PALUBA
April 27, 2024, 01:15:24 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 154   Go Down
  Print  
Author Topic: Problemi sa računarom, diskusija o hardveru i softveru...  (Read 507610 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #45 on: February 13, 2010, 10:19:38 pm »

Nemam antensko pojačalo, koristim kablovsku televiziju, sad sam pronašao jedno od mogućih rešenja, samo gradnja nekakvog filtera, ne znam da li bi to moglo pomoći, baci pogled pa proceni vlado, ti sigurno imaš najviše iskustva sa tim:
http://www.elitesecurity.org/t341030-0#2093670
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #46 on: February 13, 2010, 10:23:58 pm »

Tamo je sve lijepo opisano i objašnjeno. Različiti potencijali mase. Probaj ono sa rastavnim trafoom na kablovskoj.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #47 on: February 15, 2010, 07:29:56 am »

Ajde probaj da računar i monitor staviš na produžni kabal i ubadaj u utičnice u kući dok ne nađeš fazu na kojoj je kablovska. Možda je to lakše nego pravljenje rastavnog trafoa.

Pozdrav

Vlado
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #48 on: February 15, 2010, 02:06:40 pm »

Pokušaću još koliko sutra i javljam rezultate, za sada sam se vratio na stari crt monitor, dok ne pronađem adekvato rešenje za ovaj problem.
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #49 on: February 18, 2010, 02:55:51 pm »

Pokušao sam da uključim na drugu fazu i treperenje je jednako kao i pre, ostaje mi "uradi sam" princip, ali to kad crkne crt Smiley
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #50 on: February 18, 2010, 06:46:01 pm »

Probo. Pokušo.  :'( JBG. 

Kad bi znao koliko sam ja imao rješavanja zadataka sa stalnim pokušajima i uzaludnim promašajima. Da ne misliš da je problem uzemljenja lak zadatak evo ti jedan podatak iz tenka M84. U tenku postoje sljedeće mase:

Masa napajanja
analogna masa
digitalna masa
masa signala
masa uzemljenja
signal mase
povratni signal mase
pojačavač signala mase
referentna masa
šasija tenka

itd. Možda ima još neki, ali ne mogu više da se sjetim.

Između masa postoji stanoviti otpor i napon. U računaru je pojačavač signala mase. Bolje da dalje ne objašnjavam. U slučaju da postoji kratki spoj između masa tenk nije u funkciji.

Pozdrav

Vlado
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #51 on: February 18, 2010, 08:57:31 pm »

Možda glupo pitanje.

Dali je masa, koju PC dobiva preko 220 AC ista kao masa na oklopu kod koax kabla? Da se ne pravi tu razlika u potencialima na masi pa ti onda trepti monitor?

LPB
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #52 on: February 18, 2010, 09:40:52 pm »

Jeste.
Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #53 on: March 05, 2010, 02:33:10 am »

Čelikom oklopljen

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Američka tvtrka Lockheed Martin, poznata po proizvodnji raznih naprednih borbenih sustava predstavila je sigurno "prijenosno računalo" koje je, ustvari, popularna USB fleš memorija izrađena tako da omogući korisniku siguran rad na računalu. Sustav je nazvan IronClad, a u sebi sadrži cijeli OS, aplikacije i datoteke potrebne za rad. Fleš disk je, naravno, zaštićen i onemogućava neautoriziran pristup. Korisnik ga može utaknuti u bilo koje računalo, u slobodno USB sučelje, i imati pristup svojem računalu i svojim aplikacijama i podacima bez bojazni o mogućim zarazama s računala domaćina. Svi se poslovi obavljaju izravno s IronClada i korisnik ni ne stupa u doticaj s hard diskom računala domaćina. Uz to, uređaj ne ostavlja nikakav trag na računalu domaćinu nakon prestanka rada i vađenja fleš memorije iz USB sučelja. IronClad je dovoljno siguran da se može rabiti s bilo kojeg javnog računala jer korisnik ima apsolutni nadzor, a primijenjena je i napredna 256 bitna enkripcija podataka.

Autor: M. Petrović
Izvor: Hrvatski vojnik http://www.hrvatski-vojnik.hr/


* IronClad_2_LMartin.jpg (29.26 KB, 200x133 - viewed 133 times.)
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #54 on: March 14, 2010, 05:04:18 pm »

Potvrđen kritičan bug u pretraživaču
Opera Software je pre nekoliko dana potvrdila postojanje kritične slabe tačke u okviru Windows verzije internet pretraživača ove kompanije i objavila da radi na zakrpi.

