PALUBA
April 28, 2024, 10:41:40 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 [129] 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 ... 154   Go Down
  Print  
Author Topic: Problemi sa računarom, diskusija o hardveru i softveru...  (Read 508206 times)
 
0 Members and 5 Guests are viewing this topic.
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #1920 on: August 24, 2015, 10:08:09 am »

Koja su rijesenja u igri?

Windoze su se same nadogradile, ja tu nisam mogao nista utjecati.
Jedino da sam kasnije iskljucio update. Prije su one same radile kako im se sprdi.
Makle su sve sta mikrosoftovci misle da tamo ne spada.

Uglavnom, opis : stavim cd i ti cujes da unutra nesto radi ali nema reakcije,
primjetio sam takodje da se ne pali ona lampica na pogonu.
Pronasao sam kontrol panel ali u device manageru pogon ne postoji.

hvala poz.

Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #1921 on: August 24, 2015, 12:20:52 pm »

Rjeseno, nazvao službu za korisnike i sve ok.
Ukucao nekakvu komandu u comand prompt i restartao sistem , nešto se ažuriralo, sad radi.

hvala poz.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #1922 on: August 24, 2015, 01:01:24 pm »

Od malog bratič uhavatio virus na PC. Sa malwarebytes očistio 608 grožnji u Safe modu, ali još uvjek nije kako treba. Koji USB loaded antivirus removal preporučujete?
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 419


« Reply #1923 on: August 24, 2015, 08:36:32 pm »

Bogami, juče celi dan i danas do malopre sam se zahebavao sa računarom. Dakle, juče se kao instalirao Win10. Na prvi pogled sve uredu, Firefox radi, World i Exel rade, nove igrice rade, međutim, kad otvorima Win explorer i pokušam odatle da nešto pokrenem, ništa. Zatreperi i potom ugasi win explorer i vrati na početni ekran. Ne znam koji mi djavo bi, pogledam i vidim da je memorija diska C svega 10% do kraja i onako bez veze, hajde da proverim i aktiviram Windows memory diagnostics tools. E, tu nastaše problemi. Celi dan i noćas celu noć je to radilo. Kad završi jednu sesiju, počene ponovo. Pokušam da ga isključim komandom "Esc" kako i piše u dnu ekrana, međutim neće. Zastane i onda se vrati na početak. Sto puta sam to probao, neće pa neće. I sve vreme rada pokazuje da nema problema. Pokušao sam restartujem računar - ništa. isključim ga  hradverski i ponovo ga  uključim, kad ono prvo otvara Windows memory diagnostics tools i tu stane i počene ponovo da vrsti. Neće pa neće da to preskoči ili stane.

Pokušam da otvorim Windows u Safe modu, ali neće. Kucam F8, traži da označim odakle će da pokrene (Boot) označim i on opet otvori Windows memory diagnostics tools. Ipak, nađem neki instalacioni disk sa Win7 ubacim ga, podesim da otvori sa CD-a i konačno uđem u safe mod. Probam repair, međutim dobijem izveštaj da je Win10 uredu i da nema problema. restartujem kad ono opet Windows memory diagnostics tools. Ipak, ponovo u safe mod, pokušam restore kad radi i nekao vratim sistem na win7. Sada računar radi kao minja, slobodne memorije na disku C više od 35%.

Zna li neko zašto se neprekidno uključivao taj Windows memory diagnostics tools. Ne znam šta je uopšte bio problem?
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1924 on: September 06, 2015, 06:25:13 pm »

Još uvek boravim u Srbiji i koristim MTS prepaid internet, preko USB priključka (kao fleš kartica) na laptopu.
Ovakav net je dosta spor sa dosta oscilacija u brzini, a najveći problem mi stvaraju reklame koje se konstantno ubacuju kada koristim skype. Ne znam kako da ih blokiram.
Imam instalisan AdBlock, koji odrađuje posao kada sam na chrome, ali on očito ne radi kada koristim skype. Nervira me sve to, jer kada se ubaci neka složenija reklamica, na skype se prekine veza.

Takav problem nemam kod kuće - tamo mi nikada ne uleću reklame u skype. Doduše, tamo imam kablovski internet koji je mnogostruko brži od ove fleške.

Ima li pomoći?
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #1925 on: September 06, 2015, 07:09:12 pm »

Nažalost nema. Data promet je kod mobilnih providera manje prioritete od govora. Recimo da je kapaciteta bazne stanice (i veze do MSC/RNC-a, recimo centrale) 80 Mbit/s, ako si jedini imaš na volju svih 80 Mbit/s. Ako sta dvojica, koji koristite internet, onda delite 50 -50 (u realnosti je 70-30, jer ne koriste obojica u isto vreme podatke). Ako je gore govor on zauzima nešto (ima prioritetu pred data), a ostatak je za data. Istotako neki operateri daju prepaid data manji priorited od postpaid koristinima. To je do bazne stanice.

