PALUBA
June 08, 2024, 08:29:04 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 [6] 7 8   Go Down
  Print  
Author Topic: Palubina ekipa na Counteru  (Read 29785 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*

Karma: +5769/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 239


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #75 on: November 15, 2009, 06:30:52 pm »

Aha to je to. Smiley
Koja je komanda za bacanje bombe?
Logged
dexy
kapetan korvete
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #76 on: November 15, 2009, 06:38:47 pm »

komanda za odabir oružja je od 1 do 4 a kod terora na 5 možeš izabrati c4, na 1 je primarno oružje (puška), na dva pištolj na 3 nož a na 4 bomba. Kada je odabereš bacaš je klikom miša kao kad pucaš.
Kad god baciš bombu ili flash začuje se glas koji kaže "Fire in the hole!" i ispiše se taj tekst. Čuju ga samo saigrači jer to ide preko radio veze. Inače postoje prečice za neke predefinisane komande radio vezom kao što je na primer kada stisneš slovo "c" i broj 3 nakon toga preko radio veze se začuje "Need backup!" i ispiše se taj tekst a u gornjem levom uglu je radar na kojem zatreperi zelena tačkica koja je izgovorila to, pa tako pomoću radara možeš videti kome je potrebna pomoć i gde. Inače za te predefinisane komande imaš slova c, x i y(odnosno z zavisi od tastature koju koristiš) kada pritisneš slovo c izađe ti lista komandi od kojih svaka ima broj i kada odabereš broj začuje se preko radio veze ta komanda.
Ako si teror i padne c4 negde da bi ga pronašao olakšava ti radar jer se c4 prikaže kao crvena tačkica.
Prijateljski karakteri su na radaru zelene tačkice i to ti može olakšati kada čuješ korake iza ugla da znaš da li dolazi prijatelj ili neprijatelj. Vrlo je važno koristiti slušalice naročito u klanskim borbama gde to dolazi do izražaja, na publicu nije toliko bitno kada se igra 15 na 15 pa je gužva i gomila zvukova.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*

Karma: +5769/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 239


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #77 on: November 16, 2009, 01:49:07 pm »

Aha, hvala Dexy za How to. Smiley
Mogao bi neko da napiše jedan opširniji How to za CS. Sve znači, kao da je neko tek sada počeo da igra pa mu se treba sve pojasniti. Od najprostijih komandi do nekih trikova.

Inače bih samo pomenuo da za CS ne treba neka Bog zna kakva mašina. Može da prođe sa procesorom od 1 GHz i 256 RAM-a memorije, znači to je Pentium III.

Srbine jel`se dešava nešto sa Palubinim serverom za CS? Kako napreduješ?
Logged
srbin1
Prijatelj foruma
mladji vodnik
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 269


« Reply #78 on: November 16, 2009, 06:03:54 pm »

Sad cu da ga ukljucim, samo nesto jos da sredim. Testiracu ga kod mene prvo, pa ako radi cu vam dati IP-adresu pa da igramo zajedno. Imace sifru, a sifra ce biti xxxxxx.

Javicu se uskoro Smiley

E da, jel hocete Deathmatch mod ili obicno?
« Last Edit: November 16, 2009, 06:05:08 pm by Broker, Reason: uklonjena šifra :) » Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*

Karma: +5769/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 239


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #79 on: November 16, 2009, 06:06:56 pm »

Sklonio sam ti šifru, šifra će biti deljena nekim drugim putem, recimo privatnim porukama a ne baš ovako javno (ovaj forum vide i gosti). Onda šifra i nema neki značaj. Smiley
Logged
srbin1
Prijatelj foruma
mladji vodnik
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 269


« Reply #80 on: November 16, 2009, 06:16:22 pm »

Auh moja greska, zaboravio sam na to Smiley U svakom slucaju mogu da promenim sifru ako je neko mozda slucajno video koja je.

Doslo je do komplikacija sa serverom, ali to moze lako da se sredi. Bice online za jedno 10-15 minuta.
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #81 on: November 16, 2009, 06:33:48 pm »

Neka bude Deathmatch mod za pocetak da bi mogli ko ljudi da vezbamo, da ne moramo da cekamo da prodje cela runda. Za kasnije cemo videti.
A timove delimo ovako...
Tim 1: Dexy
Tim 2: Ostali  Grin
Logged
srbin1
Prijatelj foruma
mladji vodnik
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 269


« Reply #82 on: November 16, 2009, 06:36:33 pm »

Hahahaha Cheesy


Vazi, trebace mi malo vremena da instaliram Deathmacth mod.
Logged
srbin1
Prijatelj foruma
mladji vodnik
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 269


« Reply #83 on: November 16, 2009, 07:38:19 pm »

Ok, nista od servera -.-....

