PALUBA
March 28, 2024, 09:39:12 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38]   Go Down
  Print  
Author Topic: 63.падобранска бригада  (Read 376821 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #555 on: February 19, 2022, 02:54:25 pm »

Druze motorista, ako nije tajna, koja vrsta padobrana/sistema se to korosti sada? (Od 2018)

Ja sam imao “prilika” da “izprobam” razno razne vojne sisteme po svijetu, od T-10, T-11, MC 4 i 5, RA-1, D6,12….pa bi me interesovalo sta se sada u srbiji koristi…

Pozdrav

Колико ми је познато у користе се десантни падобран  ОВП-80 чешке производње и падобран типа крило УМ-1 америчке производње.
Logged
Coala
mornar
*
Offline Offline

Posts: 12



« Reply #556 on: February 21, 2022, 03:01:50 am »

Hvala na informaciji OBP mi je poznat, UM-1 Sam cuo Ali nisam jos skocio snjim. Ja Sam mislio  da Mozda koriste MC-4 ili slicno.

Pozdrav
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #557 on: February 21, 2022, 12:40:13 pm »

Према овом тексту (линк испод) користе и МЦ-4

https://specijalne-jedinice.com/srbija/63-padobranska-brigada.php
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 879


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #558 on: November 20, 2022, 05:53:59 pm »

Ne znam da li je postavljan ovaj video prilog o 63. padobranskoj

Logged
milan55
Prijatelj foruma
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 413


« Reply #559 on: November 20, 2022, 08:17:22 pm »

Ako vec nije bilo, ako je izbrisite.Ja ih jos nisam vidio.





Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #560 on: May 21, 2023, 07:58:33 pm »

   I ove godine veterani Brigade su se družili na Lisičijem Jarku.

Otvorena manifestacija „Balkanski skok prijateljstva 2023“

19.05.2023.

Tradicionalna manifestacija „Balkanski skok prijateljstva 2023“ otvorena je danas na sportskom aerodromu „Lisičji jarak“.

Otvaranju manifestacije prisustvovali su načelnik Uprave za obaveštajno-izviđačke poslove Generalštaba (J-2) brigadni general Dragan Arsenijević, zamenik komandanta Ratnog vazduhoplovstva i PVO brigadni general Brane Krnjajić, predsednik Vazduhoplovnog saveza Srbije Labud Bulatović i sekretar Udruženja veterana 63. padobranske brigade iz Crne Gore protojerej Mijajlo Backović.
 
Zamenik komandanta Ratnog vazduhoplovstva i PVO brigadni general Krnjajić pozdravio je prisutne, a učesnicima poželeo vedro nebo.
 
Prema rečima pukovnika u penziji Nenada Kuzmanovića iz udruženja padobranskog Kluba veterana 63.padobranske brigade "Arhistratig", manifestacija će ove godine okupiti oko 150 učesnika.

- Danas počinje takmičarski deo programa, koji će trajati do nedelje, 21. maja. Ove godine prvi put su došli učesnici iz Finske i Velike Britanije, a nadam se da će od sledeće godine odziv biti još veći. Konkurencija je oštra, ima 10 padobranskih ekipa u takmičarskom delu događaja. Videćemo kakvi će rezultati biti, sreća prati hrabre, neka pobedi najbolji – rekao je pukovnik u penziji Kuzmanović.
 
Prilikom otvaranja manifestacije, predsednik Vazduhoplovnog saveza Srbije Labud Bulatović ukazao je na značaj padobranstva, bez koga, prema njegovim rečima, nema vazduhoplovnog sporta i vazduhoplovstva.
 
- Ja živim u tom uverenju, kao i u uverenju da ćemo učiniti da ova manifestacija traje, da bude bolja, uspešnija i masovnija. Ovo što vi radite je izuzetno važno za vazduhoplovni sport Srbije i za sport uopšte – rekao je Bulatović.

Učesnike tradicionalne padobranske manifestacije, prema mišljenju sekretara udruženja veterana 63. padobranske brigade iz Crne Gore protojereja Mijajla Backovića objedinjuju puška, kupola i crvena beretka.
 
- To su jedine tri stvari koje su na ovom aerodromu važne za sve nas ovde i zato želim da se još mnogo godina okupljamo, slavimo i proslavljamo časno i veliko ime brigade i ove crvene beretke, koja je simbol krvi braće koja su dala život da bi mi danas ovde slobodno stajali – rekao je protojerej Backović.
 
Takmičarski deo manifestacije otvorila je padobranska ekipa Vojske Srbije „Nebeske vidre", što je prethodno određeno žrebom.

Na ovogodišnjoj manifestaciji učestvuju padobranci iz 14 zemalja: Srbije, Slovenije, Hrvatske, Crne Gore, Bosne i Hercegovine, Severne Makedonije, Mađarske, Bugarske, Belgije, Velike Britanije, Finske, Nemačke, Izraela i Australije.
 
„Balkanski skok prijateljstva 2023“ organizuju Padobranski klub veterana 63. padobranske brigade „Arhistratig“ i Vazduhoplovni savez Srbije, uz podršku Ministarstva odbrane, Generalštaba Vojske Srbije, 63. padobranske brigade, Ministarstva sporta, Ministarstva za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja, Ministarstva unutrašnjih poslova, Specijalne antiterorističke jedinice MUP-a i padobranskih klubova „Feniks“ i „Delta“.


Izvor:
https://www.mod.gov.rs/lat/20092/otvorena-manifestacija-balkanski-skok-prijateljstva-202320092
« Last Edit: May 21, 2023, 08:51:59 pm by Brok, Reason: preneta vest po pravilniku » Logged
Pages:  1 ... 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 [38]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.024 seconds with 23 queries.