PALUBA
April 29, 2024, 08:24:41 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 [128] 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 ... 154   Go Down
  Print  
Author Topic: Problemi sa računarom, diskusija o hardveru i softveru...  (Read 508633 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #1905 on: July 06, 2015, 01:48:51 am »

 Grin

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/38HhZODT6j4?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
Minolovac
Prijatelj foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 614


« Reply #1906 on: July 06, 2015, 05:10:33 am »

Njet, to mašinist!
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #1907 on: July 06, 2015, 07:52:34 am »


Vjerujem da je ovo ogavno,dobrom dijelu ljudi,ali je to stvarnost koja je odavno.Sjetite se da se vršila DDD na svim brodovima  i to koliko me sjećanje služi svake godinu ili dvije.Jedino se na podmornicama nije vršila jer izgleda da na njima nemogu opstati druga bića osim "gamadi" ljudi.Šalim se,ali izgleda da im uslovi ne odgovaraju.
U svojoj praksi sjećam se da je to bilo daleko prije pojave računara i tranzistora naročito u onim "starim" radio aparatima sa el.cijevima ili TV,gdje su naponi bili daleko viši(200-300V)pa je to izazivalo i strujni udar na pr.miševa.Pošto sam po prirodi gadljiv naročito na smrad raspada viših vrsta,zaista mi je teško padalo ako nađem unutra radioprijemnika uginulog miša (ili više njih)koji su izgleda "obožavali",plastiku na vodovima a imali su i toplu sredinu unutra,dok ih "struja" nije ubila.Bili su obično duže posle uginuća u fazi raspada,te sam uvjek morao da molim spremačisu ili domara,da to uklone jer su bili i zalijepljeni za šasiju uređaja.Međutim,i posle njihovog čišćenja smrad je ostajao,te sam više puta koristio tetrahlor za premazivanje i svaki put sam morao da otrčim do WC-a da istresem sadržaj crijeva jer se smrad i dalje osjećao.Tek posle nekoliko dana uz dobru ventilaciju smrad je bio na meni "trpećem"nivou.
Što se tiče insekata i suvremenih uređaja izgleda da tu utječe i veličina otvora i temperatura,tako da im to odgovara a naponi su niski.Ipak treba navesti da koliko je meni poznato ovi na videu su zaista i prilagođeni opstanku.Brzi su i reaguju na svjetlost da ih je skoro nemoguće fizički uništiti. Sreća je da odavno postoje sredstva za njihovo istrebljenje (u oblikunekakvih granula) koja se ipak moraju staviti u zatvorene kaveze da do njih nemogu doći toplokrvne životinje,ljudi ili djeca.Također,treba procijeniti da li se radi o uređaju sa područja gdje se ne koriste sredstva DDD i eventualno ih izložiti nečemu( na pr.zimi neg.temperaturi ili nekom hemijskom sredstvu)prije unošenja u prostoriju je i kad se koriste sredstva protiv njh nevjerujem da će te ih uništiti fizički  a ipak nije prijatni imati ih u prostoriji koja ima unutra sredstva za njihovu eliminaciju na duži rok.
Dakle najbolje je ne kupovti polovne uređaje sa tih raznih pijaca jer Vas ponekad mogu izaći skuplje a ne jeftinije.

Poz.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #1908 on: July 06, 2015, 08:08:16 am »


Da dodam za one koji nisu dovoljni stari DDD znaži Deratizacija,Dezinfekcija i Dezinsekcija.Vršila se na svim brodovima RM kad sam ja bio oko 1960. g.nisam siguran koji je vremenski period bio ali mislim da je to bilo svaki nekoliko godina(možda 2g.)

Poz.
Logged
mwolf
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 231



WWW
« Reply #1909 on: July 07, 2015, 08:56:58 am »

Ove žute bube su imaju popularno ime "Buba Rusi", njih treba pored tih "zamki" prskati na 2 nedelje, nikako ne sme da se preskoči taj drugi put ... inače kao da ništa niste radili, iz iskustva preporuka je da se uradi barem 4 prskanja, čak i ako mislite da ne treba. naravno to mora da urade i oni oko Vas.