Nesto nece da se ukljuci, ne znam zasto. Baratam se s time vise od sat vremena ali nisam nasao resenje za problem :/
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*

Karma: +5769/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 239


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #84 on: November 16, 2009, 11:10:17 pm »

Samo sat i odustaješ Shocked, aj`da si rekao celu noć pa ajd`ali samo sat. Nemaš ti "hakerski" sindrom da uživaš u rešavanju problema. Wink
Logged
dexy
kapetan korvete
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #85 on: November 16, 2009, 11:18:23 pm »

Nemoj ni da pokušavaš više, postaviti server nije ni malo naivan posao, jednostavnije je naći prazan server za CW (Clan Wars) pa tamo igrati ili da vežbamo na ovom serveru na kojem smo pre par dana nije pun skoro nikad. Plus mislim da znam nekog od admina na tom serveru sa jednog drugog servera gde često igram.
Logged
srbin1
Prijatelj foruma
mladji vodnik
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 269


« Reply #86 on: November 17, 2009, 12:28:59 am »

Samo sat i odustaješ Shocked, aj`da si rekao celu noć pa ajd`ali samo sat. Nemaš ti "hakerski" sindrom da uživaš u rešavanju problema. Wink

Veruj mi, radio bih jos na tome da ne nih imao temperaturu... Smiley

Nemoj ni da pokušavaš više, postaviti server nije ni malo naivan posao, jednostavnije je naći prazan server za CW (Clan Wars) pa tamo igrati ili da vežbamo na ovom serveru na kojem smo pre par dana nije pun skoro nikad. Plus mislim da znam nekog od admina na tom serveru sa jednog drugog servera gde često igram.

Ma nisam siguran zasto sad nece. Pre godinu dana sam napravio jedan server ali ne mogu da se setim sta sam sve radio.

Moze i to Smiley
Logged
DEMON
vodnik
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 404



« Reply #87 on: November 17, 2009, 06:57:44 pm »

  Е људи ево вам ово па видите шта можете са тим да урадите  Wink

http://www.filefront.com/listing/pub2/Counter-Strike/Maps-Levels-Missions/CS-Maps/A-to-B-Titles
Logged
dexy
kapetan korvete
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #88 on: November 17, 2009, 08:12:10 pm »

Ja često igram na serveru TerraNet koji se nalazi u Bijeljini, a poput Palube je otvoren za sve ljude dobre volje sa prostora bivše SFRJ, i takođe je, kao i na Palubi, zabranjeno prozivanje na nacionalnoj osnovi kao i pominjanje ratova i uzimanje imena ratnih komandanata za nickove itd.
Elem, na njihovom forumu sam našao jedno zanimljivo uputstvo za sve početnike, ali i za one koji to nisu, vredi pročitati, ja sam neke stvari usvojio, neke nisam, siguran sam da će svako naći po nešto u ovom tekstu kako bi poboljšao svoju igru:

Quote
U zavisnosti od konekcije koju imate, ne bi bilo lose da probate podesavanje vasih klijenata:

ADSL / Cable / Wireless - kvalitetna konekcija od 512/128 pa navishe.
cl_updaterate "100", cl_cmdrate "100", rate "20000"

Srednje  vrednosti - primeri:
rate 14000  cl_updrate 70  cl_cmdrate 70
rate 10000  cl_updrate 50 cl_cmdrate 50

Konekcije koje spadaju u losije - wireless ispod 256 kbps
cl_updaterate "30", cl_cmdrate "30", rate "6000-7000


Vrlo lose konekcije:
cl_updaterate "20", cl_cmdrate "30", rate " rate "3500"

Citat: nisam_ja
da prvo kažem da uvijek postoji neka doljnja granica što se "jačine" mašine za kako-tako igranje cs-a. Po meni to je (znači minimum)  384 sdrama, 1.7 p4 procesor, te grafička 64 rama ...'geforce 3' pod uvjetom da su windowsi nabrijani do jaja. Na tom stroju postižem od 55 - 70 fps (55 kada je gužvanjac )
dodatak : Hdd 7200 x obrtaja


Primijetili ste da "šteka", ali neznate koliko "šteka", go to console
cl_showfps 1

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Prije svega molim vas isključite vertical sync off, te pogledajte koliko je fps. Ako ste zadovoljni onda nema potrebe više prčkati. Ako je vertical sync on Uvijek će biti 60 fps i da je najbolja grafička.
desni klik na desktop, properties sad ideš na najdesniji tab, prvi ti je themes...
tamo ideš na advanced. sada ako imaš nvdia , pronadji nešto od nje. tamo imate "control panel", potrazite opciju tu negdje....
u konzolu utipkajte fps_max 101
p.s. Ako nemožete doći do te opcije, neka greška se javi. Update-ajte si grafičke drivere
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

WINDOWS

1. Skidanje NOD32 programa. http://www.nod32.com.hr/ antivirus program. čišćenje "govana".

2. Skidanje Ad-aware programa http://www.lavasoftusa.com/, čišćenje mrlja što je ostalo kad smo čistili ona sranja maloprije.

