PALUBA
April 27, 2024, 08:58:11 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... 154   Go Down
  Print  
Author Topic: Problemi sa računarom, diskusija o hardveru i softveru...  (Read 507505 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #990 on: January 15, 2012, 01:37:54 am »

Švedska dobila "kopi-pejst" crkvu



14.01.2012




  Stokholm -- Grupa za razmenu fajlova, poznata kao „Crkva kopimizma", u Švedskoj je zvanično priznata kao verska organizacija.



Priznavanje „Crkve kopimizma" i ne treba da iznenađuje.

Švedska je dom brojnih grupa za razmenu datoteka, odnosno fajlova, uključujući i kontroverzni „The Pirate Bay" i kasnije Piratsku partiju, koja sada ima dva mesta u Evropskom parlamentu.

Od tada su se brojne piratske partije aktivirale širom Evrope, a krajem 2011. nekoliko članova Piratske partije Nemačke neočekivano je osvojilo mesta u parlamentu Berlina.

“Morali smo tri puta da konkurišemo,”kaže Gustav Nipe, vođa organizacije, koji je prošle godine pomogao osnivanje Piratskog internet-servis provajdera, koji je osmišljen tako da izaziva Evropski zakon o privatnosti.

Crkva koja komande CTRL+C and CTRL+V (prečice za kopiranje) smatra svetim simbolima, ne promoviše direktno nelegalno kopiranje fajlova. Umesto toga fokusira se na otvorenu distribuciju znanja za sve.

“Za „Crkvu kopimizma" informacija je sveta, a kopiranje sveta tajna. Informacija sadrži u sebi određenu vrednost i ta vrednost se kroz kopiranje umnožava. Prema tome, kopiranje je za tu organizaciju i njene članove najvažnije ,”objašnjeno je na internet-stranici „Crkve kopimizma".

Odluku o priznavanju kopi-pejst crkve donela je krajem decembra 2011. švedska finansijska i administrativna služba, institucija koja se u toj zemlji bavi određivanjem poreskih kategorija. Ta vladina institucija omogućava priznatim grupama, koje uključuju sve, od velikih religija do staronordijskih pagana, prijavljivanje za pomoć iz državnog budžeta.

Bertil Kalner iz švedske finansijske i administrativne službe kaže da religiozna zajednica može biti bilo šta.

„Važno je da je reč o zajednici sa religioznim aktivnostima,“objašnjava Kalner.

Crkvu je osnovao devetnaestogodišnji student filozofije Isak Gerson. On veruje da će distribucija fajlova sada dobiti religijsku zaštitu. Isak Gerson, duhovni vođa grupe, takođe je i član omladine Piratske partije.

Da biste postali „kopimista", objašnjava Gerson, nije potrebno „formalno članstvo" na internet portalu:

„Trebalo bi samo da osećate zov da obožavate ono što je najsvetije od najsvetijeg, informaciju i njeno umnožavanje. Kako bismo to primenjivali, mi organizujemo „copyactings" religiozne službe gde kopimisti dele informacije sa drugima kroz kopiranje i remiksovanje.“



Izvor:B92/Press
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 027


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #991 on: January 15, 2012, 09:20:11 am »

Kakavih bolida ima sve.
Ima i Apple Mac neku versku svoju sektu.


Hvala ti Željko na članku.
Ovo potkopava neke druge, zdrave, filozofske poglede na svet i maltene nas trpa sve u isti koš, a razlike su drastične.
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #992 on: January 15, 2012, 06:23:27 pm »

^Ova vest je više za onu drugu temu o ludacima. 
Hvala Željko, zaista je dobro da se o ovome čuje, možda sutra krenu od vrata do vrata kao Jehovini svedoci.  Grin
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #993 on: January 15, 2012, 07:09:02 pm »

Ludi Švađani, dok sam služio narodu, sa mnom je bio i momak, Hrvat, koji je živio u Švedskoj. Pričao je, kako je nekolicina luđaka iz njegovog (mislim da) fakulteta (bio je nešto stariji od nas), napravilo stranku, kojoj je bio cilj jeftiniji alkohol i širi pločnjaci.

