PALUBA
March 29, 2024, 09:09:50 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... 112   Go Down
  Print  
Author Topic: Školski brod "Jadran"  (Read 561803 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Kumboranin29
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 567



« Reply #1200 on: June 12, 2016, 03:59:10 pm »

Ipak mislim da ce bit ovo pod br1 jer nije ostalo mnogo posla bar tako kazu ! Ubaceni su novi motori ,odradjeno je dosta posla ... koliko je jos ostalo to ocito niko ne zna ali ako ga do izbora u oktobru ne zavrse crno mu se pise !
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1201 on: June 12, 2016, 04:58:49 pm »

To znači: jedan glas za br. 1

Ja glasam za br. 3

Idemo dalje - pa ćemo se prebrojati krajem ove godine!
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #1202 on: June 13, 2016, 10:53:13 am »

3 opcija
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #1203 on: June 13, 2016, 11:21:44 am »

E ne glasam niti za jednu od ponuđenih opcija nego za:

Opciju Re 1191 na predhodnoj strani.

Jadran je kupi njegov djed koji je u to vrijeme bio kralj te države.Pa možda bi i on pripomogao,zbog tradicije,oko sređivanja.Ne vjerujem da on i zna što se događa oko Jadrana a i da zna,pošto ga CG vlast ne voli (i ako ima i njihove krvi),ne bi bio uspješan.Možda ako bi njegovi rođaci iz Engleske što "tiho prišapnuli"CG vlasti.Istina  ne znam da li bi oni i toliko pripomogli mada su ga posjetili skoro.Dakle,i ako su mogućnosti slabe hajd da i ja po onoj "kud svi Turci tu i ćelavi Mujo",jer će praktični rezultat biti isti kao da sam glasao za bilo koju opciju.

Poz.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 810


« Reply #1204 on: June 13, 2016, 12:41:26 pm »

Opcija 1.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #1205 on: June 13, 2016, 03:16:02 pm »

Opcija 1... a samo posada zna koliko će potegnuti (već vidjeno).
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 325



« Reply #1206 on: June 13, 2016, 03:48:57 pm »

Već sam dosada iznosio mišljenje o sudbini "Jadrana" al ajde opet ću, po meni su dvije solucije  prva je da brod svakako ostaje u Crnoj Gori, ukoliko ne budu mogli odraditi remont do kraja moguće je da se to završi u Italiji i brod zatim nastavi svoju karijeru u službi RM. Druga je opcija kratka i jasna a to je da se brod proda nekom privatniku ukoliko ga se Crna Gora "odrekne", danas su neka druga vremena "Jadran" je ništa drugo doli običan brod koji ima svoju cijenu, pomorska tradicija slavna prošlost i drugi termini su na tržištu bezvrijedni, prazne floskule koje običnome puku ne znače ama baš ništa.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #1207 on: June 13, 2016, 04:07:37 pm »

Zašto ne otvorite zasebnu temu sa glasanjem, tipa - sudbina šb jadran a neka ova ostane za sjećanja na neka druga vremena.

poz.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1208 on: June 13, 2016, 06:41:01 pm »

Opcija 1... a samo posada zna koliko će potegnuti (već vidjeno).

Opcija br 1 bi eventualno mogla da prođe - sada, i samo jedan put. A šta dalje?

Zato mislim da nije nije realna.
Logged
VeselinDakovic
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 164



« Reply #1209 on: June 13, 2016, 07:04:52 pm »

Било би ми жао да пропадне.

Ради се о једном својеврсном споменику, делу историје. Неко други би га давно уредио.

Опција 1
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1210 on: June 13, 2016, 08:21:30 pm »

Неко други би га давно уредио.


Ako ''neko drugi'' pomogne i iskešira pare, neće biti nikakvih problema. Završiće se remont Jadrana.

Samo treba naći ''nekog drugog'' sa debelim novčanikom i dobrim srcem!
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #1211 on: June 14, 2016, 09:33:23 am »

E ne glasam niti za jednu od ponuđenih opcija nego za:

Opciju Re 1191 na predhodnoj strani.

Jadran je kupi njegov djed koji je u to vrijeme bio kralj te države.Pa možda bi i on pripomogao,zbog tradicije,oko sređivanja.Ne vjerujem da on i zna što se događa oko Jadrana a i da zna,pošto ga CG vlast ne voli (i ako ima i njihove krvi),ne bi bio uspješan.Možda ako bi njegovi rođaci iz Engleske što "tiho prišapnuli"CG vlasti.Istina  ne znam da li bi oni i toliko pripomogli mada su ga posjetili skoro.Dakle,i ako su mogućnosti slabe hajd da i ja po onoj "kud svi Turci tu i ćelavi Mujo",jer će praktični rezultat biti isti kao da sam glasao za bilo koju opciju.

Poz.

