PALUBA
March 28, 2024, 04:48:20 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 38   Go Down
  Print  
Author Topic: 63.падобранска бригада  (Read 376884 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #195 on: May 10, 2011, 09:06:42 pm »

Заборавио сам рећи да је претходна слика направљена у Нишу, јер су обуку изводили инструктори 63.падбр.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #196 on: May 10, 2011, 09:12:19 pm »

Заборавио сам рећи да је претходна слика направљена у Нишу, јер су обуку изводили инструктори 63.падбр.
Jesi li ti na njoj "Džumba" da konačno vidim tog specijalca. Wink
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #197 on: May 10, 2011, 09:38:06 pm »

Волео бих да јесам. Био бих једно  28 година млађи, али нисам. Имао бих и косу, али немам. Био бих чак и висок, али нисам. Шалу на страну (мада је све што сам написао истина). Животна жеља ми је била да скачем падобраном али ме је то мимоишло. Када сам завршавао Војну академију (1977.) падобранци те године нису тражили официре. Када сам јао био специјалац није било падобранске обуке  за оне изван 63.падбр. Томе се приступило тек почетком 90-тих. Изузетак су поморски диверзанти који су и раније имали неку падобранску обуку. Хтео сам ја касније, као виши официр да скочим падобраном, онако без припреме, на гуртну (приликом једног службеног боравка у бригади), али нису хтели да ми дозволе. А да идем на почетну обуку нисам имао времена, нити би ме пустили.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #198 on: May 10, 2011, 09:49:57 pm »

Волео бих да јесам. Био бих једно  28 година млађи, али нисам. Имао бих и косу, али немам. Био бих чак и висок, али нисам. Шалу на страну (мада је све што сам написао истина). Животна жеља ми је била да скачем падобраном али ме је то мимоишло. Када сам завршавао Војну академију (1977.) падобранци те године нису тражили официре. Када сам јао био специјалац није било падобранске обуке  за оне изван 63.падбр. Томе се приступило тек почетком 90-тих. Изузетак су поморски диверзанти који су и раније имали неку падобранску обуку. Хтео сам ја касније, као виши официр да скочим падобраном, онако без припреме, на гуртну (приликом једног службеног боравка у бригади), али нису хтели да ми дозволе. А да идем на почетну обуку нисам имао времена, нити би ме пустили.
Hvala ti na iskrenosti. Ako ništa bar si puno mlađi od mene. Ja sam inače za sve što si naveo totalni antitalent. Ali kad mi je sin podrastao nije ni hteo da čuje za vojsku u vojnu školu. I 91-va i tako to i 95-te prijavi se za 63-ću Brigadu. Provede tamo čitav vojni rok, a kad se vrati jos neki 8 godina u vojnoj policiji i na obuci u Pančevu. Eto šta ti je sudbina. Rijetko kad bude kako je čovjek baš želeo, skoro nikad. Možda je tako i bolje, gdje bi nam bio kraj kad bi nam se sve ispunjavalo kako pomislimo... Wink
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #199 on: May 12, 2011, 10:01:26 pm »

I konačno prvi skok:
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 13 Skok.jpg (105.19 KB, 1399x2020 - viewed 307 times.)

* 14 Skok.jpg (112.67 KB, 1437x2044 - viewed 308 times.)
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #200 on: May 12, 2011, 10:03:01 pm »

Nekoliko novih fotografija objavljenih na FB profilu JNA.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Na prvoj fotografiji vidi se poligon gde su se padosi spremali za skokove, mada moram da priznam da ga i nisu koristili previse. Standardno su upotrebljavali samo nekoliko sprava, a ostale samo kada dodje neka delegacija. Grin

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
U pozadini se vidi vojni bazen, nalazio se (valjda se jos uvek nalazi) iza padobranskog poligona.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Neka delegacija je u pitanju, ali ne znam cija, ne raspoznajem uniforme i oznake (vidi se i na ostalim slikama).


* 63.jpg (283.38 KB, 1044x1418 - viewed 299 times.)

* 63-1.jpg (328.82 KB, 1439x1046 - viewed 324 times.)

* 63-2.jpg (82.34 KB, 720x500 - viewed 303 times.)
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #201 on: May 13, 2011, 12:00:25 am »

На слици су Пољаци. Вероватно сликано између 1985. и 1990-те године.
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #202 on: May 13, 2011, 08:00:07 am »

Ako se ne varam, trebalo bi da bude 1986 godine (gledajuci na nekim drugim fotkama koje su postavljene na FB profilu JNA).
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #203 on: May 15, 2011, 03:49:25 pm »


 Prvi skok u brigadi u 80-im, a verovatno i kasnije su vršeni iz AN 2, na gurtnu bez stabilizacije. Ovo su slike skoka na stabilizaciju iz aviona T 70.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #204 on: May 15, 2011, 04:08:25 pm »


 Prvi skok u brigadi u 80-im, a verovatno i kasnije su vršeni iz AN 2, na gurtnu bez stabilizacije. Ovo su slike skoka na stabilizaciju iz aviona T 70.
Na koje slike misliš, "kilezr".? Ako misliš na slike 13 i 14, one su povezane sa slikama 11 i 12.
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #205 on: May 15, 2011, 10:38:38 pm »

