PALUBA
March 28, 2024, 09:40:26 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23   Go Down
  Print  
Author Topic: Tragedija kod Tajerske sestrice  (Read 137157 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #210 on: November 22, 2015, 06:18:40 pm »

Odgovara li ti kaštelanski zifandel? Crno vino, bolji od plavine. Od stare loze plavine ali bolje vrste. Od oružja nosim ono najubojitije, žlicu, pinjur i pošadu. Stolnjak bijeli, kao na brodu. Čaše kristal staklo, beštek srebrni.

Sve kako treba, vino ne poznajem ali kako verujem tebi verujem i tvome izboru. Još samo da iskrsne prilika. Smiley
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #211 on: November 22, 2015, 08:30:45 pm »

Што се тиче изузетка постоје три (барем сам ја тако приметио):

1. Потапање Мукоса
2. напад ТЧ-51 на ВПБР-32
3. Тајерска сестрица

Ја када сам кренуо да читам форум најзанимљивији делови су ми били они везани за рат на простору СФРЈ.
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #212 on: November 23, 2015, 06:15:17 am »

Што се тиче изузетка постоје три (барем сам ја тако приметио):

1. Потапање Мукоса
2. напад ТЧ-51 на ВПБР-32
3. Тајерска сестрица

Ја када сам кренуо да читам форум најзанимљивији делови су ми били они везани за рат на простору СФРЈ.

Točno tako. Mislim da je bilo va VPBR-31 (Split)
Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 174


« Reply #213 on: November 23, 2015, 08:57:34 am »

Gledano s pomoracke strane, rizik plovidbe po losem vremenu mogao se umanjiti tako sto je veliki brod mogao stvoriti zavjetrinu DTM i PDS. Naravno, krcani na VPBR-u bi se posteno izljuljali, ali se pogibelj vjerovatno mogla izbjeci.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #214 on: November 23, 2015, 09:05:54 am »

Gledano s pomoracke strane, rizik plovidbe po losem vremenu mogao se umanjiti tako sto je veliki brod mogao stvoriti zavjetrinu DTM i PDS. Naravno, krcani na VPBR-u bi se posteno izljuljali, ali se pogibelj vjerovatno mogla izbjeci.

Pokušano je to Istria za oba broda, ali kasno, brodovi su već primali vodu.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #215 on: November 23, 2015, 10:28:05 am »

Што се тиче изузетка постоје три (барем сам ја тако приметио):

1. Потапање Мукоса
2. напад ТЧ-51 на ВПБР-32
3. Тајерска сестрица

Ја када сам кренуо да читам форум најзанимљивији делови су ми били они везани за рат на простору СФРЈ.

Točno tako. Mislim da je bilo va VPBR-31 (Split)

Што се тиче ВПБР-31 на форуму су се водиле расправе око тога да ли је ЗНГ уопште погодио и оштетио брод током битке у Каштеланском заливу 1991. године.
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 325



« Reply #216 on: November 23, 2015, 10:39:47 am »

@torpedo011

Nije bilo bitke u Kaštelanskom zaljevu, odnosno to nije ta bitka ovo se odigralo u Bračkom/Splitskom Kanalu kako god, i kako kažu brod je pogođen odnosno ako su lagali mene ja lažem vas, i vratimo se nazad na temu ovdje ćemo završiti s offtopicom svaka daljna diskusija van okvira biti će obrisana a članovi upozoreni, zahvaljujem na razumijevanju.
Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 174


« Reply #217 on: November 23, 2015, 04:03:21 pm »

Gledano s pomoracke strane, rizik plovidbe po losem vremenu mogao se umanjiti tako sto je veliki brod mogao stvoriti zavjetrinu DTM i PDS. Naravno, krcani na VPBR-u bi se posteno izljuljali, ali se pogibelj vjerovatno mogla izbjeci.

Pokušano je to Istria za oba broda, ali kasno, brodovi su već primali vodu.
O tome je vrli Komandant sastava trebao razmisljati prije polaska na voznju, ukoliko je vec rijesio isploviti..
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #218 on: November 23, 2015, 04:38:15 pm »

Na to pitanje je Boro odgovorio i u nekim drugim postovima objasnio zašto se Šljivu žurilo u Boku...Možda iz tog razloga nije hteo da eskivira kako Boro kaže , da preveze sidra do Boke baržom, da se put ne bi odložio. Da ne bude zabune, barža je ostala bez komandanta oko mesec dana pre polaska iz Pule . Nisam siguran u datum kada je zastavnik Bogdan Darko napustio JRM . Bio sam sizni tog dana i ispratio čamac kojim je otišao sa Katarine u Pulu. kao da sad gledam....