Inače po sistemima, brzine su za 2G (GSM, DCS) oko  500  kbit/s (ako je uključen EDGE), za 3G (UMTS) je oko 7 Mbis/s, dok je za 4G (LTE) brzina downloada oko 50 Mbit/s (bar na našoj mreži, neznam koliko je u Srbiji).

Znači ako imaš puni signal, i blizu bazne si, te vrlo malo koristnika, ide 3G do 7Mbit/s. Sa udaljeljenostju od bazne stanice (manje crtica) menja se kodna shema, tako da su i brzine manje. 

To oko reklama je tako, da neki providerji evč sami nešto blokiraju, a neki ne.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #1926 on: September 06, 2015, 07:48:44 pm »

Bogami, juče celi dan i danas do malopre sam se zahebavao sa računarom. Dakle, juče se kao instalirao Win10. Na prvi pogled sve uredu, Firefox radi, World i Exel rade, nove igrice rade, međutim, kad otvorima Win explorer i pokušam odatle da nešto pokrenem, ništa. Zatreperi i potom ugasi win explorer i vrati na početni ekran. Ne znam koji mi djavo bi, pogledam i vidim da je memorija diska C svega 10% do kraja i onako bez veze, hajde da proverim i aktiviram Windows memory diagnostics tools. E, tu nastaše problemi. Celi dan i noćas celu noć je to radilo. Kad završi jednu sesiju, počene ponovo. Pokušam da ga isključim komandom "Esc" kako i piše u dnu ekrana, međutim neće. Zastane i onda se vrati na početak. Sto puta sam to probao, neće pa neće. I sve vreme rada pokazuje da nema problema. Pokušao sam restartujem računar - ništa. isključim ga  hradverski i ponovo ga  uključim, kad ono prvo otvara Windows memory diagnostics tools i tu stane i počene ponovo da vrsti. Neće pa neće da to preskoči ili stane.

Pokušam da otvorim Windows u Safe modu, ali neće. Kucam F8, traži da označim odakle će da pokrene (Boot) označim i on opet otvori Windows memory diagnostics tools. Ipak, nađem neki instalacioni disk sa Win7 ubacim ga, podesim da otvori sa CD-a i konačno uđem u safe mod. Probam repair, međutim dobijem izveštaj da je Win10 uredu i da nema problema. restartujem kad ono opet Windows memory diagnostics tools. Ipak, ponovo u safe mod, pokušam restore kad radi i nekao vratim sistem na win7. Sada računar radi kao minja, slobodne memorije na disku C više od 35%.

Zna li neko zašto se neprekidno uključivao taj Windows memory diagnostics tools. Ne znam šta je uopšte bio problem?

  Џумба, пре ВС сам скоро 8 година радио у интернет провајдеру. Ту сам се сусрео са што софтверским, што хардверским кваровима за које нисам ни сањао да постоје. Из свог скромног искуства схватио сам пар ствари:
1. Ако нешто ради добро, не дирај га. Ако је нешто новије није по правилу и боље, што ћу поткрепити нпр. са виндовс ХР и виндовс виста. Ја сам гурао ХР докле год је могао да гура све што и виндовс 7. Оног тренутка када је изгубио подршку за неке ствари (нпр. директ Х 9 је престао да се користи у неким апликацијама) прешао сам на виндовс 7 који и данас користим.
2. Упграде је обично лошије решење од инсталације. Ако већ желиш нову верзију много је боље кренути од нуле и свеже инсталације. Такође сам направио известан експеримент да потврдим нешто што сам претпостављао од раније: десктоп, и лаптоп рачунари, инсталирани у исто време, са потпуно истом верзијом виндовс 7 ултимате. На десктопу искључен ауто упдате, на лап топу укључен. После неколико месеци лап топ је подизао систем и радио осетно спорије иако је много мање коришћен од десктопа, и има бољи процесор, иста количина рама. Сада, све упдетујем мануелно, и то се углавном своди на јаву, флеш плејер и драјвери за графичку карту.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 419


« Reply #1927 on: September 06, 2015, 08:05:44 pm »

Слажем се да је то тако.  Овај проблем сам решио тако што сам врати Win 7.

