PALUBA
April 28, 2024, 03:23:13 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16   Go Down
  Print  
Author Topic: Enigma B-2  (Read 120825 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #75 on: February 05, 2011, 11:09:49 pm »

Vidis Zaco, na svim ovim linkovima ima samo jedna fotografija na kojoj se vidi neka oznaka (to je poklopac noge stajnog trapa). Sve ostale fotografije su potpisane kao Spirit of Missouri ali ko moze da garantuje da to mozda nije neki drugi aparat?


Evo jedan fotografija sa pitanjem koji je ovo SPIRIT?

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Moze da bude bilo koji, evo ja tvrdim da je u pitanju Spirit of Washington ili eventualno Spirit of Kitty Hawk. Jedan je malo bledji a drugi malo tamniji pa zato nisam siguran.  Wink

Dopuna:
 I tvrdim da je ovo snimljeno 23.juna 2007. godine u 11:35 digitalnim aparatom marke NIKON.


* 800px-B-2_Spirit_060810-F-6701P-004.jpg (119.66 KB, 800x521 - viewed 250 times.)
« Last Edit: February 05, 2011, 11:20:21 pm by KUZMA® » Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 14 999


« Reply #76 on: February 05, 2011, 11:23:41 pm »

Uz sve poštovanje sagovornika, nikada neću poverovati da B2 nije pao.

I ne samo on. Lično sam slušao brujanje velike letelice iznad Boke jedne noći 1999. a ujutro je bilo nekoliko izveštaja da je u niskom letu nešto preletelo Hercegovinu i palo u more. I još nekoliko takvih događaja znam iz priča neposrednih učesnika, ali neću da idem u off.
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #77 on: February 05, 2011, 11:31:30 pm »

Ne može niko da garantuje da u pitanju nije neki drugi aparat, ali da je pao u Spačvanskoj šumi, to bi se već saznalo. Ako pretpostavimo da bi pad B-2, natovarenog bombama i kerozinom, izazvao veoma jaku eksploziju i požar, tu bi se pojavili vatrogasci, ljudi iz okolnih sela bi sigurno čuli i videli nešto, a na teren bi prvi stigli HV i lokalna policija. Tu govorimo o nekoliko stotina potencijalnih očevidaca. Sigurno bi neko pokupio barem neki deo aviona kao suvenir, sigurno bi neko već dao intervju, rekao u poverenju prijatelju u kafani/ženi/devojci/rodbini, oni bi to poverljivo preneli svojim prijateljima, itd. Na kraju, ako posada nije preživela, pa i ta posada je imala nekog svog, koji bi kad-tad nešto rekli, o kolegama pilotima, mehaničarima, i ostalom osoblju iz baze da i ne govorimo.
Evo i jedna slika sa brojem na trupu aviona: http://www.flickr.com/photos/mulesafpilot/2687621148/sizes/l/in/photostream/
Logged
Deligrad
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 241


Нема дoбрих закoна без дoбрo наoружане војне силе


« Reply #78 on: February 05, 2011, 11:49:11 pm »

E moj Djemo vidim ja da ti nisi bio na ratištu pogotovo na XXXX gde je sve bilo fiktivno i lažno. Vidi ovako. Tamo negde oko XXXX grupa britanskih snajperista nam je pravila velikih problema jer se direktno stavila na stranu XXXX. Ubilu su nam prilično ljudi. Mi smo ih dva puta zarobljavali a oni ih po naređenju više komande puste. E onda je na nižem nivou rešeno da se to neće više ponavljati. Nije im ni pružena šansa da se predaju. Tako je šestorica vrhunskih SAS-ovaca izvršilo kolektivno samoubistvo pošto su samo sebi prerezali grkljan. Naravno, oni zvanično nisu postojali pa ni Britanci nisu smeli da se bune ali im više nije palo napamet da šalju ljude na tom prostoru. Elem imao sam prilike da saznam njihova imena jer nismo teli da predamo njihova tela dok ne saznamo njihova imena. Nakon desetak godina sam stupio u kontakt sa porodicama dvojice od ovih šestorice. Njihovim porodicama je rečeno da su poginuli u saobraćajnoj nesreći u XXXX. Da baš tako, verovao ti ili ne.
« Last Edit: February 05, 2011, 11:59:06 pm by ZastavnikDjemo, Reason: Član 11 » Logged
TNT024
Prijatelj foruma
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 692


