PALUBA
April 27, 2024, 07:34:26 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 [108] 109 110 111 112   Go Down
  Print  
Author Topic: Sećanje na agresiju NATO pakta 1999. godine  (Read 525426 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Posts: 9 685



« Reply #1605 on: January 31, 2023, 12:02:43 pm »

....
Ne znam samo na osnovu čega su ovo mislili? Pa jednu malu Republiku Srpsku su tukli 14 dana! Ne vidim zašto su mislili da ćemo mi "pokleknuti" za 2 dana?
Samo se "vade".... ali malo po malo istina izlazi na videlo. Treba samo malo strpljenja.

Valjda zato što su mislili da će Milošević na primeru Republike Srpske shvatiti da se oni neće zaustaviti dok nas ne primoraju da napustimo Kosovo i Metohiju, da će shvatiti da kada NATO bombe počnu da padaju nema za njih više nazad, da za njih opcija da ustuknu pred jednom malenom SRJ i njenom VJ - ne postoji, da će da, ako treba, da "pretvaraju cigle u prašinu" dokle god ne ispunimo ono što su tražili, da će shvatiti da će posle vojnih ciljeva jednom na red za gađanje doći i beogradski vodovod, Gazela, Brankov most, proizvodni pogon TENTa a ne samo dalekovodi i transformatori... da mu je sve to jasno već drugog dana agresije a ne 78-og.

Onda je to mogao shvatiti "na primeru Republike Srpske" i pre početka bombardovanja. Nemojte, makar i nesvesno, relativizovati zločinačko, nelegalno i kriminalno bombardovanje naše zemlje.
Dakle, slabiji nikada ne treba da se brani od jačeg, jer će svakako izgubiti i bolje se odmah predati, sa se spreči uništavanje infrastrukture i sl....?
« Last Edit: January 31, 2023, 12:22:49 pm by Kubovac » Logged
relja
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 608


« Reply #1606 on: January 31, 2023, 12:25:40 pm »

....
Ne znam samo na osnovu čega su ovo mislili? Pa jednu malu Republiku Srpsku su tukli 14 dana! Ne vidim zašto su mislili da ćemo mi "pokleknuti" za 2 dana?
Samo se "vade".... ali malo po malo istina izlazi na videlo. Treba samo malo strpljenja.

Valjda zato što su mislili da će Milošević na primeru Republike Srpske shvatiti da se oni neće zaustaviti dok nas ne primoraju da napustimo Kosovo i Metohiju, da će shvatiti da kada NATO bombe počnu da padaju nema za njih više nazad, da za njih opcija da ustuknu pred jednom malenom SRJ i njenom VJ - ne postoji, da će da, ako treba, da "pretvaraju cigle u prašinu" dokle god ne ispunimo ono što su tražili, da će shvatiti da će posle vojnih ciljeva jednom na red za gađanje doći i beogradski vodovod, Gazela, Brankov most, proizvodni pogon TENTa a ne samo dalekovodi i transformatori... da mu je sve to jasno već drugog dana agresije a ne 78-og.

Onda je to mogao shvatiti "na primeru Republike Srpske" i pre početka bombardovanja. Nemojte, makar i nesvesno, relativizovati zločinačko, nelegalno i kriminalno bombardovanje naše zemlje.
Dakle, slabiji nikada ne treba da se brani od jačeg, jer će svakako izgubiti i bolje se odmah predati?

Otkud Vama da ja išta relativizujem i iz čega ste to zaključili? Ako ga nisam nazvao "zločinačko, nelegalno i kriminalno bombardovanje naše zemlje" ne znači da ne mislim tako.
Činjenica jeste da je bilo zločinačko, nelegalno i kriminalno i to ne mora da se spominje svaki put, inače će se pretvoriti u samo još jednu parolu.

