PALUBA
April 27, 2024, 08:25:37 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 ... 154   Go Down
  Print  
Author Topic: Problemi sa računarom, diskusija o hardveru i softveru...  (Read 507489 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #1485 on: October 10, 2013, 06:36:05 pm »

 Smiley fala

Do sad prošlo 35% za 3 ipo sata, pronašao jedan delay i 0 bad.

Hvala još jednom, probat ću i sa ovim kad se ovo završi.

poz.
Logged
airbag
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 267


« Reply #1486 on: October 10, 2013, 08:06:30 pm »

Samo nemoj biti razočaran ako ti disk nakon cca 11 sati regeneracije javi "device not ready" e tad moraš mijenjat disk to je C8 fatalni :-)
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #1487 on: October 12, 2013, 11:11:27 am »

Evo konačnog izvještaja nakon 20-ak sati.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Prvo sam počeo sa onim prvim programom ali sam morao prekinuti zbog grmljavine.
Juče sam krenuo nanovo sa ovom novijom verzijom programa i konačno je gotovo.

Nisam stigao niti probati laptop, pokušat ću večeras nakon posla.
Valjda će raditi, nigdje ne piše da je nešto loše, valjda ??

poz.


* izvjestaj.jpg (108.02 KB, 1024x620 - viewed 63 times.)
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 025


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #1488 on: October 12, 2013, 11:42:59 am »

Momci, piratske linkove šaljite drugim metodama, privatna poruka, mejl i sl, ali ih nemojte u buduće kačiti na forum, jer će bez upozorenja biti obrisani.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #1489 on: October 12, 2013, 02:45:06 pm »

Momci, piratske linkove šaljite drugim metodama, privatna poruka, mejl i sl, ali ih nemojte u buduće kačiti na forum, jer će bez upozorenja biti obrisani.

OK, sory, zanio sam se.

Ali sve u svemu opet neće.  Tongue

poz.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #1490 on: October 12, 2013, 04:32:57 pm »

Dakle ako pratite ovu sapunicu znate da je status quo.  Smiley

Znači kad sam prvi put aktivirao program izabrao sam opciju "skeniraj i popravi".
Tamo ima još par opcija ali sad sam išao na ovu "skeniraj ali ne popravljaj" pa ću vidjeti koje opcije dalje nudi.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

To izgleda ovako nekako.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Primjetio sam da odmah broji 2 delaya, valjda se je spremio negdje po kompu.

poz.


* izvj2.jpg (87.66 KB, 800x510 - viewed 78 times.)

* izvj3.jpg (96.08 KB, 800x518 - viewed 71 times.)
Logged
airbag
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 267


« Reply #1491 on: October 13, 2013, 08:03:27 am »

To ti je vrlo loš screencap :-( odmah na početku diska D ... a i trajalo ti je 20 sati za samo 250GB ?!?

Razmisli o kupovini novog finog ispravnog diska od 320GB :-)
Logged
micha
Stručni saradnik - OMJ
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 837


« Reply #1492 on: October 13, 2013, 10:44:22 am »




   1. Proveri ATA (SATA) kabl kojim je hard povezan na ploču i ako imaš drugi obavezno ga zameni !

   2. HDD Regenerator je dobar program za popravku bad sektora ali je jako, jako spor. Victoria sa Hiren's Boot diska je mnogo brži i efikasniji program za ovaj posao + mnogo drugih kao što je Accustic management tj. smanjenje brzine pristupa disku zbog smanjenja buke čime se ujedno poboljšava kvalitet čitanja podataka . Sa ruskom verzijom ovog programa, koja se aktivira prilikom učitavanja kada pita da li hoćeš Eng ili Rus, možeš takođe popravljati i SATA hard-ove.

   3. Ukoliko ni ovo ne pomogne pokušaj da iščupaš vredne podatke, ukoliko imaš potrebu za tim i uradi LLF tj. Low Level Format kojim se površina diska vraća u fabričko stanje ukoliko nema mehaničkih oštećenja. Odličan je Maxtor-ov LLF kojim se radi dugo ali može da iščupa disk iz mrtvih. Kada komp završi LLF ostavi ga da se ohladi par sati pa ponovo uradi test HDD Regeneratorom ili Victoriom da proveriš uspeh pa ako i onda sporo radi- baci ga!


Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #1493 on: October 13, 2013, 11:35:51 am »

Zahvaljujem svima na odgovorima i savjetima.
Ma pretpostavljam da je gotov, evo nešto gledam po vebšopovima i oglasnicima pa ću uzeti nešto.

