PALUBA
April 30, 2024, 05:19:43 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12   Go Down
  Print  
Author Topic: Vojna suradnja Hrvatske i Srbije  (Read 71932 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 001


« Reply #120 on: November 01, 2013, 02:14:35 pm »

@Honkey, ti izgleda i ne čitaš druge postove osim svojih?
Logged
Honkytonky
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 491



« Reply #121 on: November 01, 2013, 02:16:29 pm »


Nije NATO nikome zabranio avione, al su se zato brate pobrinuli da ih ne mozes kupit ni sad ni za 10 godina.

Cinjenica je da su ih ipak kupili.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 001


« Reply #122 on: November 01, 2013, 02:17:41 pm »

Definitivno ne čitaš čak ni temu u kojoj rafalno postuješ.

Evo, stiže ti i druga opomena.
Logged
Honkytonky
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 491



« Reply #123 on: November 01, 2013, 02:18:37 pm »

@Honkey, ti izgleda i ne čitaš druge postove osim svojih?
Citam samo šta da odgovaram na stvari poput gašenja požara kad je požarna sezona ljeti i onda sad netko prica o slanju kanadera u Srbiju a ovdje gori.

Da slali smo ih i u Portugal i u Grcku jer su u EU.

Sad još malo drobi o gašenju požara.
Logged
fubar
desetar
*
Offline Offline

Posts: 144



« Reply #124 on: November 01, 2013, 02:24:31 pm »

NATO je tija uvalit Hr Gripene po suvo zlato na šta su im se ovi iz vojnog vrha lijepo zahvalili s : Ne , hvala i kupili par komada mig21 u Ukrajini plus još nekoliko remontirali. Sad ce to bit za air policing do 2018-2019.

Nakon toga tj za to vrijeme ce neke zemlje u svijetu i na zapadu odlucit rasprodat dio svoje flote i onda ce se tu nac nešto polovno a dobro i za HRZ tj za air policing i opet ok.

Najvjerovatnije ce se ic na F16 ili na Mig29 ili na nešto trece al da je polovno tj ne košta puno a da može poslužit za air policing iducih 12-15 godina.

Tu sad upada ta prica da se Hr isplati produžit resurse na mig21 dvosjed do 2024 za obuku pilota da ne riskira pad tih novih polovnih aviona koje uzme.

Nisu se ti iz vojnog vrha nikome "zahvalili" nego nemaju ni za papar... Kupili su stare krame koje ce sad dobro obojat u Ukrajini i onda s nijima dok traje traje. Nakon toga je The End. Putin ce Srbiji dati kredit za nove Migove, mi cemo s njima napravit deal. Vi nama policing, mi vama pozare i to je to.
I onda ce ti ljeti na plazi dok se budes sunca sa faktorom 40, nebo i dusevni mir proparat dvomotorna dezurna para sa Batajnice, da crveno-plavo-belim repovima a ti ces da pocinis siucid sa hrvatskim samokresom s tvornickom greskom. Get real.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 15 001


« Reply #125 on: November 01, 2013, 02:24:44 pm »

@Honky, nisam uopšte pisao o gašenju požara. Molim te da se ponašaš pristojno. Inače i kada pišem, ja pišem, kada govorim ja govorim, ne drobim nikada.

Ako ovako nastaviš, imaš velike šanse da odeš na klupu za rezervne igrače, odnosno da budeš banovan.
Logged
Honkytonky
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 491



« Reply #126 on: November 01, 2013, 02:30:29 pm »

Putin ce Srbiji dati kredit za nove Migove, mi cemo s njima napravit deal. Vi nama policing, mi vama pozare i to je to.

Znaci ruski migovi ce držat air policng nad zemljom koja je u NATOu.Jedino ako Srbija isto uđe u NATO.

Logged
Honkytonky
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 491



« Reply #127 on: November 01, 2013, 02:35:00 pm »

@Honky, nisam uopšte pisao o gašenju požara. Molim te da se ponašaš pristojno. Inače i kada pišem, ja pišem, kada govorim ja govorim, ne drobim nikada.

Nisam mislio na tebe nego na ovoga drugoga koji mi vec par puta uzastopno spotice tu tematiku o gašenju požara koju ja pristojno izbjegavam jer znam da ju nemogu riješit.

Prvenstveno se nemože riješit jer kad je sezona požara u Srbiji onda je i svugdje jer je ljeto pa su kanaderi zauzeti a onda EU hrvatske kanadere gleda kao svoje pa ih kad su slobodni šalju na požarišta diljem EU.

