PALUBA
April 29, 2024, 03:29:19 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... 167   Go Down
  Print  
Author Topic: Hrvatska Ratna Mornarica - novosti  (Read 951668 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #510 on: September 27, 2011, 09:27:23 pm »


Prema tome ukratko, lasira se NIČIM... Tongue

Možda da ,a možda i ne.

Za lansirat ovo čudo dovoljno je imat leteću platformu koja ima vrata da gurneš torpedo vanka.
Može i kroz otvoreno staklo na vratima .Te platforme HRZ ima u svom sastavu.
Detektirat neprijatelja je već malo kompliciranije ali ako sa dizalice leteće platforme spustiš u more PEL ni to nije neki problem.
Problem su jedino novci ,pare kako god oćete .
poz.
Ma daj "Solaris..", nemoj me večeras zasmijavati...
Ali da se ne naljutiš, želim ti ugodnu noć. Wink
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #511 on: September 27, 2011, 09:51:15 pm »

Izvinite, ali ova debata me podsječa na dobra stara vremena:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 66gqpj.jpg (83.78 KB, 720x508 - viewed 246 times.)

* Grunf-i-Alan-Ford-strip.jpg (57.48 KB, 421x312 - viewed 234 times.)
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #512 on: September 27, 2011, 10:00:53 pm »


Ma daj "Solaris..", nemoj me večeras zasmijavati...
Ali da se ne naljutiš, želim ti ugodnu noć. Wink

Nije to za smijat se moj oriĆ eć za plakat.
Nemamo se tu šta ljutit jedni na druge ,ta tehnika je jednostavna ,nema tu velike filozofije.

noć.

PS. madmitch  može link na AF ,fala
Logged
Gazda
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 502



« Reply #513 on: September 27, 2011, 10:50:10 pm »

daj i meni,ovo je jedna od prvih epizoda,sjećam se ovoga... Smiley
Logged
Plavnik
In memoriam
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 635


« Reply #514 on: September 28, 2011, 07:57:35 am »


Ma daj "Solaris..", nemoj me večeras zasmijavati...
Ali da se ne naljutiš, želim ti ugodnu noć. Wink

Nije to za smijat se moj oriĆ eć za plakat.
Nemamo se tu šta ljutit jedni na druge ,ta tehnika je jednostavna ,nema tu velike filozofije.

noć.

PS. madmitch  može link na AF ,fala

Tehnika je veoma komplicirana i složena kao i taktika upotrebe. Tvrdim da je najteže i najkompliciranije od sve borbe na moru upravo protupodmorničak borba, usto i daleko najskuplje. Tvrdnje koje daje Solaris su na tragu razmišljanja u HRM gdje o protupodmorničkoj borbi znaju vrlo malo a još manje joj posvećuju pažnju. Torpeda koja imaju MK-44 mogu jedino izlagati kao što su i sada izložili i ništa više, s njima mogu plašiti vrane. Za sve one koji olako shvačaju ovu problematiku savjetujem da pokušaju pronaći knigu Protupodmornička borba i neka ju samo prelistaju. Bacanje torpeda iz platforme koju imaju helikpteri i staviti sonar na nešto - dobra šala. Neka se samo netko ne zaleti sa ovom idejom na kakvom skupu  NATO- snaga, bit će smijeha.
Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 179


« Reply #515 on: September 28, 2011, 08:28:53 am »

Quote
Tehnika je veoma komplicirana i složena kao i taktika upotrebe. Tvrdim da je najteže i najkompliciranije od sve borbe na moru upravo protupodmorničak borba, usto i daleko najskuplje. Tvrdnje koje daje Solaris su na tragu razmišljanja u HRM gdje o protupodmorničkoj borbi znaju vrlo malo a još manje joj posvećuju pažnju. Torpeda koja imaju MK-44 mogu jedino izlagati kao što su i sada izložili i ništa više, s njima mogu plašiti vrane. Za sve one koji olako shvačaju ovu problematiku savjetujem da pokušaju pronaći knigu Protupodmornička borba i neka ju samo prelistaju. Bacanje torpeda iz platforme koju imaju helikpteri i staviti sonar na nešto - dobra šala. Neka se samo netko ne zaleti sa ovom idejom na kakvom skupu  NATO- snaga, bit će smijeha.

Bravo Plavnik,  

na opisan nacin torpedo moze pogoditi cilj isto onako kao sto sjeme psenice moze niknuti u pustinji..
« Last Edit: September 28, 2011, 08:34:46 am by ORIĆAREB, Reason: Ubacivanje u quote » Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #516 on: September 28, 2011, 08:32:32 am »


Tehnika je veoma komplicirana i složena kao i taktika upotrebe. Tvrdim da je najteže i najkompliciranije od sve borbe na moru upravo protupodmorničak borba, usto i daleko najskuplje. Tvrdnje koje daje Solaris su na tragu razmišljanja u HRM gdje o protupodmorničkoj borbi znaju vrlo malo a još manje joj posvećuju pažnju. Torpeda koja imaju MK-44 mogu jedino izlagati kao što su i sada izložili i ništa više, s njima mogu plašiti vrane. Za sve one koji olako shvačaju ovu problematiku savjetujem da pokušaju pronaći knigu Protupodmornička borba i neka ju samo prelistaju. Bacanje torpeda iz platforme koju imaju helikpteri i staviti sonar na nešto - dobra šala. Neka se samo netko ne zaleti sa ovom idejom na kakvom skupu  NATO- snaga, bit će smijeha.
Hvala kolega "Plavnik" od srca. Čekao sam da se upravo ti javiš i daš pristojno obrazloženje. Neki su mi već počeli prigovarati kako se
pravim previše pametan i kad netrebam. Jasno ko dan...
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #517 on: September 28, 2011, 05:56:38 pm »

Kako bi napisao jedan forumski kolega ,uvjek se javljaju problemi u indirektnoj komunikaciji kao šta je ova.
Naime moje pisanje je bilo polu šaljivo intonirano ali nema veze.