Jadranska straža je učestvovala prilozima u iznosu oko 15% cene broda. Unuk "prestolonaslednik"? Huh? Aleksandar ne može pomoći jer duguje u Belom dvoru za struju poveliku sumu i potpuno je neozbiljan. Ne mogu se opredeljivati ni za koju opciju. Samo da ga završe, pa kako god. Valjda će.
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #1212 on: June 14, 2016, 10:26:41 pm »



  Meni više liči da se s vrha nameće rešenje br 3. Lično bi najviše voleo da se završi remont . I kod kupovine je " Jadranska Straža " dala prilog. Tadašnji Veliki Bečkerek je bio među vodećim . Znači; opet da raspisujemo " Zajam " za završetak " Jadrana"  A ko će ga koristiti i kako???
 Meni se sve čini- moje lično mišljenje-  Nismo trebali dovoziti objekte tadašnje Flote. Trebalo ih  je ostaviti u CRO  a mi da smo se pokupili na par brodova i da smo došli kako ko neko, u CG - neko u Srbiju.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #1213 on: June 15, 2016, 10:03:34 am »

Evo da dodam ponova i ovdje:

Moj cilj ukartko je bio samo da dodam da ljudi "dubje" razmisle o svemu.
Prvo o samim mogućnostima foruma da utječe na ovaj događaj.Bilo bi preširoko da ovo obrazlažem pa ću  nadalje samo "nabaciti" problematiku u vezi sa tim.

Oko Jadrana bi trebalo ubaciti kod "razmišljanja" puno toga,počev od toga (Solaris) da li bi trebalo sve podijeliti na više topika do toga da mi živimo u vremenu kad se narod ne zamjenjuje sa "utjecajnim" faktorom jer to ustvari nije(tradicija i puk,Jester).

Dalje trebalo bi tu ubaciti i utjecaj komunističkog i nacionalistočkog,koji su i danas bitni.Ne ulazeći u sposobnost i "princa" i otpor ondašnjoj kraljevini.
Mislim da rezultat i samo postavljanje glas(ov)anja nije bitno jer nije utjecajno.

Zbog dužine posta svodim to na,da nijsu jasne i (ne)mogućnosti topika da utječe na razvoj događaja, a radi se o veoma složenim situacijama od učešća u njegovoj kupovini do njegove sudbine sada,tko bi trebao da je vlasnik i da ga koristi itd

Na kraju da dodam da se slažem sa razmišljanjem "kilezr" i "kumbora" da je možda trebalo i u tim 90-tim postupiti drugačije a ne " oteti"sve i posle to prodati u otpad i to uništiti.Postoji tu i problem "raspodjele" imovine  koja je izazvana "rasturanjem države".

Ovo bi korespondiralo sa "kilezr" mišljenjem,jer niti ja ne vidim svrhu nešto "otimati" da posle neznaš što ćeš s tim i prepustiti da jedino "kriminalci" imaju koristi od toga(neznam da li su se pare od "otpada" dijelile po učesnicima).

Zbog dužine prekidam.

Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #1214 on: June 16, 2016, 08:22:41 am »

Evo da dodam možda i nepotrebno jer mislim da nisam bio jasan.

Svatko sa sobom bi treabao da raščisti da li je on za očuvanje Jadrana,odnosno,da li je to politički i nacionalno u njemu jače od toga.Tačno je da i današnji svijet počiva na "profitu" i da je tradicija sekundarna ali možda se može naći i kompromis.

Drugi problem je,da li je i ovaj topik na istinitim postavkama,jer je moguće da i nisu razlozi u njemu gore navedenom,možda ustvari nije tako kako smo mi "zaključili" na topiku, Boga mi i zbog politike i naših nacionalizama.

Mi polazimo od toga da se ovim odugovlačenjem sa "remontom" ustvari želi Jadran otuđiti ili čak uništiti.Vjerovatno tu ima istine ali da je stvarno tako trebalo bi biti sigurniji.

Zbog toga mislim da Jadranu treba pomoći jer nema vremena.Kolike su naše mogućnosti neznam,pa čak niti kako?
Ovo ste imali i sa Visom skoro,mislim da to čeka i i Galeba,tako da nevjerujem da bi bilo bolje da  i da se nalazi u posjedu drugih.Profit ostaje "Bog"
a vjerovatnije "Vrag" koji odlučuje o svemu,pa će izgleda i cijeli svijet uništiti jer i raspad prve Jugoslavije i druge nije razumljiv bez "Vraga".
Ipak se nadam da će se naći neko rješenje za Jadrana,jer on poseban,pored  tradicije,on ima i ljepotu a i nije borbeno sredstvo,nego historija i naroda i pojedinca.

Poz.
« Last Edit: June 16, 2016, 08:27:42 am by Karlo » Logged
Pages:  1 ... 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... 112   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 24 queries.