PALUBA
March 29, 2024, 12:43:26 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23   Go Down
  Print  
Author Topic: Galerija tenka T-55  (Read 158259 times)
 
0 Members and 3 Guests are viewing this topic.
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #195 on: September 30, 2010, 05:55:13 am »

Na ruskim tenkovima T55 bila je radio stanica R123M.
Vlado, taj uređaj je teži od cimenta. Imali su ga tenkovi u Valjevu i nosio sam ga nekoliko puta u radionicu. Za okretanje prekidača upotrebljavali smo kombinirke. Imao je unutra bubanj za izbor kanala. Ko stari birači kanala na TV. Miljun žica. Bez štampanih ploča. Sve uredno lakirano tvrdim ruskim lakom. Tu nije moglo biti kvarova.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #196 on: September 30, 2010, 08:33:14 am »

To da se za okretanje preklopnika i prekidača trebaju kombinirke je odlična stvar. A znaš zašto. Zbog onoga vica: Izgubila se dva vojnika u pustinji. Imali su sa sobom jedan nakovanj. Našli su ih nakon dva dana, a nakovanj pokvaren. Pitaš se kako. E, to je to. Pa to su vojnici.

E, baš taj detalj koji kažeš da trebaju klješta da okreneš preklopnik je protiv igranja vojnika sa tehnikom. Izgube brzo volju za okretanjem prekidača. Bolje da ne pričam moja islustva oko toga.

Sve uredno lakirano tvrdim ruskim lakom. Nisi naveo tamno crvenim lakom. Male sitne elektronske cijevi bez podnožja. Na puno mjesta. Samo jedna velika elektronska cijev, izlazna pentoda GU50. Koliko se sjećam.

http://timelesson.blogspot.com/2009/12/gu-50-power-pentode.html

Sve cijevi su bile u metalnom oklopu da bi se spriječilo zračenje iz cijevi, a i da bi imale bolje hlađenje.

Vidiš gore desno u ćošku one 4 sijalice. Jako male i fine. I ja se igrao kao klinac sa tim sijalicama i zaglavio jednu u uhu. Pa završio na ORL odjelu u bolnici. Tako da sam nastradao od tanka T55 prije 45 godina.  Sijalice, male, fine i klizave za pincetu. Kad je stari pokušao da je izvuče ona se sve više zavlačila meni u uvo. Što bi se reklo, kao malom već sam u sebi imao nešto tenkovsko.  Grin Grin

Pozdrav

Vlado
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #197 on: October 02, 2010, 09:59:18 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* T-55_ARM.jpg (179.17 KB, 1024x659 - viewed 364 times.)
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #198 on: October 02, 2010, 10:21:09 pm »

Pravi dimnu zavjesu. Gura dizel direktno u auspuh. Dima koliko hoćeš.
Logged
alfa
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 510



« Reply #199 on: October 03, 2010, 08:26:30 am »

Jedan finac...


* %20Otso%202005_01.jpg (200.77 KB, 1600x1066 - viewed 295 times.)
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #200 on: October 03, 2010, 08:49:43 am »

Vidi se na njemu nišanska sprava veoma slična nišanskoj spravi na M84. A ta je sprava modifikacija nišanske sprave koju je Bofors razvio za tenk T55. A ustvari je on tu spravu preko  nekih kanala dobio od Finaca. A unutar te sprave je laser od Rusa kojeg su Finci  na neki način zbavili od Rusa.

Što bi ljudi rekli pare vrte gdje burgija neće. A bogme i  radi se.

Na ovoj slici se vidi imitator opaljenja. Na topu stoji jedna igračka koja opali, pukne, i čuje se zvuk kao da je opalio top. Na nekim tenkovima na ovom mjestu stoji laserki daljinomjer. Slično izgledaju pa se lako zamjene.

Tenk im stoji u snjegu, ne voze ga. Samo došli da se slikaju. Nema tragova vožnje tenka. Na tragove nabacan snjeg koji su skinuli sa tenka. Hladno je. Griju se onom vatrom u pozadini.
Logged
Kljun
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 446



« Reply #201 on: October 03, 2010, 09:45:42 am »

Vidi se na njemu nišanska sprava veoma slična nišanskoj spravi na M84. A ta je sprava modifikacija nišanske sprave koju je Bofors razvio za tenk T55. A ustvari je on tu spravu preko  nekih kanala dobio od Finaca. A unutar te sprave je laser od Rusa kojeg su Finci  na neki način zbavili od Rusa.

