PALUBA
April 28, 2024, 08:38:08 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 [135] 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 ... 154   Go Down
  Print  
Author Topic: Problemi sa računarom, diskusija o hardveru i softveru...  (Read 508106 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #2010 on: April 04, 2016, 09:12:58 pm »

Odlično čuti da su rešili. Sa Windows Phone 7 nije išlo, ali kad prešao na Windows 10 Mobile nisam probao, jer več bilo sve prebačeno.
Kako ti radi taj win10,stiglo mi je obavestenje da mogu da predjem sa 8 na 10 ali se plasim dali su ga dobro odradili zbog decijih bolesti,8-ca mi radi odlicno nema nkakvih bagovanja,android nebi bio los sistem kad bi ga malo ispeglali a oni umesto toga samo guraju snagu procesora.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #2011 on: April 04, 2016, 09:31:40 pm »

Ja više zadovoljan win10 nego 8. 8 mi je promašena. Stari mi koristi win10 na telefonu, ja imam na tabletu i vrlo zadovoljan. ali to je samo lično iskustvo i nije nužno da če se i tebi svideti. Ja zadnje vreme preferiram telefone, sa kojima se ne trebam zezati nego da rade kako treba.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #2012 on: April 04, 2016, 09:48:37 pm »

Jedan drugar ima lumiu 830 i kaže da je bolje radili sa prewiuv verzijom desetke nego sada sa zvaničnom tj .telemon je sporiji i identično iskustvo drugog drugara koji ima Lumiu 640 Dual sim kaže da ima iste simptome da je telefon osjetno sporiji sa 10 nego sa 8,1.

Nažalost za moj još nije izašao update a nije izgleda ni na listi
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #2013 on: April 04, 2016, 11:21:23 pm »

Jedan drugar ima lumiu 830 i kaže da je bolje radili sa prewiuv verzijom desetke nego sada sa zvaničnom tj .telemon je sporiji i identično iskustvo drugog drugara koji ima Lumiu 640 Dual sim kaže da ima iste simptome da je telefon osjetno sporiji sa 10 nego sa 8,1.

Nažalost za moj još nije izašao update a nije izgleda ni na listi
Bice u drugom talasu,za sad samo telefoni sa novijim hardverom,nego negde sam procitao da su na win 10 odustali od here mapa  Huh?,inace ovaj tvoj 820 je ozbiljna zverka idealnih proporcija od 4,3 inca,ja muku mucim sa 5 inca velik mi je za ruku,predhoodni tel mi je bio isto 4,3(LG l7 II) kao i tvoj i to mi je bila idealna dimenzija.
« Last Edit: April 04, 2016, 11:27:27 pm by švercer011 » Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #2014 on: April 06, 2016, 08:38:35 am »

Jutros mi stiglo ono obavestenje o nadogradnji na W10. Trenutno koristim staru dobru sedmicu.

Da li mi neko moze reci kakva su iskustva sa W10, da li bih trebao da predjem na taj OS ili ipak da zadrzim ovaj stari koji nije originalan? Sta bih dobio prelaskom na W10?
Logged
babaroga
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 506



« Reply #2015 on: April 06, 2016, 08:59:43 am »

Generalno, ja sam zadovoljan sa Win10.  Jos nisam nasao nesto sto ne radi od software-a na istom.  Po meni je pogodak kao i Win7.

Sto se tice mobilnih, imam Lumia 640 Double SIM, i sad je upgrejdovan na Win10 10.0.10586.164 verziju i sasvim sam zadovoljan, po meni je cak i brzi u mnogim stvarima od orginalnog Win 8.1 Mobile verzije.  Licno, savetujem da se upgrejduje.  Isto bi preporucio da se stavi i memorijska kartica u telefon sa barem 32Gb.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #2016 on: April 06, 2016, 04:57:04 pm »

Bice u drugom talasu,za sad samo telefoni sa novijim hardverom,nego negde sam procitao da su na win 10 odustali od here mapa  Huh?,inace ovaj tvoj 820 je ozbiljna zverka idealnih proporcija od 4,3 inca,ja muku mucim sa 5 inca velik mi je za ruku,predhoodni tel mi je bio isto 4,3(LG l7 II) kao i tvoj i to mi je bila idealna dimenzija.


Upravu si telefon je prava zvjerka u poređenju sa Android platformama istog cjenovnog ranga. Jedini moj problem s njim je mikrofon ne znam da li je softverski bag ili je u pitanju hrdverski kvar, dešava se da me sagovornici jako loše čuju u režimu telefoniranja preko mobilne mreže, dok whatsapp i viber fantastično funkcioniše glasovna komunikacija tj čuju me besprekorno.

