PALUBA
April 28, 2024, 07:46:58 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37   Go Down
  Print  
Author Topic: Ko nam je komandovao u JRM  (Read 341271 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #345 on: February 26, 2012, 09:43:06 pm »

Kad me baš vučeš za jezik.... Smiley

Zašto bih se stideo mornarice VJ, VSCG? U njoj sam službovao. Problem je tehničke prirode. Uzmi za primer ovu temu. Kako ćeš razdvojiti na JRM, RM VJ i RM VSCG? A da pri tome sve liči, da ne bude oštećeno. Da li je toliko teško da kada upostujete sliku nekog od komandanata navedete, ukoliko je bio, da je vršio tu i tu dužnost u RM VJ ili RM VSCG? Mislim da je nezrelo da nekoga nećete postaviti ili se bunite zbog nečijeg postavljanja samo zato što vas je možda načepio nekada u karijeri. Lično nemam materijala o Vučeti Stanišiću, inače bih ga gotovo sigurno postavio na forum. A znao je da bude gadan.

Kada je reč o brodovima, lično smatram da je premalo razdoblje postojanja RM VJ i RM VSCG da bi otvarali po još dve teme za svaki brod. Naročito ako će u tim temama biti samo slike sa veza u MTRZ Tivat.

Toliko od mene.
Logged
vlade021
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 092



« Reply #346 on: February 26, 2012, 09:49:25 pm »

Раде подржавам сто-посто.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #347 on: February 26, 2012, 10:00:49 pm »

...........
Ja, recimo, imam puno slika iz tog perioda a ne znam gdje da ih postujem... Ili postoji neka vrsta stida vezano za to razdoblje?
O ne, o ne.... Huh? Huh?
Ma kakvi stid, čemu stid. Zašto stid. To su samo prepreke u ludim glavama. Otarasimo se te "bolesti".
Slike i događaje na sunce. Mornarica SRJ, je po mentalitetu i po sastavu samo produžetak JRM.
Ostalo nastalo osamostaljenjem CG, pripada konačno Mormarici CG. I tako treba postupiti.

Slažem se i sa Radom da bi sad pretumbavanje prestavljalo problem i nanijelo više štete nego koristi.
I problem je u suštini upravo sa ovom temom i naglaskom kad je i u koje vrijeme unapređen u ovaj ili
onaj čin.

Konačno, ipak mora biti negde naglašeno da je u nekom periodu postojala i Mornarica SRJ kao prelazno
rešenje ka nečem što je završilo kao definitivni nestanak JRM.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #348 on: February 26, 2012, 10:06:53 pm »

Mora biti naglašeno. Svakako. I ne vidim problem da se to i upiše kada govorite o nekom komandantu.

Bar gosn Kuzma Pecotić ima te podatke. Minuli rad Wink
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #349 on: February 27, 2012, 04:23:00 pm »

Kad me baš vučeš za jezik.... Smiley

Zašto bih se stideo mornarice VJ, VSCG? U njoj sam službovao. Problem je tehničke prirode. Uzmi za primer ovu temu. Kako ćeš razdvojiti na JRM, RM VJ i RM VSCG? A da pri tome sve liči, da ne bude oštećeno. Da li je toliko teško da kada upostujete sliku nekog od komandanata navedete, ukoliko je bio, da je vršio tu i tu dužnost u RM VJ ili RM VSCG? Mislim da je nezrelo da nekoga nećete postaviti ili se bunite zbog nečijeg postavljanja samo zato što vas je možda načepio nekada u karijeri. Lično nemam materijala o Vučeti Stanišiću, inače bih ga gotovo sigurno postavio na forum. A znao je da bude gadan.

Kada je reč o brodovima, lično smatram da je premalo razdoblje postojanja RM VJ i RM VSCG da bi otvarali po još dve teme za svaki brod. Naročito ako će u tim temama biti samo slike sa veza u MTRZ Tivat.

Toliko od mene.

NIsam baš povezao sve niti u ovoj raspravi - nije mi jasno u kom kontekstu se spominje Vučeta Stanišić?

Poznajem čoveka dosta dobro, bio je elitni CG kadar, sada je gurnut u pozadinu, mislim da mu se sprema penzija. On je bio poslednji direktor u MTRZ Sava Kovačević.

