PALUBA
April 25, 2024, 10:26:46 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18   Go Down
  Print  
Author Topic: Galerija tenka M-84  (Read 159923 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #180 on: September 22, 2010, 06:09:19 pm »

Na slikama gde je nišanska sprava DNNS-2 na ispitivanju stoji stoji montiran Teodolit šta se njime proverava?
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #181 on: September 22, 2010, 08:04:58 pm »

Pa koja je funkcija teodolita. Da mjeri uglove.

Mogu odgovoriti tako.

A mogu i ovako.

Dakle, osobina sistema za upravljanje vatrom na tenku M84 je neovisna nišanska linija. Za one kojima je ovo nejasno to bi se reklo ovako nekako: top gleda na jednu stranu, a nišandžija na drugu. Svako na svoju stranu. Ali između te dve linije, linije pogleda nišandžije i linije topa postoji ugao koji se veoma tačno postavlja i stalno koriguje. Na drugim sistemima za upravljanje vatrom nišandžija radi korekcije na osnovu elemenata gađanja, vrsta municije, daljina, vjetar, temperatura vazduha i baruta, pritisak vazduha, istrošenost cijevi, brzina tenka, brzina cilja, bočni i uzdužni nagib tenka i ostali balistički elementi. Dakle, na onome staklu na kojem su nacrtane one silne končanice, tačkice, linije i ostali nomogrami za računanje, nišandžija radi preračunavanje ovih podataka i postavlja cilj na neku od tih linija i tačkica i vrši opaljenje.

Na M84 imaju neke končanice, linije i tačkice, ali samo kao rezervni režim rada. Nišandžija nanese končanicu ( vrh končanice, strelicu) na cilj, izmjeri daljinu laserom, meteobalistički elementi se automatski unesu, ili su već uneseni ručno, ako ima potrebe da se pređe u ručni režim rada, i nakon toga se top automatski otklanja za korigovani tablični ugao plus neki drugi uglovi, paralaksa, odskočni uglovi tenka itd, i top zauzima položaj za gađanje, a položaj končanice nišanske sprave ostaje nepromjenjn, tj i dalje ostaje na cilju.

Može se, naprimjer, probati sljedeće: Uključi se sav sistem, stisnu se komande za pokretanje i drži se top na jednoj tački. Na tabli računara se promjeni vrsta municije i top sam ode na novi ugao po elevaciji, ili se naprimjer, ubaci bočni vjetar i kupola se pokrene u stranu. Automatski se vrši korekcija, a vrh končanice nišanske sprave ostaje na mjestu i nišandžija ima stalno cilj na vrhu strelice končanice.

E sad taj ugao između linije topa i linije nišanjenja ima neku zakonitost i neku formulu kao se mjenja. Naprimjer kad se da komandni napon od 10 volti za pokretanje po elevaciji devijator, ogledalo, na nišanskoj spravi se otkloni za 79,56 hiljaditih ( po ruskoj podjeli hiljaditih). Na i u nišanskoj spravi DNNS-2 postoji više servo motora koji pokreću ogledala u nišanskoj spravi i davajući naponske komande za pokretanje mjerimo teodolitom uglovno zakretanje ogledala u nišanskoj spravi.

Na dnevni, desni, okular se postavi sijalica i usmjeri se svjetlo u nišansku spravu. Između okulara i sijalice se stavi mat papir da žarna nit sijalice ne bi smetala osobi koja mjeri uglove. Ta se svjetlost vidi veoma dobro na velikom prednjem staklu nišanske sprave, a takođe se vidi i končanica. Teodolitom koji stoji ispred velikog stakla nišanske sprave se izmjeri početni položaj, da se naponska komanda, končanica se pomjeri, izmjeri se novi položaj, i tada se može izmjeriti eventualna greška u tačnosti nišanske sprave.

To je jedno od mjerenja. Ima ih još. Dosta. Naprimjer, dinamička stabilnost nišanske sprave. Mnogima ovo nije jasno, pa da malo objasnim. Kod servo sistema, kao što je i npr, nišanska sprava postoji veza mehanike i elektronike. Da ne bi sad objašanjavao šta je to stabilnost sistema, Nikvistov stepen stabilnosti itd, objasniću ono što je bitno na ovome. Dakle, ako damo komandu za promjenu položaja step komandom, komandom pravouglim naponom, devijator se mora pomjeriti za određeni ugao određenom brzinom i smiriti se na tom položaju. Tu se mjere vremena smirenja ogledala i ulazak u granice dinamičke greške. Dakle, ne smije biti oscilovanja ogledala i podrhtavanja slike u nišanskoj spravi.

Prikaz hiljaditih na tenkovima za Kuvajt je urađen u američkoj podjeli punog kruga. Kod Rusa je pun krug 360 stepeni 6400 hiljaditih, a kod Amera 6000 hiljaditih. Za one koji ne znaju hiljaditi je artiljerijska veličina i znači 1 metar visine na 1000 metara daljine. Što bi se reklo, da naprimjer, ja sam visok 1,88 metara i na 1 kilometar daljine nišandžiji bi zauzimao 1,88 hiljaditih na nišanskoj spravi. Normalno, ako stojim.

Tu se radi o zaokruživanju broja Pi. Pun krug je 2Pi radijana. E, Rusi su zaokružili Pi na 3,2 pa im je pun krug 6400 hiljaditih, a Ameri su zaokružili Pi na 3 pa im je pun krug 6000 hiljaditih.

Već sam napisao da tehnička upustva za tenk nisu napisana. Valjda neće neko ova moja pisanja da upotrebi van Palube.

Valjda ste razumjeli.