« Reply #79 on: February 06, 2011, 01:12:57 am »

Moje lično mišljenje je da su osim priznatih gubitaka, koje nisu mogli da ne priznaju pošto je ostatke tih letelica video ceo svet i pali su na našu teritoriju, sigurno su izvestan broj pripisali tehničkim problemima. Koliko to samo oni znaju. Interesantno je da ni mi nismo nešto zapinjali u preteranom dokazivanju svega toga. Mani je lično interesantno da u toku bilo koje akcije USAF, USN i USMC rastu udesi u rutinskim letovima po celom svetu, najčešće daleko od mesta događanja. Nečiju smrt je relativno teško sakriti, ali se može frizirati vreme, mesto i razlog. U svakom slučaju će biti onih koji misle da je bilo više, drugi će misliti da i ovo što je bilo da je bilo slučajno. Svako ima pravo na svoje mišljenje, ali samo oni koji su to preturili preko glave znaju kako je bilo po naseljenim mestima a bogami i po rovovima.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 492


« Reply #80 on: February 06, 2011, 01:18:26 am »

Lepo reče Vathra da u stvari nije bitno da li je oboren ili nije, gde je pao i ko je poginuo. Ako je istina da je "svetinja svetinja" otkrivena, praćena i da je po njoj uspešno dejstvovano, makar i bliskim promašajem, gotovo je.
GOTOVO JE!
B2 VIŠE NIJE NEPOBEDIVO ORUŽJE. A ako nije "ultimate weapon" onda nije NIKAKVO ORUŽJE, jer to je njegova suština.
Logged
Kljun
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 446



« Reply #81 on: February 06, 2011, 02:22:57 am »

E moj Djemo vidim ja da ti nisi bio na ratištu pogotovo na XXXX gde je sve bilo fiktivno i lažno. Vidi ovako. Tamo negde oko XXXX grupa britanskih snajperista nam je pravila velikih problema jer se direktno stavila na stranu XXXX. Ubilu su nam prilično ljudi. Mi smo ih dva puta zarobljavali a oni ih po naređenju više komande puste. E onda je na nižem nivou rešeno da se to neće više ponavljati. Nije im ni pružena šansa da se predaju. Tako je šestorica vrhunskih SAS-ovaca izvršilo kolektivno samoubistvo pošto su samo sebi prerezali grkljan. Naravno, oni zvanično nisu postojali pa ni Britanci nisu smeli da se bune ali im više nije palo napamet da šalju ljude na tom prostoru. Elem imao sam prilike da saznam njihova imena jer nismo teli da predamo njihova tela dok ne saznamo njihova imena. Nakon desetak godina sam stupio u kontakt sa porodicama dvojice od ovih šestorice. Njihovim porodicama je rečeno da su poginuli u saobraćajnoj nesreći u XXXX. Da baš tako, verovao ti ili ne.
Ovo mi je najbolji deo cele teme bez obzira sto je off. Zalosno je sto su ljudski zivoti u pitanju sa obe strane. Ali, konkretna prica, sa jasnim opisom mesta XXXXX    , i dogadjaja iz prve ruke je nesto ste vredi citati.

 recimo da je sasvim dovoljno ako je cinjenica da je B2 pracen i ako je dejstvovano neuspesno po njemu. kao sto kumbor rece nije vise "ultimate weapon".
Interesantnija je prica oko mesta pada, tj zasto niko nezna, nije nista video, rekao. Po meni postoje tri mogucnosti:
1. Nije pao uopste, pa nista nama od satisfakcije.
2. Pao je u sred noci na neku nenaseljenu sumovitu povrsinu velicine 40000Ha. Mozda negde dosta daleko od naselja, bio je ostecen dovukao se tu, gubio visinu i skliznuo po terenu kao u filmovima tako da mozda i nije bilo neke strasne eksplozije i pozara.
 NATO helikopteri su bili za 15 minuta na mestu pada sa dosta marinaca koji su to sve obezbedili u sirokom krugu.
3. Dovukao se do Zagreba tu sleteo i onda rashodovan