Ako sam ja dobro shvatio, Vi ste postavili pitanje "na osnovu čega su to mislili", a ja sam Vam ponudio jedno tumačenje na osnovu čega su to ONI mislili, ne ja. Ne razumem zašto Vi mene sada kao ispitujete šta JA mislim i koji je moj stav? Ja se ne svađam sa Vama niti Vam poturam bilo čiju propagandu, već Vam nudim jedno tumačenje.
Ali činjenica jeste da je ono što je u suštini traženo pre bombradovanja i na kraju i dato nakon 78 dana. Ili negde grešim, pa nije bilo tako? To ni po čemu ne umanjuje ni nipodaštava borbu VJ. Ali i znači i da ONI nisu bili u pravu i da rukovodstvo SRJ neće razmišljati na način na koji čelnici NATOa očekuju da će razmišljati.

Ako ćemo svaki put da reagujemo emotivno, nikada se nećemo "izmestiti" iz situacije da bi mogli da pokušamo da uđemo u glavu i da shvatimo kako razmišlja druga strana.
A ovaj podkast nam upravo daje priliku za to.

Možda je i pravo pitanje - zašto je to pušteno u javnost BAŠ sada, u ovakvom spoljnopolitičkom trenutku za Republiku Srbiju? Da američki pilot iz 1999 baš sada izađe i kaže, parafraziram: "mi znamo da to što smo vam tada radili nije bilo u redu"? Mislim da nije slučajno.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 993


« Reply #1607 on: January 31, 2023, 06:13:19 pm »


Ali činjenica jeste da je ono što je u suštini traženo pre bombradovanja i na kraju i dato nakon 78 dana. Ili negde grešim, pa nije bilo tako?


Ne bih se složio. Nije im dato slobodno kretanje NATO snaga po Srbiji ni referendum na Kosovu i Metohiji za tri godine, a baš ovo, nedostatak referenduma čini secesiju pravno nelegalnom i nama daje neke šanse u budućnosti.
Logged
relja
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 608


« Reply #1608 on: January 31, 2023, 07:14:46 pm »

Oni su hteli da naša država napusti taj deo naše teritorije i to se na kraju i dogodilo. Možda ne na način kako su to tražili, ali se dogodilo, posle toga su to samo bili neki delovi para države a onda je to sukcesivno predavanao Albancima.
Nama više šansu daje to što se Kosovo prazni i što su Albanke krenule u redovne škole i što rađaju 1-2 dece a ne svaka po jedno pešadijsko odljenje kao pre 1999.
Priča o nekom pravu na ovom nivou gogađaja i posle ovoliko vremena može da bude samo za akademsku diskusiju i ništa više. Svako može da se poziva i da tumači pravo i zakon, ali o pravnim pitanjima i u sporovima na kraju odlučuju sudovi, a ovde nikakvog suda neće biti, a čak i da ga bude, jedna strana pre ili kasnije to neće poštovati. Biće ili neki sporazum ili neki novi rat.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 993


« Reply #1609 on: January 31, 2023, 07:24:52 pm »

Pravo piše i tumači onaj ko ima silu i moć. Danas je to Kurta, sutra može da bude Murta koji ima sličan problem pa nam to da novu šansu, ko zna...
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 409


« Reply #1610 on: January 31, 2023, 08:11:04 pm »

Кључни је проблем што Срби на КиМ представљају озбиљну (малу) мањину. Да би се то изменило потребно је да се људи враћају, а не враћају се. Шта више, земља и куће које су поседовали, продате су или се продају. Још горе је што гро оних који сада воде српски народ на КиМ махом имају некретнине у централном делу Србије. То негативно утиче на остале, "обичне" људе на КиМ. Донекле ублажује ово стање то што и сами Албанци беже са КиМ јер тамо не виде перспективу.

