PALUBA
March 29, 2024, 04:36:59 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 [88] 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 ... 111   Go Down
  Print  
Author Topic: Sećanje na agresiju NATO pakta 1999. godine  (Read 518464 times)
 
0 Members and 6 Guests are viewing this topic.
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #1305 on: September 24, 2018, 07:27:23 pm »

I još nešto: danas je kod skijališta Tornik otvoren novi spomen park civilnim žrtvama bombardovanja. Spomen ploče i obeležja koja su stajala uokolo unutar parka skijališta sada su premeštena na jednu lokaciju. Radove su finansirali skijališta Srbije i centar Čigota.

Fotografije ću naknadno postovati.

Evo, kako sam obećao, postujem fotografiju novog spomenika, koji je postavljen na ulazu u skijalište Tornik.
Stare spomen ploče, sa nekoliko lokacija su objedinjene, i postavljene na jednu kamenu ploču.



* IMG_6511.jpg (644 KB, 1408x949 - viewed 57 times.)
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #1306 on: October 14, 2018, 10:24:03 pm »

Danas naiđoh na lep primer ruske propagande koji je raskrinkan u dva teksta. Oba teksta su na srpskom a stavljam ih ovde jer je laž u vezi bombardovanja SRJ.

https://www.stopfake.org/sr/ruski-sajt-izmislio-nato-pilota-koji-tuzi-srbiju/

https://www.stopfake.org/sr/izmisljena-prica-o-izmisljenoj-tuzbi-izmisljenog-pilota-deo-2/
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #1307 on: October 14, 2018, 11:19:48 pm »

Па добро, кад бих стално прихватао здраво за готово све што се објави, уплео бих се неповратно као пиле у кучине. Критички ум је неопходан. Лаже се на све стране, лажу и на Истоку и на Западу. Највећи смо мајстори да лажемо сами себе. ту нам нико није крив, понајмање Руси. Друга је ствар што сам ја свесно и рационално изабрао страну у овом прљавом сукобу који пламти у свету и којим се газе сви до скора постојећи принципи, правила и закони, те да ми је једна страна милија од друге. То је људски и природно, то је лична одлука. Ти си такође изабрао страну, што се такође види.
« Last Edit: October 14, 2018, 11:28:42 pm by kumbor » Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #1308 on: October 15, 2018, 08:23:56 am »

Nikakvu ja stranu nisam izabrao. Ja nemam potrebu nikog da branim. Ako si se ti opredelio za tako nešto to ne znači da svi tako rade, baš naprotiv ako izuzmemo starije generacije kojoj verovatno i ti pripadaš većina ostalih ljudi ne zarezuje 2% ni Ruse ni SAD. Potpuno su sigurni da i jedni i drugi rade za svoje interese a da smo im mi pijuni i ništa više. Ne postoji ni jedan razlog zbog koga bih ja navijao za bilo koga drugog osim moje države, ja čak ne vidim ni smisao da se navija za neku od velikih sila, osim ako si Rus, Amer ili Kinez ali ok to je samo moje mišljenje.

Simpatije prema Rusiji su nešto drugo, i ja verovao ili ne imam simpatije prema Rusiji i Rusima ali Putina smatram za bitangu i zato i jeste predmet mojih kritika.
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #1309 on: October 15, 2018, 08:57:57 am »

Zapadna propaganda nas je naučila koja količina istine je dovolna za manipulaciju.

Zato nije bitno koliko su informacije i borba protiv zapadnog mišljenja tačne - istinite, bitan je efekat koji se ostvaruje u propagandnom ratu protiv njih.

Jedan od vađnih segmenata je stvaranje sumnji kod naroda prema zapadnjacima, njihovom načinu đivota, njihovim organizacijama
(nevladinim) na primer, zaposlenima, njihovim motivima.....

Zašto, razlog je jednostavan, džejmi šej i njemu slični. Cilj opravdava sredstvo, tome nas zapad uči.

Ma kakva istina bila ako je preformulišeš kako ti hoćeš, ubediš određeni broj ljudi, već si postigao cilj.

To vidimo svaki dan. 
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #1310 on: October 15, 2018, 09:19:28 am »

Tačno Borise, i sad kad ja vidim da Putin koristi ista sredstva manipulacije kao i zapad protiv nas Srba nema šanse da ću ikada podržati takvu bitangu.
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #1311 on: October 15, 2018, 09:23:40 am »

Samo delimično se slažem sa tim.

Rus nas nije bombardovao, ubijao decu, bombardovao bolnice, sejao "siromašni", a zatim zapinjao da volimo iste i dajguze......


Prava sitnica.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 811


« Reply #1312 on: October 15, 2018, 02:01:37 pm »

I nastojao da konačno shvatimo da bi trebali da budemo srećni jer su nas bombardovali, da je to bilo za naše dobro koje mi, slepci, još uvek ne vidimo.
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #1313 on: October 15, 2018, 02:19:29 pm »

Boro iskreno se izvinjavam za nenameran iako krupan previd.

Ta stoka - narodi koji u tim zemljama žive, demokratski ih biraju na izborima, bolje da .......
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 811


« Reply #1314 on: October 15, 2018, 07:52:32 pm »

Boro iskreno se izvinjavam za nenameran iako krupan previd.

