PALUBA
April 19, 2024, 08:30:53 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 112   Go Down
  Print  
Author Topic: Sećanje na agresiju NATO pakta 1999. godine  (Read 523272 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #540 on: March 28, 2014, 11:27:45 pm »

Slava im!
Logged
zpetrov9
In memoriam
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 844



« Reply #541 on: March 29, 2014, 11:02:13 am »

Žalosno je bilo to bombardiranje jedne male države od strane toliko nadmočnijeg protivnika. Mnogo toga su porušili, mnogo je nedužnih
poginulo i teško da to Srbija može nekome oprostiti.

A sve je to bila samo proba, pokusni balon za agresiju na Irak. Na žalost Srpski saveznik Rusija se nije nimalo proslavila i ostavila je svog
saveznika na cjedilu kao i 1908. godine kod Austrougarske aneksije BiH.

Kada je to počelo bio sam u Beču i nisam vjerovao da se tako nešto događa. Poslije bi par mjeseci po noću slušali neugodan zvuk aviona
koji su iz Aviana išli iznad Pule da bombardiraju, vrlo ružan osječaj kada znaš zašto lete, a zaostale bombe i tko zna još kakve opasne
naprave su nam u povratku istresali u naš lijepi Jadran.

Moje poštovanje svim poginulim vojnicima i civilima.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 990


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #542 on: March 29, 2014, 12:28:19 pm »

Neka im Bog dušu prosti.

Izvini na neznanju Rašo, šta znači to "Luča"?
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #543 on: March 29, 2014, 01:40:52 pm »

Izvini na neznanju Rašo, šta znači to "Luča"?

Sa wikipedije iz clanka LUČ (etnologija)

Етимолошки реч луч је истог корена као и латинска реч lux = светло, а у српском сродна је и реч луча = зрак (Његошева Луча микрокозма):
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 881



« Reply #544 on: March 29, 2014, 01:51:17 pm »

Izvini na neznanju Rašo, šta znači to "Luča"?

Sa wikipedije iz clanka LUČ (etnologija)

Етимолошки реч луч је истог корена као и латинска реч lux = светло, а у српском сродна је и реч луча = зрак (Његошева Луча микрокозма):

Управо тако. Најбуквалније значење ријечи "луча" је "свјетлост" или "бакља". У конкретним Његошевим стиховима које сам навео, "луча" има значење божанске свјетлости која разгони тмину ништавила.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 990


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #545 on: March 29, 2014, 05:02:52 pm »

Hvala Vam na odgovoru.

Neko je odlučio da nemaju pravo više da žive. Neka im svetlost večito gori nad njihovim grobovima
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #546 on: March 29, 2014, 06:54:32 pm »

чисто да се зна, србија (тј. југославија) није била руски савезник од резолуције ИБ.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 990


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #547 on: March 29, 2014, 07:16:17 pm »

Na žalost Srpski saveznik Rusija se nije nimalo proslavila i ostavila je svog
saveznika na cjedilu kao i 1908. godine kod Austrougarske aneksije BiH.
Najbolje Rusiju i ne zvati saveznikom, jer po kom osnovu je Rusija SRJ bila saveznik. Zato što je izašla iz Parterstva za mir? Zato što je uzela pare na nesreći naroda u tadašnjoj SRJ? Mnogo veći saveznici u to vreme su bili Belorusi. Bili su barem krajnje iskreni.
Samo nemoj Rusi više da pomažu Srbiju i da je brane. Gori su nego ovi zlikovci što su nas gađali... a dojurili su da kupe NIS za trećinu cene, to su znali da urade bez greške. Bolje da nam tako uopšte više ne pomažu.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 881



« Reply #548 on: March 29, 2014, 07:37:44 pm »

Na žalost Srpski saveznik Rusija se nije nimalo proslavila i ostavila je svog
saveznika na cjedilu kao i 1908. godine kod Austrougarske aneksije BiH.
Najbolje Rusiju i ne zvati saveznikom, jer po kom osnovu je Rusija SRJ bila saveznik. Zato što je izašla iz Parterstva za mir? Zato što je uzela pare na nesreći naroda u tadašnjoj SRJ? Mnogo veći saveznici u to vreme su bili Belorusi. Bili su barem krajnje iskreni.
Samo nemoj Rusi više da pomažu Srbiju i da je brane. Gori su nego ovi zlikovci što su nas gađali... a dojurili su da kupe NIS za trećinu cene, to su znali da urade bez greške. Bolje da nam tako uopšte više ne pomažu.


Немој тако Брок. Чиме су Срби задужили Русију да залегне за српске интересе крајем прошлог вијека? Можда тиме што су, кад год су могли, заузимали погрешну страну у неким, унутар-руским дешавањима? Отворено су стали на страну Јељцинових противника више пута, а то званична Москва није заборавила. Прво пљујеш па лижеш, е то тако није могло. Нису ни они баш толике будале да преко свега пређу.
Logged
FF
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 929


« Reply #549 on: March 29, 2014, 09:46:50 pm »

"Bombardovanje Srbije" jedan je od kvalitetnijih dokumentarnih filmova o agresiji NATO na SRJ. Vredi pogledati više puta.





Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #550 on: March 30, 2014, 07:28:56 am »

Bese ovo pre nekoliko veceri na RTS-u.

Kao sto FF rece vredi pogledat vise puta.
Nista vise ne bih komentarisao posto sam se posle gledanja, posebno treceg dela, toliko lose osecao da se to ne moze recima opisati.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 990


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #551 on: March 30, 2014, 11:25:37 am »

Na žalost Srpski saveznik Rusija se nije nimalo proslavila i ostavila je svog
saveznika na cjedilu kao i 1908. godine kod Austrougarske aneksije BiH.
Najbolje Rusiju i ne zvati saveznikom, jer po kom osnovu je Rusija SRJ bila saveznik. Zato što je izašla iz Parterstva za mir? Zato što je uzela pare na nesreći naroda u tadašnjoj SRJ? Mnogo veći saveznici u to vreme su bili Belorusi. Bili su barem krajnje iskreni.
Samo nemoj Rusi više da pomažu Srbiju i da je brane. Gori su nego ovi zlikovci što su nas gađali... a dojurili su da kupe NIS za trećinu cene, to su znali da urade bez greške. Bolje da nam tako uopšte više ne pomažu.


Немој тако Брок. Чиме су Срби задужили Русију да залегне за српске интересе крајем прошлог вијека? Можда тиме што су, кад год су могли, заузимали погрешну страну у неким, унутар-руским дешавањима? Отворено су стали на страну Јељцинових противника више пута, а то званична Москва није заборавила. Прво пљујеш па лижеш, е то тако није могло. Нису ни они баш толике будале да преко свега пређу.
Šta imamo mi od toga sada. Ne može na staroj slavi da se živi toliko godina.
Što ti i ja ne živimo u istoj državi? Ni to nisu hteli da spreče jer mi nije u interesu, nego su pomogli da se i ta mala Jugoslavija raspadne. Sada, možda su dobri za Crnu Goru, ali ja bih u Srbiji voleo da im vidim leđa čim pre.
Na kraju će za Srbiju još Arapi da ispadnu najbolji saveznici, i protiv toga nemam baš ništa.
Volim čistu sutuaciju, za ove koji su nas gađali znam ko su, a za ove što mi se migolje i zovu me saveznikom, a ništa ne rade, to je u najmanju ruku dvolično.

Jedna važna napomena. Ovo što pišem ne znači da volim ruski ili američki narod. I to su isto paćenici, i jedni i drugi, Rusija nije samo centar Moskve a Amerika nije samo Holivud (pa i u samom Holuvudu ima 80.000 hiljada beskućnica, unutar Holvuda postoji bukvlano grad, ima i ime, gde žive beskućnici). Takođe važi za napaćen ruski narod. Narod i političirari je velika razlika.
Nas Srbe u Srbiji su uglvanom mrzeli zbog Miloševića, vas  u Crnog Gori sada uglavnom vole zbog Mila, ali to ne treba gledati tako, barem ja to ne gledam tako.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #552 on: March 30, 2014, 11:41:07 am »

русија није српски савезник од 1948. тј од резолуције ИБ. то што неко овде (можда и тамо) то жели не значи ништа док се не озваничи, на папиру или на делу. остало је политика, па биК да прескочим...

гледе арапа, немам ништа против било кога, мада боље нам је/би било да са израелом градимо добре односе
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 881



« Reply #553 on: March 30, 2014, 12:21:52 pm »

Volim čistu sutuaciju, za ove koji su nas gađali znam ko su, a za ove što mi se migolje i zovu me saveznikom, a ništa ne rade, to je u najmanju ruku dvolično.

Е видиш, можда и руска страна воли чисту ситуацију. А чисту ситуацију са српском политиком нису имали од те фамозне 1948. године. Нити знају на чему су, нити шта Србија жели. Што је најтрагичније, Србија не зна како би с Русијом али јој сасвим добро иде са онима који јој отворено о глави раде. А за све то су најмање криви Руси.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 990


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #554 on: March 30, 2014, 01:16:54 pm »

Rašo, odprilike, ti ovo zagovaraš


I ima ovde istine.
Ali zar '99-e spoljna politika SRJ nije bila čista i nedvosmislena da se ne pamti kada je tako bilo.
Uvek je (najviše pišem za Srbiju, mada nije ni C. Gora daleko) bilo podela, te četnici i partizani, te SSSR pa SAD, te komunisti i politički disdienti, pa onda višestranačje gde je tek nastala ludnica, ali '99-e, je čak i politička scena bila prilično ujedninjena. Dobro, bilo je tu i tamo nekoliko tada manje važnih opozicionih političara koji su pobegli i krili se po zapadu, ali gro političke scene je bila ujedinjena.
Čak i dan danas, barem u Srbiji, se osuđuje NATO agresija. Možda to i nije toliko iz srca, ali svaki političar dobro zna ako bi počeo da opravdava NATO agresiju da bi izvršio političko samoubistvo.

'97/8/9-e, tačno imam utisak da je neko potegao pitanje sa se SRJ (Srbija i C. Gora) pripoji Rusiji, da bi to na referundumu prošlo bez problema sa velikom većinom.
Logged
Pages:  1 ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... 112   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.046 seconds with 24 queries.