta u Divuljama, koje bi, između ostalog, moglo obuhvaćati doktrinu ronjenja, obuku, uvježbavanje, istraživanje i medicinu ronjenja.

General Sunde izrazio je zadovoljstvo navedenim projektom istaknuvši kako je Ronilačko obučno središte izuzetno važno ne samo za HRM i OS RH, nego i za cijelu regiju. Također, naveo je primjer Nordijskih zemalja koje imaju puno zajedničkih projekata u obuci, ali su također usmjerene i  prema trećim zemljama. 

U sklopu posjeta HRM-u general zbora Harald Sunde obišao je i raketne topovnjače „Petar Krešimir IV.“, i „Vukovar“ te ronilački toranj u vojarni "Knez Trpimir" u Divuljama.

Izvor: MORH web


* hrm_040725011_01.jpg (43.08 KB, 337x473 - viewed 451 times.)
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #403 on: July 24, 2011, 06:07:40 am »

Magistrirao K-dant HRM

"Slobodna Dalmacija"
http://www.slobodnadalmacija.hr/Split/

23.07.2011.
 
ZNANSTVENE MISLI U MORNARICI

Magistrirao zapovjednik HRM-a, kontraadmiral Ante Urlić

Obranom stručnog magistarskog rada, zapovjednik HRM-a, kontraadmiral Ante Urlić stekao je titulu magistra pomorskog prometa. Pred Povjerenstvom za obranu nastavnika splitskog Pomorskog fakulteta u Časničkom domu u Lori održana je javna obrana stručnog magistarskog rada kontraadmirala Urlića pod naslovom “Sustav zapovijedanja i nadzora u ratnim mornaricama“.
Tijekom obrane rada raspravljalo se o korelaciji između vođenja i zapovijedanja u Oružanim snagama, kao i menadžmenta u suvremenim organizacijama, uz naglasak na potrebu daljnjih rasprava o navedenoj temi.

Uspješnom obranom znanstvenog rada kontraadmiral Urlić stekao je titulu magistra pomorskog prometa, završivši tako stručni poslijediplomski studij, smjer pomorski menadžment na Pomorskom fakultetu u Splitu.

Navedenoj obrani nazočio je rektor Sveučilišta u Splitu Ivan Pavić i dekanica Pomorskog fakulteta Rosanda Mulić.

I ovim činom potvrđeno je njegovanje znanstvene misli u HRM-u.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* ImageHandlerCAL2OACZ.jpg (82.01 KB, 468x312 - viewed 274 times.)
« Last Edit: July 31, 2011, 01:31:57 am by leut » Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #404 on: August 02, 2011, 02:30:01 pm »

SPLIT pomorska baza "Lora" - Dan otvorenih vrata HRM (04.08.2011.)

U četvrtak 4. kolovoza 2011. u pomorskoj bazi „Lora“ u Splitu održati će se Dan otvorenih vrata, u vremenu od 9,00 do 12,00 te od 17,00 do 19,00 sati.

Za posjet građanstva na sidrištu pomorske baze „Lora“ biti će otvoreni brodovi Flotile HRM-a i Obalne straže RH. Također, građani će moći razgledati tehničko-taktički zbor Hrvatske ratne mornarice, između ostalog: gumeni čamac s opremom protuminskih ronitelja, mobilni obalni lanser, vozilo veze bojne Obalne službe motrenja i obavješćivanja te mine AIM-M70 i MNS-90, školska raketa RBS-15B, i ronilačka oprema Središta za obuku HRM-a.

Ulaz u pomorsku bazu Lora biti će otvoren kod kružnog toka od 09.00 do 12.00 te od 17:00 do 19:00 sati uz predočenje osobne iskaznice.

Osoba za kontakt je časnica za odnose s javnošću HRM-a, poručnica Marina Mandić, tel.: 021/354-134, mob: 091/533-7249.

Izvor: MORH web
Logged
Pages:  1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 167   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 25 queries.