Inače da se pohvalim stigla mi je nova zvjerka iphone 5$. Pa javim iskustva između Windows i iOS platforme.
Logged
babaroga
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 506



« Reply #2017 on: April 06, 2016, 08:07:12 pm »

Here je kupljen od VW i BMW (i valjda jos neke firme) tako da vise nece prilagodjavati Here Drive+ i Here Maps za Win10.  MS Maps su dobra zamena, ali jedino nema onu opciju za slobodnu voznju bez navigacije kao na Here Drive +
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #2018 on: April 10, 2016, 01:54:19 pm »

Nemam iskustva sa android telefonima i trenutno me muči jedan problem.

Imam kineski adnroid telefon doogee F3. Kada sa njim snimam video zapise on ih sprema u nekom čudnom formatu .3gp, koji drugi telefoni (kada im šaljem video) ne mogu otvoriti. Na PC-u VLC media player ih otvara bez problema.
Da li postoji opcija na telefonu, da mu zadam u kom formatu da pamti video falove, i kako da priđem toj opciji. Nisam nikako uspeo da skontam.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #2019 on: April 10, 2016, 02:39:04 pm »

Zaboravih dodati na prethodno pitanje:

kada skidam filmove sa nekog torrenta, većina je u .mkv formatu. VLC media player na PC-uz ih otvara bez problema, ali kada ih sa flesh memorijom prenesem na smart TV, (da bih film gledao na velikom keranu), on ih ne može otvoriti.
Da li postoji program koji pretvara video fajl iz jednog u drugi format zapisa?
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #2020 on: April 10, 2016, 03:46:08 pm »

Nemam iskustva sa android telefonima i trenutno me muči jedan problem.

Imam kineski adnroid telefon doogee F3. Kada sa njim snimam video zapise on ih sprema u nekom čudnom formatu .3gp, koji drugi telefoni (kada im šaljem video) ne mogu otvoriti. Na PC-u VLC media player ih otvara bez problema.
Da li postoji opcija na telefonu, da mu zadam u kom formatu da pamti video falove, i kako da priđem toj opciji. Nisam nikako uspeo da skontam.

Otvori kameru i trebaš naći negdje podešavanja settings i u tim podešavanjima odaberi format u kojem hoćeš da ga snima.

Zaboravih dodati na prethodno pitanje:

kada skidam filmove sa nekog torrenta, većina je u .mkv formatu. VLC media player na PC-uz ih otvara bez problema, ali kada ih sa flesh memorijom prenesem na smart TV, (da bih film gledao na velikom keranu), on ih ne može otvoriti.
Da li postoji program koji pretvara video fajl iz jednog u drugi format zapisa?

Što se tiče ovog postoje programi ali je proces dugotrajan dok ga isprebacuje iz jednog u drugi format...
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #2021 on: April 10, 2016, 07:05:06 pm »

Nemam iskustva sa android telefonima i trenutno me muči jedan problem.

Imam kineski adnroid telefon doogee F3. Kada sa njim snimam video zapise on ih sprema u nekom čudnom formatu .3gp, koji drugi telefoni (kada im šaljem video) ne mogu otvoriti. Na PC-u VLC media player ih otvara bez problema.
Da li postoji opcija na telefonu, da mu zadam u kom formatu da pamti video falove, i kako da priđem toj opciji. Nisam nikako uspeo da skontam.

Otvori kameru i trebaš naći negdje podešavanja settings i u tim podešavanjima odaberi format u kojem hoćeš da ga snima.

Zaboravih dodati na prethodno pitanje:

kada skidam filmove sa nekog torrenta, većina je u .mkv formatu. VLC media player na PC-uz ih otvara bez problema, ali kada ih sa flesh memorijom prenesem na smart TV, (da bih film gledao na velikom keranu), on ih ne može otvoriti.
Da li postoji program koji pretvara video fajl iz jednog u drugi format zapisa?

Što se tiče ovog postoje programi ali je proces dugotrajan dok ga isprebacuje iz jednog u drugi format...

Ja sam to nekada radio na PC, ali od tada sam promenio mnogo toga na uređaju tako da više nemam nikakv pogodan alat koji služi sa promenu formata video zapisa. Naravno, i sada bih to radio na PC (prekopiram fajl sa telefona), a ne na telefonu.

A što se tiče opcije podešavanja formata zapisa na telefonu - to izgleda kod mene nema 
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #2022 on: April 10, 2016, 07:13:28 pm »

.3GP je format filmova/video zapisa, koji je napravljen telefonom, i pogodan za slanje preko MMS-ja. Ali nažalost taj format nije zaživeo u široj upotrebi.

Zar nema u trgovini nijednog free video converter programa?
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #2023 on: April 10, 2016, 09:14:29 pm »

Lovac

Odaberi neki od ovih programa za konvertovanje u pitaqnju su programi za telefon
https://play.google.com/store/search?q=3gp%20converter&c=apps
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #2024 on: April 10, 2016, 09:44:28 pm »

Hvala, probaću, pa javljam!
Logged
Pages:  1 ... 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 [135] 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 ... 154   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 23 queries.