PALUBA
April 27, 2024, 01:04:32 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... 154   Go Down
  Print  
Author Topic: Problemi sa računarom, diskusija o hardveru i softveru...  (Read 507602 times)
 
0 Members and 3 Guests are viewing this topic.
80sBoy
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 321



« Reply #1275 on: October 10, 2012, 07:56:16 pm »

Quote
sudo add-apt-repository ppa:webupd8team/java
sudo apt-get update
sudo apt-get install oracle-java8-installer

Ovo ti je odlično  ,koji sajt preporučuješ da malo uđem u problematiku.
Dobijam stalno obaveštenje o dostupnim softverskim update tipa adobe flash player i ostalo.Ne znam zbog cega je krenulo po zlu ali prosli put kada pokrenu tu vrstu update-a dobio sam na kraju kineski interfejs,tako da sam morao ponovo da instaliram sistem.Evo sad opet mi dosađjuje, ne znam da li da rizikujem i opet mozda dobijem kineze ili je to bilo slucajno.Koliko su ustvari vazni updejti kod linuxa,da li se odnose uglavnom na sigurnosne propuste ili za prosirivanje nekih mogucnosti?Hvala i pozdrav Smiley
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 027


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #1276 on: October 10, 2012, 09:42:09 pm »

Ako ti engleski  nije poroblem, ovo je jako dobar sajt, prijavi se na mailing listu
http://www.webupd8.org/
On je posvećen prevashodno Ubuntuu, ali samo gledaj sve što ide za Ubuntu 12.04 to može da ide i za tebe na Zorin (naravno, osim softvera koji je namenjen Unity grafičkom okruženju).

E sada vidiš u čemu je caka.
Ova prva linija je javin repozitorijum (repo ga zovemo skraćeno ili riznica) i od sada pa na dalje ćeš dobijati redovni update za javu, znači ti o javi više nam šta da razmišljaš.
To je otprilike koncept za dobar deo softvera, naručito onog koji se često upotrebljava.

Recimo, ako si čekirao repo za Firefox stable, ti bi trebao već da si dobio (sinoć je bio dostupan) update Firefoxa na verziju 16.0.
Znači nema potrebe da ga juriš po neti, preuzimaš i instaliraš. Pa onda tvoja root lozinka je garant da niko ne može da ti "podmente" riznicu sa malicioznim programima.
Ubuntu i njegovi derivati nikada nisu bili jednostavniji, zato me više Ubuntu i ne privlači, nije zanimljivo kad sve radi na prvu, a i Unity okruženje ne mogu da smislim. Grin Wink
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #1277 on: October 16, 2012, 05:56:08 pm »

Imam problem i ne znam kako da ga resim. Skener Canon CanoScan LIDE 30, dosta star ali radi opasno. Medjutim nisam ga instalirao za koriscenje na laptopu od kada koristim W7. Ranije sam, dok mi je OS bio XP, instalirao i radio perfektno. E sad pokusavam da ga instaliram sa originalnog diska i sve se lepo pojavi samo ne mogu da ga pokrenem. Malo sam kucao po Guglu i ispada da je to instalacija za sve sisteme do osim W7. Sta da radim ima li neko resenje?
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #1278 on: October 16, 2012, 06:08:45 pm »

Imao sam sličan prob. mislim da nema rješenja, nažalost.

poz.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #1279 on: October 16, 2012, 06:15:18 pm »

Jesi li proba da ga neće Sedmica sama prepoznati???
ZA sad jedino riješenje ti je instalira windows xp mod u Sedmici i na njega instaliraš drajver od xp-a
Na ovo linku imaš uputstvo kako to uraditi
« Last Edit: October 16, 2012, 06:20:46 pm by trifko86 » Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #1280 on: October 16, 2012, 06:26:05 pm »

Ako nema drugo resenje ima drugi racunar sa XP-om.  Grin
Problem resen.
Logged
80sBoy
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 321



« Reply #1281 on: October 20, 2012, 11:31:34 am »

Imam problem sa povezivanjem kompa (Zorin OS) na kucnu wireless mrezu.Sve je radilo kako treba jedno vreme,i sad odjednom nece,a nisam menja nista vezano sa postavke oko umrezavanja.Pokusam sa live DVD Zorin,ista prica,pokusam sa drugima Linux distroima koje su pr mogle,ista prica kao sa Zorin OS.Inace koristim TP-LINK ruter.Sa windowsima se vezujem bez problema,ali Linux nece ni jedan Roll Eyes
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #1282 on: October 20, 2012, 11:40:46 am »

Verovatno imaš driver instaliran za wi fi karticu za limnux?