Na koji previd misliš?
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #1315 on: October 15, 2018, 09:48:21 pm »

Ljudi moji...u pamet se ! Ignorišite ovu nisku direktorsku podvalu na ovoj temi Wink Pa on ne bi imao o čemu da piše, ako ne nađe tračak nade da zaradi sendvič svakodnevno! Pa zar zaista mislite da neko ovako može da razmišlja iz ubeđenja.Možda i može, ali nemojmo onda biti pacjenti sa njegove grupne terapije  Cool
« Last Edit: October 15, 2018, 09:55:32 pm by Milan (longtrip) » Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #1316 on: October 15, 2018, 10:05:52 pm »

Boro, na neophodnost da budemo srečni zato što su nas slepce, amerika i zemlje eu bombardovale i ubijale nam decu.

Boro to što ti i ja pričamo tako je cinično..... Smiley

A podvale za bedniju i smrdliviju platu, naravno da sam razumeo.

Ima raznih terapija, neke nisu nikada dale rezultat, možda samo amputacija.

  
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #1317 on: October 16, 2018, 08:22:09 am »

Svaki video do sada postavljen i svaki naredni video koji nema veze sa naslovom teme bice brisan. Clanovi koji i pored ovog upozorenja budu postavljali takav off bice banovani na 15 dana.

Imajte malo postovanja prema zrtvama NATO agresije ako nemate postovanja jedni prema drugima i ako nemate drugih argumenata.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1318 on: October 26, 2018, 07:04:06 am »

Промоција књиге „Битка на Кошарама - сећање учесника 1999“
четвртак, 25.10.2018.

Књига „Битка на Кошарама - сећање учесника 1999“, шести део из едиције „Ратник“, у којој су сабрана сећања учесника борби на Кошарама на КиМ 1999. године представљена је на штанду Министарства одбране и Војске Србије на београдском Сајму књига.

Како се наводи у саопштењу Министарства одбране, књига враћа дуг херојима који су током НАТО агресије 1999. године бранили и одбранили државну границу СР Југославије према Албанији, а о тим данима сведочили су учесници битке, "у славу и част својих 108 погинулих сабораца, за историју и за нова поколења". Међу њима је и пуковник Душко Шљиванчанин, тадашњи командант 53. граничног батаљона на Кошарама, који је оценио да је веома значајно што се говори на ту тему, нарочито због будућих поколења, јер се на КиМ „часно борило и часно гинуло“.

„Сви они који кажу другачије једнако су лицемерни и злонамерни, као и они који су агресују назвали 'Милосрдни анђео'“, нагласио је Шљиванчанин. Генерал-мајор у пензији Драган Живановић, командант 125. моторизоване бригаде, сматра да је ово тек прво издање књиге „Битка на Кошарама - сећање учесника 1999“ јер, како је нагласио, има још доста тога да се каже, преноси Танјуг. „Будите уверени да је реч о оригиналним сведочанствима, да нема измишљања и не треба дозволити другима да то касније прекрајају“, напоменуо је генерал Живановић.

Пуковник у пензији Видоје Ковачевић, начелник штаба 63. падобранске бригаде и командант борбене групе на Кошарама, похвалио је иницијативу министра одбране да се покрене ова тема и да људи који су учествовали у овим борбама посведоче о тешким искуствима која не смеју бити заборављена. Пуковник у пензији Љубинко Ђурковић, командант Другог моторизованог батаљона 125. моторизоване бригаде, рекао је да је ово прилика да се чује истина о Кошарама и значају те херојске битке.

Идеја за пројекат „Ратник“ потекла је од министра одбране Александра Вулина, а разрађена је у три фазе, које су обухватиле снимања сведочења великог броја учесника ратних дејстава на КиМ 1999. године, затим објављивање седам књига у едицији „Ратник“, која је промовисана на овогодишњем Сајму књига и израду документарно-играног филма у копродукцији РТС-а и ВФЦ „Застава филм“, подсећа се у саопштењу.

Како се додаје, приказивање филма планирано је у марту следеће године, поводом двадесет година од НАТО агресије.

Izvor: www.politika.rs
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1319 on: October 26, 2018, 07:07:37 am »

Војни аташеи предлажу да се Павковићев ратни дневник преведе на енглески
Аутор: М. Г.четвртак, 25.10.2018.

Током посете страних војних представника изложбеном простору Министарства одбране и Војске Србије на Сајму књига, директор Медија центра „Одбрана” пуковник Стевица Карапанџин представио им је овогодишњу издавачку продукцију, саопштило је Министарство одбране.

– Тежиште овогодишње издавачке делатности је едиција „Ратник”, седам књига које кроз сведочења учесника и документе говоре о рату на Косову и Метохији 1998. и 1999. године. Четири тома те едиције заправо чини ратни дневник генерала Небојше Павковића, команданта Треће армије Војске Југославије која је била носилац одбране земље од агресије НАТО на том ростору. Преостале три књиге баве се ратним дејствима Приштинског корпуса и борбама на Кошарама и Паштрику –рекао је пуковник Карапанџин. Додао је да је обележавање Великог рата већ четири године у центру рада Медија центра „Одбрана”.

Британски изасланик одбране пуковник Ник Илић предложио је да се дела из едиције „Ратник” преведу на енглески језик како би била доступна и иностраној јавности.

– Рат на Косову је на известан начин већ далека прошлост. Ипак, много тога се још не зна и ова едиција би у том смислу могла бити од велике важности за све војне стручњаке у свету – оценио је пуковник Илић.

Izvor: www.politika.rs
Logged
Pages:  1 ... 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 [88] 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 ... 111   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.