PALUBA
April 28, 2024, 11:07:26 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 [127] 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 ... 154   Go Down
  Print  
Author Topic: Problemi sa računarom, diskusija o hardveru i softveru...  (Read 508227 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #1890 on: March 15, 2015, 09:12:41 pm »

^Fina tastatura, imam istu, samo crnu. Smiley

Što se titlova tiče, Samsung generalno ima najbolju podršku za različite kodne rasporede. LG je nešto slabiji, a Toshiba i Sony su tu prilično mršavi. To naravno ne umanjuje kvalitet samih uređaja, već je u pitanju softverski "nedostatak". Možda bi novija verzija firmware-a pomogla, a možda i ne bi.
U svakom slučaju, ako se ne koristi interni plejer TV-a (preko USB porta), već laptop/desktop, onda se sva podešavanja titlova podešavaju u okviru opcija programa koji se koristi. Media player classic i VLC Media player su vrlo jednostavnog interfejsa i vrlo dobri programi za video reprodukciju. Oni sigurno podržavaju Central/Eastern Europe encoding i bez ikakvih problema prikazuju naša slova.
Logged
Gazda
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 502



« Reply #1891 on: March 16, 2015, 01:31:20 pm »

Tastatura je prava stvar.Zaboraviš da imaš laptop,toplo preporučam svakome.Ma probao sam i sa frimwareom pa neće.Šta si rekao uvijek se može gledat preko laptopa(to i radim najčešće) ali htio bi da mogu i preko usb-a.Za koji mjesec ću na brod,laptop ide samnom i onda da i supruga može nešto pogledat.

Inače,vlc je zakon.


Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 419


« Reply #1892 on: May 06, 2015, 08:29:28 pm »

Imam pitanje u vezi jednog problema. Pre neki dan sam prešao na novu verziju Firefox-a. Međutim od tada ne mogu da vidim slike u Views-Googl maps (program za postavljanje slika u Google maps), kao ni neki ikone u You Tube. Opretaivni sistem je Windows 7 Ultimate (licencirani). Na poslu koristim isto Firefox a operativni sistem je Windovw 8.1. (licencirani). Na tom računaru sve normalno radi. Pogledao sam dodatne koje koristi Firefox i svi koji su na poslu svi su i kod kuće (plus još neki koji su i ranije bili tu), ali slika se kod kuće slika ne vidi. Kada otvorim Views-Gogle maps na glavnoj slici se pojavi natpis "Još obrađujemo sliku" i tako osatne. Fotografije koje sam postavio se takođe ne vide, ali se tekst (naslov fotografije) i oznak vide. Zna li ko gde je problem?
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #1893 on: May 06, 2015, 08:49:43 pm »

Verovatno bi potpuna deinstalacija, pa ponovna instalacija poslednje verzije FF-a rešila problem. Nadogradnja postojeće verzije bilo kog programa kad-tad nešto mora da pokvari. A FF se obnavlja svaki čas.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #1894 on: May 14, 2015, 10:24:47 pm »

Debilizam na vrhunskom nivo  Najjači su komentari...

http://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?yyyy=2015&mm=05&nav_id=989947

Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 492


« Reply #1895 on: May 14, 2015, 11:02:19 pm »



Samo u našim pasivnim i provincijalnim sirotinjskim krajevima postoji diktatura i monopol Microsofta i windows lopurdi koji nam uvaljuju svoje smeće i to debelo naplaćuju. Svako valjda zna da se komp isključuje po poznatoj proceduri shutdowna.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #1896 on: May 14, 2015, 11:13:59 pm »

Ovu važnu stvar je Bil Gejts shvatio odmah, a Stiv Džobs tek za 20 godina


Bil Gejts je možda kasno započeo svoju igru sa smartfonima, ali postoji jedna stvar koju je razumeo mnogo bolje i brže od svojih kolega – važnost platforme i sistema.

Sudeći po knjizi „Startegy Rules“, koju su napisala dva ugledna profesora poslovnih škola, Dejvid Jofi i Majkl Kusumano, Gejtsova sposobnost da brzo shvati vrednost „platforme koja seže celokupnom industrijom a ne samo proizvoda“, napravila je od Majkrosofta dominantnog PC igrača za svega nekoliko godina.

Zapravo, Gejts je ovo razumeo od samog početka, dok je Eplovom osnivaču Stivu Džobsu za ovo bilo potrebno 20 godina.

Gejts je ovu ideju imao na umu kada je stvarao Windows operativni sistem, gde su i developeri koji nisu bili povezani sa kompanijom mogli da stvaraju softver za njega.

Zahvaljujući tome je Windows bio u stanju da stvori masivni softberski ekosistem koji mu je pomogao da godinama dominira PC tržištem.

Džobs je sa druge strane oduvek bio fokusiran na pravljenje predivnih proizvoda koji nisu nužno imali puno partnera koji su ih podržavali. Tek je 2003. godine Džobs shvatio o čemu se radi i tada je predstavio iTunes za Windows tako da i PC korisnici mogu da koriste Ajpod na svojim kompjuterima.