Baržu je u međuvremenu vozio vodnik1.kl Saša ...negde pred polazak kf Šljivo preuzima komandu nad brodom....

Šta da ti kažem... uvek oko tog datuma osećam neku gorčinu, skoro krivicu - kao da sam mogao da sprečim isplovljenje, a naravno, nisam. Pbb Ljubomir Nikolić i ja upozoravali smo kf Šljivu da nemamo vremensku prognozu, a on nas je ismejavao i skoro proglasio kukavicama. Čak je neko vreme tvrdio da je na italijanskoj TV stanici video dugoročnu prognozu koja je veoma povoljna. Tada smo nas dvojica tražili tu stanicu po TV - nismo je našli, naravno, pa je indirektno priznao da je to rekao da nas umiri.

DTM je bio natovaren standardno, čak samo oko 50 % kapaciteta, ali barža je na prvi pogled bila pretovarena - savila se bočno kao luk. Nije bila ni za vožnju do Briona... Mislim da je naređenje za transport plutačnih sidara sa Muzila Šljivo mogao veoma lako da eskivira, samo da je hteo... a ta sidra su protovarila baržu.

Inače, većina starešina (ipak smo svi samo ljudi) tražila je bilo koji izgovor samo da što pre ode u Boku. Otuda na brodovima neki koji nisu bili formacijski u posadi. Moj kum, MT zIk, bio je na barži a brod (jedan DJČ) na kojem je bio komandir V BO bio je u teglju LDI. Nosio je platu za ljude koji su nam već bili u Boki, i pri ukrcaju na PR zaboravio torbu sa novcem i svoju kožnu jaknu u kormilarnici, pa se vratio u zadnji čas i uzeo i to. Nakon par sekundi more je nabacilo onaj pominjani putnički automobil na vrata kormilarnice i blokiralo ih - skoro je poginuo zbog tuđeg novca, iz straha da ga ne optuži neko da je on to uzeo.

Šljivo je ostavio mene, iako sam bio MT oficir, da komandujem sa preostalih pet brodova i 60-ak ljudi, iako sam ga molio da to ne radi, podsećao ga na kapetane koji tonu sa brodom a on ide među prvima... smejao se, govorio da sam patetičan, i - otišao.

U to vreme teško je bilo dobiti pouzdane vesti, nikada nisi znao sa kime u stvari razgovaraš telefonom ili radiom. Kako sam ja reagovao kada sam 19. uvečer, u stvari već je bio 20.11, čuo da smo izgubili tri čoveka i dva broda, ne mogu ovako da ti pričam, jednom kad se vidimo. Tada ću ti dati i onu video kasetu, još je imam.

Pričao sam ovo ne samo tebi ratni druže, već i svim kolegama koji će se ovih dana setiti da se oglase u "Tragediji kod Tajerske sestrice".
« Last Edit: November 23, 2015, 04:47:08 pm by longtrip » Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #219 on: November 23, 2015, 08:22:06 pm »

@Longtrip, Darko Bogdan srećom nije bio učesnik (ima četvoro dece). I ja se sećam dana kada je otišao, popodne je zvao telefonom, pijan, i rekao da će se ubiti jer ne može da podnese sebe zbog toga što je napustio drugove, da ne kažem dezertirao. Tada smo zIk Slijepčević i ja mojim autom otišli do njega kući, ispraznili mu pištolj a žena sakrila municiju, umirili ga. Rekao sam mu da sutra slobodno dođe na posao, niko mu neće reč reći. Obećao je da će doći, izljubili smo se i pozdravili, na Katarinu se vratili u neko doba noći.

Sutradan nije došao, niti se javio. Mislim da je samo jednom na neki način organizovao da mu se pošalje plata.