Norveški proizvođač internet pretraživača nije objavio vremenski okvir u kojem će popraviti slabu tačku ali je početkom nedelje predstavnik za štampu ove kompanija izjavio da će popravka biti izdata što je pre moguće. Slabu tačku je danska sigurnosna kompanija Secunia klasifikovala kao veoma ozbiljnu, što je druga po redu najviša ocena ozbiljnosti u sistemu ove kompanije.

Prema tvrdnji Secunia-e, slaba tačka može da izazove oštećenje memorije, krah Opera pretraživača i teorijski izvršenje koda za napad. Prema navodima sigurnosnog istraživača koji je postovao proof-of-concept kod za napad, bug utiče na Opera 10 pretraživač uključujući i najnoviju verziju 10.50 koja je izdata prethodne nedelje.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Opera je osporila inicjalni izveštaj Secunia-e tvrdeći da bug ne predstavlja sigurnosni problem jer napadači bi mogli samo da izazovu krah pretraživača ali ne i da preuzmu kontrolu nad napadnutim računarom. Međutim, nakon ponovljenog upozorenja od strane Secunia-e i temeljnije istrage, Opera je zaključila da bi se slaba tačka mogla iskoristiti za preuzimanje kontrole nad računarom.

U 64-bitnom okruženju bi samo moglo doći do kraha pretraživača dok u 32-bitnom okruženju bi se ova slaba tačka potenicjalno mogla iskoristiti za pomeranje memorije sa jedne lokacije na drugu bez njenog oštećivanja, naveo je predstavnik za štampu Opera-e, Thomas Ford.

Ford je ipak umanjio značaj pretnje navevši da je mala verovatnoća da bi exploit bio toliko pouzdan da bi mogao da prestavlja pretnju za korisnike. Postoji suviše zavisnosti u podacima koji se koriste u aplikaciji kao što je Opera da je zaista teško iskoristiti slabu tačku da bi se mogao preuzeti napadnuti računar, nego je mnogo verovatnije da bi došlo do kraha pretraživača.

Finalna faza napada bi morala da se izvede zaista brzo jer zavisi od ogromnog broja promenljivih. Samo Windows verzije pretraživača su ugrožene a korisnici ukoliko žele da zaštite svoje računare dok kompanija ne objavi zakrpu mogu da omoguće karakteristike kao što su DEP (data execution prevention) i ASLR (address space layout randomization), navodi Ford.

Microsoft je DEP predstavio sa drugim service pack-om za Windows XP 2004 dok je ASLR u upotrebi od pojavljivanja Vista-e početkom 2007. Obzirom da je utvrđeno da je u pitanju sigurnosni problem, čak iako trenutno nema iskorišćenja ove slabe tačke a uspešnost njenog iskorišćenja je u domenu teorije, Opera radi na popravci za ovu slabu tačku i testira razne opcije.

Plan kompanije je da uskoro izda popravku za ovu slabu tačku. Opera trenutno zauzima oko 2.4% udela na tržištu svih pretraživača koji se koriste na svetu, navodi u prošlomesečnom izveštaju kompanija NetApplications.Com.

Sa druge strane irska kompanija StatCounter procenjuje da Opera ima oko 2% udela na tržištu pretraživača na globalnom nivou odnosno oko 4.3% u Evropi. Opera je jedan od pet pretraživača koji se prikazuju po podrazumevanom podešavanju u okviru ballot prozora koji je Microsoft morao da implementria na zahtev EU.


Izvor: ITsvet.com


* opera.jpg (20.28 KB, 500x311 - viewed 169 times.)
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 027


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #55 on: March 15, 2010, 12:25:36 am »

Sa bugom ili ne, opet je daleko bolji pretraživač od IE8.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #56 on: March 15, 2010, 12:35:44 am »

Sa bugom ili ne, opet je daleko bolji pretraživač od IE8.

Amin 
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #57 on: March 15, 2010, 01:07:24 pm »

Sa bugom ili ne, opet je daleko bolji pretraživač od IE8.
Hm... sve zavisi od toga na šta navikneš.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 027


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #58 on: March 15, 2010, 04:08:30 pm »

Na loše stvari ne mogu da se naviknem ako na to nisam prinuđen, a nisam. Pored Opere tu je i Firefox, Safari, Concord, samo ne IE7 ili 8 bilo koji dobar je samo kada ne radi ništa.

Otvori ti 80 tabova u IE8 i manipuliši sa njima. Teško, da ne kažem nemoguće.

Jedina alternativa je da na platformi IE-a instaliraš Avant, u njemu se još kako tako može raditi.

Trifko, ti si beše serviser računara ako ne grešim?
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #59 on: March 16, 2010, 11:27:06 pm »

Trifko, ti si beše serviser računara ako ne grešim?
To mi je u početku bio hobi, ali sticajem okolnosti sam sad prinuđen da to radim.

Logged
Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 154   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.029 seconds with 22 queries.