Ako se ne varam u Švedskoj su imali prvi piratsku stranku. Izgleda, da je u istinu lako napraviti stranku u Švedskoj.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #994 on: January 15, 2012, 07:13:58 pm »

Ako se zna cena alkohola na Švedskom, razumem tu pobudu... Ako se ne varam, Guinness, pinta, bila je oko 7-8€..
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #995 on: January 16, 2012, 10:29:49 pm »

Istina...   Grin

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]



* 1806222_700b.jpg (303.66 KB, 597x3879 - viewed 95 times.)
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #996 on: January 16, 2012, 10:39:45 pm »

Pomoć mami oko kompjutera preko telefona:

Sine, ovo nešto ne radi!!!
Šta to, mama?
Ovaj e-mail.
A šta to ne radi? Ne primaš mailova, ne možeš slati?
Ne ne, to radi.
I?
Ma ne, evo to što mi piše tu lijevo gore.
Emmmm mama, evo me za 10 minuta.

Ne siječam se više, šta je bilo baš taj dan ali eto, tako to ide kod nas, brže mi je skoknut do nje, nego objašnjavati.



Njoj u prilog, ima 70 godina.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #997 on: January 16, 2012, 10:42:30 pm »

teamviewer ?

Mada mislim da ona samo voli da vidi sina. Wink
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #998 on: January 17, 2012, 08:00:07 am »

MS remote desktop. Telemach ima statični IP, tako da nije problem.

Dobro radi i Google remote, jesi probao?
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #999 on: January 17, 2012, 08:40:12 am »

Vezan na MS remote desktop, tako da nisam probao drugo. Ali MS radi korektno.
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #1000 on: January 17, 2012, 09:00:46 am »

Ja sam MS prvo upotrebljava za dostup do servera doma, tako da sam navikao na njega i ne razmišljam puno o drugima. Googla sam malo testirao, kad su ga izbacili i vratio se na MS, navika.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #1001 on: January 17, 2012, 09:26:23 am »

Kod nas je definirano koji program treba koristiti za Remote desktop, tako da nemam ni želje ni interesa probati šta drugo.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #1002 on: January 17, 2012, 10:10:35 am »

Mom bratu nešto štopao računar. Mislio je da je grafička. Pa ode i kupi novu grafičku. Ali je nije mogao ubosti u ploču. Pa ode onda i kupi novu ploču. Ali nije mogao na nju staviti procesor, pa ode kasnije i kupi i njega. Ali mu memorija onda nije bila odgovarajuća, pa ode kupi i nju. Ali  onda nije mogao pristupiti svojim podatcima koji su bili u hard disku.....

I ode i kupi novi računar. Ali mu tu nešto nije radilo.....

Pa me zvao da mu to sredim i pitam ga za onu grafičku koja je štopala radi li na njoj ventilator. "Pa zaglavio je....."

I nakraju sam ga natjerao da kupi kameru i da se čujemo skajpom. Sad mu računar održavam preko remote desktopa i pričam sa bratom neograničeno.

U svakom zlu ima nešto dobro.


Vlado
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #1003 on: January 18, 2012, 01:39:27 pm »

Drugar ima sledeću konfiguraciju:

Matična ploča: Asus M4A785T-M
Procesor: DualCore AMD Athlon II X2 245, 2900 MHz (14.5 x 200)
Memorija: 1GB ddr3 1333MHz kvr1333d3n9/1g

Sve ok radi samo je hteo da pojača memoriju pa je kupio još jedan modul od 2GB oznake kvr1333d3s8n9/2g, međutim kada ga ubaci računar ne radi, ne prolazi POST, bilo da novu memoriju stavi u kombinaciji sa starom ili samostalno u bilo koji memorijski slot. Zamenio je u radnji modul i dobio novi isti takav, međutim problem je ostao isti, dakle ram nije bio neispravan.

Gledao sam na Asusovom sajtu spisak isprobanih memorija i zapalo mi je za oko da su sve memorije od 2 ili više GB koje su oni isprobali dvostrane, dok je ovaj modul koji je on kupio jednostrana memorija. Pitam se da li je možda tu problem, ili bi možda pomoglo neko podešavanje u Biosu? Da li je neko imao sličnih problema sa memorijom?
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #1004 on: January 18, 2012, 05:29:18 pm »

Vrlo je verovatno da je problem upravo u tome što je to "jednostrana" memorija. Ti čipovi su zapravo veće gustine zapisa, jer kada se zaleme sa druge strane, dobije se modul od 4GB, tako da taj štap memorije treba tretirati kao 4GB modul. Pitanje je da li ploča podržava module od 4GB. Mada, čak i da podržava, to nije garancija da će svaki raditi. Kupovina memorije ponekad ume da bude "mačka u džaku", naročito na slabijim pločama i ako se radi o jeftinim memorijama, što je ovde slučaj.

Jedino što sem zamene može da pokuša da uradi je da apdejtuje BIOS na najnoviju verziju, pa onda da pokuša.
Logged
Pages:  1 ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 [67] 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 ... 154   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 22 queries.