Probaj sa fiksnim podešavanjima za mrežnu karticu. Fiksni lokalni ip (192.168.xxx.xxx) i probaj definirati snagu na izlazu iz wifi rutera da nije dinamična nego fiksna.

Da nemaš pokoju zaštitu na MAC osnovi, ili možda glupo pitanje. Podesio si Router ili si samo dodao linux wifi?. Postoji mogučnost da ako si podesio ruter, da nisi podhranio konfiguraciju, pa se ovaj restartao i dignuo sa starom konfiguracijom.


Ako povežeš sa kablom radi?

Logged
80sBoy
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 321



« Reply #1283 on: October 20, 2012, 01:13:02 pm »

Zbunjujuce je to da na istim postavkama prvo radi,pa onda ne radi.Videcu sa rucnim unosenjem IP moze li se sta.E sad, sta se menja u slucaju definisanja snage,na winu kompa koji prima signal  kvalitet signala 80% i jacina signala -70dBm.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #1284 on: October 20, 2012, 01:38:20 pm »

Prvo radi onda ne radi, izgleda kao da se bufer napuni, ili nešto slično.

Neki D-link ruteri su na WIFI delu imali mogučnost podešavanja izlazne snage. Dali radi na minimumu (PC i Ruter u istoj sobi) ili deluje na max (soba-soba ili kuča kuča).
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Kako imaš kanal na WI-fi definiran (Wireless Channel)? Fixno, automatski da odabire, ili da se sa svakim logiranjem izmeni (neke vrste hoping).

Dali izgubiš signal čisto ili samo promet?



* Snap1.jpg (59.96 KB, 606x707 - viewed 49 times.)
Logged
80sBoy
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 321



« Reply #1285 on: October 20, 2012, 02:00:44 pm »

Quote
Prvo radi onda ne radi, izgleda kao da se bufer napuni, ili nešto slično.

Mozda nisam bio dovoljno precizan,radio je  wireless na Zorinu oko 2 sedmice,i tada  odjednom ne moze da se zakaci na mrezu,moze samo da je detektuje iako je signal kao sto vidis dovoljno jak.Pošto nemam bas nikakvog iskustva oko podesavanja rutera,ostavio sam sve na automatic ili max.Inace signal gubim vrlo retko,i kad bude to je na kratko.
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 837


« Reply #1286 on: October 20, 2012, 02:02:35 pm »



   Da li je neko imao problem sa Win 7 da mu OS vremenom naraste na 30-tak giga time što malo,malo pa nešto upgraduje Windows. Nisam uspeo da nađem nevažne fajlova koji se mogu izbrisati. Particija sa Windowsom mi je bila totalno zagušena a sprava je grcala pa sam morao da reinstaliram. Može li mi neko reći o čemu se radi?

Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #1287 on: October 20, 2012, 02:22:20 pm »

Da. Gledao sam na particiji od 100G, kako se mi smanjuje prostor.

Sa Easy cleaner  sa funcijom Space usage potražio šta mi jede prazan prostor. MIslim da je bilo nešto reda 40 G u nekom temp direktoriju. (sada tražim po kompjuteru gde je bilo, ali ne mogu da nađem).

Da nije možda u pitanju folder \winsxs ?

Probaj sa tim linkom.
http://www.iishacks.com/2011/06/23/reduce-windows-7-winsxs-folder-size/
Logged
80sBoy
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 321



« Reply #1288 on: October 20, 2012, 02:22:45 pm »

Ne mogu da verujem,startam Zorin OS da pokušam namestiti mrežu,kad ono imam net.

U vezi Win7,vidi da li ti je namesteno system restore i koliko ti on zauzima prostora.I kod mene se redovno vrši update ali nisu nesto glomazni da bi to bio razlog.

Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #1289 on: October 20, 2012, 02:25:51 pm »

Teško jer ne poznajem dovolno dobro linux, ali sa ruterima recimo da znam da dostupim do njega.

Preleti zadnji post na tom linku, možda pomogne. Ali nažalost nisam dobar sa linuxom. Onaj što imam, več u defaultu podržava obadve mrežne kartice koje su unutra, a i sve je na ručno konfigurirano (brez DHCP i sličnih stvari)

http://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?f=53&t=101948
Logged
Pages:  1 ... 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 [86] 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... 154   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 22 queries.