По мом суду Србија треба да подстиче повратак и директно га финансира (а не преко политичких лидера или неких назови фондова), као државни (стратегијски) пројекат. То не значи да они тамо ништа не раде и примају паре. Супротно, да они тамо раде, производе и посредно враћају и новац и омогућавају повратак нових људи. И то се не сме радити на штету Албанаца. Као што сам већ рекао Србија економски треба да утиче на КиМ (посредно и на Албанију), а то ће моћи само ако се економски развија и јача. Ако буде рата и сукоба то неће моћи.

Такође, свима овима што се бусају у прса и вишу "не дамо Косово", посебно млађима, саветујем да се јаве за одлазак и живот на КиМ и то у Призрену, Пећи, Ђаковици и другим местима где је Срба мало, а некада их је било. Нека тамо живе и раде (поштено) и боре се за КиМ. Тако ће стварно показати и доказати патриотизам а не празном причом по Београду, Нишу, Новом Саду... 
Logged
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 233


« Reply #1611 on: January 31, 2023, 08:38:35 pm »

Кључни је проблем што Срби на КиМ представљају озбиљну (малу) мањину. Да би се то изменило потребно је да се људи враћају, а не враћају се. Шта више, земља и куће које су поседовали, продате су или се продају. Још горе је што гро оних који сада воде српски народ на КиМ махом имају некретнине у централном делу Србије. То негативно утиче на остале, "обичне" људе на КиМ. Донекле ублажује ово стање то што и сами Албанци беже са КиМ јер тамо не виде перспективу.

По мом суду Србија треба да подстиче повратак и директно га финансира (а не преко политичких лидера или неких назови фондова), као државни (стратегијски) пројекат. То не значи да они тамо ништа не раде и примају паре. Супротно, да они тамо раде, производе и посредно враћају и новац и омогућавају повратак нових људи. И то се не сме радити на штету Албанаца. Као што сам већ рекао Србија економски треба да утиче на КиМ (посредно и на Албанију), а то ће моћи само ако се економски развија и јача. Ако буде рата и сукоба то неће моћи.

Такође, свима овима што се бусају у прса и вишу "не дамо Косово", посебно млађима, саветујем да се јаве за одлазак и живот на КиМ и то у Призрену, Пећи, Ђаковици и другим местима где је Срба мало, а некада их је било. Нека тамо живе и раде (поштено) и боре се за КиМ. Тако ће стварно показати и доказати патриотизам а не празном причом по Београду, Нишу, Новом Саду... 

Проблем је да људи не схватају значај економије, само економски јака држава може да помогне и себи и другима.

Што се тиче повратка, хајде да се за почетак осигурају неке српске енклаве, пре свега јужно од Ибра: Грачаница, Брезовица, итд. Нека раде, али нека и рађају децу. Покојни Патријарх Павле је једном приликом рекао ”чије овце - његова планина”.

Треба гледати шта су урадили Јевреји, не за 10 или 20 година, него за 100.
Logged
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Posts: 9 685



« Reply #1612 on: January 31, 2023, 11:53:12 pm »

Obrisano sve van teme.

Držimo se teme u kojoj pišemo. Za nove teme, imate mogućnost da otvorite sami. Pošto niko nije otvorio novu temu, izbrisao sam off topic.

Kubovac
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 025


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #1613 on: February 07, 2023, 03:32:48 pm »

Kraj rata 1999 - Dnevnik ratnog snimatelja

Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 025


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #1614 on: February 07, 2023, 03:58:37 pm »

Operacija Strela 1999 emisija Dozvolite

Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 025


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #1615 on: February 08, 2023, 07:02:07 pm »



Logged
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Posts: 9 685



« Reply #1616 on: March 10, 2023, 06:37:02 pm »

Pukovnik Zorić: Nasamarili smo NATO 1999. godine

Pukovnik u penziji Boško Zorić rekao je danas da je Vojska SRJ tokom NATO bombardovanja 1999. godine nasamarila NATO.

On je objasnio da je vojska u saradnji sa grupom entuzijasta i vazduhoplovnim modelarima napravila različite makete koje su zavarale NATO i na taj način sačuvala deo borbenih aviona Mig-29 od uništenja.

