PALUBA
March 28, 2024, 12:24:17 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 [152] 153 154   Go Down
  Print  
Author Topic: Problemi sa računarom, diskusija o hardveru i softveru...  (Read 502882 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
normalno
mornar
*
Offline Offline

Posts: 41


« Reply #2265 on: January 15, 2020, 07:33:01 pm »

Ukratko, radiće Windows 7 još godinama, kao što je radio i Windows XP (a ponegdje i dan danas radi).

Ono što je MS danas uradio jeste da su zvanično prestali da isporučuju sigurnosne i druge softverske "ispravke i dopune" za Windows 7 velikoj većini korisnika.
To znači da Windows 7 neće odjednom stati i postati neupotrebljiv več će vremenom biti
sve manje i manje siguran te da mu MS neće dodavati nove opcije kao što to čini za Windows 10.

Vremenom će neki programi u potpunosti prestati da rade na Windowsu 7 (recimo Skype ili Photoshop ili Google Chrome... )
jer taj stari operativni sistem neće dobiti potrebnu podršku od strane MS-a za nove opcije tih programa.

Ipak, to će vjerovatno trajati godinama jer i dalje postoji ogroman broj računara sa Windows 7 i bilo bi vrlo nepromišljeno
da recimo na par stotina miliona računara odjednom Skype stane sa radom.

Za kraj, jedan praktičan savjet za većinu korisnika Windowsa 7: poželjno je koristiti barem neki besplatan antivirusni program i firewall (kao i do sada).
To bi, u razumnoj mjeri, trebalo da prelazni period ka nekom novom operativnom sistemu ili novom računaru učini bezbolnim.

Pozdrav,
M.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #2266 on: January 15, 2020, 09:52:54 pm »

Hvala, upravo sam tako i mislio, ali treba mi podrška.   Cheesy
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 879


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #2267 on: February 20, 2020, 06:50:11 pm »

Ima li neko (aktivan) ko se razume u hardver računara.

Imam nameru da probam procesor Intel Xeona da smestim na ploču koja ima ležište 775.

Treba modovati CPU tako što se staviti stiker i radi bar na ovom BIOS-u ispod u videu.



Sada serverski procesor Xeon može da se kupi polovan za 10-ak evradi, već modovan, a mnogi kažu da je bolji čak i od Intel Core 2 Quad Q serije procesora.

Da je probao ovo neko?
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #2268 on: March 16, 2021, 07:45:28 pm »

  Imam jednu nevolju-dok sam radio moj stari HP  je pao na tle !! Nije se polo mio ali kad sam ga  opet pokrenuti. doio je napajanje i dosao do pocetnu stranicu windows XP,a onda a onda se san prazan ekran ali odma i obavjest
POWER ON-SYSTEM OFF.
Pokusao sam sve  svee sto znam ali  uzalud
MOLIM ZA POMOC!
« Last Edit: March 18, 2021, 02:34:34 pm by Brok, Reason: izbačeni nepotrbni tagovi » Logged
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 128


« Reply #2269 on: March 16, 2021, 11:05:38 pm »

 Imam jednu nevolju-dok sam radio moj stari HP  je pao na tle !! Nije se polo mio ali kad sam ga  opet pokrenuti. doio je napajanje i dosao do pocetnu stranicu windows XP,a onda a onda se san prazan ekran ali odma i obavjest
POWER ON-SYSTEM OFF.
Pokusao sam sve  svee sto znam ali  uzalud
MOLIM ZA POMOC!
Koji ti je model računara?
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #2270 on: March 17, 2021, 10:00:49 am »

HP 512-godiste 2007 OS WINDOWS XP SP3

Logged
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 128


« Reply #2271 on: March 17, 2021, 06:16:18 pm »

Када лаптоп падне, најчешћи проблем до кога може да дође је оштећење диска на коме се чувају подаци.

Пробај да одеш у BIOS када стартујеш рачунар, да видиш да ли рачунар види диск. Нисам сигуран за твој модел, али генерално када рачунар стартује треба да притиснеш F10. Ако то не ради, на полеђини рачунара имаш налепницу са серијским бројем и бројем производа (P/N, model number), на основу тога би требало да можеш на интернету да нађеш како да уђеш у BIOS.

Уколико рачунар уопште не може да се покрене, онда је у питању нешто друго. Пробај да га рестартујеш. На старим лаптопима може батерија да се извади, пробај да извадиш батерију на минут и искључиш пуњач, па онда поново да га стартујеш.