Što bi ljudi rekli pare vrte gdje burgija neće. A bogme i  radi se.

Na ovoj slici se vidi imitator opaljenja. Na topu stoji jedna igračka koja opali, pukne, i čuje se zvuk kao da je opalio top. Na nekim tenkovima na ovom mjestu stoji laserki daljinomjer. Slično izgledaju pa se lako zamjene.

Tenk im stoji u snjegu, ne voze ga. Samo došli da se slikaju. Nema tragova vožnje tenka. Na tragove nabacan snjeg koji su skinuli sa tenka. Hladno je. Griju se onom vatrom u pozadini.

Eto zasto sam rekao da volim da citam Vladine postove o tenkicima. Moze covek svasta da vidi cuje i nauci. A i da se razonodi Smiley
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #202 on: October 03, 2010, 10:14:14 am »

A mogao sam i da napišem kad sam vidio tenk u snjegu, pa još u Finskoj, koji su problemi sa širenjem i skupljanjem dijelova nišanske sprave zavisno od temperature. Mogao sam i da pišem o načinima kompenzacije temperaturnih dilatacija stakla i uticaju na tačnost nišanske sprave. Šta se dešava sa optičkim linijama kad se krivi staklo u nišanskim spravama na niskim temperaturama. Da li je količina od tri % Bora (hemijski element Bor) u staklima nišanske sprave dobro rješenje za smanjenje termičkih dilatacija. Ali bi onda otišli u naučni dio Palube, a ne u forum.

Pa bi mogao onda da pišem o tome da je gornji dio nišanske sprave na vanjskoj temperaturi, a donji na temperaturi unutrašnjosti kupole. Kako se to ponaša u Kuvajtu, a kako kod Finaca. Ali koja bi bila svrha toga.

Kako se hermetizuju spojevi stakla i čelika ako imaju drugačije temperaturne koeficijente, te se drugačije šire i skupljaju i kako se izbjegava lom jednog materijala ako je u spoju sa drugim koji ima drugačiji temperaturni koeficijent.

Koja bi bila svrha da napišem ovdje neku matematičku kobasicu, pa da objasnim grešku u prenosu uglova sa topa do nišanske sprave, preko paralelograma. I uticaj toga na pogodak iz tenka. A sve se skuplja na hladnoći, a i širi na temperaturi. Izuzev čvaraka. Oni se smanjuju sa povećanjem temperature.

Zato bolje skinuti negdje sličicu, lijepu za oko, negdje u bespućima interneta i staviti na forum.

 

Pozdrav

Vlado
Logged
alfa
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 510



« Reply #203 on: October 04, 2010, 02:11:16 pm »

Evo još finca...


* %20Hukka%2006_09.jpg (146.38 KB, 1600x1066 - viewed 247 times.)

* %20Hukka%2006_10.jpg (136.86 KB, 1600x1038 - viewed 231 times.)
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #204 on: October 05, 2010, 04:12:07 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

... kako ono bese ... TDA , ili Termo-dimna aparatura ... protok je 10l. / min, max. 10 minuta dozvoljeno neprekidno vreme rada ... koliko je samo goriva  opravdano preko toga, tone im se ne znaju ...Wink nigde u zivotu nisam video laksi nacin da se opravda 100l dizela za 10 minuta!!! 
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #205 on: October 05, 2010, 04:18:01 pm »

Istih problema sam imao ali na četvorci. Smiley
Sada stavljam smajli ali mi onda baš i nije bilo tako smešno.
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #206 on: October 06, 2010, 10:33:53 pm »

... ma znam, sve znam - klasika ... ali , na svu srecu, izdrzljiv onaj "vojni papir" , trpi opterecenje i po 40 tona ....Wink
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #207 on: October 08, 2010, 10:10:53 am »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Ko je brzi?


* T 55.jpg (107.66 KB, 1024x759 - viewed 257 times.)
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #208 on: October 09, 2010, 08:03:40 am »

Pisao sam o jednoj varijanti tenka T55 na ovom forumu. O kineskom tenku T59. Radio sam nešto na njemu. Pisao sam na

https://www.paluba.info/smf/opste-diskusije/iz-cega-ste-sve-pucali/msg60821/#msg60821  i

https://www.paluba.info/smf/oklopno-mehanizovane-jedinice/domaca-pamet-u-svijetu/msg60273/#msg60273

Sad sam to našao tamo, a možda bi bilo bolje da je na ovom dijelu foruma.