Zorić je za K1 rekao i da je NATO gađao i makete mostova na Kosovu i Metohiji koje je postavila Vojska SRJ.

"Na Kosovu 1999. godine moje kolege su uspešno postavile makete mostova koji su predstavljeni kao prepreka za tenkove, i vešto su ih maskirali tako da izgledaju kao da su mostovi od asfalta. NATO je gađao upravo te mostove. A za izradu maketa su korišćeni guma, krpa, daska i možda neki limar, neka je sve to ukupno koštalo 2.000 evra, a zahvaljujući tome, nije srušen naš nijedan pravi most", istakao je Zorić.

Dodao je da se "mamci" vekovima primenjuje u ratovanju i da je u šestom veku kineski mislilac i vojni teretičar u svom delu "Umeće ratovanja" Sun Cu preporučio korišćenje mamaca radi obmane neprijatelja.

"Osnovna ideja svakog vojskovođe je da zavara svog protivnika i prikrije svoje prave namere", rekao je Zorić i napomenuo da je u Prvom svetskom ratu korišćeno lažno artiljerijsko oružje napravljeno od raznih materijala.

Zorić je dodao da su nekada pravljene i lutke konja kako bi neprijatelj bio obmanjen o pravoj snazi i broju vojnika.

"A u Drugom svetskom ratu tokom iskrcavanja u Normandiju korišćena su razna sredstva da se prikriju vojnici kako bi se generali Vermahta doveli u zabunu", objasnio je Zorić.

Vojni analitičar i predsednik Centra za geostrateška istraživanja i terorizam, Vlade Radulović, rekao je za K1 da su sredstva kojima se gađa jedna maketa deset i više puta skuplje od te iste makete.

"Prvi i osnovni cilj je da prikrijete pravo stanje, zatim da obmanete neprijatelje da skupom municijom dejstvuju i na taj način otkriju svoj položaj. Kada je reč o cenama, zavisi od kompanije do kompanije. Italijani imaju dobro tržište kada je reč o maketama. Obično su cene između 1.000 i 3.000 evra, ali zaista nisu velike ako znate šta možete da dobijete", naglasio je Radulović.

Kako je objasnio, danas makete moraju imati emitere lažnog radarskog zračenja, jer postoji tehnologija koja hvata taj odraz lažnih maketa.

Naglašava da je od početka rata u Ukrajini češka kompanija za proizvodnju lažnog oružja na naduvavanje udvostručila prodaju i kako je istakao, to je dobar primer koji prikazuje da postoje "neki drugi ljudi u ovom vojnom sistemu koji su važni za bojište", poput vojnih inženjera koji izrađuju makete.

"Najplastičniji“ primer samog koncepta maskiranja bio bi Trojanski konj", podsetio je Radulović i napomenuo da on predstavlja ideju da pronađete način kako da nešto sakrijete.

"Iz Drugog svetskog rata imamo primer kako su Nemci oslikavali situaciju da imaju veći broj oklopnih vozila nego što imaju. Nađete livadu, sa oklopnim vozilima napravite što više tragova i sakrijete ih u šumarak. Neprijatelj traži tragove vozila i kada naiđe na tragove koje ste ostavili on se zapita koliko vas zapravo ima", dodao je Radulović.


Izvor
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 025


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #1617 on: March 22, 2023, 06:52:20 pm »

Objavljeni tajni izveštaji o bombardovanju Srbije: Nezapamćen ratni zločin, NATO testirao oružje na civilima

04.01.2021.

Nekadašnji američki diplomata Ričard Holbruk nazivao je put između Kijeva i Kline na Kosovu i Metohiji „najopasnijom saobraćajnicom na svetu“.

To je bilo devedesetih godina prošlog veka, kada su se na tom području vodile žestoke borbe između srpskih i albanskih terorističkih snaga.

