PALUBA
March 28, 2024, 09:53:21 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  [1] 2 3 4 5 6 7 8   Go Down
  Print  
Author Topic: Mi-17 u novom odelu  (Read 51399 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
whiteG
mornar
*
Offline Offline

Posts: 42



« on: January 13, 2010, 05:35:28 pm »

Pre jedno 2 meseca sam video ove slike negde na netu.
Yugoimport-ova modernizacija helikoptera Mi-17.
Ovo lici na letecu topovnjacu.
Da li neko zna nesto vise o ovome,
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]



* 1 (79.63 KB, 600x800 - viewed 518 times.)

* 2 (72.95 KB, 600x800 - viewed 485 times.)

* 3 (97.39 KB, 600x800 - viewed 492 times.)
« Last Edit: January 13, 2010, 06:05:16 pm by Broker, Reason: ubačene slike u atačment » Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #1 on: January 13, 2010, 05:49:35 pm »

Jako interesantne fotke, vidim da su mu stavili TOMS, a i Grom-B raketu, kao i drugo oružje raznih kalibara. Ipak deluje mi to nedovršeno, malo kao nabacano tek da se vidi šta bi bilo kad bi bilo. Nešto ne verujem da će nešto od toga biti usvojeno, iako bi bilo lepo da se ovi helikopteri opreme nekom modernom multisenzorskom opremom i vođenim raketama.
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #2 on: January 13, 2010, 09:03:53 pm »

Kada sam video ove slike, skoro sam se zagrcnuo od smeha Grin
Ovo je samo Yugoimport mogao da sastavi. Ovo nema veza sa pamecu, tu je samo nabacano sve sto su imali u magacinu i postavljeno na helikopter koji ne leti. Kako je krenulo, taj TOMS ce jos malo postaviti i na M-21.
Nemojte me pogresno shvatiti, topce koje je postavljeno na zadnu rampu-vrata helikoptera, nije losa ideja, doduse ja bi to postavio na jednu od stranicnih vrata, i tada bi bila dobra kombinacija za protivgerilske operacije.
Veliko je pitanje, sta trazi Grom-B (koji jos nije razvijen kako treba) na helikopteru, kao i kontejner sa dvocevnim topom od 23mm verovatno skinutog sa G-4 Super-gasu, tu su jos i kontejneri sa mitraljezima 12,7mm, ondak kontejneri sa mitraljezima, 7,62mm BGA 30mm, i svaki tip sacastih lansera koji su nasli.
Ponovo ci da kazem, ovde su samo nakacili sve sto su imali na jedan od bivsih JSO helikoptera Mi-17 koji ne leti (treba da se remontuje), i ne verujem da je ista od ovog integrirano.
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #3 on: January 13, 2010, 09:29:59 pm »

Nevođena raketna zrna su i ranije bila prisutna na helikopterima ovog tipa ako se ne varam, tako da to i nije neka novost, kao i kontejneri sa topovima/mitraljezima. Iznenađuje Grom-B, ali nije loše imati jednu protivtenkovsku raketu nešto većeg dometa od recimo Maljutke, a uz to nema potrebe zadržavati se u zoni dejstva nakon ispaljivanja rakete. Inače na Partneru 2009 su mi iz VTI-ja rekli da su letos trebala početi ispitivanja lansiranja sa Orla (dakle posle sajma), ali nisam do sada saznao da li se to i desilo. Planirali su da počnu proizvodnju za stranog naručioca početkom ili sredinom ove godine, ali tada ugovor još uvek nije bio potpisan tako da ne znam da li će do toga doći. Dakle sam projekat nije nedovršen, barem ne bi trebalo da je.
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #4 on: January 13, 2010, 09:39:25 pm »

@Dexy
Mi-17 koje je imala JSO ne nosi oruzje. Cheesy
Ovo je samo nakaceno radi vizuelnog efekta.
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #5 on: January 13, 2010, 09:48:25 pm »

Ok, ali mislio sam na helikoptere tipa Mi-17, nevođena raketna zrna su mislim standardno u naoružanju tih helikoptera, tako da s te strane nije novost.
I naravno da je nakačeno samo radi vizuelnog efekta, kao primer šta bi bilo kad bi bilo (ŠBBKBB), to jest kad bi neko hteo oni bi, kao, mogli da integrišu bilo šta od prikazanog na helikopter tog tipa.
Logged
whiteG
mornar
*
Offline Offline

Posts: 42



« Reply #6 on: January 13, 2010, 10:41:49 pm »

Veliko je pitanje, sta trazi Grom-B (koji jos nije razvijen kako treba) na helikopteru, kao i kontejner sa dvocevnim topom od 23mm verovatno skinutog sa G-4