Пробао сам јуче поново да инстaлирам Win 10. Опет скоро све исто. Све ради, ипак знатно брже него први пут  али File explorer неће. Када га отворим појави се стабло директоријума и све изгледа на први поглед уреду. Чим кликнем на неки фолџер једноствано се блокира (појави се уместо стрелице миша онак кружић који се врти). После 10-15 секунди искључи се и појави се десктоп. Пробао сам да документа (или слике) отворим преко икона са Десктопа. То ради осим ако нису у виду фолџера. Једноствано никакав фолџер неће да отвори.  Пратио сам на Task manager-у и приметио да чим кликнем на икону File explorer рад CPU скочи на преко 50% а када кликнем на неки фолџер оде на 100%, блокира и искључи се.

Погледао сам на по Интернету и нашао да нисам једини који има овај проблем:

http://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-performance/windows-10-file-explorer-search-and-settings-not/d57841bd-8be9-4caa-8575-2d0f9ea6a64e?auth=1
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #1928 on: September 06, 2015, 08:58:03 pm »


  E sad nisam ekspert, pogotovu ne za windows 10, ali kada se fajlovi otvaraju u racunaru on to radi preko internet explorera (makar je tako bilo u xp). Mozda pokusaj da se manuelno upgraduje explorer moze resiti problem. Uglavnom kada nesto ne znam ja se debelo konsultujem sa mojim drugarom google. On sve zna, ako znas kako da ga pitas Smiley
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 419


« Reply #1929 on: September 07, 2015, 05:15:09 pm »

Па не знам да ли све зна? Ето на том линку који сам поставио је питање на Microsoft-овом сајту и нико не одговара. Има утисак да ни они баш не знају.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 419


« Reply #1930 on: September 07, 2015, 05:23:09 pm »

Eво нашао сам и ово: http://superuser.com/questions/954869/windows-10-file-explorer-crashes

Једино нисам сигуран да су препоруке из тог текста праве, односно да ли ће поправити проблем. Заправо, није ми јасно зашто се проблем уопште јавља. Како се не јавља код других већ само понегде? По мом суду неки је "фелер" у програму који се инсталира.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1931 on: September 07, 2015, 05:45:46 pm »

Nažalost nema.
To oko reklama je tako, da neki providerji evč sami nešto blokiraju, a neki ne.

Problem mi je skype, gde se otvara novi prozor - advertising, i koji ne znam nikako da zatvorim.
Inače, brzina mreže je prilikom download oko 2 - 3 Mb/sec, što bi trebalo biti sasvim dovoljno za skype, bez videa, međutim, čim se pojavi prozor sa reklamama, razgovor se prekida ili postaje nerazumljiv.
Ne znam zašto se ovo dešava ovde. Kod kuće nemam taj problem - ne otvara mi se prozor advertising .... Verovatno je neka opcija uključena u postavkama skype, a ne mogu da skontam koja i kako se isključuje.

Hvala, Bozo!
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 033


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #1932 on: September 09, 2015, 03:19:31 pm »

Слажем се да је то тако.  Овај проблем сам решио тако што сам врати Win 7.
I kako čujem, generalno raspoloženje je tako da će sedmica sada biti ono što je nekada bio XP, a pre njega 98.
Logged
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #1933 on: September 09, 2015, 03:27:16 pm »

Виндоуз 10 спорије диже систем и није стабилан као његови претходници. Мене су информатичари саветовали да не прелазим на нови оперативни систем барем док не направе неколико ''печева'' и не унапреде га. Што се мене тиче и мојих личних потреба виндоуз икс-пе је сасвим солидан оперативни систем.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #1934 on: September 13, 2015, 08:29:37 am »

Ekstreni HDD Verbatim od 1 TB je sa stola pao na pod.
Pokusaj spajanja sa racunarom neuspesan. Signalna lampica signalizira d aje disk ukljucen, ne cuje se zujanje, posle uobicajenog vremena za prikazivanje particija iste se ne pojavljuju, a iz hard diska se povremeno cuje neki zvuk koji ne bih mogao da definisem. Isti je kratkotrajan ali se ponavlja ciklicno. Nesto slicno zvuku kada se u opticki uredjaj ubaci neki stari izgreban CD pa se uredjaj muci da ga procita.

Sve bih to mozda i prezalio da mi tu nisu sve moguce fotografije, video snimci i monogo toga sto je godinama prikupljano za korisnu namenu.

Cemu da se nadam? Misljenje strucnjaka bi dobro doslo iako znam da je bez direktnog pregleda tesko postaviti tacnu dijagnozu.

Logged
Pages:  1 ... 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 [129] 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 ... 154   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.035 seconds with 23 queries.