NATO je 1999. godine danima bombardovao Srbiju, između ostalog i uranijumskim projektilima. Gađajući srpske odbrambene položaje, NATO je upotrebljavao i municiju sa osiromašenim uranijumom.

UN sakrile izveštaj o posledicama NATO agresije

UN su sakrile od javnosti izveštaj u kojem se navodi da je NATO tokom bombardovanja bacio na Kosovo i Metohiju oko 10 tona osiromašenog uranijuma.

Taj izveštaj sastavio je šef Misije za prostorni program UN Bakarija Kante.

Izveštaj objašnjava da su NATO snage izvršile bombardovanje u vreme setve, a osiromašeni uranijum je uticao na kvalitet vazduha, zemlje i vode, što je izazvalo posledice u lancu ishrane.

Zbog toga su buduće generacije izložene povećanju broja obolelih od raka i leukemije, pobačaja i deformacija novorođenih beba.

Deo izveštaja šefa komisije UN Bakarije Kantea iz 1999. godine o užasnim posledicama bombardovanja Srbije nikada nije zvanično objavljen.

Nezapamćen ratni zločin: NATO testirao oružje na civilima

Delovi tog izveštaja su, ipak, dospeli u javnost zahvaljujući nezavisnom američkom novinaru Robertu Džejmsu Parsonsu.

"Svaki važniji cilj u Srbiji tokom NATO bombardovanja 1999. godine gađan je različitom vrstom oružja. Jedan od najviših zvaničnika UNEP-a (Program UN-a za životnu sredinu čiji su stručnjaci istraživali posledice bombardovanja) potvrdio mi je to. Oni su, zapravo, testirali oružje na civilnom stanovništvu. To je nezapamćen ratni zločin", naveo je Robert Džejms Parsons, novinar koji je objavio tajni izveštaj UN o posledicama NATO bombardovanja SR Jugoslavije.

Nezavisni novinar, čiji su tekstovi o NATO agresiji objavljeni u nekoliko švajcarskih dnevnika, kao i francuskom Mondu, kaže da je to bila prva u nizu „humanitarnih“ intervencija koje su dovele do stravičnih stradanja, poput one koja je razorila Libiju.

Istraživači UN-a u pratnji NATO-a

Parsons je zapanjen što su se SAD i NATO odlučili da jedan narod usred Evrope zaspu bombama sa osiromašenim uranijumom.

On tvrdi da je u to vreme sprovedena strašna kampanja u medijima da bi se sakrile katastrofalne posledice bombardovanja i opravdao napad na Jugoslaviju.

"Tim UNEP-a je, dok je još trajalo bombardovanje, sastavio preliminarni izveštaj o humanitarnoj katastrofi koji je izazvalo bombardovanje osiromašenim uranijumom, ali taj izveštaj nikada nije zvanično objavljen. Kada sam ga ja objavio u novinama i sam sam trpio velike pritiske zbog toga. U to vreme još je bilo živo sećanje na posledice koje su američki vojnici trpeli zbog korišćenja uranijumske municije u Zalivskom ratu. NATO ni po koju cenu nije hteo da dozvoli da se govori o osiromašenom uranijumu u Evropi", objašnjavao je Parsons.

NATO je, prema Parsonsovim rečima, pokušao da spreči UN da posle rata pošalju tim istraživača u Srbiju. Na kraju, napravljen je kompromis – ekipa UN-a je došla u Srbiju, ali nigde nisu išli bez pratnje vojnika NATO-a.

Besmislen izveštaj

Vodili su ih isključivo na mesta na kojima nije korištena uranijumska municija ili na lokacije koje su pre toga očistili.

"Izveštaj koji je posle toga sastavljen je besmislen. Zapadni mediji se tim problemom gotovo uopšte nisu bavili. Iz nekog razloga, jednostavno su slušali ono što je portparol NATO-a Džejmi Šej govorio", navodio je Parsons.