Inače, sve do početka decembra na razne načine sam davao platu svima ljudima koji su otišli iz JRM (u to vreme plata se delila u gotovini). Jedino nisam hteo da dam platu kk Vinku Čatipoviću zbog njegove dvoličnosti. Jednom me je sačekao ispred Komande VPS i tražio da mu dam platu jer ima dve (usvojene) devojčice. Njegovu platu upravo sam bio vratio finansisti i rekao mu to, rekao mu i zašto sam to uradio i ako hoće neka uđe u KVPS i sam traži platu. Na kraju, ponudio sam mu svog novca ako mu treba - nije hteo da uzme, barem je toliko ostao častan. Dvoličnost se sastojala od toga što je glumio da je srcem i dušom za JRM a nagovarao je potčinjene starešine da dezertiraju. Za ovo imam neoborivi dokaz, evo ga u Ustaničkoj ulici u Beogradu - nagovorio je starijeg vodnika, isprepadao ga, kao u ratu pogine više od 75 % učesnika i tako dalje... i čovek se skine. Negde oko 25.11. stigne naređenje iz KVPO da se svi koji su se skinuli posle 15.09. vrate u jedinice jer će inače biti tretirani kao dezerteri. Taj čovek se vrati, a ja nekoliko dana zbog toga imam mali rat u jedinici - oni koji nisu odlazili neće sa njim da rade... ali to je druga priča.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #220 on: November 23, 2015, 09:32:06 pm »

Boro, zastavnik Bogdan Darko je na mene ostavio veoma upečatljiv utisak kao oficir koi je umeo sa posadom,iako sam proveo pod njegovom komandom samo dva meseca.Odlično je poznavao brod i razliku sam shvatio onog momenta kada su ga drugi smenili na telegrafu.Prvo vodnici a zatim i kapetan fregate koji nije umeo čestito ni da krene ni da "parkira", to znam ja po komandama koje sam dobijao iz kormilarnice kao mašinista. Znam da je zastavnik Bogdan imao porodičnih problema jer mu je brat  zabranio da viđa majku u Splitu ili Rjeci dok ne napusti JRM. Zato je i napustio jedinicu koliko je meni poznato.
Koliko puta sam ga spominjao zbog nekih javašluka na brodu od kad je otišao Bila je neka priča da je on hteo baržu da poveze u tu najdužu vožnju koja se planirala i da se potom skine.Ne znam da li bi to izmenilo neki tok događaja posle....

Zastavnik Vjeko Slijepčević mi je u Kumboru bio komandant na DJČ , dok nisam otišao na barkasu u Zeleniku na carinski mol.
« Last Edit: November 23, 2015, 09:38:10 pm by longtrip » Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #221 on: November 23, 2015, 09:34:58 pm »

Svakakvih situacija je tada bilo...

Jedan primer: na stanici za ukrcaj goriva Zonka, u DJČ 617 ukrcaju nam vodu u tankove. Mašinac sam, znam šta treba da se uradi ali nemam vremena - od komande koja je u miru brojala 11 ljudi ostao sam samo ja, stalno sam kao muva bez glave - čas na radio uređaju, čas popravljam neki sitan kvar na nekom od brodova, čas smo napadnuti, čas sastanak u KVPS... Brod mi treba, razmišljam šta da radim i setim se. Pozovem telefonom komandira V BO sa tog DJČ, zamolim ga da dođe i reši to. Tražio mi je garanciju da ga neću "uhapsiti", dao sam mu reč. Došao čovek, odradio posao, popijemo po par viskija i ode. Prvog decembra ga zovem da se nađemo da mu dam platu. Kaže on kakvu platu, za novembar odgovorim mu. Pa ja sam se skinuo u septembru, kaže on. Nema veze, zaradio si novembarsku - i nađemo se u gradu, i dam mu platu.

Rekoh već da su plate stizale u gotovini, i po nekoliko meseci nakon što su se ljudi skinuli plate su stizale. Podelim svim ljudima koji su tu, pošaljem u Boku, a za one koji nisu više u JRM napravim spisak, saberem pare i vratim finansisti, u platnu listu upišem da nije više u JRM, potpišem i stavim pečat. Jednom prilikom kaže mi finansista zašto to radim, zašto ne nadrljam neki potpis pa te pare popijemo u jedinici. Odgovorio sam mu neka on to uradi, a ja neću.