3. Posjet control panel add remove programs, te sve ono što nam netreba, briši.
"nemogu navoditi programe jer se razlikuju kod svakoga"

4. Desni click na my computer ikonu, te properties. Tu ćemo ići na advanced (iliti dodatno)

- a) performansa - staviti na best performance (visual effects)
                         - advanced Proccesor sharing, staviti na BACKGROUND PROCES!
                         - korištenje memorije - za program ostaviti...
                         - klikniti na virtual memmory, te maknite ono da sustav određuje dodjeljivanje memorije, stavite ručno (#stavite od 500 - 1000# . ali pazite da imate toliko MGB slobodno!!!! ) znači ak imate 3 gb slobodno, stavite 500 - 1000 , ak imate 300 mega, onda briši sranja i oslobodi gigu...

sada sve lijepo ok i opet desni click na my computer, properties
- b) hardware - tamo odite na device manager i potražite IDE ATAPI controllers, pod primary i secondary IDE channel (#desna tipka na prim ili sec, properties, advanced properties#) pogledajte da li je stavljen DMA mode if available, obično je uključeno ali ako nije :S . Znači na oba stavite DMA mode if available....

toliko o my computer ikoni

6. kliknite start , run i napišite services.msc . Tamo pogasite sve servise koji vam netrebaju. Opet ja nemogu vam govoriti koji da brišete, jer svakome se razlikuju. Ali , mogu vam reći Par koji svi imaju a "netrebaju" . npr. Printer spooling , automatic updates te themes...
Tu se malo zaigrajte (imate descriptions koji opisuje šta radi koji) , ako neznate šta radi, probajte ga ugasiti, pa ako radi cs, ok, ako neradi, onda ćeš ga očito upaliti...

Inače, ti servisi "pojedu" memoriju windowsa, a svaki ram je važan kada imaš kantu od kompa.

7. Instalirajte si registry mechanic http://www.pctools.com/registry-mechani ... _RM_300_07
On će vam očistiti registri od smeća koje se nakupljalo mjesecima, pa i godinama...

8. na shortcut kantera (desni klik, properties) dodajte ovo - console, game cstrike, tak da izgleda "C:\IGRE\HALF LIFE CS\HL.EXE" -CONSOLE -GAME CSTRIKE
spasi nešto memorije

9. Defragmentirajte hard dick, start , run, tam utipkajte dfrg.msc
kada počne hdd šrotat, onda je vrijeme za defragment

10. Skinite Powerstrip program, toplo preporučujem
http://www.computerbase.de/downloads/so ... owerstrip/
pogledajte malo opcije pod tweak vaše grafičke (nemojte previše clockati grafičku jer može riknuti, ja to uvijek uzmem do 20 % povećanje) te zanimljiva opcija refresh memory...

11. Skinite drivere za svoju grafičku, pazite, najnoviji nemoraju biti najbolji. Pod opcijama (desni klick na desktop- properties, tamo nadjite advanced $kod rezolucije bude$, pogledajte malo opcije, stavite na best performance #tamo je negdje#, stavite vertical sync OFF, isključite antialiasing i sve ostale *****rije
Stavite DEFAULT COLOR DEPTH FOR TEXTURES  ALWAYS USE 16BPP

12. Ctrl . alt , del , upaliti će vam se taskmanager, poredajte procese koji zauzimaju najviše memorije. E sad ovako, sve ugasite procese osim, svchost, explorer, taskmgr, services, system. Pogasite i te sve male gluparije jer ram po ram, dva rama.
#ako imate logitech miš, setpoint ostaje, te powerstrip ako ga imate#

ovaj korak neka vam uđe u krv, jer svaki put kada se windowsi resetiraju ovi se opet pokrenu, a da vam sada ja pišem tu kako to srediti, nisam lud, toliko...


13. Pogasite automatic updates, te windows firewall i te bill gates stvarčice...

BIOS - ako oćete baš ono do jaja nabrijavanje

http://www.pcstats.com/articleview.cfm? ... 605&page=3

Automatski si update svoju verziju biosa.

Ako neznate ulaziti u bios, kada upalite komp, pritišćite del (95 % slučajeva), ili f2 (4 posto) il f4 (63 posto?), piše tamo negdje ali brzo čitaj šta treba stisnut

Tamo nadjite opciju za grafičku karticu, AGP aperture size , ako vaša grafička ima npr 64 rama iako tamo piše da AGP aperture size 128, stavite na 64.

