PALUBA
April 27, 2024, 09:54:07 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 154   Go Down
  Print  
Author Topic: Problemi sa računarom, diskusija o hardveru i softveru...  (Read 507529 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #180 on: September 16, 2010, 07:54:15 pm »

Ovde na listingu nema IP, adresa niti bilo sta slicno ,samo datum, vreme uspostave veze, vreme prekida veze, kolicina prenetih podataka (koja se u racunu zaokruzuje na 100 KB) i cena za tu konekciju ( 0,00 ako nije preko limita i tacan iznos ako se predje limit).
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #181 on: September 17, 2010, 03:23:38 am »

To sa prekoračenjem je izgleda čest slučaj kod MTS-a. Poznajem par ljudi kojima su tako napakovali račune i silne GB, a ljudi nisu potrošili ni 1 GB od 5 koliko je valjda na raspolaganju u najjeftinijem paketu. I to nije neko ko zna oko kompjutera koliko i uz gusle, baš naprotiv. Poslednjeg dana u mesecu je stanje <1GB, a račun tipa 3GB preko ovih 5 u paketu. Lopine su neviđene. VIP je solidan po pitanju neta, ali koliko znam nemaju modeme, jedino da se mobilni poveže sa kompom, pa on da se koristi kao modem.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 027


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #182 on: September 17, 2010, 02:04:19 pm »

IP su skonili sa listinga zbog ovoga što Boža pominje, i kod SBB-a je tako, baš sam sada gledap listing, ali oni moraju da znaju IP adrese, što jeste ugrožavanje privatnosti, ali sa druge strane kako bi onda uopšte vršili obračun.

Što se tiče brojača i tačnosti tj. krađe, toga ima svuda, i kod obračuna vode, struje ... Naručito je to nezgodno kod Interneta jel se sve to radi ipak aproksimativno.

Varijnata povezivanja mobilnog u ulozi modema je stvarno nepraktična, a i sami oni kažu u šta sam se uverio da čim je malo veća gužva oni su zadnji (posle 3G) u lancu prioriteta te često uopšte i nema veze.

Kuzmar, pa nije ti to baš isplativo da na 15 GB protokolarnim obračunom skidaš recimo DVIX film od npr. 700 MB.
Mada ako se nema alternative, dobro je šta god da ima.

Pogledaću i VIP pošto kod njih ne znam cene, ali samo za neki slučaj kada mi hitno treba veza a MTS je nedostupan.
Mada ovde što je izneo Kuzmar me je navelo da ipak uzmem paket kod MTS-a.

Kuzmar, jel može ime programa koji koristiš za obračun.


PS
Kod MTS-a je sada akcija, uzmeš 500 dinara dopune i dobiješ 3.000 (mislim i 1.500 SMS), koje moraš da potrošiš za 15 dana, dok osnovica od 500 dinara ostaje normalno.
To može da bude zanimljivo kada se ide na varijantu mobilni u ulozo modema. Akcija važi do 30.09.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #183 on: September 17, 2010, 05:29:56 pm »

Baš je gadno kad mora da se plati internet. Ja nemam tih problema. Ne interesuje mi ni količina podataka, ni brzina, ni vrijeme, ni cijena. Uradiš u desetak velikih firmi mrežu, nabaviš im internet od svojih prijatelja,  Wink a prijatelji su tu da se pomažu  Wink Grin .

Ruka ruku mije.

A sad u firmi imam brzinu 110 MEGA. Plaćen rapidshare, direktan pristup internetu,   Grin Grin Grin Grin  Administrator je administrator. Neograničena prava u mreži.

Ma neću više da se hvalim. Sad će neki da jauču na brzinu modema.


Pozdrav

Vlado
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #184 on: September 17, 2010, 05:34:37 pm »

Ajte molim vas znate li vi šta je to 100 mega Grin
Smanji ribu Vlado, odoše nam živci čitajući ovo, ja plaćam 1024kb/s, dobijam 768 u proseku, oko 800 kada je dobar dan, a o brzinama koje ti imaš mogu samo da sanjam, to mi dođe kao naučna fantastika ili ona serija što je bila "Beyond 2000", samo što bi u srpskj verziji glasila "Beyond 3000" Cheesy
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #185 on: September 17, 2010, 05:46:44 pm »

Firma ima direktni pristup čvorištu. Optika. Od glavnog čvorišta Telekoma Republike Srpske 100 metara. Duže traje klik na mišu nego neki download.

