PALUBA
April 18, 2024, 11:04:42 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 112   Go Down
  Print  
Author Topic: Sećanje na agresiju NATO pakta 1999. godine  (Read 522930 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #480 on: December 28, 2013, 01:30:33 pm »

а могу ли ја да питам ко је оштетио тај споменик? или се сам распао после тако мало година? (вероватно је завршен "пре рока" )
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #481 on: March 22, 2014, 04:08:50 am »


Televizijski kanal " Rusija danas" ( RT ) na godišnjicu NATO agresije na SR Jugoslaviju 24.marta, emituje premijerno dokumentarni film " ZAŠTO? "
o NATO zločinima u Jugoslaviji.
Ekskluzivni dokumentarni film u produkciji novinarki tog kanala srpkinje Jelene Milinčić i amerikanke Anissa Naouai
 možete pogledati na RT linku
Logged
BSD
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 376



« Reply #482 on: March 22, 2014, 09:05:21 am »

Verovatno odoh u OFF, ali ne mogu da izdržim a da nešto ne kažem:

Vođe novog svetskog poretka planirali su da ratovi na teritoriji Ex-SFRJ traju šest meseci, trajali su praktično više od osam godina. Planirali su da bombardovanje SRJ traje do sedam (7) DANA (izjave Medlin Olbrajt i Luka Šorta, komandanta USAF), trajalo je 11 puta duže. Platili smo ogromnu cenu, nikad nadoknadivu, ali "pojeli" smo im vreme i narušili planove. Osim toga, pokazali smo svetu da i miš svojim zubićima može dobro da ugrize slona. Pa će i sutra neki miš da pokaže slonovima zube, šta košta neka košta.

Iskreno, ubeđen sam da će novi svetski poredak propasti kao i svaka totalitarna ideja u istoriji sveta. Verovatno tada mene neće biti da diskutujem o tome, ali siguran sam da će se o otporu naroda i Vojske Jugoslavije i zadržavanju najveće sile u istoriji sveta 78 dana pisati i snimati filmovi, kao danas o legendarnom Leonidi i njegovih 300 Spartanaca u klancu Termopile.

A sad, ako treba obrišite ovaj post, rekao sam šta mi je na srcu.
Vise smo im vremena uzeli sada nego 1941. godine. Dva puta su odlagali napad i na kraju usli na deo teritorije, Putin bi mogao da se zahvali Srbiji sto mu je dala vremena da bude politicki rodjen.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 079


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #483 on: March 22, 2014, 01:07:27 pm »

Kad god se setim ovoga zaboli me sve.
Moje gađenje i bunt iskazujem tako što 24.03. svake godine ne govorim nijednim od 4 strana jezika koje
znam čak ni ruski. Kako radim u stranoj kompaniji, prvih godina im nije bilo jasno šta se događa kada se
na telefon ili skajp javim na srpskom.Pokušavali su komunikaciju ali nije išlo.
Na mailove sam odgovarao tako što sam pisao ćirilicu i srpski. Sledećeg dana sam nastavljao normalnu
komunikaciju kao i pre toga. Sada moje kolege u  43 zemlje sveta znaju da bar svakog 24.03. treba da se stide što
su ćutali kada se to dešavalo. Mnogi od njih su naučili da pozovu  i kažu zdravo ili da pošalju mail na srpskom.
Neki od prijatelja koji sada dolaze u Srbiju kažu da su bili nemoćni.
Ja im ne verujem mogli su bar da ćute dostojanstvenije.
 

Oni kojima je upućen dalji tekst znaće da se to odnosi na njih:

SRAM vas BILO

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Ubili ste anđela.


* Milica.jpg (21.53 KB, 253x350 - viewed 106 times.)
« Last Edit: March 22, 2014, 01:14:34 pm by motorista 57 klasa » Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #484 on: March 22, 2014, 03:07:36 pm »

Nemam šta da kažem, iskreno.

Ono što mislim i želim bolje da ne izgovorim.

BOGU hvala moje dete je živo i zdravo, ali čuvam dečije crteže na kojima se dime zgrade.

i P A M T I M

Iskreno se nadam da ćemo da zapamtimo i ................
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #485 on: March 22, 2014, 03:39:48 pm »


Da se nikada ne zaboravi i da se nikada, nikome i nigde ne dogodi!


* IMG_2067.jpg (515.14 KB, 1073x1276 - viewed 99 times.)
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #486 on: March 22, 2014, 03:57:06 pm »

Поново се треба подсетити говора  Академика Матије Бећковића у Сава Центру у Београду 24. марта 2009. године на Националној академији "СРБИЈО ПАМТИ" поводом 10 година НАТО-бомбардовања Србије.

