PALUBA
April 27, 2024, 07:57:02 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 [98] 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 ... 154   Go Down
  Print  
Author Topic: Problemi sa računarom, diskusija o hardveru i softveru...  (Read 507476 times)
 
0 Members and 3 Guests are viewing this topic.
BrRista
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 317



WWW
« Reply #1455 on: June 09, 2013, 11:44:53 pm »

Možda zvuči nevjerovatno ali legalan software nije uopće skup.
Normalno sve je skupo ako nemaš love ali ako si dekintiran ne nosiš dva moba sa sobom ili sl.
Nemoj ovo shvatiti lično/osobno već jednostavno pokušaj kod ovlaštenog "zbilja ovlaštenog" dilera nabavit nešto.

poz.

Jos je bolje ako koristis besplatan softver. Vec 10ak godina koristim Open office i sada mi je MS office toliko komplikovan da ne mogu da opisem.
Od programa koji se placaju na poslu imam samo win xp na par racunara i neke namenske programe. Sve ostalo je besplatan softver koji odlicno radi.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 409


« Reply #1456 on: June 10, 2013, 07:13:13 pm »

Већ сам раније написао да сам уз рачунар добио (платио) легалан Windows 7 Ultimate. Све одлично функционише за разлику од раније када сам имао нелегални оперативни систем. На сваких пар месеци падао ми је систем и сл.  Сада се то не дешава. И опет ћу, када дође време замене рачунара купити легалне програме.
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #1457 on: June 10, 2013, 11:20:01 pm »

Gosn. Džumba, uz svo dužno poštovanje, ali to da li je operativni sistem legalan ili ne najmanje utiče na njegovu stabilnost. Kod nelegalnih "verzija" bitno je odabrati neku koja nije namerno menjana sa ciljem da se upravo tako ponaša - da bude nestabilna ili neku kod koje su menjana fabrička podešavanja sa ciljem optimizacije u određenim oblastima, a što često dovodi do nestabilnosti sistema.
Mnoge nelegalne "distribucije" su sklepali ljudi polovičnog znanja prema svojim potrebama, što često ne odgovara drugima. Uz pomoć programa poput nLite može se napraviti personalizovana verzija Windowsa, bez obzira da li je on legalan ili ne, a sam program i njegova upotreba su potpuno legalni. Međutim, upotreba tog i sličnih programa zahteva napredno poznavanje strukture Windowsa, kako kasnije ne bi došlo do nestabilnosti.
Uglavnom, tzv. "netaknute" verzije Windowsa se ni po čemu ne razlikuju od originala, sem što im je blokiran servis za autentikaciju sistema, a koji nema uticaja na funkcionisanje sistema. Dobro podešen sistem uz savesnog korisnika koji neće čačkati stvari za koje ne zna ili nije siguran čemu služe može potrajati i nekoliko godina.
Ne želim ovom porukom da pravdam korišćenje nelegalnog softvera, samo želim da skrenem pažnju na marketinšku kampanju u kojoj se prilično neosnovano tvrdi da je piratizovan softver uvek i bez izuzetka neupotrebljivo smeće.
Logged
11807
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17


« Reply #1458 on: June 10, 2013, 11:36:52 pm »

Koji program za linux mogu da koristim za stream download?
Ako mislis na youtube i sl., netvideohunter plugin za Firefox
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/netvideohunter-video-downloade/
http://netvideohunter.com/
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 025


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #1459 on: June 11, 2013, 10:54:01 am »

Možda zvuči nevjerovatno ali legalan software nije uopće skup.
Normalno sve je skupo ako nemaš love ali ako si dekintiran ne nosiš dva moba sa sobom ili sl.
Nemoj ovo shvatiti lično/osobno već jednostavno pokušaj kod ovlaštenog "zbilja ovlaštenog" dilera nabavit nešto.

poz.

Jos je bolje ako koristis besplatan softver. Vec 10ak godina koristim Open office i sada mi je MS office toliko komplikovan da ne mogu da opisem.
Od programa koji se placaju na poslu imam samo win xp na par racunara i neke namenske programe. Sve ostalo je besplatan softver koji odlicno radi.

