Sprovod i ispračaj u Splitu

<< < (2/6) > >>

Ales:
Quote from: morest on October 16, 2009, 11:27:05 am

Danas sam upravo primio dvije fotografije, za koje vjerujem da zaslužuju svoj vlastiti topic.
Prva će vjerujem biti zanimljivija, za nju već zna kolega Dread koji mi je jako pomogao u njezinu rasvjetljavanju.
Radi se vjerojatno o privatnoj slikanoj fotografiji, koja inače dolazi iz povećeg lota od kćerke jednoga pilota hidroaviona koji je 30tih služio u bazi u Divuljama.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Evo što je cijenjeni kolega Dread rekao za fotografiju, prenosim doslovno njegove riječi:
To je bila kraksa, nesreća, hidroaviona Dornier-Do-d 221 ili 222, problem je tačno ustanoviti broj jer je na jedinoj postojećoj fotografiji nejasna zadnja cifra ...29.10.1931 godine u zaljevu Saldun kod Trogira. Poginula je kompletna posada od 5 članova ,pilot je Šoštarić.
Inače brat Eugena Šoštarića, pilota koji je držao rekord u letenju na ŠM hidroplanu
oni su ustvari bili Šoštarić-Pisačić ...bili su plemenita roda ...

Na poleđini piše:
""pogreb poginulih hidroavijatičara : Šoštarić, Poh, Kralj,  Krsić,  Strem."

S obzirom da su slova pisana, nisam siguran da sam sva imena dobro pročitao, pa ću postavit i scan pozadine. Eto, ako netko zna malo detaljnije o ovoj nesreći, imenima pilota, njihovom životu, volio bi svaku informaciju, da se rasvijetli ovaj tužan događaj. Naravno ako netko ima još koju sliku to bi bilo odlično :super



Nije se zvao Poh nego Voh Gvidon rođ.1908 poručnik fregate hidroizviđač

morest:
Hvala kolega Aleš na ispravci I dodanim informacijama. Tako je to sa pisanim slovima, ponekad se pogrešno pročitaju.
I naravno, drago mi je da ste se pridružili palubi. Jedva čekam vidjeti ponešto iz Vaše vjerujem bogate kolekcije vezane za KJRM :super

Ales:
Quote from: morest on October 16, 2009, 11:27:05 am

Danas sam upravo primio dvije fotografije, za koje vjerujem da zaslužuju svoj vlastiti topic.
Prva će vjerujem biti zanimljivija, za nju već zna kolega Dread koji mi je jako pomogao u njezinu rasvjetljavanju.
Radi se vjerojatno o privatnoj slikanoj fotografiji, koja inače dolazi iz povećeg lota od kćerke jednoga pilota hidroaviona koji je 30tih služio u bazi u Divuljama.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Evo što je cijenjeni kolega Dread rekao za fotografiju, prenosim doslovno njegove riječi:
To je bila kraksa, nesreća, hidroaviona Dornier-Do-d 221 ili 222, problem je tačno ustanoviti broj jer je na jedinoj postojećoj fotografiji nejasna zadnja cifra ...29.10.1931 godine u zaljevu Saldun kod Trogira. Poginula je kompletna posada od 5 članova ,pilot je Šoštarić.
Inače brat Eugena Šoštarića, pilota koji je držao rekord u letenju na ŠM hidroplanu
oni su ustvari bili Šoštarić-Pisačić ...bili su plemenita roda ...

Na poleđini piše:
""pogreb poginulih hidroavijatičara : Šoštarić, Poh, Kralj,  Krsić,  Strem."

S obzirom da su slova pisana, nisam siguran da sam sva imena dobro pročitao, pa ću postavit i scan pozadine. Eto, ako netko zna malo detaljnije o ovoj nesreći, imenima pilota, njihovom životu, volio bi svaku informaciju, da se rasvijetli ovaj tužan događaj. Naravno ako netko ima još koju sliku to bi bilo odlično :super


Dornier Do-D Broj 205. Postoji slika kod mene kako ga pomočni brod i matica Zmaj vade iz mora. Posada tri Slovenaca koja mi je poznata: Kralj Igo čin:narednik pilot, Krsič Miha (nema podataka), Voh Gvidon, rođ.1908, čin: poručnik fregate, hidroizviđač, školovao 1925-28 u VPA Dubrovnik.

Jester:
Još jedna fotografija sa ispraćaja
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
a kasnije je na gatu podignut spomenik
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

ORIĆAREB:
Quote from: Jester on May 19, 2013, 11:59:05 am

Još jedna fotografija sa ispraćaja
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
a kasnije je na gatu podignut spomenik
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]



Šta je bilo sa ovim spomenikom, zna li neko. Ja se njega po Splitu nesjećam
od 70-tih godina pa nadalje... ???

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page