Čak ni prvi Ajfon nije trebalo da omogući drugim developerima da razvijaju softver za njega, ali su drugi direktori ubedili Džobsa da otvori operativni sistem tako da i ljudi van Epla mogu da prave aplikacije za ovaj smarfon.

Izvor: http://www.24sata.rs/
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 033


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #1897 on: May 15, 2015, 02:39:52 pm »



Samo u našim pasivnim i provincijalnim sirotinjskim krajevima postoji diktatura i monopol Microsofta i windows lopurdi koji nam uvaljuju svoje smeće i to debelo naplaćuju. Svako valjda zna da se komp isključuje po poznatoj proceduri shutdowna.
Ali to se radi jako perfidno. Pokloni ti hardver, znači donira računare sa licenciranim Windowsom, i ti si tu dužan da robuješ monopolistima. Ne bih se čudio da postoji ugovor, i ako je u pitanju poklon, tj. donacija, da samo mora taj OS da se koristi.
Sličnan model kao sa poklonima polovnih aviona F-16. Poklone eksadrilu polovnih F-16 pa ti posle na održavanje i obuku pilota odere kožu sa leđa.

Mi za Srbiju imamo spreman, ne jedan, već dva operativna sistema koja se ne plaćaju, legalni su, i sigurni, i koja su u dobroj meri prevedena na srpsku latinicu. Van ova dva OS-a, uradio sam ISO datoteko, Xubuntua 12.04, koji je prevden na srpsku latinicu (neki delovi su izmešani i ima i sprske ćirilice) ali to sam uradio za dva dana, bukvalno iz čistog zezanja. Pošto je sve krenulo iz čistog zezanja, jedina mana je bila u vezu user skeleton-a, što je lako moglo da se isparvi.
Kada bi se formirala ekipa, pa još i da daju neke pare (niko ne traži milione, već minimalne dnevnice), uradili bi posve besplatan, legalan i siguran OS za sve državne aparate i one koji su zaiteresovani za isti. Nažalost, interesovanja nema jer su već potpisali "ugovor" da će biti poslušni.

Ne bih da nabrajam ko sve rabi GNU/Linuks, spisak bi bio poduži, ali navešću samo dva primera. "Siromašnu" Nemačku, čiji je državni aparat na GNU/Linuksu i agenicju NASU, koja ima "skoram" budžet, i koje je na Međunarodnoj svemirskoj stanici umesto Windows XP-a prešla na Debian, i uopšte cela agencija na zemlji koristi GNU/Linuks.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #1898 on: May 15, 2015, 04:46:34 pm »

Koliko znam, linux distribucije za poslovne namene nisu besplatane (bar SUSE nije), a održavanje je puno skluplje nego održavanje Microsofta.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 033


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #1899 on: May 15, 2015, 08:00:13 pm »

Suse i Red Hat nisu besplatni, ali ostalih, a ima ih oko petstotina, jesu. Drugo, softver poput kancelarijskog paketa LibreOffice (ovo je samo primer) je besplatan kada se instalira i na Suse i Red Hat-u.

I ne znam da li ijedan Windows kao server ima uptajm od 10 godina.
Da dobro sam napisao, ne deset meseci vec 10 godina.
Takvu stamenost tesko da ima bilo koji drugi OS.
Ovaj uptime je ostvaren na besplatnoj distribuciji naziva GNU/Linuks Slackware.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 419


« Reply #1900 on: May 15, 2015, 08:36:44 pm »

Иначе решио сам онај проблем са Firefox-ом. Реинсталирао сам га најновијом верзијом за коју кажу да је стабилна. И испало је тако. Сада ради без грешке.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #1901 on: May 15, 2015, 10:14:52 pm »

I ne znam da li ijedan Windows kao server ima uptajm od 10 godina.
Da dobro sam napisao, ne deset meseci vec 10 godina.

BIo sam admin na Unixu, koji je bio uptime 1473 dana (4+ godine) i reštartali ga zbog upgrade HW i SW. Inače bi i dajle radio brez restarta. Restartovala se samo aplikacija koja je tekla gore. Verujem da je i kod linuxa bilo slično.

Nije problem da nešto radi par godina, ali tehnika ide toliko napred da su dugi uptime retkost.

@Brok
Kako je rešeno održavanje besplatnih Linux distribucija? Dali je skuplje nego održivanje win servera ili platlivih linux distribucija?
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 033


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #1902 on: May 16, 2015, 02:04:34 pm »

@Brok
Kako je rešeno održavanje besplatnih Linux distribucija? Dali je skuplje nego održivanje win servera ili platlivih linux distribucija?
Manje više ista je cena usluga održavanja servera.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #1903 on: June 03, 2015, 09:14:57 am »

Šta reči...


Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 492


« Reply #1904 on: June 03, 2015, 10:17:22 am »


Mogli su bar za reklamu da nađu neku ribu sa klasom kucanja, da se ne sramote što jednu rečenicu kuca 112 sekundi.
Logged
Pages:  1 ... 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 [127] 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 ... 154   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.