Jako mi je žao što neki imaju modem.

A da ne spominjem backup linkove do drugih provajdera, gdje su isto velike brzine. Kablaža, unutrašnja, je rađena optikom ili kablovima kategorije 7.

Optikom šaljemo program u Srbiju do Totala, primamo razmjene od RTS, Nove TV, HTV-a,

 Grin Grin Grin Grin Grin Grin Grin
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #186 on: September 17, 2010, 08:43:10 pm »

@Broker
Nikakav program za obracun ne koristim, samo na kontrolnom panelu za modem ima neka vrsta brojaca na osnovu koga se zakljuci kolika je orijentirna potrosnja.


P.S.
Dakle posle skoro 9 godina od kako imam svoj racunar danas mi je PRVI PUT pao sistem (na laptopu), pa sada kucam sa starog PC-ija gde mi treba cela vecnost da otvorim neku stranicu. Tako ce najverovatnije biti do nedelje, posto cu tek tada imati vremena (nadam se) da sredim laptop.
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #187 on: September 17, 2010, 09:37:15 pm »




PS
Kod MTS-a je sada akcija, uzmeš 500 dinara dopune i dobiješ 3.000 (mislim i 1.500 SMS), koje moraš da potrošiš za 15 dana, dok osnovica od 500 dinara ostaje normalno.
To može da bude zanimljivo kada se ide na varijantu mobilni u ulozo modema. Akcija važi do 30.09.
[/quote]
 Ja sam učestvovao u prošloj akciji MTS-a i nikad više.Bilo je ist nešto oko kredita za telefoniranje. Da neširim priču Nisam 10 dana mogao da zovem nikog van 064 mreže niti da me neko van mreže zove. Toliko o MTS-u. 
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 027


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #188 on: September 21, 2010, 10:12:18 pm »

Pogledajte šta donosi novi Ubuntu 10.10 Maverick Meerkat:
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 027


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #189 on: September 25, 2010, 09:40:56 am »

Driver Easy, mnogo dobar besplatan program za skeniranje, preuzimanje i instalaciju drajvera:
http://www.drivereasy.com/

Prijatno sam se iznenadio sa njegovim radom, i bolji je čak i od nekih komercijalnih programa ovog tipa.
Postoji i komercijalna verzija koja skida dosta brže i omogućava da se skinu svi drajveri (ako ih ima više) samo jednim klikom miša. Ali i free verzija završava posao.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #190 on: September 27, 2010, 09:43:14 pm »

Aj` sad, ima li neki program koji se lepo pusti da radi i on pobrise sve duplikate (fotografija, muzika i slicno), ali samo potpuno identicne duplikate a ne i nesto sto mozda ima isti naziv ali se nalazi u nekom drugom folderu?

Najzad sam nabavio kabal za napajanje eksternog HDD a tamo cega sve nema, pa reko` da pitam da li ima neka takva ``sluzba`` za ciscenje.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #191 on: September 27, 2010, 10:00:39 pm »

Imao sam ja jedan dobar ali izbrisao (formatiranje PC) i zaboravio naziv programa

LPB
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #192 on: September 27, 2010, 11:20:01 pm »

Bio je nekada davno jedan reklamirali ga u svetu kompjutera, čak sam ga na kratko i imao ali na odavno sam ga obrisao jer mi tada nije nešto trebao.
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #193 on: September 30, 2010, 12:15:29 pm »

Kuzmar, evo jednog, a ima ih zaista gomila besplatnih...samo kucni u Gugletu nešto poput "duplicate file finder" Wink

Code:
http://www.snapfiles.com/get/dupfilefinder.html
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 027


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #194 on: September 30, 2010, 12:50:40 pm »

Nešto u te programe koji nalaze duplikate i nemam poverenja. Znaju oni da nađu sve duple fajlove u to nema sumnje ali po nekda daju da se obriše i ono što ne treba.
Znam da za ručno traženje duplih fajlova treba večnost, ali i obrisati nešto važno iz sistema nije rešenje.
Ima i u Linuxu jedan program koji radi imeđu ostalog i pronalazak duplih fajlova, mada niko ne preporučuje njegovu upotrebu sem ako korisnik zna šta radi.
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... 154   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.029 seconds with 22 queries.