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/wXtf_QMat14?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
« Last Edit: March 22, 2014, 07:15:24 pm by Rade » Logged
Eskimko
desetar
*
Offline Offline

Posts: 100



« Reply #487 on: March 22, 2014, 04:05:56 pm »

Ja sam malo neobavesten kao Kostunica, sta bi za zahtevom za ratnu odstetu?  pravilo
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 985


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #488 on: March 23, 2014, 03:48:48 pm »

Ja sam malo neobavesten kao Kostunica, sta bi za zahtevom za ratnu odstetu?  pravilo
Crnoj Gori je u dobroj meri oprošteno, a Srbiji se uveliko naplaćuje zadnjih 15 godina.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 948


« Reply #489 on: March 23, 2014, 06:21:14 pm »

O ovoj temi rekao sam iz srca i duše šta sam imao na prethodnoj strani, teško da mogu išta pametno dodati.

Ipak, svaki 24. mart podseti me na onaj od pre 15 godina, kada sam se prekrstio i oprostio sa ovozemaljskim životom. Bog mi ipak dade kredit koji neću vraćati, barem ne u ovom životu, da živim. Ništa mi se nije ukazalo, ništa nisam sanjao... ali znam da dok živim moram da govorim:

Svi mi koji smo preživeli jednu od najvećih sramota u istoriji ljudske civilizacije, nikada i ni po koju cenu ne smemo da zaboravimo šta su nam uradili, ko su ti koji su nam to uradili i da nije bilo nikakvog razloga da nam to urade.

I da zapamtimo, da je sramota na savesti onih koji su nam to uradili. Onih koji su ubili malu Milicu iz Batajnice. A samo je sedela na svojoj noši. Za njih - neoprostiv greh malog nevinog bića.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 477


« Reply #490 on: March 23, 2014, 07:34:54 pm »


Naravno, Božo, sutra je običan radni, ali ipak poseban dan.
Logged
BrRista
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 317



WWW
« Reply #491 on: March 23, 2014, 09:03:56 pm »

O ovoj temi rekao sam iz srca i duše šta sam imao na prethodnoj strani, teško da mogu išta pametno dodati.

Ipak, svaki 24. mart podseti me na onaj od pre 15 godina, kada sam se prekrstio i oprostio sa ovozemaljskim životom. Bog mi ipak dade kredit koji neću vraćati, barem ne u ovom životu, da živim. Ništa mi se nije ukazalo, ništa nisam sanjao... ali znam da dok živim moram da govorim:

Svi mi koji smo preživeli jednu od najvećih sramota u istoriji ljudske civilizacije, nikada i ni po koju cenu ne smemo da zaboravimo šta su nam uradili, ko su ti koji su nam to uradili i da nije bilo nikakvog razloga da nam to urade.

I da zapamtimo, da je sramota na savesti onih koji su nam to uradili. Onih koji su ubili malu Milicu iz Batajnice. A samo je sedela na svojoj noši. Za njih - neoprostiv greh malog nevinog bića.
Potpisujem!
Bravo Boro!
Logged
Kljun
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 446



« Reply #492 on: March 24, 2014, 01:27:42 am »



Svi mi koji smo preživeli jednu od najvećih sramota u istoriji ljudske civilizacije, nikada i ni po koju cenu ne smemo da zaboravimo šta su nam uradili, ko su ti koji su nam to uradili i da nije bilo nikakvog razloga da nam to urade.


Bas tako i da se trudimo da nasa deca isto znaju a ne da im isperu mozak.
Boro, jel mogu da te citiram na fb sa tvojim imenom i prezimenom ispod citata?
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 948


« Reply #493 on: March 24, 2014, 07:55:11 am »



Svi mi koji smo preživeli jednu od najvećih sramota u istoriji ljudske civilizacije, nikada i ni po koju cenu ne smemo da zaboravimo šta su nam uradili, ko su ti koji su nam to uradili i da nije bilo nikakvog razloga da nam to urade.


Bas tako i da se trudimo da nasa deca isto znaju a ne da im isperu mozak.
Boro, jel mogu da te citiram na fb sa tvojim imenom i prezimenom ispod citata?

Možeš slobodno, rkao bih to svakome ko hoće da me sasluša.
Logged
Kljun
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 446



« Reply #494 on: March 24, 2014, 09:33:51 am »



Svi mi koji smo preživeli jednu od najvećih sramota u istoriji ljudske civilizacije, nikada i ni po koju cenu ne smemo da zaboravimo šta su nam uradili, ko su ti koji su nam to uradili i da nije bilo nikakvog razloga da nam to urade.


Bas tako i da se trudimo da nasa deca isto znaju a ne da im isperu mozak.
Boro, jel mogu da te citiram na fb sa tvojim imenom i prezimenom ispod citata?

Možeš slobodno, rkao bih to svakome ko hoće da me sasluša.

 Hvala Boro.
Logged
Pages:  1 ... 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 [33] 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 ... 112   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 24 queries.