PALUBA
April 29, 2024, 11:28:29 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Upućivanje na obuku za vozača  (Read 3994 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
krcedinac
mornar
*
Offline Offline

Posts: 20



« on: September 19, 2009, 06:02:59 pm »

posto sam novi ovde interesuje me posto bi trebao da sluzim vojsku u kraljevu tacnije u auto jedinici ako ima neko podatke o tome koja vozila u voznom parku kako se tacnije zove ta jedinica(npr.32 auto jedinica itd) i dali spada to u jednu grupu specijalnih jedinica vojske srbije
« Last Edit: September 19, 2009, 07:31:54 pm by Rade » Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #1 on: September 19, 2009, 06:29:55 pm »

Pinc, 110, 150, FAP...
Specijalna nije sigurno, tako da ne moras da brines za neko preterano cimanje!
Logged
krcedinac
mornar
*
Offline Offline

Posts: 20



« Reply #2 on: September 19, 2009, 06:52:18 pm »

samo jos jedno da ne budem dosadan dali ima nekih oklopnih vozila ne mislim na tenk itd znaci dali ima oklopnih vozila koje mogu ja da vozim kao skolovani vozac
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #3 on: September 19, 2009, 07:08:32 pm »

Za vozača neborbenih m/v ideš u Kraljevo na obuku, za vozača borbenih (tenk, BRDM, BVP, MT-LB, TZI, TNM....) ideš u Požarevac.
Logged
krcedinac
mornar
*
Offline Offline

Posts: 20



« Reply #4 on: September 19, 2009, 07:54:39 pm »

aha hvala puno znaci ja mogu kao skolovani vozac 3 godine katoegorija c mogu da idem na obuku u pozarevac tokom odsluzenje vojnog roka
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #5 on: September 19, 2009, 07:59:18 pm »

Ako ti je VES vozač neborbenog vozila, onda ideš u Kraljevo na obuku.
Logged
krcedinac
mornar
*
Offline Offline

Posts: 20



« Reply #6 on: September 19, 2009, 08:23:25 pm »

aha hvala puno
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 035


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #7 on: September 19, 2009, 08:39:58 pm »

Inače Kraljevo je jako lep grad za odsluženje vojnog roka, barem tako svi kažu koju su služili vojni rok u Kraljevu.
Ako bi služio u Kraljevu (Ribnica) u auto jedinici, imao bi obuku na čuvenom poligonu Beranovac. Poznat je po tome što je to trenutno jedina prava trkača staza za sportski automobilizam u Srbiji. Takođe tu ima mogućnosti da ako nemaš "A" ili "D" kategoriju da ih položiš.
Kasnije u zavisnosti možeš ostati u Kraljevu kao instruktor ili pomoćnik istog ali možeš dobiti i prekomandu.
Logged
krcedinac
mornar
*
Offline Offline

Posts: 20



« Reply #8 on: September 19, 2009, 08:54:53 pm »

aha hvala puno inace veoma volim voznju i tacnije voleo bih da vozim vojna vozila kao i brobena a ne borbena vozila,inace kad se suzilo neke 75 god bilo je i u beloj crkvi posto je moj otac sluzio tamo pa onda kao redovan vojnik pa onda je bio kada su poceli ratovi 90-tih bio vojni rezervista pogranicar po cinu stariji vodnik itd pa mi je pricao da je bilo i u beloj crkvi
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #9 on: September 19, 2009, 09:04:23 pm »

Centri za obuku vozača neborbenih m/v bili su u Kraljevu i Beloj Crkvi, dok su se vozači borbenih vozila obučavali u Vršcu. Inače centri su ranije postojali i u Čapljini i Kičevu (nisam siguran da li je bio još neki centar).
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.024 seconds with 22 queries.