PALUBA
April 26, 2024, 03:18:24 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22   Go Down
  Print  
Author Topic: Hrvatski školski brod "Kraljica mora"  (Read 125751 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
kopriva
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 285


« Reply #135 on: March 21, 2011, 09:41:49 pm »

A Stipica ne tako davno tražio tužbu da se po osnovu sukcesije potražuje šb Jadran.. Kud bi tek s njime?

Pa vjerojatno u HRM,a kao sadašnji "vlasnik" ima gdje sa njime i ta "mornarica" ne zna gdje će sa silnim parama koje dobije.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 14 988


« Reply #136 on: March 21, 2011, 09:49:52 pm »

@Kopriva, ako se počne sa znakovima navoda, svašta bi se u njih moglo staviti. Zato bolje da ostanemo na visini, iznad znakova navoda. Wink
Logged
kopriva
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 285


« Reply #137 on: March 22, 2011, 12:40:36 am »

@Kopriva, ako se počne sa znakovima navoda, svašta bi se u njih moglo staviti. Zato bolje da ostanemo na visini, iznad znakova navoda. Wink

Nisam nikog mislio uvrijediti sa znacima navoda ali zar neko misli da ima neka ozbiljna mornarica od ExYu republika barem sa trenutnim stanjem brodova,ali recimo da HRM koliko toliko stoji bolje.
Hrvatska ne može sagraditi 5 patrolnih brodova,a kamo li neku korvetu ustvari brodogradilišta mogu odraditi taj posao ali ne može politika i financije.

Znaci navoda znače dali je riješeno pitanje vlasništva nad tim brodom i bez uvrede dali CG trenutno ima neku ozbiljnu mornaricu?
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 14 988


« Reply #138 on: March 22, 2011, 08:02:47 am »

Iako mislim da je većina tvojih stavova ispravna, opet, trebalo bi to ostaviti da reši politika. Ako mi budemo o tome ovde raspredali, velika je šansa da se neko nađe uvređen.
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #139 on: March 22, 2011, 09:11:42 am »

Boro, u pravu si, ako to nastavi, još če ispasti, da imamo Slovenci najbolju mornaricu, ipak nam je brod nov. Tongue
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 14 988


« Reply #140 on: March 22, 2011, 10:33:46 am »

Boro, u pravu si, ako to nastavi, još če ispasti, da imamo Slovenci najbolju mornaricu, ipak nam je brod nov. Tongue

Da... toga se i bojim - šalim se naravno. Cheesy

Ipak Paluba treba svima da nam bude zabava i razonoda...
Logged
kopriva
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 285


« Reply #141 on: March 22, 2011, 11:11:50 am »

Iako mislim da je većina tvojih stavova ispravna, opet, trebalo bi to ostaviti da reši politika. Ako mi budemo o tome ovde raspredali, velika je šansa da se neko nađe uvređen.

Ok ne mislim nikoga uvrijediti,a i uvlačiti politiku tako da završavam.

Što se tiče ovog školskog broda to je nažalost odraz opet politike prema pomorskoj tradiciji Hrvatske i školovanju pomoraca.
HRM je dovoljan dokaz tome.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #142 on: May 02, 2011, 06:35:56 pm »

ponedjeljak, 02.svibanj 2011

Split: Na Kraljicu mora ukrcani prvi studenti

 Na Kraljicu mora, školski brod HRM-a, danas je ukrcana prva grupa studenata Pomorskog fakulteta u Splitu.

Studenti će ploveći na ovom jedrenjaku tipa Loger, duljine 35 metara, steći tradicionalnu pomorsku obuku.

D.N.
Foto: Nikola Vilić / CROPIX

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

http://www.dalmacijanews.com/


* kraljica_mora2-020511.jpg (298.86 KB, 747x445 - viewed 179 times.)

