PALUBA
April 28, 2024, 10:00:49 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 [115] 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 ... 154   Go Down
  Print  
Author Topic: Problemi sa računarom, diskusija o hardveru i softveru...  (Read 508173 times)
 
0 Members and 4 Guests are viewing this topic.
vizant
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 71



« Reply #1710 on: March 26, 2014, 09:58:44 am »

Vrlo prosto
Svaki laptop je namenjen da radi sa baterijom, to sto se koristi bez iste ili nesipravnom je samo plus. Baterija je negde prespojila u celijama i ne pusta struju, pa kad spoji radi kad ne spoji ne radi...Nadji istu losu bateriju koja ce da propusti struju. E SAD znam da ima likova koji popravljaju i baterije za mobilni verovatno rade i za Laptop...Takve sam vidjao na buvljaku u Nisu... Rasture izmere koja celija ne valja zamene nekom istom ili slicnom i to je to.. ali opet koliko ce da drze ostale? Svaka baterija je napravljena da radi otprilike 2 god.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #1711 on: March 26, 2014, 11:40:55 am »

Hvala.
Muči me jedan drugi detalj, nemam prevelikog iskustva sa laptopima ali sam se ranije zezeo sa jednim HP-om i on je uredno radio sa izvađenom baterijom. Ovaj neće, svijetli lampica gdje je nacrtana utičnica ali komp neće da krene.
Proradi samo kad se stavi baterija i ako se upali lampica baterije.

poz.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #1712 on: March 26, 2014, 11:45:54 am »

Čudno Sole dosad sve laptopa što je prošlo kroz moje ruke (a prošao ih je pozamašan broj) su radili bez baterije.

P.S. Malo sam procunjao po naleti na ovakav savjet: Izvadi bateriju iz laptopa i isključi ga s punjača, onda drži dugme za paljanje 30 sekundi, poslije 30 s pusti priključi punjač i probaj hoće li upaliti. Ako ti to ne pomogne sledeći korak ti je update biosa na noviju verziju, pošto tošiba često zna imati "propuste" (namjerne ili ne namjerne pitanje je sad) to se sa updejtom riješi. Kod Updejta imaćeš jedan mali problemčić a to je da ga ne možež uraditi ako nemaš ispravnu bateriju napunjenu bar do 30%...
« Last Edit: March 26, 2014, 11:56:41 am by Trifko » Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #1713 on: March 26, 2014, 04:27:30 pm »

Čudno Sole dosad sve laptopa što je prošlo kroz moje ruke (a prošao ih je pozamašan broj) su radili bez baterije.

Da i meni je to nešto sumnjivo, da nije crkla matična usljed loše baterije.  Tongue
To sam pročitao negdje nevezano za toshibu.

Quote
P.S. Malo sam procunjao po naleti na ovakav savjet: Izvadi bateriju iz laptopa i isključi ga s punjača, onda drži dugme za paljanje 30 sekundi, poslije 30 s pusti priključi punjač i probaj hoće li upaliti. Ako ti to ne pomogne sledeći korak ti je update biosa na noviju verziju, pošto tošiba često zna imati "propuste" (namjerne ili ne namjerne pitanje je sad) to se sa updejtom riješi. Kod Updejta imaćeš jedan mali problemčić a to je da ga ne možež uraditi ako nemaš ispravnu bateriju napunjenu bar do 30%...

Ovo prvo ću probati a za drugu kombinaciju nemam bateriju, jedino da je negdje posudim samo gdje.

hvala poz.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #1714 on: March 26, 2014, 07:06:17 pm »

Malo sam procunjao po naleti na ovakav savjet: Izvadi bateriju iz laptopa i isključi ga s punjača, onda drži dugme za paljanje 30 sekundi, poslije 30 s pusti priključi punjač i probaj hoće li upaliti.

Čudesa, čudesa.
Probao ovo i upalio.  Smiley Malo radim, isključim ga pa ponovo upalim i radi.

E ali onda ga ponovo isključim, skinem punjač i pokušam ponovo i ništa.  Sad
Više nebi upalio da ga j.... držao onaj taster malo ili ne.

Ali ovo vodi zaključku da nije hardver problem već negdje u postavkama.

Šta sad ??
Šta da uradim ako slučajno opet upali, ima li negdje u postavkama biosa neka caka ?

poz.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #1715 on: March 30, 2014, 06:19:18 pm »

Igram se malo sa ovim laptopićem i naletim na neočekivani problem.
Dobro, prvo sam kompletan sistem posredio, počistio ali sad nešto neočekivano.

Naime cd/dvd mašina neće da prima dvd-ove. Cd rade sasvim normalno.
Instalirao sam par DVD plejera i neke codece ali neće.
Windoze bi trebale biti ok. Vista SP2.

Radi se o uređaju : TSST corp CD/DVDW TS-L632D ATA device.