Ostaje jablanicko jezero i požari u BiH I CG i to onaj južniji pojas gdje se kanaderi mogu nadopuniti vodom sa vodene površine.

Srbija mora imat svoj regionalni centar jer jednostavno nemože se oslanjat na pomoc izvanka jer može se desit da su svugdje požari i kanaderi zauzeti. Može se desit i da nisu pa pomognu al ako jesu a nemaš svoje snage neceš imat s cime gasiti.
Logged
fubar
desetar
*
Offline Offline

Posts: 144



« Reply #128 on: November 01, 2013, 02:44:00 pm »

Putin ce Srbiji dati kredit za nove Migove, mi cemo s njima napravit deal. Vi nama policing, mi vama pozare i to je to.

Znaci ruski migovi ce držat air policng nad zemljom koja je u NATOu.Jedino ako Srbija isto uđe u NATO.



Honky, to se zove sarkazam.
Srbija ce biti dio saveza za koji se ona odluci. Ono sto kod Srbije cijenim iako smo rivali, je volja za otporom i prkos zapadnim kapitalistickim integracijama. Za razliku od HR. Uz dobru strategiju i politiku, pametnije im je van NATO-a i EU.
Posto ti zadnje 2 stranice svrsavas na suradnju HR-SRB, zasto ne i takva suradnja? Posebno ako Srbija ostane neutralna. Mislim da bi mentori bili odusevljeni.
Logged
Honkytonky
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 491



« Reply #129 on: November 01, 2013, 02:49:09 pm »

Hrvatskoj ništa ne mijenja oce li Srbija ostat neutralna il uc u neki vojni savez. Da uđe i u vojni savez s Kinom to nece promijenit cinejnicu da je Hrvatska u NATO paktu.

Sad da se vratim na suradnju ABKO i zašto se to nemože gledat i uspoređivat sa ovom situacijom sa požarima. Požari su ljeti i kad su nekoem požari i drugima su. Opasnost od atomsko kemijskog biološkog izvora nisu samo iskljucivo ljeti i mogu se desiti na jednom podrucju. Teško da ce se desiti na dva istodobno. Znaci ako neka tvornica kemija ode u zrak a ona se nalazi na prostoru Hr ili na prostoru Srbije a potrebno je više strucnih ljudi radi šire evakuacije stanovništva te lijecnicka pomoc i sve ostalo onda je bolje imat dva profesionalna voda u regionu nego samo jedan.
Logged
fubar
desetar
*
Offline Offline

Posts: 144



« Reply #130 on: November 01, 2013, 02:55:00 pm »

@Honky, nisam uopšte pisao o gašenju požara. Molim te da se ponašaš pristojno. Inače i kada pišem, ja pišem, kada govorim ja govorim, ne drobim nikada.

Nisam mislio na tebe nego na ovoga drugoga koji mi vec par puta uzastopno spotice tu tematiku o gašenju požara koju ja pristojno izbjegavam jer znam da ju nemogu riješit.

Prvenstveno se nemože riješit jer kad je sezona požara u Srbiji onda je i svugdje jer je ljeto pa su kanaderi zauzeti a onda EU hrvatske kanadere gleda kao svoje pa ih kad su slobodni šalju na požarišta diljem EU.

Ostaje jablanicko jezero i požari u BiH I CG i to onaj južniji pojas gdje se kanaderi mogu nadopuniti vodom sa vodene površine.

Srbija mora imat svoj regionalni centar jer jednostavno nemože se oslanjat na pomoc izvanka jer može se desit da su svugdje požari i kanaderi zauzeti. Može se desit i da nisu pa pomognu al ako jesu a nemaš svoje snage neceš imat s cime gasiti.

Hrvatska je uredno do sada gasila pozare u BiH, Crnoj Gori, Makedoniji. U CG je i zimi helikopterima pomagala zametenima u snijegu. Sve 3 drzave nisu u EU. U tehnickom smislu nema nikakvih prepreka za djelovanje kanadera u Srbiji na za to pogodnim terenima. Stovise, imali bi i bolju logisticku podrsku na zemlji. Stvar je samo dogovora, niceg drugog. Ako s nekim potpises sporazum o takvoj suradnji, onda se ne moze desit da nema raspolozivih sredstava za gasenje. To sto je nekima Portugal i srcu blizi od prvih susjeda, e to je vec drugi problem.
Logged
Honkytonky
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 491



« Reply #131 on: November 01, 2013, 03:12:40 pm »

Ne znam. Nisam baš upucen a ono šta znam je da su oni sklopili ugovor sa rusima oko tog gašenja požara tamo tako da triba prvo vidit šta su se oni dogovrili jer može bit da rusi imaju pravo prvopristupa na te požare pa to nešto naplacuju ovo ono šta ti ga ja znam.

