PALUBA
April 25, 2024, 07:06:49 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 [80] 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... 112   Go Down
  Print  
Author Topic: Školski brod "Jadran"  (Read 566104 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Kumboranin29
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 567



« Reply #1185 on: June 10, 2016, 02:18:42 pm »

Izgleda da ipak ponesto rade ? zna li se kad ce bit gotov remont ?
koliko su ga protegli bord mora odma na dokovanje !
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #1186 on: June 10, 2016, 03:14:42 pm »


 Svojevremeno su me pojedinci pljuvali kada sam se usudio reći da se remont JADRANA neće moći završiti u JBB. Na FB stranici RM . sam prekinuo članstvo zbog uvreda na moj račun. Samo sam pitao Cg. Šta dalje s JADRANOM . Gde im je zastava ? Kada će , kako  i ko završiti remont.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1187 on: June 10, 2016, 07:37:01 pm »

Rade nešto sitno - a sve je to ručna manufaktura.
Brod će morati na dok ponovo. Navodno, to je izvodivo u JBB  Huh?
Problem je što je ponestalo para.

Jadran prevazilazi  mogućnosti CG i u materijalnom i u stručno brodograđevnom i u pomoračkom smislu.
To je svakome jasno!
 
Ja potpuno delim mišljenje kilezr: remont Jadrana se u CG neće moći završiti. Nema ni para, ni volje, a ni brodogradilišta koje bi to moglo odraditi. Nikada nisam potcenjivano JBB, ali oni su namenjeni i stručno opremljeni za nešto sasvim drugo. Meni je od početka bilo sumnjivo da oni urade tako nešto. Pa oni nikada ništa slično remontu Jadrana nisu radili. A i posada mi se čini ''tanka'' što se tiče pristupa tom poslu, čim oni zovu Cetinu u pomoć.

Žao mi je Jadrana - ali verovatno će mu politika presuditi!
Logged
palzileri
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 83


« Reply #1188 on: June 11, 2016, 07:12:55 am »

Da li je moguće da sve sto burna istorija, ratovi, nijesu mogli uništiti da će uništiti naša glupost, taština i neznanje?
Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 179


« Reply #1189 on: June 11, 2016, 12:35:00 pm »

Neka pozovu firmu Arsenal Kraljevo.. oni ce znati kako to zavrsiti
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1190 on: June 11, 2016, 12:51:09 pm »

Neka pozovu firmu Arsenal Kraljevo.. oni ce znati kako to zavrsiti

Prvo, Pecić Vasilije  (vlasnik i direktor Arsenala) je mašinski inženjer, i njegove delatnosti su usmerene u tom pravcu. Arsebnal neće da radi bez para.
Drugo, za završetak Jadrana treba dok, a i to zahteva pare.
Treće, naglasio sam da je ponestalo para!
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #1191 on: June 11, 2016, 01:16:00 pm »

Neka pozovu firmu Arsenal Kraljevo.. oni ce znati kako to zavrsiti

Neznam da li se radi o istoj firmi na koju i ja mislim.Ta firma je u "buli" i sad skoro kad su dolazili,neki iz anglosaksonske uprave,država je htjela da im isključi i struju jer je ne plaćaju.Mislim da niti oni u Engleskoj nisu u zavidnoj situaciji,pa su ih samo formalno ohrabrivali a izgleda da drugačije nemogu.
A i CG država ne vjerujem da bi dozvolila da im ta firma pomogne

Dakle mala je nada da se Jadranu pomogne.

Poz.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1192 on: June 11, 2016, 02:06:39 pm »

Karlo, to je firma Arsenal iz Kraljeva koju je osnovao nekadašnjih tehnički direktor MTRZ Sa - Ko, puk Pecić Vasilije.

On je vrstan mašinski inženjer, radio je puno u Libiji (pod pokroviteljstvom MTRZ), zatim je osnovao privatnu firmu, koja se bavi sličnim aktivnostima, ali su im dometi ograničeni - upravo zbog nedostatka brodogradilišta gde mogu obavljati radove. Pokupio je dosta stručnjaka iz MTRZ i inženjera iz MTSl, koji mu daju stručnu i tehničku podršku.
Trenutno rade u Keniji na prenaoružavanju RTOP koja je kupljena od CG, zatim, rade u Baru na modifikaciji 2 RTOP u patrolne brodove ....