Dakle:

Tenk T59 kineske proizvodnje, top 105 mm L7A1 engleske proizvodnje. Municija američka, za top M68. Sastavio sam ga iz raznoraznih dijelova u Taksili, u Pakistanu u fabrici HIT, tada se zvala HRF. Poslužioc i vozač Pakistanci.

Kombinacija je bila sljedeća:

šasija je sličila više na T54 nego na T59, dakle na podu nije bio standardni VKU sa T55 ili onaj mali sa T54, nego nešto između. Ni blizu VKU-330. Tu su se muvali neki mercedesovi motori koje su ovi u ovoj fabrici ugrađivali u tenkove. Kupola je bila T59. Top L1A1 engleski. Dio kablaže bio je sa T55 češka i poljska verzija, a dio sa T59 kineskog. U ovoj fabrici se svi tenkovi rastave na sastavne dijelove, remontuju se dijelovi i to se ostavi u magacin. Kad se tenk počne sastavljati uzimaju se dijelovi iz magacina. U toku ispitivanja zapalio se kineski amplidin, a kasnije i elektromotor za pokretanje kupole. Satima sam se muvao po ogromnim magacinima dok nisam kompletirao kupolu. Probleme mi je pravio zazor u zupčanicima pogona kupole (negativna povratna sprega), ali i to sam riješio. Ugradio sam Sistem upravljanja vatrom kao na T55, modifikovan za T59. Negdje sam već pisao o projektu Igman. E to je veoma slično ovome.
Dok je kupola bila na stendu (nosaču kupole sa ležajem kupole i četiri noge za oslonac) nisam mogao naći nulu kupole, tj položaj kupole gdje je nagib referentne ravni na kupoli ozmeđu otvora poslužioca i komandira nula stepeni, minuta i sekundi, mjereno u osi bočnog i uzdužnog nagiba kupole. Dakle, stavim kvadrant na referentnu ravan i vrtim kupolu u krug dok ne nađem nulu. I nema nule. I onda zadignem stend dizalicom, stavim papir A4 ispod jedne noge i dobijem nulu. Kad nađem ovu nulu onda je trebam prenijeti na top i naći nulu topa. To je početna tačka za podešavanje normalnosti pokretanja topa u odnosu na kupolu. Kretanje topa iz gornjeg u donji položaj i iz donjeg u gornji mora biti pod 90 stepeni u odnosu na kupolu. A obično je malo nagnuto, nekoliko sekundi. Tu još postoji i histereza kod pokretanja itd. Pa ako to ne valja top se vadi i stavljaju se podloške ispod ramena topa dok se taj nagib ne ispravi. I to sam kasnije rješio. Vadio sam top samo dva puta. I završio ja to sve i treba skinuti kupolu sa nosača i staviti je na korpus tenka, a ovi domaćini kod dizanja zapnu sa kobilicom kupole, a na kojoj stoje kablovi, za prsten stenda i pokidaju sve kablove koji stoje pored nogu nišandžije. Dodatna dva dana posla za mene. Dosta kablova širmovano, signali oko milivolta, a sve počupano. I napravio sam to sve, i gađao i pogađao. Meteosenzor je A20XMBL.

Podloške su od 0,1 mm do dva, tri milimetra. Kad se baš treba nešto preciznije uraditi postoje i tanje podloške. Kad je M84 išao u Pakistan sve su tolerancije smanjene za 10 puta. Naprimjer, tad su se koristile takve podloške.

Može se, zna se, ali nema se više.

Pozdrav

Vlado

Evo malo slika modifikacije istog tenka koju sam ja radio. Jedan član Palube poslao mi je jednom slike tenka T59, 105 mm i pitao me je o kojem se tenku radi. Slikano u Vojnom muzeju u Pekingu.   

Ovo su prve slike ikad objavljene ove modifikacije tenka T59 sa domaćim sistemom upravljanja vatrom. Ekskluzivno na Palubi.

Slike možete vidjeti na ova dva linka na forumu ili neka ih moderatori prebace na ovaj dio foruma.


Pozdrav

Vlado

Logged
alfa
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 510



« Reply #209 on: October 10, 2010, 10:28:28 am »

Kinezi...i DDR-ci


* 7060.jpg (244.65 KB, 1280x1024 - viewed 127 times.)

* BEMIL085_118819_0.jpg (248.93 KB, 1024x1367 - viewed 128 times.)
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17 18 19 20 21 22 23   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 22 queries.