* km.JPG (71.84 KB, 750x442 - viewed 181 times.)
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #143 on: May 02, 2011, 07:21:23 pm »

ponedjeljak, 02.svibanj 2011
Split: Na Kraljicu mora ukrcani prvi studenti
 Na Kraljicu mora, školski brod HRM-a, danas je ukrcana prva grupa studenata Pomorskog fakulteta u Splitu.
Studenti će ploveći na ovom jedrenjaku tipa Loger, duljine 35 metara, steći tradicionalnu pomorsku obuku.
D.N.
Foto: Nikola Vilić / CROPIX
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
http://www.dalmacijanews.com/
SOLARIS, milo ga tu Duje, šta kod vas više muški svijet neide u pomorce, nevidim ni jednog...ha..
Logged
Minolovac
Prijatelj foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 614


« Reply #144 on: May 02, 2011, 07:32:58 pm »

Kao prvo drago mi je da je unatoč velikim problemima (čitaj financijskim) hrvatska ipak uspjela završiti "Kraljicu mora". Kao drugo (ovaj dio možete i izbaciti radi neobjektivnosti) taj brod mi nije "legao". Osobno poznajem jednog od projektanata tog broda i rekao sam mu doslovno "da je moja baba imala takvu rit nikad se ne bi udala". Možda nisam kompetentan, ali jedrenjak sa dva propelera? Jadran ima propeler sa dva krila koji je stoji okomito uz kobilicu da bi smanjio otpor strujanja kod jedrenja. To je ipak neka pristojnost i uvažavanje osnovnih pomorskih regula. Znam da danas o svemu odlučuju investitori i da je veća sigurnost sa dva glavna porivna stroja i da sam ja možda dinosaurus koji više voli liniju krstarice Novara nego nekih "Simfonia", ali JBG. marinero
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #145 on: May 02, 2011, 09:04:16 pm »

ponedjeljak, 02.svibanj 2011
Split: Na Kraljicu mora ukrcani prvi studenti
 Na Kraljicu mora, školski brod HRM-a, danas je ukrcana prva grupa studenata Pomorskog fakulteta u Splitu.
Studenti će ploveći na ovom jedrenjaku tipa Loger, duljine 35 metara, steći tradicionalnu pomorsku obuku.
D.N.
Foto: Nikola Vilić / CROPIX
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
http://www.dalmacijanews.com/
SOLARIS, milo ga tu Duje, šta kod vas više muški svijet neide u pomorce, nevidim ni jednog...ha..

Pa štaće vam muški na brodu,samo nose nesriću  Grin

@Minolovac ,zar danas jedrenjaci nemaju one propelere koji se sklapaju Huh?

poz.
Logged
Minolovac
Prijatelj foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 614


« Reply #146 on: May 02, 2011, 09:33:15 pm »

U četvrtak se sastajem sa svojim penzićima među kojima je i taj projektant i pitaću ga. Ali nisam siguran...
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #147 on: May 02, 2011, 09:43:28 pm »

Pa štaće vam muški na brodu,samo nose nesriću  Grin

@Minolovac ,zar danas jedrenjaci nemaju one propelere koji se sklapaju Huh?

poz.


I ja vidim, da sam pomorsku školu radio u neko krivo vrijeme.

Ne vjerujem, da postoje sklopni propeleri za takve dimenzije i obterečenja, ipak je to težak i okoran brod a možda i griješim.
Logged
Gazda
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 502



« Reply #148 on: May 03, 2011, 07:32:34 pm »

nema tolikih propelera na sklapanje,tim više što je ovo brod koji će se ipak većinom voziti na motor.a što je minolovac rekao,jedrenjak bi trebao imati dvokraki propeler iza kobilice,to je jedino prihvatljivo rješenje.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #149 on: May 03, 2011, 10:00:15 pm »

A jeste ozbiljni ka dite na tuti ,normalno da nema sklopivu prepelu to košta  Grin

Nego sad ste mi dali mislit ,neš ti napravit sklopivu elisu ,osovina ,ležaj i centripetalna sila prave čuda.
Kad su uspili natirat ono čudo od vrtomlata Osprey ili tako nešto da leti ,onda ni problem ni napravit sklopivu prepelu za tanker od 300 m.

@ ORIĆAREB ima jedan ,uvalija se je  Cheesy, nemogu nać sliku na netu ali ima danas u Slobodnoj .

poz.
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 22 queries.