Ne želim da me se krivo shvati zato se ispričavam plavniku i svima onima kojima je ovo struka, zanat i sl.
I ja radim ,ruke su mi svaki dan od masti do lakta ,zato itekako cjenim bilo čije zvanje.

Moje pisanje je trebao biti odgovor na ovo.

Prema tome ukratko, lasira se NIČIM... Tongue

Htio sam reći da HRZ ima letjelice koje se mogu osposobiti za nošenje ove vrste naoružanja.
Prošla su vremena kada smo mogli priuštiti luksuz kupovine strogo specijaliziranog mornaričkog helikoptera.
Hrvatska jednostavno nema novaca za takve stvari.
Nabave se univerzalni helikopteri koji se mogu osposobiti za razne zadaće pa i za PP borbu.

Da ne dužim ,a kako je već napisa Rade na nekoj temi : nije problem nabavit sonar ,već dali imaš koga da sedneš ispred ekrana.

poz.


Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #518 on: September 28, 2011, 06:17:49 pm »

Postoji i drugi nacin upotrebe, ali treba ciljati glave mornara, dok je podmornica na povrsini. Grin Grin Grin
Logged
Plavnik
In memoriam
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 635


« Reply #519 on: September 28, 2011, 08:10:25 pm »

Kako bi napisao jedan forumski kolega ,uvjek se javljaju problemi u indirektnoj komunikaciji kao šta je ova.
Naime moje pisanje je bilo polu šaljivo intonirano ali nema veze.
Ne želim da me se krivo shvati zato se ispričavam plavniku i svima onima kojima je ovo struka, zanat i sl.
I ja radim ,ruke su mi svaki dan od masti do lakta ,zato itekako cjenim bilo čije zvanje.
Moje pisanje je trebao biti odgovor na ovo.
Prema tome ukratko, lasira se NIČIM... Tongue
Htio sam reći da HRZ ima letjelice koje se mogu osposobiti za nošenje ove vrste naoružanja.
Prošla su vremena kada smo mogli priuštiti luksuz kupovine strogo specijaliziranog mornaričkog helikoptera.
Hrvatska jednostavno nema novaca za takve stvari.
Nabave se univerzalni helikopteri koji se mogu osposobiti za razne zadaće pa i za PP borbu.
Da ne dužim ,a kako je već napisa Rade na nekoj temi : nije problem nabavit sonar ,već dali imaš koga da sedneš ispred ekrana.
poz.
HRZ nema letjelice koje se mogu osposobiti za izbacivanje PPd torpeda Mk-44. To nije moguće sa Mig-21, sa An-32, Canadair, Air tractor, Pilatus ili sa bilo kojeg helikoptera koji ima a ima samo transportne helikoptere Mi-8 ili neku malo jaču verziju. Mi-24 HRZ nema, sve istrulilo već davno, vidio svojim očima, ne lete već dobrih 12 - 13 godina (najmanje).
« Last Edit: September 28, 2011, 08:17:12 pm by ORIĆAREB, Reason: Sređivanje Quote » Logged
ML
kapetan korvete
*
Offline Offline

Posts: 6 798



« Reply #520 on: September 28, 2011, 08:15:24 pm »

A može i ovako [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Kačenje [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* QH-50C_Stb_View_front.jpg (9.85 KB, 401x268 - viewed 205 times.)

* Mk64%20bands%20to%20pad%20eyes%20-%20MK64%20suspension%20band%20page.jpg (28.9 KB, 421x316 - viewed 185 times.)
« Last Edit: September 28, 2011, 08:22:09 pm by ML » Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #521 on: September 28, 2011, 08:53:30 pm »


HRZ nema letjelice koje se mogu osposobiti za izbacivanje PPd torpeda Mk-44. To nije moguće sa Mig-21, sa An-32, Canadair, Air tractor, Pilatus ili sa bilo kojeg helikoptera koji ima a ima samo transportne helikoptere Mi-8 ili neku malo jaču verziju.

OK
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #522 on: September 28, 2011, 08:58:03 pm »

Mi-24 HRZ nema, sve istrulilo već davno, vidio svojim očima, ne lete već dobrih 12 - 13 godina (najmanje).

Da ne dužimo previše ,ali ipak treba spomenut poneki detalj.
Dva su izgubljena , četiri leže na Plesu ,navodno još šest kom. leže u nekom skladištu.

poz.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #523 on: September 28, 2011, 09:04:17 pm »

Mi-24 HRZ nema, sve istrulilo već davno, vidio svojim očima, ne lete već dobrih 12 - 13 godina (najmanje).
Da ne dužimo previše ,ali ipak treba spomenut poneki detalj.
Dva su izgubljena , četiri leže na Plesu ,navodno još šest kom. leže u nekom skladištu.
poz.
Izvini, ali moram te priupitati, šta su to dva izgubljena, čega.?
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #524 on: September 28, 2011, 09:29:26 pm »

Mi-24 HRZ nema, sve istrulilo već davno, vidio svojim očima, ne lete već dobrih 12 - 13 godina (najmanje).
Da ne dužimo previše ,ali ipak treba spomenut poneki detalj.
Dva su izgubljena , četiri leže na Plesu ,navodno još šest kom. leže u nekom skladištu.
poz.
Izvini, ali moram te priupitati, šta su to dva izgubljena, čega.?

Utekli oriĆ ,helići su zeznute spravice , ako ih ne paziš ,odu oni  Wink

noć.
Logged
Pages:  1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... 167   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.046 seconds with 25 queries.