Ko što kaže gospodin kapetan bojnog broda u penziji, naš uvaženi član

Ko hoće, nađe načina, ko neće, nađe izgovor.

Pozdrav

Vlado
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 988


« Reply #182 on: September 22, 2010, 08:13:45 pm »

Ko što kaže gospodin kapetan bojnog broda u penziji, naš uvaženi član

Ko hoće, nađe načina, ko neće, nađe izgovor.

Pozdrav

Vlado

Druže, moram te ispraviti, nije kapetan bojnog broda nego pukovnik Mornaričko tehničke službe. Razlika - kao između na primer, prvog britanskog tenka iz WWI i nekog danas najmodernijeg. Zašto? Pomorci su imali uvek bar 20 puta više formacijskih mesta za kbb od formacijskih mesta za MT pukovnike...

Pozdrav!
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #183 on: September 23, 2010, 06:01:14 am »

Gospodine pukovniče Mornaričko tehničke službe (u penziji, ali ne u mirovini) drago mi je da čitate moje tekstove. Izvinjavam se na pogrešci. Meni su svi oni sa mora isti.

U svakom slučaju, veliki pozdrav.


Vlado
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 016


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #184 on: September 23, 2010, 07:32:50 am »

Odličana lekcija Vlado , samo sumnjam da će neko razumeti, barem ne sve, osim onoga ko je radio na tenku.
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #185 on: September 23, 2010, 01:27:12 pm »

 Dobro kaže Broker! Ko razume shvatiće!? ALI, Svaka Čast Profesorski napisano.
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 280



« Reply #186 on: September 23, 2010, 02:37:37 pm »

Mislim da je Vlada dovoljno uprostio problematiku da i mi "laici" mozemo da shvatimo sustinu, a to koliko god zvucalo da je lako uraditi uopste nije.

Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #187 on: September 23, 2010, 09:18:55 pm »

Boro, Vlado, odlični ste! !

Kraj OT.

Hälsningar Bozo


Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #188 on: September 23, 2010, 09:29:28 pm »

Na pitanje šta tamo radi teodolit odgovorio sam na dva načina. Na to kako su me neki shvatili ili nisu ne mogu da utičem. Trudim se da približim tekst prosječnom članu Palube.

A mogu i drugačije. Kao na predavanjima.

Dakle: objasnim koordinate i njihove međusobne veze

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Pa onda dam malo funkcija i njihovu međusobno ovisnost
recimo za nišansku spravu
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Pa onda malo o upravljanju kupolom
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


Pa ko me je shvatio, dobro je. Ko me nije shvatio, opet dobro. Kome treba naučiće.

A ovakvih crteža ima jako puno. Sad će neko reći: A jes se ovaj pravi pametan. A neko će početi da proučava ove crteže.

Sto ljudi, sto ćudi.

Za svih sto ljudi

pozdrav

Vlado


* objašnjenje.jpg (261.05 KB, 1241x953 - viewed 340 times.)

* upravljanje DNNS-2 u vertikalnoj ravni.jpg (445.43 KB, 1500x1077 - viewed 292 times.)

* upravljanje kupolom u horizontalnoj ravni.jpg (496.24 KB, 2000x801 - viewed 294 times.)
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #189 on: September 25, 2010, 11:11:25 am »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* M-84.jpg (66.17 KB, 600x291 - viewed 248 times.)

* M-84-2.jpg (60.19 KB, 604x362 - viewed 269 times.)

* M-84-3.jpg (63.68 KB, 604x426 - viewed 128 times.)
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 016


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #190 on: September 25, 2010, 12:17:37 pm »

Zadnja je mislim T-72.
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #191 on: September 25, 2010, 01:00:29 pm »

Mozda, ja ih i ne razlikujem bas na prvi pogled.  Embarrassed
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 016


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #192 on: September 25, 2010, 03:33:42 pm »

M-84 nije sigurno, možeš lako da ih raspoznaš po nišanskoj spravi.
Kod M-84 otvor nišanske sprave je dosta veći, to mu je i mana jel može biti dobar zicer za snajpeistu.

Evo jedne četvorke u maršu.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* M84.jpg (49.09 KB, 445x565 - viewed 142 times.)
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #193 on: September 25, 2010, 03:42:20 pm »

Na pitanje šta tamo radi teodolit odgovorio sam na dva načina. Na to kako su me neki shvatili ili nisu ne mogu da utičem. Trudim se da približim tekst prosječnom članu Palube.

A mogu i drugačije. Kao na predavanjima.

Dakle: objasnim koordinate i njihove međusobne veze

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Pa onda dam malo funkcija i njihovu međusobno ovisnost
recimo za nišansku spravu
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Pa onda malo o upravljanju kupolom
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


Pa ko me je shvatio, dobro je. Ko me nije shvatio, opet dobro. Kome treba naučiće.

A ovakvih crteža ima jako puno. Sad će neko reći: A jes se ovaj pravi pametan. A neko će početi da proučava ove crteže.

Sto ljudi, sto ćudi.

Za svih sto ljudi

pozdrav

Vlado


A šta predstavlja lambda na dijagramu za upravljanje kupolom?
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #194 on: September 25, 2010, 03:47:03 pm »

Može biti zicer za snajperistu, ali ga neće probušiti, izuzev baš sa male razdaljine. pancirno staklo debljine 3 cm. Sa veoma skupim dodatcima drugih hemikalija da bi imalo minimalan temperaturni koeficijent, širenje i hlađenje stakla zavisno od temperature, te druge optičko mehaničke sposobnosti.  Posebni refleksni slojevi. Ručna bomba koja padne na tenk napravi samo male tačkice i parnice na staklu. Ali ga ne razbija.

A ono tamo jeste T72.

Pozdrav

Vlado
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 22 queries.