E, od tog čoveka je Vinko i čuo da ja kao "delim neke plate" pa došao da traži svoju. Neću sad da lemantiram o tome kako je znao da sam baš u to vreme baš u Komandi VPS...
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #222 on: November 23, 2015, 09:43:51 pm »

Hmm...Zonka , 21. septembar 1991. Ulazimo s baržom u unakrsnu vatru sa 7 kamiona municije na palubi. Zakačilo nas po pramcu na dva mesta.Kad se samo setim, pristali na Muzil do jutra.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #223 on: November 23, 2015, 09:49:41 pm »

Boro, zastavnik Bogdan Darko je na mene ostavio veoma upečatljiv utisak kao oficir koi je umeo sa posadom,iako sam proveo pod njegovom komandom samo dva meseca.Odlično je poznavao brod i razliku sam shvatio onog momenta kada su ga drugi smenili na telegrafu.Prvo vodnici a zatim i kapetan fregate koji nije umeo čestito ni da krene ni da "parkira", to znam ja po komandama koje sam dobijao iz kormilarnice kao mašinista. Znam da je zastavnik Bogdan imao porodičnih problema jer mu je brat  zabranio da viđa majku u Splitu dok ne napusti JRM. Zato je i napustio jedinicu koliko je meni poznato.
Koliko puta sam ga spominjao zbog nekih javašluka na brodu od kad je otišao Bila je neka priča da je on hteo baržu da poveze u tu najdužu vožnju koja se planirala i da se potom skine.Ne znam da li bi to izmenilo neki tok događaja posle....

Zastavnik Vjeko Slijepčević mi je u Kumboru bio komandant na DJČ , dok nisam otišao na barkasu u Zeleniku na carinski mol.


Vjeko se prezivao Vukojević, a Slijepčević je bio rukovalac jednog skladišta, mislim municije u Dugoj uvali. Sa slijepčevićem imam povremeno kontakt telefonom, nismo se videli od tada.

Na žalost, Vjeko je pre 10-ak godina iznenada umro od prskanja butne arterije.

Za njega je vezana jedna interesanta pričica: 04.12.1991. DTM 232, DJČ 617 i 618 po planu idu za Boku. Iz KVPS oko 10 sati dođe kf Pervanski Ferenc da ih isprati. Tada mu kaže komandant DTM da bez mene neće da isplovi. Frka, Pervanski ljut, komandanta podrže ostali iz posade i sa oba DJČ, neće da idu ako ja ne idem, a iz jedinice ostaju još jedan lučki remorker i jedna stara ronilačka barkasa. Pervanski zove komandanta VPS, kbb Rakića, ovaj mu naređuje da me uhapsi jer kao, to sam ja pripremio. Sve starešine onda kažu da uhapsi i sve njih... haos totalni. Na kraju Rakić traži mene na radio, otera me u p.m. i kaže da idem. Nisam ni sav veš pokupio, jedva stigao da se ukrcam na DTM.

Dvanaest sati, Vjeke nema, a pitao me oko 10 sati da ode do stana da uzme još neke stvari i ja ga pustio, iako izlaza odavno nije bilo ni za koga, osim službeno.

Nema Vjeke ni u 12.30, Pervanski ljut kao puška, kaže mi da je on dezertirao i naređuje da se isplovi. Mi odbijamo, nećemo da ga ostavimo. Pervanski opet hoće da me hapsi... Jedan sat, nema Vjeke još. Pervanski zove Rakića, obojica viču na mene da isplovljavamo, ja neću, neka me uhapsi pa će me barem neko drugi čuvati a ja ću se konačno naspavati.

Evo Vjeke negde posle jedan sat, malko popio i nosi jelenje rogove! Samo to!? Pitam ga pa gde je do sad, bemu i rogove, kaže skidao ih sa zida. Ukrca se Vjeko, isplovismo...
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #224 on: November 23, 2015, 09:51:39 pm »

Hmm...Zonka , 21. septembar 1991. Ulazimo s baržom u unakrsnu vatru sa 7 kamiona municije na palubi. Zakačilo nas po pramcu na dva mesta.Kad se samo setim, pristali na Muzil do jutra.

Moram te ispraviti, bio je 26. septembar, ne 21. Pouzdano. A ja sam vam urlao radio telefonom da ne idete u Zonku. Municija je bila za topove 130 mm sa Barbarige. Kamioni KRAZ 255b.
Logged
Pages:  1 ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 21 22 23   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.