Što se čišćenja tiče treba na svaka 2-3 meseca otvoriti  svoje desktop kućište i očistiti od prašine, ja lično skidam kulere i produvavam, Jedino sad ne znam kako da to uradim na novom PC- od klinca jer je u garanciji a ima one "zaštitne" nalepnice, koje ako oštetiš tj. skineš gubiš garanciju ...
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #1910 on: July 14, 2015, 02:19:51 pm »

E ovako, da li bi neko mogao imati resenje za sledeci problem?

Klinac je bio jos u maju na ekskurziji i digitalnim aparatom pravio neke fotografije, u jednom trenutku je sve fotografije izgubio (nemam pojma kako). Danas sam najzad pronasao citac kartica i pomocu programa GetDataBack uspeo da povratim dosta fotografija. Medjutim ima dosta fotki koje sam vratio nazad ali ih je nemoguce otvoriti. Iako je jpg format svi pregledaci u kojima sam pokusao da otvorim kazu da format nije podrzan. Dakle sta uraditi, odnosno da li je moguce nesto uraditi po tom pitanju?
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #1911 on: July 14, 2015, 09:01:24 pm »

^Eventualno da se pokuša sa nekim drugim file recovery programom, ima ih gomila. Ako je nešto naknadno škljocano, vrlo je verovatno da su prethodne (obrisane) fotke nepovratno oštećene.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #1912 on: July 15, 2015, 07:38:13 am »

U tom slucaju nista. Nema potrebe da se mnogo zamajavam sa tim.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #1913 on: August 05, 2015, 05:45:55 pm »


Neznam da li ovo pripada ovdje,no djeluje mi najlogičnije.Pisao sam na drugim topicima,da imam ponekad problema pristupu internetu,pa i Palubi.Mislim da je počelo još prije N.Godine.Da ne dužim dalje imao sam problem i dugog učitavanja a ponekad mi je na kraju izlazilo da nemam pristup Serveru.Na kraju prije neki dan mi je totalno "krahirao" ADSL ruter.Zvao sam  ove iz telekoma i došli su posle 1 dan.Zamijenili su ga i bilo je OK do  danas da bi mi jutros i ovaj drugi otkazao.Pošto sam mislio da je stvarno server,sačekao sam sina (koji bolje stoji iz informatike od mene) i evo on je našao da je se ovaj novi ruter sam resetovao na fabrička podešavanja.Nije niti nestajalo struje niti sam ga ja isključivao,pa neznam zašto se resetovao sam i neznam da li ću ponova imati problema sa njim.

Sve sam ovo napisao više kao izvinjenje ljudima koji su možda mislili da ih ignoriram ili da se nešta ljutim na nekoga na forumu.Dakle,neznam da li će dalje ovo raditi ispravno ili ću opet morati tražiti da mi mijenjaju ruter i koliko će to utjecati na moje prisustvo na forumu.

Poz.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #1914 on: August 05, 2015, 07:27:04 pm »

Postovanje Karlo

Ovi adsl routeri su nizeg ranga i rade samo osnovne stvari kao usmerivaci (routeri).
Na nekim boljim modelima (profesionalnim) postoje dve konfiguracije. Ona koja trenutno radi (running) i ona koja se ucitava tekom restarta. Na cisco ruterima se kopira iz jedne u drugu sa write komandom.

Izgleda da na vasem ruteru nije bilo pohranjena radna konfiguracija u start konfiguraciju pa se adsl router dignuo u osnovnu konfiguraciju. A pitabje zasto je dosli do restarta.

Izvinjavam se na greskama posto pisem sa telefona (dopust Smiley )

Lpb
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #1915 on: August 05, 2015, 07:44:24 pm »

Hvala @Bozo!

Nadam se da je tako i da se to neće nadalje dešavati.Inače ruter je njihov(telekomov i predhodni i novi).Vjerujem da ste što se tiče njihovog kvaliteta u pravu jer sam ih viđao po "buvljacima" vjerojatno neispravnih.Oni ih takve ugrađuju i oni ih i podešavaju kao i ovaj zadnji.Inače ja slabo stojim iz informatike a sin mi je išao na ta doškolovanja iz CISKO i koliko sam video ima i neke diplome.Kad mi nešta "zapne" ja njega "davim" kao i ovaj puta.
Po pravilu ovi iz telekoma nisu baš raspoloženi da netko drugi "prčka" ali sam pričekao sina i od njega tražio pomoć jer mi je mučno da sam u obavezi da ih čekam određenog dana da dođu jer ne definišu vrijeme nego kažu telefonom "sutra u toku dana".