Međutim, kod službenika i vojnika koji su posle bombardovanja poslati na Kosovo i Metohiju svest o opasnosti od radijacije izazvane rasejanim uranijumom i te kako je postojala.
Parsons navodi primjer holandskih vojnika koji su upozoreni da na Kosovu i Metohiji ne jedu ništa van vojnih baza u kojima je služena uvezena hrana.

Ne šaljite trudnice na Kosovo

Frederik Barton, zamenik visokog komesara UN za izbeglice, tražio je od Svetske zdravstvene organizacije da uradi studiju o uticaju uranijumske municije. Ta studija nikada nije završena jer je Međunarodna agencija za atomsku energiju iskoristila svoje pravo da to zaustavi.

Ipak, jedan ruski profesor iz Svetske zdravstvene organizacije dao je nezavršen izveštaj Bartonu.

Posle toga, Barton je tražio da se na Kosovo i Metohiju ne šalju trudnice, kao i da se uvede pravilo da na to područje niko ne može da bude poslat ako ne želi.

Barton je nakon toga ostao bez posla iako je već bio smatran naslednikom Sadako Ogate na čelu Komesarijata.

Izvor
Logged
Kubovac
Global Moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Posts: 9 685



« Reply #1618 on: March 24, 2023, 06:18:02 pm »

Obeležavanje Dana sećanja na stradale u NATO agresiji

Dan sećanja na stradale u NATO agresiji na Saveznu Republiku Jugoslaviju obeležen je danas komemorativnim skupovima u komandama, jedinicama i ustanovama Vojske Srbije i polaganjem venaca i cveća kraj spomen-obeležja poginulim pripadnicima Vojske Jugoslavije.

Delegacija Ministarstva odbrane i Vojske Srbije, koju je predvodio potpredsednik Vlade i ministar odbrane Miloš Vučević, položila je venac na spomen-obeležje „Herojima 37. motorizovane brigade“ u kasarni „Stefan Nemanja“ u Raški.

Načelnik Generalštaba Vojske Srbije general Milan Mojsilović je učestvovao na komemorativnom skupu u kasarni „Banjica“ u Beogradu i tom prilikom položio venac kraj spomen-obeležja poginulim pripadnicima raketnih jedinica PVO u NATO agresiji na SRJ.

Odajući poštu stradalima u bombardovanju koje je počelo na današnji dan pre 24 godine, general Mojsilović je istakao da pripadnici Vojske Srbije s ponosom čuvaju uspomenu na vojnike i policajce koji su živote položili braneći otadzbinu, ali i na sve koji su nevino stradali u brutalnom aktu agresije na suverenu zemlju.

General Mojsilović će, sa članovima svog kolegijuma, prisustvovati i centralnoj državnoj ceremoniji povodom Dana sećanja na stradale u NATO agresiji, na Trgu Svetog Đorđa u Somboru, kojoj će prisustvovati i vrhovni komandant Vojske Srbije i predsednik Republike Aleksandar Vučić, ministar odbrane Miloš Vučević, predstavnici Vlade Republike Srbije, verskih zajednica i brojni građani.

Pripadnici Vojske Srbije su uzeli učešće i u komemorativnim aktivnostima u svim garnizonima i garnizonskim mestima, koje su, povodom Dana sećanja, organizovali gradovi i opštine, boračke i druge organizacije koje neguju vojničke tradicije.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


Izvor

Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 025


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #1619 on: March 24, 2023, 08:01:25 pm »

Neka je večna slava i hvala našim pokojnicima tokom NATO agresije na SRJ.
Nemamo pravo da ih zaboravimo, i živeće sve žrtve NATO agresora dok ih se budemo sećali, a to je najmanje što moramo uraditi za njih i njihove porodice, bilo da je reč o vojniku ili civilu.

I dalje me jede to što nemamo konačan spisak žrtava. Za Kraljevo postoji, ali ne i za celokupnu SRJ ili bar Srbiju.
Logged
Pages:  1 ... 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 [108] 109 110 111 112   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 23 queries.