PALUBA
April 18, 2024, 04:11:24 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 112   Go Down
  Print  
Author Topic: Sećanje na agresiju NATO pakta 1999. godine  (Read 522858 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #150 on: March 24, 2011, 08:39:20 pm »

 Zar se Međunarodni sud nije oglasio Nenadležnim po tužbi protiv NATO-a? Mislim da je to bilo 2005. godine.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 944


« Reply #151 on: March 24, 2011, 08:48:39 pm »

Zar se Međunarodni sud nije oglasio Nenadležnim po tužbi protiv NATO-a? Mislim da je to bilo 2005. godine.

Na to sam i mislio Kile, ko sad da im sudi, Marsovci? Ali, nije ničija do zore gorela...
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 985


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #152 on: March 24, 2011, 08:54:02 pm »

Pisaće se ta organizacija jednog dana ovako 国际法院.

I ta zemlja je napadnuta 1999.
Samo polako ...
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #153 on: March 24, 2011, 09:29:21 pm »

Izgleda da danasnji dan RTS-u uopste nije bitan. U 20:00 je isla neka domaca serija a sada emisija o Dusanu Kovacevicu.

Kako vreme prolazi jednog dana ce na danasnji dan biti vest: Na danasnji dan 1999.godine Srbija je bombardovala samu sebe, a sad prelazimo na sportske vesti.
Logged
davi
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 181


« Reply #154 on: March 24, 2011, 09:45:35 pm »

Pitanje je vezano za posljedice bombardovanja
Prosle godine sam ronio na Zanjicama na potopljenom patrolcu.
Oko Rta Mirišta i Arze ima dobra lokacija za ronjenje da li iko zna
jeli to sad bezbjedno i ocisceno (osiromaseni uranijum).
Unaprijed hvala
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 944


« Reply #155 on: March 24, 2011, 09:54:24 pm »

Davi, znam da su Arza i Mirište čišćeni od uranijuma, posebno Arza, ali... ne bih ti preporučio. Ima na crnogorskom primorju još stotine divnih lokacija za ronjenje, bolje ove za koje pitaš zaobiđi. Bojim se da bi ti se moglo desiti da primetiš da ne pališ svetlo kad ideš u kupatilo jer i sam dovoljno svetliš. Angry
Logged
barbakan
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 085



« Reply #156 on: March 25, 2011, 01:04:03 am »

Optužnica je tu.
Podsećanja radi, ratni zločin kao krivično (ne)delo ne zastareva.

Na žalost prijatelju, o ovome i još mnogo njihovih zločina nikada neće raspravljati ni jedan svetski sud.

Jednoga dana sudiće im istorija, jer pravdu i istinu niko ne može da ubije nikakvim bombama, one su pod svetom Božjom zaštitom i kad-tad izađu na videlo - da nove generacije izvuku pouke i ne ponavljaju greške predaka.
     Bravo , Boro lepo receno
Logged
barbakan
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 085



« Reply #157 on: March 25, 2011, 01:06:01 am »

Kajanje posle 12 godina: Srbi, oprostite zbog zločina
Bivši oficir NATO snaga na Kosovu i Metohiji Kristijan Kaš (Kristian Kahrs) javno je zatražio oproštaj od srpskog naroda zbog zla koje mu je naneto tokom i posle bombardovanja 1999. godine
s

.. Kaš danas živi u Beogradu i žao mu je zbog nepravde nanete Srbima
Kaš je sa činom majora 2000. godine boravio šest meseci na Kosovu i Metohiji u misiji KFOR-a.
- Pre mesec dana video sam Srbe sa Kosova u izbegličkom kampu Resnik blizu Rakovice i tada sam shvatio koliko smo zla naneli ljudima ovde. Više od deset godina sam osećao kolektivnu odgovornost jer nismo odbranili Srbe na Kosovu. Međutim, posle te posete kampu osetio sam ličnu i moralnu odgovornost jer sam bio visoki oficir NATO. Želim javno da tražim oproštaj od srpskog naroda. Nismo bili u stanju da ih zaštitimo od Albanaca, potpuno smo podbacili u svojoj misiji. Mi smo odgovorni za etničko čišćenje, pod našim nadzorom proterano je više od 350.000 Srba i nealbanaca - počeo je Kaš priču za Press.
Norvežanin je početak bombardovanja dočekao na vojnim vežbama svoje vojske, a ubrzo je stigao na Kosovo. Prema Rezoluciji UN 1244, Kaš je bio deo misije koja je trebalo da zaštiti manjinsko stanovništvo od progona Albanaca.
- Početkom januara 2000. godine stigao sam na Kosovo. Tu sam ostao narednih šest meseci i radio sam u štabu kao oficir za obaveštavanje. Bio sam portparol KFOR-a, a u mojoj nadležnosti je bio i zvanični sajt misije. Gledao sam izbliza kako pravimo krupne greške na terenu. Gledao sam kako na silu sprovodimo zakon, kako smo isuviše zauzeti oko uloge oslobodilaca Albanaca. Bili smo isuviše malodušni kada smo dozvolili da se UČK transformiše u Kosovski zaštitni korpus i zatim u kosovsku policiju.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 0403-bosko-karanovic.jpg (37.13 KB, 400x267 - viewed 467 times.)
Logged
barbakan
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 085



