PALUBA
April 29, 2024, 02:06:49 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: Prodaja Vojne,security i ostale opreme kod nas....  (Read 5333 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Kosmajac
mornar
*
Offline Offline

Posts: 9



WWW
« on: January 28, 2010, 07:25:19 pm »

Jedno pitanje u vezi prodaje opreme kod nas, imam mogucnost da se bavim sa time pa bih hteo znati da li bi to zazivelo kod nas?
Znam da vec ima kao i prozvodjaca, ali ja bih mogao da ponudim "skoro" svu opremu sto sada imaju u NATO programu i pored toga za firme koje se bave Security kao i opremu iz ranijih dana (od I SR do danas).

Admine ako mislis da je pitanje neumesno ovde slobodno brisi, hteo sam da znam samo misljenje nasih ljudi...

Unapred Hvala za svako misljenje, savet i kritiku....

Primeri, stavio sam linkove zbog velicine Fotke

http://www.bilder-space.de/upload/28.01lU2PkNvt6R7iVxr.jpg
http://www.bilder-space.de/upload/28.01LDFExsuGG5K13JX.jpg
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 036


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #1 on: January 29, 2010, 07:52:36 am »

Jedno pitanje u vezi prodaje opreme kod nas, imam mogucnost da se bavim sa time pa bih hteo znati da li bi to zazivelo kod nas?

Kosmajac, trebao bi da navedeš gde to kod nas. Ti nosiš zastavu Nemačke, ali predpostavljam da ne misliš na Nemačku. Pa čak i deo zemlje gde bi se bavio prodajom opreme bi bilo dobro da navedeš, jel su pojedina mesta recimo u Srbiji prenatrpana te manje više posao i ne ide nešto najbolje, ali zato ima regija koje vape za ovakvim stvarima.
Logged
Kosmajac
mornar
*
Offline Offline

Posts: 9



WWW
« Reply #2 on: January 29, 2010, 11:10:23 am »

Kada mislim kod "nas" mislim na celu Srbiju, a gde tacno nije vazno jer bih radio katalosku prodaju prvo, sto znaci saljem po uzecem a imam plan da napravim internet prezentaciju sa opremom, da ja sam u Nemackoj.
 pravilo Kataloge napraviti (dobre) su veoma skupi a za pocetak to su veoma skupi "izdatci".

Zato skupljam misljenja ili cak i kritika o tome.

Hvala unapred
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 036


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #3 on: January 29, 2010, 11:52:43 am »

Aha, znači taj vid prodaje. Pa znaš kako, tebi bi najveće mušteriji bili lovci, a starija garda lovaca, kojih je najviše u centralnoj Srbiji nije baš vična i ne ljubi puno niti računar niti Internet, a i ne veruju u takav vid kupovine, u stilu, sve su to prevaranti. Pa za neke stvari i imaju pravo.
Drugim rečima, u centralnoj Srbiji bi imao dosta dobru prođu ali sa tim da imaš fizički otvorenju radnju. Ovo preko Interneta, ne verujem da bi ti nešto uradio.
Mada, ako nemaš ulaganja u opremu, i ako plaćaš po prodatom artiklu, onda zašto da ne probaš.
Beograd je dosta dobro pokriven sa ovom opremom.

Takođe potencijalni klijenti bi ti bili i razne službe obezbeđenja. Mada tu odavno svako ima svoj kanal kako nabavlja security opremu. Jedino ako bi išao sa jako malom maržom da bi ih privukao.
Pa i to se da proveriti preko Interneta, svaka od tih službi ono ako nema sajt ima sigurno e-mail adresu, pa bi mogao da ih kontaktiraš i "ispipaš" teren sa tvojom ponudom u odnosu na konkurenciju.

Potencijalni kupci, ali se tu ne treba nadati puno, su i napaljeni klinci u stilu "ja hoću da budem Rambo" ili "ja hoću u Legiju staranaca" i slično.

Ja sam razmišljao jedno vreme da otvorim sličnu radnju u Kraljevu, ali treba dosta ulaganja, a obrt, kao i u svakom poslu ove vrste se može čekati i godinama, tako da sam odustao od te ideje.
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #4 on: January 29, 2010, 06:57:50 pm »

Problem je i taj što naša carina i pošta umeju da maznu delove paketa koji se šalju, ili da stave nerealno visoke carine, tako je barem ranije bilo i ovo ne pričam iz ličnog, već iz iskustva nekih internet poznanika koji su se žalili na tu temu. Oni su kupovali neke makete, knjige i po neko delove za komp. Zbog toga su ljudi ovde jako nepoverljivi u taj način nabavke robe iz inostranstva. Možda se to promenilo u poslednjih godinu dana, treba proveriti.
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.021 seconds with 22 queries.