Ako netko ima neki pametan savjet bit ću zahvalan.

poz.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #1716 on: March 30, 2014, 07:51:07 pm »

Napravi update firmera, ako ne pomogne  baci DVD čitač Wink
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #1717 on: March 30, 2014, 10:07:40 pm »

Toshiba-Samsung je i meni pravio probleme, jednostavno prestao da čita DVD i zamenio sam ga drugim uređajem.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 033


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #1718 on: March 31, 2014, 01:18:06 pm »

Kod mene je to gotovo na svakom DVD/CD čitaću, CD čita lepo a DVD neće (sem nekih marki poput Princo) mada ih jako retko više uopšte i koristim.
Jel' se muči kada učitava DVD. Pod "muči" mislim, da li pokušava, i učutava nešto duže, i na kraju ga ne učita.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #1719 on: March 31, 2014, 03:22:21 pm »

Pod "muči" mislim, da li pokušava, i učutava nešto duže, i na kraju ga ne učita.

Upravo to, nešto radi, uz pointer se par puta upali onaj mali znak diska i gotovo.
Kad odem u kompjuter pa E, kliknem pokreni, on otvori čitač i kaže no disc- please insert disk into drive.

Pronašao sam ove firmware ali neznam koji odabrati.

http://backfire.rpc1.org/tsstcorp/index.php?path=TS-L632D/

Osim toga gore piše i neko upozorenje pa sad više nisam pametan.

poz.



Logged
krypteia77
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 20


ALL I NEED IS GREEN!!!


« Reply #1720 on: April 01, 2014, 03:59:26 pm »

Lubuntu 13.10 ... sve je bilo OK dok nisam hteo da se IZLOGUJEM ... kada se pojavio pocetni ekran, u gornjem desnom uglu postoje 4 ikonice, pritiskom na prvu u padajucem meniju pojavljuje se nekoliko opcija... druga po redu je Lubuntu, medjutim ja sam morao da eksperimentisem sa necim tipa Lubuntu Tablet ili slicno ... sada kada pokrenem racunar pojavljuje se samo crn ekran i kursor u obliku belog oivicenog X ... Ctrl+Alt+Del i izlazi prozor koji pokazuje koji su update-i spremni za racunar, ali kada pokusam da ih instaliram, NEMATE PRIVILEGIJA ZA OVAJ ZAHVAT??? STA CINITI DA SE VRATI STARI DOBRI WALL?!
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #1721 on: April 10, 2014, 05:20:28 pm »

Jedno potpuno amatersko pitanje ali..  Tongue

Ne mogu nikako komp natjerati da mi otvara automatski Poverpoint prezentacije.
Moram skinuti folder i tek ga onda otvorim sa Preglednikom.
Moram napomenuti da koristim PowerPoint Viewer 2007, kad mi ponudi da odaberem program sa kojim će otvoriti ne mogu ga nikako pronaći u kompjuteru.

hvala poz.
Logged
krypteia77
mornar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 20


ALL I NEED IS GREEN!!!


« Reply #1722 on: April 10, 2014, 05:33:36 pm »

Lubuntu 13.10 ... sve je bilo OK dok nisam hteo da se IZLOGUJEM ... kada se pojavio pocetni ekran, u gornjem desnom uglu postoje 4 ikonice, pritiskom na prvu u padajucem meniju pojavljuje se nekoliko opcija... druga po redu je Lubuntu, medjutim ja sam morao da eksperimentisem sa necim tipa Lubuntu Tablet ili slicno ... sada kada pokrenem racunar pojavljuje se samo crn ekran i kursor u obliku belog oivicenog X ... Ctrl+Alt+Del i izlazi prozor koji pokazuje koji su update-i spremni za racunar, ali kada pokusam da ih instaliram, NEMATE PRIVILEGIJA ZA OVAJ ZAHVAT??? STA CINITI DA SE VRATI STARI DOBRI WALL?!

Sledeci korak da dodjemdo terminala Ctrl+Alt+F1, tty1, user, pass, i - STA ONDA?!
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #1723 on: April 10, 2014, 05:45:25 pm »

Jedno potpuno amatersko pitanje ali..  Tongue

Ne mogu nikako komp natjerati da mi otvara automatski Poverpoint prezentacije.
Moram skinuti folder i tek ga onda otvorim sa Preglednikom.
Moram napomenuti da koristim PowerPoint Viewer 2007, kad mi ponudi da odaberem program sa kojim će otvoriti ne mogu ga nikako pronaći u kompjuteru.

hvala poz.

Pronašao, sory na spamanju.

poz
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 033


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #1724 on: April 11, 2014, 12:24:02 pm »

Jedna fotka fine kolekcije nametnike od sinoć Grin
Na računaru je bio instaliran Norton Internet Security i McAfee Antivirus, obadva sa legalnom i validnom licencom...
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Nije u pitanju moj računar

U pitanju je moj računar, "redovan" korisnik Windows OS-a, na svake pola godine se uradi update Smiley
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

I pored Božinog ekspertskog upućivanja u sve tajne MBAM-a, nikako da naučim redovno da koristim MBAM.  Wink Grin


* 2014-04-10_165400.jpg (443.14 KB, 1366x768 - viewed 90 times.)
Logged
Pages:  1 ... 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 [115] 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 ... 154   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.