PALUBA
April 28, 2024, 05:26:01 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2]   Go Down
  Print  
Author Topic: "BITKE"  (Read 8916 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #15 on: February 27, 2008, 02:14:58 pm »

Sreca njihova da je tako! Wink
Logged
Kibo
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 166



« Reply #16 on: April 06, 2008, 10:47:16 am »

E ovo je intersantna tema. Evo dva dogadjaja iz vremena mojeg vojskovanja. Prvo gadjanje necu moci nikada da zaboravim. Odemo u blizini Leskovca na neki poligon i sad prvo gadjanje, zna se prvo tri probna a onda pet metaka za ispunio grupaciju, sto znaci najmanje cetiri grupisana pogotka u metu od pet.

Posli smo ujutru rano autobusima, stigli tamo i sad gadjanje. Mi svi onako malo i uplaseni ali dobro meni nije bilo prvi put da pucam pa i nisam bio toliko zbunjen. E sad dolazi najbolje. Pridjemo do onih duseka ili sta je vec i sledi komanda "Legni gotovs". Nista legnemo naciljamo metu kako smo i ucili u kasarni i onda komanda "Pali!". Ispali mi to, prilazimo meti sa kapetanom kad kapetan nesto gleda u metu pa u mene i pita me koliko sam ispalio metaka. Ja kazem pa tri, toliko je bilo u okviru. On gleda u metu e onda pocnem i ja da gledam, i posto sam prvim promacio metu jer je puska podbacivala za oko pola metra, a vide se tri pogotka u metu sto znaci, logicno bi bilo da sam cetiri metka ispalio. Pita me jel sam siguran, ja gledam zbunjeno ali ispalio sam tri. Nista vracamo se do polozaja odakle sam gadjao izbrojim caure, tri. Ja i dalje ne kapiram nista al vidim da je neko pogodio moju metu, kapetan cuti.

Ide onda deljenje okvira sa po pet metaka. I opet iste komande. Nista ja zalegnem i pucam, sledi ista procedura ja sa kapetanom do mete i on kaze, bravo i vice vodniku kojeg je zvao Paja, "Pajo ovaj ispunio svih pet!" Nista obidje on tako sve i sad ovaj tip sto je bio desno od mene ostaje i dalje da lezi. Dobija drugi okvir sa pet metaka i pocne da puca i posle prvog metka vice "Zastoj!" Kapetan prilazi, vraca zatvarac unazad i kaze mu da nastavi sa gadjanjem. Od jednom puska puca rafalno Grin Nista kapetan gleda zacudjeno u njega i pita ga sta je uradio, ovaj vice nista. Opet oni odlaze do mete, kapetan se vraca vice daj okvir i pusku i kapetan zaleze. Mi svi gledamo, ne znamo sta se desava. Kapetan pocinje da gadja i vice: "Pajo i ovaj je ispunio!" Posle prilazi tom vojniku i kaze "Pa Mile tebi smo mogli da damo i sanduk municije i ti opet nista ne bi potrevio.!" Posto je rekao poprilicno glasno sledi smeh do suza.

Imali smo i slucaj sa metkom u grudobran ovaj put se vracao moj voljeni desetar sa straze (nismo se podnosili nikako). E sad posto je strazarnica odmah bila preko puta nasih satora ja onako kao zamenik dezurnog diviziona sedim i pusim i sta cu gledam da mi vreme prodje. Dolaze borci i sad normalno skidaju okvire sa pusaka zatim repetiraju i probno okidanje. Od jednom cujes buuum. Ja gledam e bas moj desetar, nista ja se smeskam i gledam ga onako. On poludeo, hteo da se aktivira posle vojne sluzbe i zato je hteo naravno svuda da bude najbolji. E sad oko kazne nista nije bilo, mislim da nije morao da plati ni metak. Pitam se samo kako je bilo moguce da mu bude metak u cev i zbog cega. Verovatno je pre nego sto je skinuo okvir repetirao pusku umesto posle skidanja okvira ali nije bilo nikakvih posledica za njega. Ipak, zezali smo ga za to do kraja njegovog vojnog roka. Sto bi se reklo, napili smo mu se krvi kad god je uzimao pusku u ruke jer sam ja naravno ispricao celom divizionu pa se proculo i kroz kasarnu Grin
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #17 on: April 23, 2008, 05:07:48 am »

Sta god da je uradio taj tvoj desetar, svaka mu cast! Ako ste ga odvalili od zezanja kad ne razmislja!
Logged
cerepovec
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 196


« Reply #18 on: October 30, 2011, 05:12:41 pm »

nemam zelju da ozivljavam temu...ali kao sto sam pomislio posle prvog posta da ce se jako tesko naci neko da prica ratne price...bio sam u istocnoj slavoniji, lici i bosni ukupno 4.5 godine...svoj ratni put tenkiste zavrsio po dejtonskom sporazumu, dva ordena (Orden nemanjica III reda i Orden zasluga za narod), dva ranjavanja (Gradacac s. Okanovici i Brcko s. Brka), rat poceo kao razvodnik (ves 11401) zavrsio kao porucnik (ves 31401), pohvale prestao da brojim...

od kada sam dosao kuci...o svemu ovome nijedna rec nije presla preko mojih usana ili prstiju. ne stidim se nicega sto sam uradio...jednostavno...cutim...
Logged
Pages:  1 [2]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.02 seconds with 22 queries.