Tu ima nekih interesnih sfera po sistemu Rusi imaju tih aviona za gašenje na bacanje još iz doba SSSR pa onda ono aj mi cemo vama to poslat a vi placajte najam il tu protuslugu bla bla bla. Nije to samo do nas nego i do njih jer netko tu uzima proviziju preko toga ovo ono itd itd itd.
Logged
fubar
desetar
*
Offline Offline

Posts: 144



« Reply #132 on: November 01, 2013, 03:31:04 pm »

Honky, ma ne znas ti puno toga, al ko prizna pola mu se prasta. Rusi naplacuju gasenje. I rusi nemaju tih aviona na bacanje. Beriev je rijedak avion i nov avion. Vjerovatno ni neznas da se i CL moze puniti i na zemlji i s retardantom i funkcionirati na isti nacin ko i Beriev uz bolje manevarske osobine za balkanska brda.
Ono sta ti ja kazen je da postoje neke nazovi civilnije grane u kojima se moze suradjivati ali za to nema politicke volje, bar ne jos. Na zalost svih normalnih ljudi. A ti pricas u zajednickom skolovanju vojnih pilota, al air policing od strane VRS ti nije nekako sjeo. Rivalitet je to, ne partnerstvo.
I oladi sa tim NBKO ludorijama jer bi pocrkavali ko misevi jedni i drugi, s jednim ili cijela dva voda. Sreca da realne opasnosti po tom pitanju nema.
Logged
Honkytonky
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 491



« Reply #133 on: November 01, 2013, 03:40:14 pm »

Ne pricam o zajednickom školovanju pilota baš jer to i nije potrebno ( to šta sam spomenuo da taj mig21 dvosjed može letiti od Bg do Zemunika je samo zato da kažem da je to školski a ne borbeni avion i da je to moguce izvest bez puno zakonskih procedura ) nego više o suradnji oko remonta i razmjene rezervnih djelova za mig21 dvosjed za obuku pilota.

Stvar je u tome da obe dvije zemlje imaju zrakoplovno servisne centre , da obe dvije zemlje kad mig21 ode u otpis imaju mnogo rezervnih dijelova za mig21 dvosjed i stvar je u tome da imaju i strucne ljude koji to znaju servisirat i da se tu može radit da svaka zemlja osposobi po najmanje dva mig21 dvosjed do najmanje 2024 za vlastitu obuku pilota na mlaznim avionima.

Logged
fubar
desetar
*
Offline Offline

Posts: 144



« Reply #134 on: November 01, 2013, 03:57:59 pm »

Srbija ima realnu kreditnu ponudu za Mig 29 tj 35 od rusa. Kao sto je vec vidljivo, postoje naznake da se to nekima ne svidja pa tako MMF vec komentira kako je to za Srbiju neprihvatljiva financijska avantura. Kako bilo da bilo, Srbija ima plan, necu reci da je blizu kupovine ali je blize nego je Hrvatska ikad realno bila.
Hrvatska nema takvih opcija, jer nema para, opcenito buducnost mlazne komponente nakon 2017 je upitna. Zasto 2017? Zato jer duze od toga ove remontirane 21-ce nece izdrzati.
Vrlo je izvjesno da Srbiji suradnja s Hrvatskom po pitanju lovacke komponente nece biti potrebna.
Takodjer NATO nece dati Hrvatskoj nikakvu podrsku po tom pitanju kroz neke donacije aviona i slicno, jer NATO nije zaintetesiran za lokalni rivalitet. Ukoliko sama ne iznadje sredstva za nove avione kroz sljedece 3-4 godine Hrvatska ce ostati bez mlazne komponente, citaj 99% sigurno.
Srbija ce eventualnom nabavom novih aviona otpisati Mig 21.
Obje zemlje imaju kapacitet redovnog odrzavanja ali ne i remontiranja Mig 21. Visak rezervnih djelova ne postoji, samo kanibalizacija. Osposobljenih ljudi je malo.
Jos?
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 23 queries.