Hvala još jednom i nadam se da mi se to neće više dešavati a preneću i sinu ovo Vaše objašnjenje.

Poz.
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #1916 on: August 22, 2015, 03:00:43 pm »

ZA SAMO 6 EVRA: Legendarna Nokija 3310 ponovo u prodaji!


 22.08.2015.

Autor: Agencija TANJUG

   
Popularni telefon, koji je svojevremeno napravio revoluciju na tržištu, može se naručiti posredstvom firme u Singapuru


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


Vest koja će obradovati nostalgičare - legendarna Nokija 3310 se vraća. Sajt "Aliexpress" je najavio da će tokom nekoliko dana u svojoj ponudi imati potpuno nove Nokije 3310 po ceni od svega šest evra.

Popularni telefon, koji je svojevremeno napravio revoluciju na tržištu, može se naručiti posredstvom firme u Singapuru.

Na pošiljku se čeka tri do četiri nedelje, a kupac je oslobođen troškova poštarine.

Ovaj "klasik" iz 2000. godine, za koji se u šali govorilo da može da "preživi i apokalipsu", osvojio je milione korisnika širom sveta svojom solidnošću, lakoćom rukovanja i veličinom - težio je samo 133 grama i bio znatno manji u odnosu na konkurentske uređaje.

Pored ekrana, osvetljenog zelenom bojom, Nokia 3310 je imao i imenik za 250 kontakata, 35 melodija, sat, štopericu, alarm i kalkulator, a baterija je, za razliku od današnjih pametnih telefona, trajala celu večnost.

Sve su to bile "pametne" funkcije za ono vreme, a možda danas neko poželi da ponovo ima baš takav telefon - jednostavan.

Izvor:Kurir


* Handphone-Jadul-Durability.jpg (70.53 KB, 1024x768 - viewed 79 times.)

* Nokia_3310.jpg (218.19 KB, 454x990 - viewed 77 times.)
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #1917 on: August 22, 2015, 06:06:34 pm »

Ukratko, prešao sam sa win7 na win10 prije tjedan dva i naizgled sve ok, ustvari sve štima osim...
Nema mi CD/DVD-a, otišao poslije podne da ću pronaći neke sheme na disku kad ono ništa.

Najgore od svega nemam pojma gdje ga tražiti, nigdje nema device managera ili nešto slično.

Ako može neki savjet. poz.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 419


« Reply #1918 on: August 22, 2015, 06:14:22 pm »

Dok ovo pišem računar upravo preuzima novi Win 10. Videću kako će funkcionisati.
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #1919 on: August 23, 2015, 10:28:53 pm »

Ukratko, prešao sam sa win7 na win10 prije tjedan dva i naizgled sve ok, ustvari sve štima osim...
Nema mi CD/DVD-a, otišao poslije podne da ću pronaći neke sheme na disku kad ono ništa.

Najgore od svega nemam pojma gdje ga tražiti, nigdje nema device managera ili nešto slično.

Ako može neki savjet. poz.

Šta čini konfiguraciju? Ploča, odnosno čipset je naročito važan za taj problem.

SATA/AHCI drajveri su vrlo važni za pravilno funkcionisanje periferija na Win10, optičkih pogotovo. Problem kod Win10 je što instalira update-e kako njemu dune, a tom prilikom često preuzme i lošije/starije verzije drajvera od onih koji su eventualno već instalirani na sistemu. Pri tom ne postoji mogućnost odabira stvari koji će preuzeti i instalirati, tako da je jedina opcija potpuno isključivanje Windows update servisa. Mnogi doduše to ne vole da čine, ali je meni kod instalacije svakog Windowsa jedna od prvih stvari uvek bila isključivanje automatic updates-a.

Logged
Pages:  1 ... 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 [128] 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 ... 154   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.