BsT m60
<< < (2/30) > >>
Brok:
Treba vući BT po liniji a to nije ni malo lako, naručito kada je teren nešto nalik kao što je bio u BiH-u.
marat:
Bst ce u svakom slucaju biti u dometu minobacaca pa cak i onih od 60 mm, BGA i teskih mitraljeza.
Cim opali svi znaju gdje je i svi ga napadaju.
Nemoguce ga je maskirati, a usled sigurnosne zone iza Bst tesko ga je i utvrditi.


Tako da ovo oruzje nije efikasno u borbi protiv bilo kog iole opremljenijeg neprijatelja.
Osim toga granata dugo putuje pa je tesko i pogoditi pokretan cilj.

Inace u JNA je najprije bio u sastavu PO voda pjesadijske cete ( 1 odeljenje od 2 oruzja) i PO Cete pjesadijskog bataljona ( Vod 6 oruzja) dakle u sastavu svakog bataljona 12 Bst.
Bane:
Pre par nedelja sam bio u Zagrebu, gde su mi moji domaćini ispričali da je pre izvesnog vremena (ne sećam se povodom kojeg događaja), neki tip izvukao iz podruma BsT i tukao u brdo. Ne treba da pominjem da ga je policija brzo uhapsila i uzela mu top, za koji se ispostavilo da ga je drpio iz neke obližnje kasarne još kad se JNA povlačila :)
AcaNik:
on jeste zastareo za namenu za koju je osmisljen. ali daleko od toga da ne moze da se koristi.
moze se montirati na svako vozilo, na svaku zgradu, polozaj bilo gde. nema sukoba i danas u kome ga nema.
i praga je zastarela odavno ali mozete li da zamislite jedinicu da krene u napad bez nje.
KPoV:
Quote from: Broker on November 19, 2007, 04:26:41 pm

Treba vući BT po liniji a to nije ni malo lako, naručito kada je teren nešto nalik kao što je bio u BiH-u.


BsT nije lako vuci ni na poligonu, a kamoli liniji.

Odavno prevazidjeno orudje, pored vec spomenutih  nedostataka, treba znati da ga posluzuje 5 vojnika.
Navigation
Message Index
Next page
Previous page