Mislim da si napravio kiks. ono je podvesni kontejner sa jednocevnim topom i po duzini je mnogo kraci od onog sto stavljaju na G-4.
Sto se tice NRZ tacno je da ih Mi-17 nosi, ali ovaj ne zato sto je sluzio specijalcima.
Jasno se vidi da ima i rampu sa sajlom za spustanje vojnika na nepristupacne terene ili izvlacenje istih.
U vezi rucnog naoruzanja (mitraljezi, ABG itd.) tu ne treba mnogo nauke da bi se integrisali.
Maljutka ima domet do 3km sto bi tako veliki helikopter dovelo u veoma nezgodnu poziciju.
Mada sto se tice Groma hmmm opet ni tu ne treba mnogo mozganja jer raketa ne trazi neku posebnu spravu kojom bi se navodila.
Kao sto svi znamo sama raketa poseduje tv kameru u svojoj glavi. Potrebno je samo spojiti raketu sa odgovarajucim komadnim displejom.  E sad pitanje je kako ce se raketa ponasati kada bude ispaljivana dok helikopter lebdi ili leti malim brzinama. To znaci da bi joj i domet bio skoro upola manji.  Mislim da je i preteska da bi stajala na spoljasnim pajlonima. Ako vec hoce nesto tako onda su mogli da porade na raketi manjeg kalibra, jer koliko ja znam (video na sajmu) vec postoji TV glava sa manjim precnikom.
Opet sa svim ovim naoruzanjem na sebi helikopteru se smanjuje nosivost korisnog tereta odnosno vojnika.
Sto kaze Dexi SBBKBB, barem da mastamo ako nista drugo.
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #7 on: January 14, 2010, 02:06:43 pm »

Onaj podvesni kontejner sa jednom cevi je mitraljez od 7.62 ili 12.7 (nisam siguran) koji je razvijan za lake avone tipa Utva 66, 75 i ostale koje smo imali u naoruzanju, zato je i znacajno kraci od kontejnera za top G-23L sa G-4, i ovde se ne vidi.
Taj kontejner sam video na nekoj drugoj slici, pa sam ga zato i komentirao.
Mi-17 je nenaoruzani helikopter, barem prve varijante su bile, zato smo i mi (kao Makedonija) uspeli da ih nabavimo (cetiri komada) zato sam i rekao da je ovo samo nakaceno kao marketinski efekt.
Inace moze se postaviti i instalacija za naoruzanje i na ovaj helikopter, ali je pitanje kolko je to isplatljivo, jer bi za iste pare mogao da nabavis ne tolko star Mi-8 sa ukljucenom instalacijom za naoruzanje.
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #8 on: January 14, 2010, 06:37:26 pm »

Evo jos par fotki


* 6517869103959image034 Mi-17 sa TOMS optikom SDPR i oruzjem.jpg (22.42 KB, 240x320 - viewed 402 times.)

* 65178155507637clip2 Mi-17 sa topom 20mm na zadnjoj rampi SDPR.jpg (85.8 KB, 614x527 - viewed 358 times.)

* 6517869103959image024 Mi-17 sa TOMS optikom SDPR.jpg (114.53 KB, 600x800 - viewed 290 times.)
Logged
whiteG
mornar
*
Offline Offline

Posts: 42



« Reply #9 on: January 14, 2010, 08:05:17 pm »

Inace moze se postaviti i instalacija za naoruzanje i na ovaj helikopter, ali je pitanje kolko je to isplatljivo, jer bi za iste pare mogao da nabavis ne tolko star Mi-8 sa ukljucenom instalacijom za naoruzanje.
To znaci da bi isti ovakav upgrade trebao da bude jeftiniji ako bi letelice bili helikopteri Mi-8.

Pvanja dobra ti ova poslednja slika.

Znaci imamo
2x Podvesna kontejnera sa mitraljezima 12,7mm
2x NRZ
2x Protiv-tenkovska raketa (u ovom slicaju Grom-b)
1x ABG 30mm (bocni otvor)
1x Mitraljez 12,7mm (bocni otvor)
1x Top 29mm (zadnja vrata)

Povlacim rec, ovo nije topovnjaca jer oni ocigledno prave leteci tenk.
Logged
Duki
Počasni član foruma
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 897



« Reply #10 on: January 14, 2010, 08:24:13 pm »

Koliko vidim nisu ništa uradili po pitanju zaštite posade tako da im džabe svo ovo naoružanje kad ova 'leteća topovnjača' može da se obori i lakim pešadijskim naoružanjem.
Logged
whiteG
mornar
*
Offline Offline

Posts: 42



« Reply #11 on: January 14, 2010, 08:51:50 pm »

Koliko vidim nisu ništa uradili po pitanju zaštite posade tako da im džabe svo ovo naoružanje kad ova 'leteća topovnjača' može da se obori i lakim pešadijskim naoružanjem.

Da da u pravu si mada helikopter ni sada nema nikakvu zastitu tako da smo po tom pitanju na istom.
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #12 on: January 14, 2010, 11:03:32 pm »

Jedino što od svega izloženog ima smisla ugrađivati na ovaj Mi-17 je TOMS, pa da služi za pretragu i spasavanje u borbenim uslovima (CSAR), naravno pod uslovom da postave neku zaštitu. Što se ostalih dodataka tiče, za cenu jednog ovakvog "modifikovanja" u Ukrajini 'ladno može da se kupi eskadrila Mi-24. Grin 
Logged
machak
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 588



« Reply #13 on: January 15, 2010, 12:00:45 am »

^ не би му ништа шкодило да се угради бочни, или задњи носач за митраљез, или топ, баш за CSAR.
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 276



« Reply #14 on: January 15, 2010, 02:44:08 pm »

Ovo je cisto prikaz sta bi moglo sve da se uradi na platformi Mi-8/Mi-17.
Sto bi se reklo demo SDPR-a verovatno za neku delegaciju potencijalnih klijenata.

Da bi se napravila prava topovnjaca trebalo bi ubaciti sigurno jos jedan TOMS i napraviti modularni kompozitni oklop koji bi mogao da se skida i postavlja po potrebi.
Na slici 2 u provom postu se vidi cini mi se ispod bocnih ulaznih vrata i oklopljeno sediste.

Logged
Pages:  [1] 2 3 4 5 6 7 8   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.