PALUBA
April 28, 2024, 08:28:54 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... 167   Go Down
  Print  
Author Topic: Hrvatska Ratna Mornarica - novosti  (Read 951286 times)
 
0 Members and 3 Guests are viewing this topic.
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 150



« Reply #90 on: July 04, 2010, 07:39:51 am »

Naprid Antonija! Srece i uspjeha!
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 198053.jpg (57.76 KB, 784x549 - viewed 332 times.)
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 15 000


« Reply #91 on: July 04, 2010, 07:44:59 am »

Svaka čast gospođici Antoniji, a i onima koji su kod odlučivanja o postavljenju očigledno gledali kvalitet i znanje, a ne njen pol. U mnogo mornarica ima žena oficira, ali u dosta njih su vrlo ograničene u mogućnosti napredovanja i postavljenja na ovakve dužnosti.

Ovo je jedan mali signal o duvanju novih vetrova na Balkanu.
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #92 on: July 04, 2010, 08:46:46 am »

Cestitke i sa moje strane Porucniku Fregate.
Logged
Minolovac
Prijatelj foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 614


« Reply #93 on: July 04, 2010, 08:40:06 pm »

Mhmm. Nisam baš muška šovinistička svinja, ali baš mi se ne čini da je čin poručnika fregate dostatan za najveći ratni brod u floti. Ili su se kriteriji srozali, ili je brod ipak za muzej ili je u pitanju čista politika.    Undecided
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #94 on: July 04, 2010, 08:47:43 pm »

Kd sam bio u remontu i snimio Rexa onda je s P Krešimira izašao kapetan korvete. Prvi zapovjednik PK bio je pbb Tonči Vidan. Znači da ni čin poručnice fregate nije tako nizak. Ne treba suditi olako. Gospođica je bila zamjenica zapovjednika, osposobljena je za dužnost na koju je postavljena. Poželimo joj uspješno vođenje i zapovjedanje kao i skoro promaknuće u novi čin. Onda nedoumica neće biti. Na tom brodu može napredovati u činu, to je nedvojbeno.
Logged
Minolovac
Prijatelj foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 614


« Reply #95 on: July 04, 2010, 08:57:33 pm »

Tonči Vidan je bio 25 klasa MTSVŠ, kao najbolji pitomac je otišao na Akademiju, godište je negdje 1959. U onim turbulentnim godinama sposobni ljudi su zapinjali u činovima, a ja znam dvojicu kapetana korvete kao zapovjednike Petra Krešimira. Ne sumnjam u sposobnosti dotične časnice, jer postavili su je ljudi pametniji od mene, ali PK je složeni borbeni stroj, a ne trajekt. Eto toliko i nek joj (im) je sa srećom i mirno more.
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #96 on: July 04, 2010, 09:01:28 pm »

Vrime će pokazati koliko je dorasla novoj dužnosti. Ne bih joj odmah balvan pod noge stavljao a kamoli klipove. Ne vidim razlog da jedna časnica ne bude zapovjednik tog broda.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #97 on: July 04, 2010, 09:31:37 pm »

Polako ljudi, nek je njoj sa srećom... U početku će više paziti nas manevre isplovljenja-uplovljenja - kasnije će doći i načela upotrebe... Ima vremena.
Logged
pp5d6 posejdon
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 605


« Reply #98 on: July 04, 2010, 10:52:01 pm »

Bit će to dobro.Mornarica treba zadobiti simpatije i novce od onih koji novce odobravaju.Odličan potez zapovjedništva i Urlića.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Antonija Didović prva zapovjednica rtopa 01.07.10.jpg (86.31 KB, 650x509 - viewed 303 times.)
Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 179


« Reply #99 on: July 05, 2010, 07:55:57 am »

Bit će to dobro.Mornarica treba zadobiti simpatije i novce od onih koji novce odobravaju.Odličan potez zapovjedništva i Urlića.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ne dovodeci u pitanje kompetentnost pf, komandanta RTOP-a, to je  izmedju ostalog i  snazan iskorak u postivanju propisa o ravnopravnosti spolova, samim tim i odlican marketinski potez HRM.

Moze se dosta nauciti iz toga.

Cin Zapovjednice ni malo nije upitan, pa i u bivsoj JRM porucnici fregate su bili Komandanti RTOP-a.

Upoznavajuci strane RM, Komandanti borbenih brodova se ne bave pomorskim aktivnostima (uplovljenje-isplovljenje), za to je zaduzen zamjenik komandanta broda, oficir koji ima dugogodisnje pomoracko iskustvo. Komandantova je duznost rukovodjenje BOC-om ili komandnom sobom.
Logged
Patriot
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 590


WWW
« Reply #100 on: July 05, 2010, 08:26:22 am »

Upoznavajuci strane RM, Komandanti borbenih brodova se ne bave pomorskim aktivnostima (uplovljenje-isplovljenje), za to je zaduzen zamjenik komandanta broda, oficir koji ima dugogodisnje pomoracko iskustvo. Komandantova je duznost rukovodjenje BOC-om ili komandnom sobom.
Ali Barba odgovara i njemu se piše (po onoj "al' sam ga dobro pristao, al' smo ga opizdili ...".

