PALUBA
April 16, 2024, 05:51:51 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 [74] 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... 112   Go Down
  Print  
Author Topic: Školski brod "Jadran"  (Read 563795 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #1095 on: November 02, 2015, 08:48:28 pm »


Što se ne ide na zajednički projekat. Jadran nije samo CRNOGORSKI!!!!!
Kralj Aleksandar ga je kupio za sve Jugoslovene. Tito ga je otišo tražit u lagunu kod Venecije da ga uzme italijanima, obnoviga te vrate nazad Jugoslovenima. A sad oni koji su ga uzeli neka ga održavaju ili neka zatraže pomoć od ostalih vlastnika (BIH, SRBIJA, MAKEDONIJA, HRVATSKA, SLOVENIJA). Pa da se brod sredi do kraja i neka bude zajednički školsko reprezentativni brod.

  Moglo bi, imalo bi smisla ali......lepo ti to pevaš al ti glas ne valja.  Tako Jadran, tako i 1001 stvar od Gevgelije do Triglava.
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #1096 on: November 02, 2015, 08:56:35 pm »

Ovde na Palubi imamo mnoštvo lepih fotografija Jadrana - pa ima materijala za budućnost i za sećanja.

 Imamo. I ko gleda Palubu i ko se sjeća ?  Ova omladina danas ne zna dosta (bolje rečeno: ništa) o tome i imaju druge interese. Tu i tamo se nešto čuje u medijima ali i za njih je to više manje sve passe. Mi zadnje generacije ondašnjih omladinaca još znamo, još pamtimo ali mi smo rod koji će polako ali ustrajno nestati.  U nekim našim novinama je novinar napisao, da je pitao 3 apsolventke univerzitetnog studija ko je bio JBT i zašto se ratovalo u WW2 na ovim prostorima. Odgovor je milo rečeno bio neverovatan. A Jadran za ovu novu generaciju znači toliko kao bubanj za zeca.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1097 on: November 02, 2015, 10:51:59 pm »

Jbg. mi sahranismo Jadran, a on još pluta.
Treba biti strpljiv, možda budućnost nija baš tako crna - kako sada izgleda iz ove perspektive!
Logged
MOTORISTA
Moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1098 on: November 03, 2015, 10:28:55 am »

Jbg. mi sahranismo Jadran, a on još pluta.
Treba biti strpljiv, možda budućnost nija baš tako crna - kako sada izgleda iz ove perspektive!

Iz tvojih usta u Božije uši, ali koliko me iskustvo služi... Roll Eyes
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #1099 on: November 03, 2015, 09:47:22 pm »


 Evo mene !  Nakon nekog vremena.

 Rekoh ja da JBB nema remontne kapacitete za remont Jadrana!?  I ? Šta sada?

Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1100 on: November 04, 2015, 09:07:08 am »

Čuo sam neku priču da su iz Hr naručeni novi jarboli. Kada su stigli, navodno nisu dobro uskladišteni, i sada su skroz ispucali.
Priča se da više uopšte nisu za upotrebu!
Ne znam nisam stručnjak za te stvari - samo prenosim priče. Da li je to moguće.
Zatim, ima priča i o novom osovinskom vodu: navodno ležajevi su neispravni, pa se vod mora ponovo vaditi ...

Kažem, ovo su samo priče - ali ako je istina, onda je sve pošlo u pm, jer u sadašnjoj situaciju više nema ko da to uredi i nema gde da se uradi!
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 078


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #1101 on: November 04, 2015, 11:25:51 am »

Čini mi se da je Jadran krenuo u legendu putem bez povratka, žao mi je. Trenutni vlasnici (crnja i gora) će radije pustiti da
istrune nego da ga na bilo koji način sačuvaju od propadanja.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 368


« Reply #1102 on: November 04, 2015, 08:53:46 pm »

Па, онда је најбоље да га претворе у неки музеј или музејски експонат.
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #1103 on: November 04, 2015, 09:02:29 pm »

Napisao sam vec jednom,neka ga poklone hrvatima,pametni ljudi ce znati sta ce sa njim!
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1104 on: November 04, 2015, 09:06:25 pm »

Još je rano pričati o tome - jer ako ta priča krene, to znači priznanje nemoći da se remont Jadrana završi. To znači da će država CG i njena mornarica morati prestati da se busaju u prsa. Moraće priznati da u CG ne postoji mornarica i nema sposobnih ljudi koji bi transformnaciju postojećeg stanja u nešto novo, funkcionalno, izneli na svojim leđima.