Učinio je ono što mu je naređeno!
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 890



« Reply #350 on: February 27, 2012, 04:29:19 pm »

Vučeta Stanišić je pomenut u pozitivnom kontekstu. Tako sam barem ja to shvatio.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #351 on: February 27, 2012, 05:13:32 pm »

Rekao sam da bih ga vrlo rado postavio u ovoj temi da imam materijala o njemu - bez obzira što je znao i da me načepi kao potporučnika.

Ili skraćeno: to što me je neko nekada načepio u karijeri ne bi uticalo na moje mišljenje o nečijem pojavljivanju u ovoj temi. U suprotnom bih sam sebi dao nadimak "sitna duša".
Logged
barba
Prijatelj foruma
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 819



« Reply #352 on: February 27, 2012, 07:06:03 pm »

pavloviceva zadnja komanda u JRM bila je komandant VPU Losinj.
Logged
kpecotic
In memoriam
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 67



« Reply #353 on: February 27, 2012, 10:22:10 pm »

Štovane kolege sa ovog topica,

vidim da sam i nehotice pokrenuo raspravu koja mi nije jasna a to mi nikako nije bio cilj.

Pođimo redom pa će se kolege vjerovatno prepoznati u mojim natuknicama:

- mislim da se "Paluba" može obogatiti topicom ili subtopicom koji bi naprimjer nosio ime "Oficiri i podoficiri-mlađi oficiri JRM u službi RM SRJ, RM CG, HRM, SRM itd. ili topic sa nazivom "Gdje su završili pripadnici JRM poslije raspada SFRJ"-ovo bi mi bio draži naziv topica. Pravo za moju primjedbu daje mi subtopic "Oficiri Jugoslavenske kraljevske ratne mornarice u JRM"

- pojedinci na ovoj našoj "Palubi" sve vezuju za navodne osobne animozitete pojedinaca u JRM. Gospodo kada sam ja bio u "Ratnoj školi" gospodin Pavlović je bio kapetan korvete a gospodin Jovin poručnik bojnog broda. Dakle nikakvih mojih animoziteta prema njima nisam imao kada sam pisao primjedbu na pojavu njihovih slika na ovom topicu. Jednostavno u topicu "Tko nam je komandovao u JRM" pokazati slike kapetana bojnog broda Jovina i viceadmirala Pavlovića nije korektno upravo zbog povijesti jer oni to nisu bili u JRM.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #354 on: February 27, 2012, 11:24:22 pm »

Koliko vredi "obogaćivanje" ako nešto zakomplikujemo. Meni lično "Zapovjedni vrh JNA siječanj 1990-svibanj 1992" nikada neće predstavljati neko remek-delo da bi težio ka tom obrascu.

Članovi postavljaju, komentarišu i mislim da je to dobro. Uvek će biti nekog kome će takvo nešto smetati i ko bi hteo da to malo "obradi" i da svoju notu.

Tema ostaje ovakva kakva jeste, offtopic će u dogledno vreme biti obrisan. 
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #355 on: April 14, 2012, 06:29:21 am »

Mate Jerković


* 109647_picture_002-3.jpg (16.67 KB, 355x208 - viewed 732 times.)
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #356 on: April 27, 2012, 07:30:28 am »

Slika iz "Večernjeg lista" (Tito,Naser)

Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #357 on: May 04, 2012, 12:48:00 pm »

Prije 32 godina, na današnji dan - umro je Tito.

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/Uh5rlPp-aFc?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #358 on: May 04, 2012, 01:29:09 pm »

Prije 32 godina, na današnji dan - umro je Tito.

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/Uh5rlPp-aFc?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

Što vrijeme leti. Ja bio onaj dan na godišnjem u Ljubljani, brat me odveo u Rijeku, od tamo autobusom u Split, ujutro sljedečeg dana na poslu. (takvo je bilo naređenje).....
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #359 on: May 04, 2012, 01:58:59 pm »

Dobro se sječam tog vrijemena. Vrerovatno ste bili svi u JNA i Policiji pod nekom malo uzbunom.
Stari je tada radio na RSNZ (RSUP) i imao nekakva ovlaštenja. Nekih dva tjedna prije 4 maja su go pozvali i od tada pa do petog ga tako reči nismo vidjeli. Tada sam jedini put u životu vidio starog sa pištoljem (to je bilo opasno za okolinu i njega). Sječam se, da su mi svaki dan par puta čitali bukvice, da ne smijem nikome ništa reči. Meni klincu je to bilo muka.
Logged
Pages:  1 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 23 queries.