 Informacija o padu je najverovatnije potekla sa nase strane koja je pratila radio veze i ostale zajebancije vezano za to i  koja je verovatno nesto zanimljivo slusala.
Zasto nasi nisu brujali o tome? Pa zato sto nisu uradili mnogo toga sto se planiralo, recimo plan za napad na Rinas i Tuzlu koji je postojao razradjen pred bombardovanje, ali je "glavni " odlucio da se to ne radi jer bi licilo na nasu agresiju na susedne drzave. "glavni" je odlucio da se zarobljavanje gore pomenutih SAS-ca nigde ne pominje iz slicnih razloga. Umesto da ih je postavio na neke zgrade u BGD-u kao sto je to bio slucaj u Bosni, imalo bi bolji efekat.
 Veliki Brat je mnogo mocan i ima ga svugde, tako da nista nije cudno. A nama ostaje da spekulisemo, jeste-nije.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #82 on: February 06, 2011, 01:25:59 pm »

Malo mi je besmisleno raspravljati  o fotografijam u ovo vrijem digitalne fotografije, zar ne mislite da ameri imaju svoj SDPR (Photoshop SDPR) samo za par nijansi uvježbanijih pa da su slike montaža.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #83 on: February 06, 2011, 01:51:25 pm »

Puna istina će se saznati za cirka 40 godina, kada se otvore arhive.
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #84 on: February 06, 2011, 02:39:53 pm »

Tačno je da mogu da se igraju sa digitalnom fotografijom. Ali, hajde da iznesemo do sada poznate činjenice:
1. U bazi Whiteman, gde su bazirani svi B-2 živi i radi skoro 4000 ljudi. Na održavanju, proizvodnji delova, kod firmi podizvođača koji rade oko B-2, brat bratu, radi još nekoliko hiljada ljudi. Da je jedan B-2 nestao, već bi neko nešto rekao;
2. Prema ugovorima START, Rusija je slala verifikacione timove na sva mesta gde se skladišti nuklearno naoružanje, samim tim i u bazu Whiteman. Da je jedan B-2 nedostajao, i da je Nevuška spičila B-2, Rusi bi sigurno primetili, i rastrubili bi na sve strane. Ali nisu;
3. Tokom bombardovanja Hrvatska je skoro sigurno preduzela mere pojačanja nadzora i obezbeđenja državne granice, a pošto je Spačvanska šuma jako blizu granice, kao i blizu putnog i železničkog graničnog prelaza, u neposrednoj blizini mesta navodnog pada sigurno je bilo nekog iz vojske ili granične policije. Taj neko bi nešto video, posle rekao, napisao na internetu, anonimno dojavio, prijavio, itd. Ali nije;
4. Da je šuma bila blokirana, i to bi se brzo saznalo, govorilo bi se o tome, nekako bi stvar procurela;
5. Hrvatska, Mađarska, Rumunija, a verovatno i Bugarska, su imale radare i sredstva za elektronsko izviđanje koji su pokrivali navedeni prostor, i sigurno su pomno pratili šta se dešava. Neko bi već nešto rekao, npr. član MyCity foruma Hpasp, koji je više nego dobro obavešten. Niko ništa nije pomenuo.
6. Osim Ančića, drugi oficiri PVO o tome nisu govorili;
7. Fotografije aviona Spirit of Missouri snimljene posle 1999. ipak postoje. Na kraju uvek možete da otvorite nalog na Flickr, ili Airliners.net, i da direktno kontaktirate fotografe;
8. Ni sam Ančić ne nudi neke dokaze. Taj veliki odraz je moglo da bude svašta.