SDRAM precharge control disabled
Delayed transaction - enabled (pomaže ukoliko dodje do $choke$ )
IDE HDD block mode - enable
ima još sitnica, ali ovo je sasvim dovoljno. neki biosi nemaju neke od navedenih opcija

Save yes....
Reset.
Ponovite korak 12 , i 10 (ako imate powerstrip)

COUNTER ŠTRAJK

ne pokrećemo još igricu, šta si nestrpljiv

1. odi u direktorij gdje si snimio igricu , te u poddirektorij cstrike, otvori Notepad (e tko nezna šta je notepad, njega niti mama nevoli) i
http://www.yourfilehost.com/media.php?cat=other&file=csfps.cfg
to kopiraj u taj direktorij.
To je moja skriptica , sve legalne naredbe, poboljšati će vam fps.

Sve naredbe si možete kopirati u autoexec.cfg (ako nepostoji sam preimenujte csfps.cfg), to će vam samo pomoći u dobijanju vremena da nemorate svaki put kada hoćete pokrenuti skriptu ići ovako. consola , exec csfps.cfg #da bi je pokrenuli# ako stavite autoexec, ona će se automatski pokrenuti kada igra krene

molim vas dodajte još ove sitnice što sam zaboravio u skriptu prije svih drugih naredbi..
developer 1
fps_max 101

2. http://netti.nic.fi/~amaki/models/
Tu skinite one "ružnije"
Pratite uputstva kako ih instalirati

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
#dodatne korisne stvarčice.

start , run C:\windows\system.ini (možda je kod vas D:, pogledajte, ak se otvori onda je C sigurno Smiley

Citat: nisam_ja
ovako svježe krvi

nabrijte si fps do jaja, znači koliko god možete, to je malo poduže, ali da skratim isključite vertical sync (stavite off) na grafičkoj da biste oslobodili još 40 fps-a, jer kada je uključen cs se vrti na 60, a može do 100...
da biste provjerili koliko imate, cl_showfps 1 u konzolu...

1,  bindajte si na mouse wheel down (kotačić) da vam je duck, (options , keyboard....) i da vam je menu item 4 slovo f (tj. da biste bombe mogli brže bacukati)...

Ovo što sam rekao za mouse wheel down je na nekim turnirima zabranjeno, tako da se nemojte navikavati...

2, Nemojte trčati i pucati, tako nećete ni kravu pogoditi.... znači staneš pucaš, pomakneš se malo, staneš pucaš... i tako... dok nepadne onaj kojeg gađaš�....

3, Što se samog pucanja tiče , najbolje pogledajte ovaj filmić na youtube


ja dijelim skillere po onima koji znaju šta je recoil i one koji pucaju od stomaka na gore, e sad da vam probam objasniti, onaj koji gađa stomak, 2 il 3 metak završava u glavi, dok ako ZNAŠ pucati 1, 2 i 3 završava u oku. Znači "seljaku" trebaju 2-3 metka, dok tati samo jedan-dva... Tata brže ubija...

Jedan trik da vam šapnem, kada prcate sa oružjem , nišanite uvijek poviše glave, da vam od križića donja crta bude na kosi neprijatelja, malo poviše....evo glupe slike



4. stavite si da brže mijenjate oružja , upišite u konzolu hud_fastswitch 1

5. kupite si slušalice , bez slušalica šta čitate ovo uopće...

6. kupite si miš
evo moj, najbolji gamerski trenutno, nisam jeo danima zbog njega ali.... isplati se, inače to je logitech mx 518

7. trči sa nožem
8. idi u zaklon
9. Nepuni odmah kad ubiješ nekog, koliko puta si poginio ubiješ nekog imaš 28 metaka ti puniš a dodje ti još jedan smrad, vjeruj, 10 metaka ti je dovoljno za njih 4...

Ako imate nekih pitanja, tu ili na private...
Imam jedan prijedlog, upali si fy_snow, ubaci 15 botova protiv sebe, stavi na easy
i vježbaj skidanje glave...
stavi 15 botova a da sam protiv njih igras....
 mp_autoteambalance 0 i mp_limitteams 0

eto toliko.

Pozzz

Komande u konzoli (konzola se pokreće onim dugmetom pored broja jedan, a ispod Esc dugmeta):
http://www.cstrike.ro/console_commands.php

Izvor: http://www.terra.net.ba/forum/index.php/topic,9014.0.html

Pored ostalog evo i jednog sajta na kojem se može pronaći dosta servera sa osnovnim informacijama o njima, kao i informacija da li je server trenutno aktivan, koja mapa se igra, koliko igrača je na serveru trenutno, kao i statistika servera i pojedinih igrača:

http://www.gametracker.com/server_info/79.143.173.173:27015
Logged
srbin1
Prijatelj foruma
mladji vodnik
*

Karma: +0/-0
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 269


« Reply #89 on: November 17, 2009, 10:58:24 pm »

Wow! Super uputstvo! Cheesy Cheesy
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 [6] 7 8   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 23 queries.