« Reply #158 on: March 25, 2011, 01:23:06 am »

Nastavak prethodnog posta
[/size]Crni bilans



- 78 dana trajalo je bombardovanje SRJ, od 24. marta do 10. juna 1999.


- 3.500 ljudi ubijeno
- 89 dece poginulo
- 1.031 pripadnik vojske i policije poginuo
- 12.500 ljudi ranjeno
- 2.700 dece ranjeno
- 19 zemalja učestvovalo u agresiji
- 2.300 vazdušnih napada izvršeno
- 995 objekata napadnuto
- 1.150 borbenih aviona učestvovalo
- 420.000 projektila ispaljeno
Kaš kaže da nije puno znao o Srbiji pre dolaska u misiju. Bio je šokiran nekim detaljima koje je saznao.
- Pripremao sam se na institutu u okviru Ministarstva za spoljne poslove Norveške. Tu sam upoznao naučnika koji je dosta dobro poznavao prilike na Balkanu. On je bio veliki protivnik bombardovanja, govorio mi je da vlast na Kosovu drži mafija, da je organizovani kriminal veoma raširen. Govorio mi je da ima podatke koji govore da su Albanci glavni dileri heroina u Norveškoj. Kasnije sam se uverio u istinitost toga - kaže Kaš.
On je kao oficir NATO ostao na Kosovu do jula 2000. godine. Po napuštanju vojne službe vratio se na Kosovo kao slobodni novinar i ostao tamo do februara 2001. godine.
- Nikada neću zaboraviti 16. februar 2001. godine. Tada se dogodio teroristički napad na autobus „Niš ekspresa" kod Podujeva. Napad je izvršio Florim Ejupi. Tada je poginulo 12 Srba. Ja sam bio samo sat i po posle tog masakra i video sam tela poginulih Srba, među kojima i telo jednog deteta. Tada sam odlučio da napustim Kosovo. Preselio sam se u Srbiju, gde i danas živim i radim kao slobodni novinar. Ne želim da se vratim u Norvešku, želim da živim u Srbiji - završava svoju ispovest Kristijan Kaš.
Dejan Ignjatović
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 944


« Reply #159 on: March 25, 2011, 07:53:05 am »

Kristijan Kaš ima savest, za razliku od hiljada drugih koji se ponose onim što su radili.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 985


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #160 on: March 25, 2011, 03:18:15 pm »

Sto se men licno tice, ja mu oprastam, ali pravi oprost trebaju dati oni koji su u agresiji izgubili nekoga, sina, cerku, muza, sprugu ... nije ih malo.
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #161 on: March 25, 2011, 03:30:20 pm »

Ako je pojeo g..., neka ih jede do kraja, a ne da se izvinjava. Radio je posao na nacin koji nama nikako nije odgovarao, tako da molim lepo.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #162 on: March 25, 2011, 08:22:42 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Uzgred, to je, bar za mene, bila najlepša ulica u Aleksincu..
Logged
barbakan
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 085



« Reply #163 on: March 25, 2011, 11:06:29 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Uzgred, to je, bar za mene, bila najlepša ulica u Aleksincu..
     
    U pravu si Rade, to je moja ulica moja zgrada je ona roze boje u gornjem desnom uglu slike i ona spada u tu ulicu Cool   nekom ludom srecom promasena tad [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* aleksinac-after-nato-bombs-april.jpg (367.96 KB, 1025x682 - viewed 596 times.)
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #164 on: March 25, 2011, 11:50:39 pm »

Što se mene tiče - ni oprostiti. Laka zemlja i večna slava svima koji su stradali od NATO "intervencije".
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 112   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.036 seconds with 24 queries.