Zaključak:
Na osnovu svih dostupnih podataka do obaranja ipak nije došlo.
« Last Edit: February 06, 2011, 02:53:11 pm by ZastavnikDjemo » Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #85 on: February 06, 2011, 02:43:06 pm »

Mislim da ce Wikileaks nesto po tom pitanju morati da uradi.
Logged
Deligrad
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 241


Нема дoбрих закoна без дoбрo наoружане војне силе


« Reply #86 on: February 06, 2011, 03:14:11 pm »

Ovde nije sad ni bitno da li je oboren B 2 ili nije bitno je da ljudi shvate da to može da se sakrije i to bez problema.
Samo jedna konstantacija -
Hiljade ljudi je bilo angažovano oko tajnih američkih zatvora širom sveta ali to niste mogli nigde da pročitate dok se nije pojavio Dik Marti. Samo u Makedoniji je najmanje sto ljudi znalo za to pa i omogućavalo Amerikancima da hapse ljude na teritoriji te države pa opet jel ste to moglo da pročitate u makedonskoj štampi - ne. Ista je situacija bila i u takozvanim demokratskim državama.
Ili još jedno pitanje za zastavnika Djema pored sve tzv otvorenosti Amerikanaca neka m inađe podatak o broju ranjenih Amerikanaca u Iraku ili Avganistanu. Reč je najmanje o 10.000 ljudi pa ih ipak nigde nema.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 415


« Reply #87 on: February 06, 2011, 03:34:05 pm »

О обарању Б-2 смо већ негде писали. Највероватније је дејствовано по њему, готово сигурно. Могуће да је оштећен. Оборен вероватно није. У Спачванску шуму је пао још мање. С друге стране, упитник које се помиње на снимку са почетка ове теме, је попуњаван. Американци сами кажу ( и службено и приватно) да их је наша ПВО изненадила и намучила. Мислим да је то довољно признање.

Американци по правилу, од Вијетнама на овамо, званично не говоре о својим губицима и ту је Делиград сасвим управу. Практично, сви подаци о губицима у Ираку и Авганистану а који се појављују по Интернету су из јавних (новинарских) извора. Нема података о рањенима, постоје процене које су врло, врло тачне.

 

Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #88 on: February 06, 2011, 03:46:09 pm »

@Deligrad:
Da ne zamenjujemo teze, držanje nekoliko Arapa u nekom podrumu nije isto što je i pad i eksplozija mrcine od skoro 200 tona, natovarene kerozinom i ubojnim sredstvima.
Što se Amera tiče, postoji nekoliko udruženja veterana, ranjenih veterana i nezvaničnih sajtova koji daju prilično tačnu procenu broja ranjenih.
Linkovi:
http://www.woundedwarriorproject.org/component/option,com_frontpage/Itemid,840/
http://iava.org/
Prisutni su i na MySpace: http://www.myspace.com/iwvo
A evo i sajta koji se specifično bavi žrtvama rata: http://icasualties.org/Iraq/Index.aspx
Logged
Deligrad
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 241


Нема дoбрих закoна без дoбрo наoружане војне силе


« Reply #89 on: February 06, 2011, 03:53:03 pm »

Kada je reč o štampi treba biti oprezan sa korišćenjem podataka. Recimo u pretposlednjem broju Flaj internešenela je izašao obiman tekst o razvoju i budućnosti lovca F 35 koji najavljen kao objektivan prikaz. Ali da li on može da bude objektivan ako je u istom broju taj isti avion reklamiran na 6 1/2 strana. Postoje i zaista objektivna štampa ali to usko stručni časopisi koje skoro niko ne čita osim uskog kruga stručnjaka. Tako u jednom od časopisa o tehnologija nemetala se navodi da je direktni povod za razvoj F 117 bio fijasko u bombardovanju Libije sa avionima F 111. Po američkim zvaničnim podacima stradao je samo jedan F 111 koji je pao usred grada pa nije mogao da se prećuti ali u stvari još dva su pala u Sredozemlje, jedan se srušio u Španiji a dva su uništena pri prinudnom sletanju, takođe u Španiji. U jednom drugom, takođe čisto stručnom časopisu o elektronici, je navedeno da su 1982. godine u Libanu Rusi sa raketnim sistemom S-200 Amerikancima oborili jedan E-2 Hokaj, dva F 14 i dva EA-6. I tako dalje, i tako dalje ...
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.029 seconds with 23 queries.