PALUBA
April 28, 2024, 03:14:28 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 [5] 6 7 8   Go Down
  Print  
Author Topic: Vojni otpad  (Read 75647 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #60 on: May 04, 2014, 10:00:35 am »

Pa na kraju sam stavio odgovarajuci smajli. Valjda taj smajli ima neko znacenje?
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #61 on: May 04, 2014, 10:18:21 am »

Nove stvari na vojnom otpadu su kriminal, za šta bi neko konačno trebao da odgovara u ovoj vojsci. Ako maskirne mreže ne trebaju nekom u Vranju, na primer, ne znači da ne trebaju onom u Somboru. Zna se postupak sa viškovima stvari.
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #62 on: May 05, 2014, 09:03:33 am »

Ja se slažem. Samo poštovani Džumba je već jednom objasnio. Imaju propisani rokovi posle kojih se sredstva iz III-će kategorije prevode u rashod u kakvom god da su stanju.

Nadam se samo da u strategiji odbrane postoji planirana cifra u slučajevima potpune mobilizacije i da je bar neko svestan od odgovornih imamo li bar u teoriji šansu da opremimo jedinice i ljudstvo u takvom scenariju. Kao i na koliki potencijal u ljudstvu se u opšte može računati sa obzirom da nam je rezerva debelo neaktivna a klase regruta na "dobrovoljnom" služenju vojnog roka se broje u stotinama.

"Radimo kao da ćemo 100 godina živjeti u miru, pripremajmo se kao da će sutra biti rat." ~ Josip Broz Tito
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #63 on: May 05, 2014, 10:39:31 am »

Modularni ranac smb boje ne prelazi u III kategoriju time što je jedinica dobila ranac u maskirnom dezenu. Rokovi trajanja postoje, naročito za gumene delove (čamci, zasštitne maske, čizme i td.) ali postoje stvari koje imaju mnogo duže vremenske resurse ili se isti mogu produžiti overom iz TOC-a.
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #64 on: May 05, 2014, 11:04:01 am »

Ašovčići, šatorska krila, porcije za jelo.............

Mnogo toga.

Pisah ja o tome, ali me poklopiše, kao ne može se nešto čuvati doveka....itd........
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #65 on: May 07, 2014, 12:54:11 am »

ашовчића "нових" било је пре коју годину на тоне, и то оних америчких из '44. ко се једном нервирао око оног склопивог нашег што му на други удар пуца дршка, зна вредност ове "старудије".

успут, био јуче на отпаду у нишу. пар разлупаних двогледа (оно што је било добро већ је завршило код препродаваца на бувљаку), 7-8 телевизора, неке препотопске телефонске централе комада два, подметачи и ако сам добро видео два агрегата. то је то...
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #66 on: May 07, 2014, 07:00:54 am »

Ono što je dobro, često i ne dodje do SPC-a.
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #67 on: May 07, 2014, 07:50:22 am »

Završi na buvljaku, guliju, i KP oglasima............
Logged
Sokol
In memoriam
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 474



« Reply #68 on: May 07, 2014, 08:25:56 am »

Najbolji otpad je bio u Paracinu. I u Temerinu je isto dobar. U Beogradu je sasvim slab...
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #69 on: May 07, 2014, 08:42:55 am »

Dobrih ašovčića više nema ni za lek. Ja sam svoje pazario za 300 dinara a sad je cena 1000 za izraubovane primerke.

Ko mi je kriv kad volim da poklanjam.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #70 on: May 07, 2014, 09:38:07 am »

U BG je katastrofalan (negde u okolini, Motorista zna). Nisu imali ni jednu čuturu. Sad
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 492


« Reply #71 on: May 07, 2014, 09:48:31 am »

U BG je katastrofalan (negde u okolini, Motorista zna). Nisu imali ni jednu čuturu. Sad
Od poslednje stanice tramvaja trojke, pored skretanja za Straževicu, napred jedno 400m i pravo na kapiju. Rade valjda do dva.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #72 on: May 07, 2014, 09:58:36 am »

U BG je katastrofalan (negde u okolini, Motorista zna). Nisu imali ni jednu čuturu. Sad

U Rakovici, katastrofa šta je ono.
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #73 on: May 07, 2014, 10:02:35 am »

Javašluk moj Motorista na sve strane.

Ono što je izloženo bukvalno je samo za djubrište...............
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #74 on: May 07, 2014, 12:40:56 pm »

Sto se otpada tice hteo bih da razjasnim odakel razlika u ponudi izmedju Temerina i Rakovice. Naravno Temerin je jedan primer a ima jos takvih otpada.
Velike kolicine rashodovane opreme se prvo prodaju na licitaciji firmama za promet sekundarnim sirovinama i drugima koje se bave slicnom delatnoscu. Oni kupuju (teoretski na licitaciji, kako ti ide prakticno ne bih da prejudiciram) prakticno cele grupe robe i to nude na svojim otpadima. To s privatni otpadi koji prodaju vojnu opremu.
Ono sta ostane, a to je nesto sto se ne prodani posle 2-3 licitacije obicno zavrsi na jedina 2 prava vojna otpada - u Rakovici i Nisu. Samim tim ponuda je na takvim mestima  dosta skromna. Osim toga pre par godina je sigurno bilo vise opreme za rashod nego sad pa je i ponuda bila veca.

Primera radi, secam se oglasa o prodaji motocikala MotoGuci falkone. Ni jedan se nije pojavio ni u Rakovici ni u Nisu (koliko mi je poznato). Sve su ih kupili privatni otpadi (jedan od njih je u G.Milanovcu).
Logged
Pages:  1 2 3 4 [5] 6 7 8   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 22 queries.