Ali, on nije rešenje za Jadran!
Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 179


« Reply #1193 on: June 11, 2016, 03:09:23 pm »

Dok je najmanji problem, kao sredstvo za rad.  To je firma koja to moze pokriti sa desne strane Drine.
U Hr bi to odradilo i jedno brodogradiliste koje jos radi.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1194 on: June 11, 2016, 03:33:00 pm »

Istria, ima tu jedan veliki politički problem:
Ovi iz Cg žele dokazati da mogu sami (iako sve činjenice kazuju da ne mogu).
Sa druge strane - Jadran ne sme u HR brodogradilište! Da ti ne objašnjavam, zbog čega.  Lips Sealed

Međutim osnovni problem su pare, koje država CG nema. Jadran je preveliki zalogaj ua tu jadnu, malu privatnu državu!
Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 179


« Reply #1195 on: June 11, 2016, 04:49:11 pm »

Istria, ima tu jedan veliki politički problem:
Ovi iz Cg žele dokazati da mogu sami (iako sve činjenice kazuju da ne mogu).
Sa druge strane - Jadran ne sme u HR brodogradilište! Da ti ne objašnjavam, zbog čega.  Lips Sealed

Međutim osnovni problem su pare, koje država CG nema. Jadran je preveliki zalogaj ua tu jadnu, malu privatnu državu!
Druze,

u vecini se slazem sa navodima.
Van politike, raspravljao sam o tehnicko-organizacionim mogucnostima za dovrsetak remonta Jadrana.
Mislim da za taj zalogaj CG ima novaca, samo je potrebno da se stisne pravo (bijelo) dugme
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #1196 on: June 11, 2016, 05:23:07 pm »


 Svi znamo da ako Jadran isplovi bilo gde van Cg , neće se vratiti. To, mislim  da vlasti sebi nemogu dozvoliti. Znači, Arsenal se zove cenjena firma cenjenog pukovnika Mt službe.  Oni bi to rešili . Našao bi bivše članove posade Jadrana  platio ih malo- po običaju i uradili bi dosta radova. Tako je rađen Egipatski program, tako je rađena Libija.Pretpostavljam da se sada tako  rade R-top.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #1197 on: June 11, 2016, 06:40:14 pm »

Mislite da bi RH radila probleme, sumnjam, jedva su se riješili Kraljice, samo in fali još jedan.
Mediji su druga stvar ali vjerujem da bi službeni dio zažmirio na jedno oko.

poz.
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 325



« Reply #1198 on: June 11, 2016, 07:53:55 pm »

Dijelim mišljenje sa "Solom", "Jadran" u Hrvatskoj služi samo trećerazrednim kafanskim političarima da popune stupce u svojim jeftinim pamfletima, ta nekakva sukcesija je više manje gordijski čvor i stvar prošlosti koji nikad neće biti razmršen ne znam tko se još uopće loži na te opsjene, za usporedbu nekidan su dvije CG Gazele sletile na Resnik pa nije niko na njih stavio katanac, isto bi bilo i sa "Jadranom", možda se nešto pokrene kad CG uđe u NATO/EU ili možda na to i čekaju pa da povuču sredstva za remont a i tada bi služio ponajviše u turističko reprezentativne svrhe, možda ni obuka mornaričkog kadra ne bi bila isključena i vršila bi se čak na međunarodnoj razini.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1199 on: June 11, 2016, 08:14:08 pm »

Dobro, i šta sada, kakvi su zaključci?

Koja je sudbina Jadrana, kakve su vaše procene?

Predlažem 3 verovatne opcije pa da glasamo:

1. Jadran ostaje u CG i završiće se remont po bilo kojoj ceni, u toku ove godine.

2. Jadran ostaje u Cg, ali ga nikada neće završiti, i na kraju će otići u staro gvožđe.

3. Jadran ostaje u CG, uključiće se u stečajnu masu JBB, i budući vlasnik JBB će ga dobiti, prisvojiti, i završiće ga kao luksuznu jahtu za vlastite potrebe.

Četvrta opcija bi bila najbolja ali je najmanje verovatna:

4. Sr, Cg, i Hr će se dogovoriti da zajednički investiraju u Jadran, završiće remont u nekom inostranom brodogradilištu. Brod će služiti dalje kao reprezentativni školski brod, za sve zainteresovane mornaričke škole u regionu.
Logged
Pages:  1 ... 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 [80] 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... 112   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 24 queries.