 
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #2272 on: March 23, 2021, 04:38:51 pm »

Ako neko ima problema sa Viberom i ostalim applikacijama koje iskacu bez razloga, nek uradi update Google Chromea i Android System Webview na google prodavnici
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #2273 on: March 23, 2021, 05:34:31 pm »

Ako neko ima problema sa Viberom i ostalim applikacijama koje iskacu bez razloga, nek uradi update Google Chromea i Android System Webview na google prodavnici

Da, zezalo je više aplikacija, ja slučajno otkrio taj update.  Tongue

poz.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #2274 on: March 23, 2021, 05:35:50 pm »

Ako neko ima problema sa Viberom i ostalim applikacijama koje iskacu bez razloga, nek uradi update Google Chromea i Android System Webview na google prodavnici

Hvala Trifko, već sam se načestitao familije proizvodjaču i hteo da vraćam na fabrička.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #2275 on: March 23, 2021, 05:53:46 pm »

Quote
Aplikacije na mobitelima jučer su se nasumično rušile. Iz Googlea su objasnili o čemu se radilo

Među aplikacijama koje su se rušile našle su se one za upravljanje elektroničkom poštom, bankarenje i mnoge druge
Određeni broj korisnika pametnih telefona koji pokreću operativni sustav Android u ponedjeljak je u popodnevnim satima prijavio da im se određene aplikacije nasumično "ruše", odnosno da prestaju s radom te da ih se ne može otvoriti.

Među aplikacijama koje su se rušile našle su se one za upravljanje elektroničkom poštom, bankarenje i mnoge druge.

Engadget piše da su se korisnici na spomenute smetnje žalili na društvenoj mreži Twitter te na forumu Reddit, ali da je internetska stranica koja bilježi raznorodne digitalne kvarove DownDetector također evidentirala spomenuti problem.

Određeni su korisnici javili da su problem uspjeli korigirati tako što su uklonili posljednje ažuriranje sistemske aplikacije Android System WebView, aplikacije koja omogućava prikazivanje sadržaja s interneta, a koja se temelji na Chrome tehnologiji.

Google je u ponedjeljak u večernjim satima potvrdio da Android System WebView zaista nekim korisnicima pravi probleme te da radi na njihovoj sanaciji, a u utorak je u jutarnjim satima potvrdio da je problem s aplikacijom otklonjen.

Google je korisnike uputio da spomenutu aplikaciju ažuriraju kako bi izbjegli bilo kakve nevolje s kojima su se prethodno susretali.

link

Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #2276 on: March 24, 2021, 12:39:25 am »

Nasao sam p-n i druge podatke,ali na prozoru gde pise poweron paswordX mj ne da da ih ukucam_
Logged
normalno
mornar
*
Offline Offline

Posts: 41


« Reply #2277 on: March 24, 2021, 05:56:23 am »

Nasao sam p-n i druge podatke,ali na prozoru gde pise poweron paswordX mj ne da da ih ukucam_

"Power-on password" je šifra podešena u BIOS-u predviđena kao sigurnosna mjera protiv neovlaštenog pristupa računaru,
mora se ukucati preko tastature pri svakom uključivanju tj pokretanju laptopa.
Sve dok se ne upiše tačna šifra računar se neće uključiti.

Da li je ta šifra od ranije bila podešena ili je to nešto novo što se pojavilo nakon pada laptopa?
Ukoliko je ranije nije bilo, moguće je da se pojavila kao posljedica oštećenja pri padu.

Izgleda da se to znalo dešavati na HP-ovim računarima, link:

https://h30434.www3.hp.com/t5/Notebooks-Archive-Read-Only/Laptop-Enter-Your-Administrator-Password-or-Power-on/td-p/1458749

Pozdrav,
M.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #2278 on: August 27, 2021, 12:49:13 pm »

Nove smernice za regulisanje algoritama tehnoloških kompanija
D. D. S. 27. 08. 2021.

KINA je najavila nove nacrte smernica za regulisanje algoritama koje koriste tehnološke kompanije za davanje preporuka korisnicima.

Prema pravilima koje je objavila kineska administracija za sajber prostor algoritmi ne smeju da promovišu sadržaj koji "ugrožava nacionalnu bezbednost, narušavaju ekonomski i društveni poredak ili narušavaju legitimna prava i interese drugih". Pooštravanje propisa izazvali su veliku rasprodaju akcija tehnoloških kompanija i ostavili globalne investitore na cedilu.

Korisnicima se, prema novim pravilima, ne smeju prikazivati diskriminatorne cene na osnovu njihovog ponašanja u prošlosti i moraju imati mogućnost da isključe preporuke, kaže se u pravilima. Algoritmi se ne bi smeli koristiti za kreiranje lažnih korisničkih naloga. Internet kompanije širom sveta koriste algoritme za predviđanje ponašanja i preferencija potrošača kako bi dale preporuke prilagođene željama korisnika. Ovi algoritmi su ključni za uspeh e-trgovine, aplikacija za vožnju i društvenih medija koji se koriste u Kini, poput Alibabe.

Ali ove tehnološke kompanije su se suočile sa kritikama zbog jer su dozvolile njihovim algoritmima da promovišu sadržaj koji je nezakonit ili koji državna cenzura smatra neprikladnim. Programi ne bi trebalo da izazivaju "loše navike" kod maloletnika i ne smeju ih gurati da budu "zavisni od interneta", kaže se u novim pravilima. Umesto toga, trebalo bi da "aktivno šire pozitivnu energiju".

Izvor. www.novosti.rs
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #2279 on: September 05, 2021, 09:47:27 pm »

Logged
Pages:  1 ... 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 [152] 153 154   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 22 queries.