Nego opet pitanjce.  Smiley

Šta mislite kolike su šanse da se sa ovakvog diska skine nešto ?
Neću ja to raditi, niti imam volje ni živaca ali ovaj komp je bi u vlasništvu studenta i disk je bio podjeljen na C i D.
Na D/ je spremio nekakve svoje radove sa faksa pa me moli jedino ako bi se to dalo spasiti.

Dao bi ga nekome da to pokuša napraviti, pa ako uspije uspije.

poz.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #1494 on: October 13, 2013, 07:10:51 pm »

Probaj ga klonirati kompletno Nortonom ili nekim sličnim programom u dosta slučajeva uspjeva...
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #1495 on: October 13, 2013, 07:48:44 pm »

Meni je jednom računar pobrljavio i nije hteo da digne sistem. Nisam mogao ni da ga formatiram. Prikačio sam ga na drugi računar kao slave, video je particiju D kompletnu, a i C sam tada uspeo da formatiram. Pokušaj i ti da ga povežeš na neki drugi računar, možda će ti pokazati tu particiju sa materijalima.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 025


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #1496 on: October 14, 2013, 01:48:00 pm »

Možda je najlakše da skineš neki live Linuks (narežeš ga ili nabaciš na USB stick) i na taj način počupaš podatke.
Evo ti link do jako dobre teme kako da nabaciš ISO datoteku na USB stic iili key kako ga već ko zove http://www.mycity.rs/Windows/Kreiranje-bootabilnog-USB-disk-uredjaja.html
Recimo u toj grupi Linuks distribucija koje imaju i live mod su Mint, Fedora, PCLinuxOS  itd... imaš ovde ceo spisak http://distrowatch.com/
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #1497 on: October 14, 2013, 05:55:50 pm »

Hvala .

Pokušat ćemo nešto ali to je sad u drugom planu.
Novi disk je u putu pa ću sad imati malo posla oko instalacije i sl.

Nego još jedno pitanjce.  Smiley

Koji free antivirus je trenutno najbolji, potpuno sam van tokova ?
Instalirao bi tamo i njega a pošto na ovom koristim NOD licencirani o tim stvarima više uopće nisam razmišljao.

poz.


Logged
airbag
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 267


« Reply #1498 on: October 14, 2013, 07:25:10 pm »

Antivirusni program kao takav više ne postoji, sada su aktualni  sigurnosni sustavi koji se sastoje od raznih aplikacija koje nedgledaju sve ono što bi moglo biti ugroženo. Malwer, Spyweare, Trojan, Bloatweare, Virus, Malicious files, Spam, ActiveX bombs, Java scripts, Malicious Adds, Pop Up i PoPUnder, Flash malicious files, Port Sniffing etc, etc....

Naime danas su tri vodeća sustava Nod32 Security Suite u raznim verzijama pa Norton i Kaspersky i McAfee.. svi imaju trial verzije koje se lako produljuju.

Besplatni sustav Microsoft Security Esentialas lako se instalira sa službene stranice ali trebaš imati aktivirane Windoze ili ih znati dobro aktivirati, u tom slučaju dobiješ zadovoljavajuću razinu zaštite koja ti kontrolira email, razne periferne memorije koje uključuješ pa neželjene aplikacije itd.

Imaš Avast security suite koji je besplatan ali je opterećen reklamama i kao svi ovi gore troši nemilosrdno resurse tvog računala.

Međutim svi su oni nesposobni da kontroliraju ponašanje korisnika koji namjerno nešto klikne, tad se u start up doda neka linija programa, pa kad rebootaš ta linije downloda nešto, odglumi ti da updatuje npr Flash player a ono snimi ti neki programski kod, koji nije nužno virus nego skup sistemskih komandi koji ti resetiraju korisnička prava, isključe sigurnosne servise u tvoje ime i još ti zaključaju Windoze u neku beskonačnu petlju dok ne platiš 99.99$ nekom tamo da ti to "pomogne" popraviti..

Ja ne koristim nikakve rezidentne programe da me čuvaju već pazim što pokrećem kad i kako te redovno kontroliram, alatom "autoruns" sve što mi se događa u start up sistemu Windoza..
Logged
Kaćo
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 914



« Reply #1499 on: October 17, 2013, 03:43:05 pm »

Nekako su mi  Avast i Microsoft Security Esentialas po volji,a i toplo preporučujem jedno čišćenje od malwera sa :
http://www.malwarebytes.org/

Logged
Pages:  1 ... 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 [100] 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 ... 154   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 22 queries.