U svakom slučaju ovo je prije svega marketinško-politički čin, kojeg vjerojatno većina u HRMu gledaju kao eksperiment. Znajući da većinu časničkog i dočasničkog kadra u HRMu čine oni koji nose hlače i pišaju stoječki, a zemljopisno pripadaju usudu koji ženu teško gleda i vidi sebi nadređenu, sumnjam da će pf Antonija imati mirno more bez plutajućih balvana. Balvani se postavljaju u svakom segmentu društva (posebice u vojskama) i između istog spola, kamo li neće nekoj ženi. NO, to je razlog više da ustaraje u svemu što je i dosad radila na tom brodu, sad se ipak više koristi mozak a ne mišići, pa ne vidim razloga da bude inferiornija od bilo kojeg muškarca. Također, očekujem u dobroj vjeri da će joj njezina posada biti na ruku, da će zajedno s njom proslaviti ime ovoga broda, mornaricu pod čijom zastavom plovi, te opravdati povjerenje onih koji su donijeli ovakvu odluku.

Cijeloj posadi želim uspješno zapovjedništvo nove zapovjednice, i da ne budu muške svinje, već da pokažu i dokažu da ne trebaš pišati stoječki da bi bio dobar u "muškom" poslu ...


* HRM_031.jpg (263.9 KB, 1286x854 - viewed 213 times.)

* HRM_036.jpg (239.27 KB, 1286x854 - viewed 204 times.)

* HRM_077.jpg (167.54 KB, 1286x854 - viewed 190 times.)

* HRM_069.jpg (244.55 KB, 1286x854 - viewed 132 times.)

* HRM_124.jpg (156.83 KB, 1286x854 - viewed 107 times.)
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 280



« Reply #101 on: July 05, 2010, 12:22:04 pm »

Svaka cas za porucnicu.

Ako je i samo pola iz njene biografije tacno to je vise nego dovoljna osnova da bude dobar pomorac i oficir. Naravno da bi iskoristila tu osnovu takodje je bitno i da je dobar covek.

Ono sto ja mislim je da nije prema njoj "posteno" sto joj nisu pruzili jos barem 2 godine da bude pomocnik komadanata.

(-ovo ide na galvu politicarima i njihovim sebicnim potrebama za jeftin marketing-)

Mogli su lepo da sacekaju jos 2-3 godine taman joj dalju i cin pbb i komadu. Na taj nacin bi je na najbolji nacin podrzali i pomogli ravnopravnost polova.

Jednostavno iskustvo se nestice preko noci i te dve godine bi joj sigurno dobro dosle da se lakse snadje u novoj ulozi.

U svakom slucaju k-dan vodi svojim primerom i njegov/njena je poslednja. Sto se kaze on/ona je BOG na brodu a za to slozcete se treba iskustva.

U svakom slucaju ovo je veliki izazvo za porucnicu i nadam se da ce ga uspesno poloziti.
Logged
Minolovac
Prijatelj foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 614


« Reply #102 on: July 05, 2010, 07:03:53 pm »

Neću više o tome jer nisam dobro shvaćen. Komandant je na brodu bog i batina i jedini u koga se posada ugleda kad je frka. Plovio sam dosta u JRM i makar su zapovjednici bili čak i (sumnjivih) kvaliteta imao sam u njih bezgranično povjerenje. Kad ti je brod u plamenu,ili imaš prodor vode,makar znaš svoju dužnost, prvo ćeš pogledati komandanta i onda djelovati. Možda to ne mogu objasniti, ali nije mi cilj omalovažavati zapovjednicu. Želim joj sve najbolje i neka nam plovi Petar. Ma, napraviću i njoj jednog, zna kome se treba obratiti. Ipak, mislim da je premlada. Moje mišljenje, neću više nastavljati i neka joj je sa srićom, a Petru Krešimiru mirno more:
Logged
ML
kapetan korvete
*
Offline Offline

Posts: 6 798



« Reply #103 on: July 05, 2010, 08:56:23 pm »

Upoznavajuci strane RM, Komandanti borbenih brodova se ne bave pomorskim aktivnostima (uplovljenje-isplovljenje), za to je zaduzen zamjenik komandanta broda, oficir koji ima dugogodisnje pomoracko iskustvo. Komandantova je duznost rukovodjenje BOC-om ili komandnom sobom.

Ne bi se baš složio sa tom konstatacijom, zapovjednik broda bi morao da ima največe pomoračko iskustvo, manevrisanje brodom se ne svodi samo na uplovljenje i isplovljenje, nego i vođenje broda u teškim vremenskim uslovima, tada od toga mogu zavisiti i životi posade, svi pogledi su uprti u most i bilo bi neshvatljivo da tako "bizarnu" dužnost zapovjednik prepušta nekom drugom.
Takav zapovijednik ne bi imao nikakvog avtoriteta kod posade ni u izvođenju borbenih operacija.
« Last Edit: July 05, 2010, 09:03:35 pm by Boro Prodanic, Reason: Sređivanja citata » Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #104 on: July 05, 2010, 08:59:05 pm »

Zapovjednik je odgovoran za sve. Za ljude koje vodi i kojima zapovijeda i za povjerena sredstva. Nema ograničenog zapovijedanja i odgovornosti.
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... 167   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.029 seconds with 25 queries.