PALUBA
April 23, 2024, 07:26:21 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... 112   Go Down
  Print  
Author Topic: Školski brod "Jadran"  (Read 565535 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1140 on: November 17, 2015, 09:49:58 pm »

Torpedo, ovo što se sada radi na Jadranu, radi posada a ne JBB, koji je imao ugovornu obavezu da dovrši remont broda, do leta prošle godine.
Ovo što se sada radi nema veze sa remontom - ovo je praktično dobrovoljni rad posade, jer im savest ne da mira da ostave brod na milost i nemilost brodogradilištu.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1141 on: November 17, 2015, 11:00:45 pm »

Надам се да ће га довршити.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #1142 on: November 18, 2015, 08:21:27 am »

Meni se čini da je dogovor napravljen. Jadran ide u stečajnu masu, dobiće ga za džabe budući vlasnik JBB koji je napravio dil sa kim treba.
Pare će se dati za Jadrana ali ne državi nego nekome ispod žita, i onda će Jadran ploviti kao nečiji (privatni) brod.
Logged
ML
kapetan korvete
*
Offline Offline

Posts: 6 798



« Reply #1143 on: November 18, 2015, 09:54:55 am »

Nešto što nije vlasništvo JBB ne može ići u stečajnu masu. ŠB Jadran je vlasništvo mornarice Crne Gore i uvijek se može odtegliti u drugo brodogradilište, naravno ako ima para. Osnovni problem su pare i volja, kojih Crna Gora nema.
Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 179


« Reply #1144 on: November 18, 2015, 12:10:25 pm »

Ako dobiju pravu cenu, prodaće i to.

Najbitnije je da Jadran ne udje u stečajnu masu, inače će ga provući nekom za sitne pare.

CG konačno treba da odluči može li imati mornaricu ili ne. Ako može - neka radi kako treba, ako ne - neka ga proda kao školski brod, ne kao furdu u brodogradilištu.
U stecajnu masu brodogradilista SB ne moze uci, jer on nije vlasnistvo brodogradilista, dio stecajne mase mogu biti nenaplacena potrazivanja brodogradilista prem MO, ali u tom slucaju brod moze biti zaustavljen, ali od Luckih Vlasti po sudskom nalogu, do izmirenja obaveza. Ukoliko MO ne izmiri obaveze, moze biti prodat, po sudskom rjesenu, na drazbi. 
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1145 on: November 18, 2015, 12:14:07 pm »

Ako dobiju pravu cenu, prodaće i to.

Najbitnije je da Jadran ne udje u stečajnu masu, inače će ga provući nekom za sitne pare.

CG konačno treba da odluči može li imati mornaricu ili ne. Ako može - neka radi kako treba, ako ne - neka ga proda kao školski brod, ne kao furdu u brodogradilištu.
U stecajnu masu brodogradilista SB ne moze uci, jer on nije vlasnistvo brodogradilista, dio stecajne mase mogu biti nenaplacena potrazivanja brodogradilista prem MO, ali u tom slucaju brod moze biti zaustavljen, ali od Luckih Vlasti po sudskom nalogu, do izmirenja obaveza. Ukoliko MO ne izmiri obaveze, moze biti prodat, po sudskom rjesenu, na drazbi. 


Тако је.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #1146 on: November 18, 2015, 12:15:21 pm »

Tako je u regularnim državama u crnjoj i goroj sve je moguće.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1147 on: November 18, 2015, 01:53:31 pm »

Ljudi, kako ne shvatate?
U stečajnu masu brodogradilišta ulazi sve ono što se u njemu zateklo, onog dana kada novi vlasnik preuzme JBB.
Država, odnosno vlasnik (naš otac) će se potruditi da se Jadran do tada ne makne otuda. A i nema gde i kako da ode.

I onda će on preći u privatne ruke, menjaće svoju namenu - više neće biti školski brod, već luksuzna jahta u vlasništvu nekoga ko je dovoljno ''težak'' da ga održava.

Ovo što opisah malopre je srećniji varijanta za brod, jer će i dalje ploviti.

Može se desiti da završi kao Dalmat - u plićaku usred JBB.

Živi bili pa videli!
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 975


« Reply #1148 on: November 18, 2015, 05:58:35 pm »

@Lovac je u pravu. Godine 2003, sa klasićem Srbom "vadio" sam LDI 50 iz brodogradilišta Tito u Beogradu i iz Brodotehnike rečni minolovac i neke ČMP, upravo da ne uđu u stečajnu masu.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 486


« Reply #1149 on: November 18, 2015, 06:00:50 pm »

Чак иако Јадран уђе у стечајну масу, могуће је  тражити његово излучење, издвајање из стечајне масе, и добити га! Ваљда би то тражила РМВЦГ?
« Last Edit: November 18, 2015, 06:23:55 pm by kumbor » Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 17 060


« Reply #1150 on: November 18, 2015, 06:14:15 pm »


Чак иако Јадран уђе у стечајну масу, могуће је  тражити његово излучење, издвајање из стечајне масе, и добити га!