Lično, za ovo što se dešava sa Jadranom najviše krivim vrlog admirala Samardžića, koji da ima imalo mozga u glavi, već bi odavno podneo ostavku i otišao u penziju.
Logged
mandalina
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 152

bilo nekad i nevratilo se


« Reply #1105 on: November 05, 2015, 05:23:24 am »

Napisao sam vec jednom,neka ga poklone hrvatima,pametni ljudi ce znati sta ce sa njim!


Nema tu šta da se poklanja!! Jadran se zna čiji sve je bio i ko i zašto ga je kupio. To je vlastništvo više država bivše nam države. Isto ko deca. Uzmu brdo kolača a na kraju shvate da ne mogu da pojedu pa ostave. Sramota za takvog gospodara. Neka ga vrate.
Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 176


« Reply #1106 on: November 05, 2015, 06:28:07 pm »

Na Jadranu nisu tako krucijalni zahvati da se ne bi mogli uraditi i uz neko molo podrzani s jednom auto-dizalicom koja moze dosegnuti potrebnu visinu. Apsolutno nije potreban JRB Bijela (gdje je svakako to lakse izvesti, ukoliko se ne radi o potrebnom/ponovnom dokovanju zbog problema s osovinskim vodovima). Ima dok u Italiji, pa se to moze izvesti i tamo, brod otegliti.
Dobra brigada ljudi iz kraja koji su jos radno sposobni i zaljubljeni u brod (ima ih u Boki), stvar bi vrlo brzo privela kraju, i za manje novaca.
Posto je Jadran svojevrsni spomenik, Vladaa CG mogla bi donijeti posebnu uredbu da se oslobedi poreza sve sto je vezano za remont Jadrana, evo usetde u visini PDV i poreza i doprinosa na place radnika/volotera. Luka Bar stoji enzaposlena, dizalica ima koliko hoces, prostora, skladista, bescarinska zona, sve je izvodivo, samo malo, malo mozga treba.
Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 176


« Reply #1107 on: November 05, 2015, 06:34:01 pm »

Još je rano pričati o tome - jer ako ta priča krene, to znači priznanje nemoći da se remont Jadrana završi. To znači da će država CG i njena mornarica morati prestati da se busaju u prsa. Moraće priznati da u CG ne postoji mornarica i nema sposobnih ljudi koji bi transformnaciju postojećeg stanja u nešto novo, funkcionalno, izneli na svojim leđima.

Lično, za ovo što se dešava sa Jadranom najviše krivim vrlog admirala Samardžića, koji da ima imalo mozga u glavi, već bi odavno podneo ostavku i otišao u penziju.
Nema covjek kapaciteta, zalutao u visoke oficire.. Pogledaj klasica mu, Hranj Robert, za njegova mandata RBS-15 su dovedene u operativno stanje, HRM ponovo ima kapacitet u toj oblasti (kakav je, takav je,..).  U CG dobro da jos mogu zaploviti VPBR-ovima, bez fakticki ikakve borbene  moci,
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1108 on: November 05, 2015, 08:40:28 pm »

Hranj Robert očito ima podršku države za svoje aktivnosti, a ovaj naš vrli admiral trenutno vodi reklamnu kampanju za NATO, po zabitim selima u CG.
To su mu naredili i to mu je trenutno bitnije od Jadrana!
Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 176


« Reply #1109 on: November 05, 2015, 09:35:39 pm »

Hranj Robert očito ima podršku države za svoje aktivnosti, a ovaj naš vrli admiral trenutno vodi reklamnu kampanju za NATO, po zabitim selima u CG.
To su mu naredili i to mu je trenutno bitnije od Jadrana!

Mislim da se ka Hranj sa svojim timom izborio za podrsku.. to je znacajan liderski kapacitet, nije to jednostavno u Lijepoj Nasoj
Logged
Pages:  1 ... 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 [74] 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... 112   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 25 queries.