Slažem se, samo bolja i življa opcija je LibreOffice. Življa u smislu jer redovnije od Open Office-a izbacuje ažuriranja. Inače LibreOffice je nastao tako što se grupa developera odvojila od OpenOffice tima zbog nekih neslaganja i započela projekat na temelju Open Office-a, jer je pod GPL licencom pa se to tako može u svetu slobodnog i otvorenog softvera.

Inače dobar broj otvorenog i slobodanog sofvera radi kako na Linuksu/Juniksu radi i na Windows platformi, od SMPlayera, preko VLC-a, pa sve do GIMP-a, kao i pomenutih Libre i Open office softvera.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 409


« Reply #1460 on: June 12, 2013, 06:58:38 pm »

Хвала Рокер на објашњењу. Ипак, када ја као обичан корисник купим нелегалну копију на београдском бувљаку ја не знам како га је "мајстор" упаковао. Користио сам их и ја (на пример XP) са двојаким искуствима (добрим и лошим). Пеонта моје приче да нема проблема је управо у овоме:
Quote
sem što im je blokiran servis za autentikaciju sistema
. У том грму лежи "зајко". Пао ми је систем. Пашће скоро  свачији после 3-4 године рада. Ја сам лаик, али ми стручњаци кажу да када антивирусни програм брише заражане фајлове он понекад повуче и неку "малцку" базу оперативног система која, ( а то се не деси једном у пар година, већ мало чешће) кад тад, доведе до неког "фелера".  Легални софтвер је на задату комаду (repair), после пада система  сам све одрадио. То што сам после максимум сат времен поново радио на рачунару (а баш ми је требао) мени је било довољно да кажем да ћу опет купити легалан оперативни систем. Друге (не ) апликације могу и да буду "шверц-комерц", али оперативни систем не.
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #1461 on: June 14, 2013, 06:06:01 am »

Moje iskustvo sa Windows genuine je isto kao kod Dzumbe-od reči do reči.Na PC koristim legalni W7,i zbog dobrog iskustva proteklih 12 meseci,moja nova akvizicija  Fudjicu Notebook je sa licenciranim W7 i prezadovoljan sam njime.Uvek postoje neke male stvari,nijanse koje čine sistem i aparat boljim i stabilnijim,a u ovih  viče od 15 godina kako koristim PC puno puta sam se uvjerio,a ponekad i opekao u to
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #1462 on: June 14, 2013, 06:24:34 pm »

Još nisam imao lošeg iskustva sa nelegalninm softverom...
Logged
80sBoy
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 321



« Reply #1463 on: August 26, 2013, 08:48:52 am »

Kupio sam Asus laptop uz koji sam dobio drajvere samo za Win 8 x64.Kada sam pokusao da instaliram Win7 ne prepoznaje mi instalacioni disk,nece da butuje.Da li je moguce instalirati Win 7 na ovakvim platformama?
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #1464 on: August 26, 2013, 09:16:25 am »

Jeste, pretpostavaljm da ti nije boot podešen da ide sa cd/dvd-a.
Logged
80sBoy
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 321



« Reply #1465 on: August 26, 2013, 10:31:40 am »

Stvar je malo ozbiljnija od toga,naravno da sam podesio to,pokusao sam i sa USB ali ista stvar.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #1466 on: August 26, 2013, 03:35:42 pm »

Ubaci dvd u čitač, i upali laptop kako ga upališ pritišći F8 i trebao bi ti se otvoriti quck boot, tu odaberi cd dvd i vidi hoće li pokrenuti pa reci šta se dešava...

Logged
80sBoy
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 321



« Reply #1467 on: August 26, 2013, 05:04:27 pm »

Druze vec sam pokusao to,i ne ide.
Logged
airbag
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 267


« Reply #1468 on: August 26, 2013, 06:24:31 pm »

Moras iskljuciti SAFE Boot opciju jer taj tvoj Boot DVD nije za UEFI Bios, prebaci na LEGACY BIOS da prepozna stariju verziju i onda odaberi Boot device i Bujrum :-)

Sad ti je defoult na UEFI Boot to iskljuci ...
(Boot a PC in UEFI Mode or Legacy BIOS-compatibility mode) <------- googlaj

Pozz
« Last Edit: August 26, 2013, 06:41:14 pm by airbag » Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #1469 on: August 27, 2013, 07:05:03 am »

Vidi dali su i W8 i W7 na x64,možda ti je W8x64,a W7x32
Logged
Pages:  1 ... 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 [98] 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 ... 154   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 22 queries.