Ko će ga tražiti?
Logged
Kumboranin29
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 567



« Reply #1151 on: November 18, 2015, 06:20:24 pm »

upravo tako Rade Sad
oni ce ga sa namjerom poslati u stecajnu masu samo da se dodvore manku i njegovim kompanjonima !
Logged
ML
kapetan korvete
*
Offline Offline

Posts: 6 798



« Reply #1152 on: November 18, 2015, 06:55:32 pm »

Brod koji se nalazi u brodogradilištu ne ulazi u stečajnu masu. Pošto mi je bilo brodogradilište u Izoli dužno ja sam sa par dužnika podnio zahtjev za stečaj pa sam upoznat sa materijom. Zahtjev smo povukli kada su nas po dogovoru isplatili.
U stečajnu masu ide sva imovina dužnika u vrjeme otvaranja stečajnog postupka, kao i ona koju stekne tijekom postupka. U stečajnu masu ulaze i dugovi do brodogradilišta, konkretno dugovi MO, radi remontovanja ŠB Jadrana, potraživanja se mogu osigurati upisom hipoteke u visini duga u knjigu Jadrana i ŠB Jadran može da bude odvučen gdje bilo. A mislim da isplata, ukoliko duga ima ne bi trebala da bude problem za MO jedne ozbiljne države koja je pred samim ulazom u NATO pakt.
Pomorsko dobro i sva nadgradnja na pomorskom dobru(dizalice, naprave za privez i ostalo)ne mogu ući u stečajnu masu niti biti vlasništvo brodogradilišta, ono na njima ima samo koncesiju, sa tim da se koncesija uz suglasnost države može produžiti na onoga koji odkupi brodogradilište u stečaju, ali samo u slučaju da nastavlja istu djelatnost, a to je brodogradnja. Tako je kod nas i u Hrvatskoj, a mislim i u Crnoj Gori.
Čak i oruđa kupljena na lizing ne ulaze u stečajnu masu brodogradilišta, tako se i brane prodavci opreme od mogućeg stečaja, oni ostaju vlasnici do isplate zadnje rate, pa makar se nalazila na teritoriji brodogradilišta.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 975


« Reply #1153 on: November 18, 2015, 06:58:26 pm »

Sad sam sve ukapirao - LDI 50, minolovac i ČMP o kojima sam pričao nisu još bili brodovi/plovna sredstva, već objekti u izgradnji, zato jesu mogli da uđu u stečajnu masu.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #1154 on: November 18, 2015, 08:07:44 pm »

Brod koji se nalazi u brodogradilištu ne ulazi u stečajnu masu. Pošto mi je bilo brodogradilište u Izoli dužno ja sam sa par dužnika podnio zahtjev za stečaj pa sam upoznat sa materijom. Zahtjev smo povukli kada su nas po dogovoru isplatili.
U stečajnu masu ide sva imovina dužnika u vrjeme otvaranja stečajnog postupka, kao i ona koju stekne tijekom postupka. U stečajnu masu ulaze i dugovi do brodogradilišta, konkretno dugovi MO, radi remontovanja ŠB Jadrana, potraživanja se mogu osigurati upisom hipoteke u visini duga u knjigu Jadrana i ŠB Jadran može da bude odvučen gdje bilo. A mislim da isplata, ukoliko duga ima ne bi trebala da bude problem za MO jedne ozbiljne države koja je pred samim ulazom u NATO pakt.
Pomorsko dobro i sva nadgradnja na pomorskom dobru(dizalice, naprave za privez i ostalo)ne mogu ući u stečajnu masu niti biti vlasništvo brodogradilišta, ono na njima ima samo koncesiju, sa tim da se koncesija uz suglasnost države može produžiti na onoga koji odkupi brodogradilište u stečaju, ali samo u slučaju da nastavlja istu djelatnost, a to je brodogradnja. Tako je kod nas i u Hrvatskoj, a mislim i u Crnoj Gori.
Čak i oruđa kupljena na lizing ne ulaze u stečajnu masu brodogradilišta, tako se i brane prodavci opreme od mogućeg stečaja, oni ostaju vlasnici do isplate zadnje rate, pa makar se nalazila na teritoriji brodogradilišta.

Овако је како МЛ каже. Међутим, не може се ставити хипотека на борбено средство нити имовину војске нити се она може пленити, посебно не на оно што се зове "борбено средство", чак ни "школско", као што је "Јадран". За дуг МО одговара држава па се могу тражити паре, затражити принудна наплата неких рачуна (па и МО), али се војна имовина не може пленити, а још мање продавати.
Logged
Pages:  1 ... 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 [77] 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 ... 112   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 24 queries.