 Nisam mislio da se mešam, ali!
 Uniforme neću da komentarišem. Padobrane sam već ranije opisao. Standardno. PD 08 ( ne mogu reći da li su " U " odnosno Upravljive ili ne) Rezervni padobrani su PR 03. Inače oba tipa je šio KLUZ Beograd. Tada smo bili u samom svetskom vrhu što se tiče kvaliteta padobrana. Što se tiče obuke za desantne jedinice: prvi skokovi su na prinudno dejstvo, bez stabilizirajućeg padobrana. Glavna kupola se otvara gurtnom, padobran se otvara odmah ( nakon nekih 3-4 sekunde) . Skok na stabilizaciju podrazumva skok sa " veće" visine a otvaranje glavne kupole se vrši ili ručicom ili padobranaskim automatom KAP 3-P ( isto opisan u nekoj od tema) na zadatoj visini. Brzina pri skokovima je za padobrance veoma bitna. Zbog toga se u principu teži da su brzine aviona za početnu obuku padobranaca manje. Iz toga sledi moj komentar da su prvi skokovi, (osnovna obuka) rađeni iz aviona AN 2 koji ima daleko manju brzinu leta prilikom skoka nego T 70 . Brzina kod T 70 je negde oko 360 km/h. Možete zamisliti šta bi takva brzina pri prvom skoku padobranom učinila potpunom početniku u padobranstvu. Udar vazdušne struje pri toj brzini leta aviona je značajan i nije baš dobro za početnike.  Uglavnom, ako treba još neko pojašnjenje, tu sam ( ako znam)
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #206 on: May 15, 2011, 11:12:10 pm »

Nisam mislio da se mešam, ali!
 Uniforme neću da komentarišem. Padobrane sam već ranije opisao. Standardno. PD 08 ( ne mogu reći da li su " U " odnosno Upravljive ili ne) Rezervni padobrani su PR 03. Inače oba tipa je šio KLUZ Beograd. Tada smo bili u samom svetskom vrhu što se tiče kvaliteta padobrana. Što se tiče obuke za desantne jedinice: prvi skokovi su na prinudno dejstvo, bez stabilizirajućeg padobrana. Glavna kupola se otvara gurtnom, padobran se otvara odmah ( nakon nekih 3-4 sekunde) . Skok na stabilizaciju podrazumva skok sa " veće" visine a otvaranje glavne kupole se vrši ili ručicom ili padobranaskim automatom KAP 3-P ( isto opisan u nekoj od tema) na zadatoj visini. Brzina pri skokovima je za padobrance veoma bitna. Zbog toga se u principu teži da su brzine aviona za početnu obuku padobranaca manje. Iz toga sledi moj komentar da su prvi skokovi, (osnovna obuka) rađeni iz aviona AN 2 koji ima daleko manju brzinu leta prilikom skoka nego T 70 . Brzina kod T 70 je negde oko 360 km/h. Možete zamisliti šta bi takva brzina pri prvom skoku padobranom učinila potpunom početniku u padobranstvu. Udar vazdušne struje pri toj brzini leta aviona je značajan i nije baš dobro za početnike.  Uglavnom, ako treba još neko pojašnjenje, tu sam ( ako znam)
Ma odlično, svi čekaju da nešto kažeš, a ti se snebivaš. Ako nekaže onaj ko je skakao, ovakvi kao ja sigurno i neće.... Grin
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #207 on: May 15, 2011, 11:35:39 pm »


 Znaš i sam da nije to razlog. Bio sam dugo odsutan i imam previše toga da pročitam. Nisam mislio da kažem nešto na brzinu a da nije tako kako bi trebalo da bude.
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #208 on: May 16, 2011, 12:55:29 am »

Razlika u brzini kretanja letelice jeste jako bitna, ali je isto tako i način odvajanja od letelice. Iz AN-26 i letelica sličnih brzina nisam skakao, ali jesam iz AN-2 i Mi-8, kao i iz Cesni i Utvi. Meni bar, rampa je neprevaziđena za odvajanje od letelice, naročito pri slobodnom otvaranju. Kod An-2, vazdušna struja koju stvara elisa te bukvalno oduva i neprijatnije je iskustvo. A žongliranje na stopi Utve-66 isto može da se iskomplikuje (neki su čak i bradom udarali o istu prilikom odvoja). Naravno, ovo sve važi za početničke skokove, dok se ljudi malo naviknu na ono što ih očekuje prilikom iskakanja.
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #209 on: May 16, 2011, 09:47:53 pm »


 Pa, evo i ovo! Mi koji smo u brigadu došli sa nekim iskustvom u skokovima iz civilstva smo se "mangupirali " pa smo i iz T-70 skakali kao da skačemo iz Dvojke. Znači ne na glavu ( klasično). Malo su nas neki put opomenuli asli je prolazilo( druga vremena). O izlascima iz letelica ne bih ovaj put. Svaka je imala svoje uputstvo za izlaženje i odvoj padobranca. Druga je stvar što mladost i ludost urade svoje.Ipak je za odvoj PZL 104 Wilga  neprevaziđena.Jako dobar i udoban avion za skokove.
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... 38   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 22 queries.